Меню сайту

Категорії розділу
НОВИНИ УГКЦ [8]
ЦЕРКОВНІ СВЯТА [80]
ЦЕРКВА І ДЕРЖАВА [16]
НАБОЖЕСТВА [178]
ПАПА БЕНЕДИКТ XVI [18]
ОГОЛОШЕННЯ [14]
АКТУАЛЬНІ НОВИНИ [182]
РІЗНЕ [3]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Братство Св. Пія Х (BY)
Братство Св. Пія Х (RU-Mos)
Братство Св. Пія Х (RU-Pet)
Una Voce Russia
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Бушкрафт
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » 2008 » Листопад » 15 » Радіо "Дзвони" 105,8 FM святкує День працівників радіо телебачення та зв"язку
13:01
Радіо "Дзвони" 105,8 FM святкує День працівників радіо телебачення та зв"язку
Колектив Радіо «Дзвони» по-християнськи відзначив День працівників радіо, телебачення та зв’язку.

josafatboyko@ive.org

У неділю 16 листопада 2008 року в Україні відзначається День Працівників радіо, телебачення та зв’язку. З цієї нагоди колектив Івано-Франківської телерадіокомпанії «Дзвони» при Івано-Франківській Єпархії УГКЦ на чолі з о. Софроном Зелінським, ВС – виконавчим директором, цього року вирішив відсвяткувати професійне свято по-особливому.
Святкування відбулося 14 листопада, в п’ятницю ввечері в Чоловічому Монастирі «Волоченого Слова» у Крихівцях: розпочалося Божественною Літургією, яку відправив о. Софрон у співслужінні о. Романа Влашина , о. Йосафата Бойка, ВС та о. Василя Харкавого. У богослужінні взяли участь журналісти та інші співпрацівники.
На проповіді, о. Софрон коротко звернув увагу на один аспект Притчі про Сіяча, а саме на тому, що «сіяч не вибирає землі, не роздумує над тим, яка земля є добра, а яка ні, де можна чогось очікувати, а де не варто втрачати часу». «Добре було би, - продовжив, - щоб про це пам’ятали ЖУРНАЛІСТИ, які мають бути сіячами слова. Наше завдання не полягає на класифікації різних типів (ґрунтів) землі, але ми повинні перевірити всі ґрунти, терени. Ми повинні навчитися сіяти в тих місцях, де не маємо надії зібрати урожай. Не забуваймо, що зерно, яким є Слово може також перемінювати землю, може розбити скелі».

Було пригадано слова, сказані на Папській раді з питань ЗМІ у 1992 році, про те, що «сила ЗМІ настільки велика, що вона впливає не тільки на те, як люди думають, але і на те, про що вони думають. Для багатьох дійсність є те, що в ЗМІ видають за дійсність; все, на що вони не звертають уваги, здається незначним».

В іншому документі про засоби комунікації "Aetatis Novae" читаємо: «Праця у ЗМІ передбачає психологічний та етичний вплив. Тому необхідно, щоб ті, хто працює у ЗМІ керувалися глибокими ідеалами та бажанням служити людству».

Папа Іван-Павло ІІ називає світ ЗМІ першим ареопагом сучасності. Як в Афінах ареопаг був місцем, де відбувалися усі культурні та політичні події, так сьогодні ЗМІ проникли усі сфери життя людини: економіку, політику, культуру, релігію, а тому для багатьох людей вони стали головними інструментами формування та інформації, орієнтації та натхнення.

Засновник нашого Згромадження «Воплоченого Слова» о. Карлос Мігель Буела у чернечих правильниках каже: «Євангелізація ЗМІ є терміновою. Без неї ми втрачаємо цей перший ареопаг».
Особливу увагу було приділено Посланні Папи Бенедикта XVI на тему: «Засоби масової інформації: на роздоріжжі між саморекламою і служінням. Шукати істину, щоб нею ділитися», яке він написав з нагоди 42-го Всесвітнього Дня засобів суспільних комунікацій, який Католицька Церква святкувала минулого 4 травня 2008 року. Було воно оприлюднене 24 січня 2008 року в день, коли Католицька Церква латинського обряду у церковному календарі згадує св. Франциска Салезія, французького святого, який жив на переломі XVI-XVII століть, який був проголошений Вчителем Церкви у 1887 році та Покровителя всіх журналістів у 1923 році.
У своєму посланні Папа висловлює своє живе цінування мас-медіа і бачить їх як складову частину сучасної культури. Він підкреслює їхню роль в поширенні інформації і каже, що мас-медіа відповідає високому завданню служити загальному добру і сприяти «етичному вихованню людини та зростові внутрішньої людини».
Святіший Отець, однак, вказує на небезпеку, що вони можуть бути використані з метою неперебірливої самореклами або опинитись у сваволі тих, які ними користуються з метою маніпулювання совістю, а тому ми не повинні забувати, що мас-медіа покликані «шукати і представляти істину про людину, що є найвищим покликанням суспільної комунікації».
Після богослужіння, весь колектив мав нагоду ознайомитись з чоловічим монастирем та способом монашого богопосвяченого життя. Святкова вечеря, приготована сестрами Згромадження та «родинна» музична програма з фольклорними та релігійними піснями і музичним супроводом додали особливої святковості цьому зібранню.
На кінець святкування весь колектив зібрався у каплиці святих Кирила і Методія для спільної молитви та благословення.

о. Йосафат В. Бойко, ВС


Схожі матеріали:

Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 1670 | Додав: JOSAFAT | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений
семи мечам болю Божої Матері

Відправляємо:Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:

Пошук на сайті
Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2019©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.info дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.info. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.info, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика