Меню сайту

Категорії розділу
НОВИНИ УГКЦ [8]
ЦЕРКОВНІ СВЯТА [81]
ЦЕРКВА І ДЕРЖАВА [16]
НАБОЖЕСТВА [178]
ПАПА БЕНЕДИКТ XVI [18]
ОГОЛОШЕННЯ [14]
АКТУАЛЬНІ НОВИНИ [182]
РІЗНЕ [3]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Братство Св. Пія Х (BY)
Братство Св. Пія Х (RU-Mos)
Братство Св. Пія Х (RU-Pet)
Una Voce Russia
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Бушкрафт
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Молитва про добру смерть

Святий Йосипе, мій добрий Отче і Опікуне святої Церкви! Ти, який мав безмежне щастя вмирати в обіймах Ісуса і Марії, рятуй мене завжди, особливо тоді, коли моя душа залишатиме тіло. Випроси мені в Бога благодать віддати мій дух так, як Ти - в обіймах Ісуса та Марії. Ісусе, Маріє, Святий Йосипе, нині та в годину смерті в руки ваші віддаю свою душу. Амінь.

Молитва про благодать чистоти серця

О Опікуне Дів, Святий Йосипе! Тобі була довірена сама невинність: Ісус Христос і Марія, Діва над дівами. Заради цього подвійного, а для Тебе найдорожчого скарбу, заради Ісуса і Марії, прошу й благаю, щоб, уберігши мене від всякої нечистоти, Ти вчинив так, щоб я чистою думкою, невинним серцем і чеснотливим тілом завжди служив Ісусові й Марії. Амінь.

Молитва про добру працю

Преславний Святий Йосипе, прикладе усіх працюючих! Випроси мені благодать працювати у дусі покути, щоб я міг виправити мої численні гріхи; щоб я працював сумлінно і радше з почуттям обов'язку, ніж заради свого вподобання, щоб я працював з радістю, старанно, спокійно і терпляче, не відступаючи перед утомою й труднощами. Усе для Ісуса через Марію, все за Твоїм прикладом, о Славний Патріарше Йосипе! Це буде моїм девізом за життя і в годину смерті. Амінь.

Молитва про допомогу

Добрий Ісусе, приходимо до Тебе, немов той юнак з Євангелія, який, почувши про Тебе, відшукав Тебе і спитав: "Учителю благий, що мені робити, щоб успадкувати життя вічне?" (Як 18, 18). Можливо, той юнак не вмів знайти свого місця, мав сумніви, був занепокоєний, тому прийшов до Тебе. І ми приходимо до Тебе по допомогу й пораду. Господи, ми так часто не вміємо прийти до Тебе, не вміємо збагнути Твою доброту, Твою святість. Нас поглинають обов'язки, праця, розваги, ми шукаємо в них радості й втіхи. Але лише Ти насправді добрий і можеш дати нам істинну радість. Ісусе, дай, щоб ми були злучені з Тобою. Дай нам так виконувати нашу працю, щоб ми могли її Тобі пожертвувати. Нехай наші розваги будуть такими, щоб Ти міг бути з нами. Навчи нас розмовляти з Тобою. Нехай це буде природнім імпульсом нашої душі з огляду на Твою велич і святість. А те, що в нас є поганого, кожен прояв гордості та егоїзму, нехай зникне і не відлучає нас від Тебе. Дай, щоб ми, через з'єднання з Тобою, ставали дедалі кращими і гідними Твоєї прихильності. Амінь.

Молитва подяки

Господи святий, Отче всемогутній, предвічний Боже, від якого походить усякий дар і всяке добро! Дякую тобі за твої добродійства, що їх багато вилляв єси на мене, грішного й недостойного (грішну й недостойну), та сердечно молюся тобі: Так як тепер милостиво вислухав ти мої молитви і виявив на мені свою доброту, так і назавжди виповняй добрі прохання мої і виявляй на мені багату милість твою.

Бо ти щедрий і чоловіколюбивий Бог, і тобі славу возсилаю, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва на всяке прошення

Поглянь, Владико Чоловіколюбче, милостивим твоїм оком на мене, і вислухай мої молитви, що їх з вірою приношу, бо сам ти сказав: "Усе, що молячись просите, віруйте, що одержите, і буде вам”, і ще: "Просіть, і буде вам дано”. Тому і я, хоч і недостойний (недостойна), надіючись на милість твою, прошу: Дай благодать твою мені, прости мені мої гріхи, крий мене від усяких ворогів, видимих і невидимих, охорони від усякої напасти, біди і смутку, охорони від хвороби і всяких болів, та дай мені здоров'я і мирне життя, щоб славив я ім'я твоє святе, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків, Амінь. 

Мій Боже, дякую тобі за те, що даєш, за те, що віднімаєш. "Нехай буде воля твоя”.

Молитва до Пресвятої Богородиці

Згадай, о, всемилостива Діво Маріє, що від віків не чувано, щоб ти покинула будь-кого, що прибігав під твій покров, благав твоєї помочі або просив твого заступництва.

Ведений таким упованням, Діво над дівами і Мати, удаюсь і я до тебе, приступаю і стаю перед тобою, зітхаючи, як грішник (грішниця):

Не відкидай моїх слів, Мати предвічного Слова, а послухай їх ласкаво і вислухай мене. Амінь.

Молитва у терпінні

Всемогутній Боже! Ти не тільки сотворив небо, землю і все, що в світі є, але твоє провидіння опікується всім сотворінням, і ніщо в світі не діється без твоєї волі чи твого допусту. Ти, Господи, знаєш мій біль і моє терпіння, бо в твоїй мудрості й любові хочеш через нього зробити мене подібним до твого Сина Ісуса.

Отче небесний! Благаю тебе в покорі мого серця, задля заслуг твого єдинородного Сина Ісуса Христа і за його прикладом: Не як я хочу, а як ти бажаєш, так нехай станеться.

Нехай буде воля твоя! Я з повним підчиненням твоїй святій волі приймаю всі ті терпіння та допусти, що їх мені зсилаєш, лучу їх з усіма терпіннями і страстями Спасителя нашого Ісуса і жертвую їх тобі на більшу твою славу та повторюю за твоїм праведним слугою Йовом: "Нехай буде благословенне ім'я Господа мого!” Пошли мені, Господи, твою ласку видержати в надії й терпеливості так довго, доки це тобі подобається. Прийми це моє терпіння як покуту за мої гріхи, нехай воно очистить мою душу і влегшить мені дорогу до неба.

Найсолодший Ісусе, допоможи мені нести мій хрест. Навчи мене, як маю наслідувати тебе і з тобою разом терпіти. Ти сказав: "Прийдіть до мене, всі струджені й обтяжені, і я впокою вас”. Ісусе, потіш мене. Навчи мене, Ісусе, в кожній хвилині мого життя бачити божу волю і вірно виконувати її.

Ісусе, кріпи мене в моєму терпінні.

Мати Божа, виєднай мені у твого Сина ласку терпеливости. Амінь.

Молитва до апостола Юди Тадея у важких обставинах життя

Святий Тадею! Ти мав щастя належати до сім'ї Христа Спасителя, преславний апостоле й мученику. Ти яснієш великими чеснотами, вірний заступнику тих, що тебе прославляють і до тебе з довір'ям припадають! Ти опікун і заступник наш у найтрудніших обставинах. Тому стаю перед тобою і благаю з глибини мого серця: 

Прийди на поміч мені своїм могутнім заступництвом, бо ти маєш від Бога ласку приходити зі скорою поміччю тим, хто втратив уже всяку надію на порятунок. Глянь на мене ласкаво!

Моє життя — життя хрестів, а дні мого життя — море терпінь. Дороги життя мого вкриті терням і кожна хвилина його — свідок сліз і зітхань. А на збільшення мого нещастя чорні думки вкрадаються до мого серця. Неспокій, малодушність, брак довір'я, навіть розпука тиснуться до серця. Провидіння закрите перед очима моїми, і віра хитається в серці моїм. Такі думки впроваджують мене у чорні хмари смутку. Не залиши мене в такому тяжкому стані, а прийди з поміччю мені!

Прошу тебе покірно: Глянь милосердно на мене і не погорди моїм проханням. Хай довір'я моє не буде зраджене! Тебе обдарував Бог ласкою приходити на поміч тим, хто потрапив у безнадійне становище. Тому і я, що теж опинився у скруті, прошу тебе про заступництво перед Христом Спасителем. Усе життя моє складати буду тобі мою подяку і прославлятиму ім'я твоє та шануватиму тебе як мого особливого опікуна. Дякувати буду Богові за ласки, одержані через твоє посередництво, і щосили моєї ширити буду славу імені твоєму. Амінь.

Молитва за недужих

Господи наш, Ісусе Христе! Коли ти ще жив на землі, до тебе люди приносили своїх хворих, а часто й самі вони приходили до тебе цілими громадами, і ти немічних зводив на ноги, прокажених очищав, сліпим повертав зір, німим мову, а глухим слух, і всім тяжко недужим подавав здоров'я душі і тіла. Поглянь, Господи, у своєму милосерді і на мене (цього, цю) хворого (хвору) твого (твою) раба (рабу), [ім'я], і, якщо така твоя свята воля, поверни мені (йому, їй) здоров'я.

Та якщо здоров'я тіла могло б бути загрозою для спасення моєї (його, її) душі, а ця недуга є дорогою, яка заведе мене (його, її) до тебе, тоді ласкою своєю допоможи мені (йому, їй), з відданням твоїй святій волі, терпеливо, без скарги й нарікання переносити цю недугу. Нехай це терпіння буде мені (йому, їй) на відпущення і спокутування всіх моїх (його, її) провин та на зібрання заслуг для вічного життя. І моїм (його, її) життям, і моєю (його, її) смертю хай буде прославлене ім'я Пресвятої Тройці, Отця, і Сина, і Святого Духа, по віки вічні. Амінь.

Молитва на всяку неміч

Владико Вседержителю, лікарю душ і тілес, ти, що смиряєш і возносиш, караєш і знову зціляєш, брата нашого (сестру нашу), [ім'я], немічного (немічну), посіти милістю твоєю, простри руку твою, повну зцілення й ліку, і зціли його (її), піднісши з постелі і немочі.

Заборони духові немочі, віддали від нього (неї) всяку язву, всяку болість, усяку рану, всяку гарячку і трясцю; і, якщо є в ньому (ній) прогрішення або беззаконня, ослаб, відпусти, прости — твого ради чоловіколюбія.

Так, Господи, пощади створіння твоє у Христі Ісусі, Господі нашім, що з ним благословен єси, з пресвятим, і благим, і животворящим твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва при вмираючих

Всемогутній і милосердний Боже, ти подав людському родові засоби спасення, а вірним твоїм слугам приобіцяв нагороду вічного життя. Поглянь ласкаво на твого раба (твою рабу), що страждає у тяжкій недузі. 

А якщо його (її) життя наближається до свого кінця, до смерти, і ти відкликуєш його (її) із землі у вічність, то збережи його (її) душу, яку ти створив. Нехай у тій хвилит, коли душа буде розлучатися з тілом, прийде по неї твій ангел, і хай вона стане перед тобою, Спасителем і суддею, очищена від усякої скверни гріха та хай сподобиться почути радісні слова до спасенних: "Вірний слуго і добрий (вірна слугине і добра), увійди в радість небесного царства”. Амінь.

Молитва у годині смерти

Господи, Боже мій, уже тепер приймаю у відданні й готовості всяку смерть, яку ти схочеш на мене послати, з усіма її тривогами, терпіннями душі і болями тіла.

Молитва християнської родини

Всесильний і всемилостивий Господи Боже! Твоїй всемогутній опіці вручаємо наш дім і все, що маємо. Благослови, Боже, всім нам, як ти благословив пресвятій родині в Назареті. 

Найсвятіший Спасителю наш, Ісусе Христе! Благаємо тебе задля любови твоєї, що склонила тебе стати чоловіком і вмерти на хресті за всіх нас, благослови нашій родині та всьому домові. Заступи нас, Ісусе, від диявольських підступів і від людської злоби. Захисти нас від громів, тучі, вогню, повені та інших нещасть. Дай нам, Господи, щоб ми всі кріпко держалися святої віри, у терпіннях і смутках не втрачали надії на тебе і з дня на день росли в любові твоїй, у взаємній любові між собою. А коли прийде час смерти, не допусти, Ісусе, щоб хто-небудь із нас зійшов з цього світу без святих таїнств.

Маріє, Мати милосердя! Веди нас материнською рукою на цій долині сліз І поручай нас Синові твоєму, щоб ми вдостоїлися його благословення в цьому житті, а в майбутньому — вінця нев'янущої слави.

Святий Йосифе, опікуне нашого Спасителя і його пречистої Матері, вставляйся за нами, благослови і борони нас. Святий архангеле Михаїле, заступай нас перед злобою пекельного змія. Святий Гавриїле, дай нам завжди пізнавати божу волю. Святий Рафаїле, хорони нас від недуг і небезпек життя. Святі ангели хоронителі, перестерігайте нас завжди і не дозвольте, щоб ми зійшли з дороги спасення. Усі святі заступники наші, будьте нам опікунами і моліть Бога за нас. Амінь.

Молитва батьків за дітей

Отче небесний! Ти поблагословив мене діточками і поклав на мене обов'язок трудитися над їх вихованням. Знаю, Господи, що колись ти будеш домагатися від мене рахунку з цього важного обов'язку. У тій свідомості вдаюся до тебе і благаю в покорі: 

Просвіти мій розум, щоб я моїх діточок якнайкраще провадив (провадила) згідно з твоїми святими заповідями. Викоріни з мого серця надмірне прив'язання до них, яке є виявом самолюбства, щоб я не був сліпий (не була сліпа) на їх похибки. Хорони мене, Господи, щоб я не був (була) для них згіршенням. Дай мені так виховати моїх дітей, щоб вони все більше тебе пізнавали, любили, і ціле своє життя чинили згідно з твоєю святою волею.

Пречиста Діво Маріє, будь моїм дітям Матір'ю і заступницею. Святий обручнику Йосифе, заопікуйся моїми діточками. Амінь.

Молитва дітей за батьків

Всемилосердний Боже! Дякую тобі за моїх батьків та за всі ті добра, що ти мені подав через них. Вони виховали мене, навчили любити твої святі заповіді та бридитися гріхом. Я люблю їх і хочу їх завжди шанувати і слухати. А ти, Господи, поможи мені твоєю ласкою, щоб я цю постанову виконав. 

Благослови їх, Господи, всяким добром та довгим і щасливим життям, хорони від злого, дай їм силу перемогти всі труднощі. Дай, щоб вони на старості своїх літ діждалися потіхи від своїх дітей, а передусім від мене; а по смерті прийми їх і мене до небесного царства. Амінь.

Молитва учня (учениці)

Мій любий Ісусе! З цілого серця дякую тобі за ласку, що можу ходити до школи. З вдячности за це постановляю добре вчитися, завжди бути чемним (чемною) і послушним (послушною) супроти моїх учителів, бо знаю, що й ти, любий Ісусе, зростаючи в Назареті, був пильний, уважний і послушний своїй Матінці та опікунові, святому Йосифові.

Благослови ж мене, любий Спасителю! твоєю ласкою поможи, щоб я добре вчився (вчилася) і тим приносив (приносила) тобі більшу славу, батькам утіху, українському народові честь, а собі, так для душі, як і для тіла, пожиток. Амінь.

Молитва за перемогу над спокусами

Господи Милосердний! Ти сотворив чоловіка, щоб душею і тілом прославляв тебе і вірно тобі служив. Ти вчинив моє тіло храмом Святого Духа і освячуєш мене кожного разу, коли в пресвятій тайні Євхаристії я приймаю найсвятіше тіло і кров твого єдинородного Сина Ісуса Христа. 

Дай мені, Господи, силу, щоб я міг (могла) мужньо й успішно поборювати спокуси злого духа та всі мої низькі пристрасті й пожадання. Зачини двері мого серця перед жадобою земної слави і дочасного майна, не дай доступу ненависті й зависті, віджени від мене гріховні думки й пожадання та дай силу побороти їх.

Дозволь, щоб я через щоденні перемоги віддав (віддала) усі сили мого духа і тіла тобі на службу. Скріпи, Господи, твоєю святою ласкою мою слабосильну людську природу, допоможи мені, щоб я щораз більше освячував (освячувала) себе, а колись у майбутньому житті прийми мене до твоєї небесної слави разом з усіма святими і тими, що вірно служили тобі.

Згадай, Пречиста Діво Маріє і Мати моя небесна, що я віддався тобі в опіку і до тебе хочу належати. Рятуй мене в усіх спокусах. Амінь.

Молитва про духа покори

До тебе, мій Творче і Господи, звертаюся з покірним благанням рятунку в небезпечній спокусі гордости, бо тільки ти можеш мене врятувати від небезпеки цього гріха, і ти обіцяв свою святу ласку кожному, хто тебе в ім'я твого єдинород-ного Сина Ісуса Христа про неї буде просити. 

Ти об'явив нам, що гордість була першим гріхом, який увійшов у світ і спричинив стільки лиха між людьми та безнастанно його спричинює.

Даруй мені, Господи, ласку покори, щоб я належав до тих, що люблять правду і справедливість. Дай мені пізнати себе самого (саму), щоб я не виносив (виносила) себе понад інших, а бачив (бачила) завжди власну неміч і маловартність. Навчи мене, мій найдорожчий Спасителю, цієї найбільшої мудрости, яку ти проповідав словом і ділом та якої ти хотів навчити твоїх святих апостолів, коли сам понизив себе аж до умивання їм ніг і хресної смерти.

Дай мені зрозуміти твою святу правду, що "хто хоче бути першим, нехай буде слугою всіх”. Покажи мені, найсолодший Ісусе, високу ціну чесноти покори, і розбуди в моєму серці гарячу любов до неї, бо ти сказав, що "Бог гордим противиться, а покірним дає благодать”.

Ісусе, лагідний і покірного серця, дай мені серце, подібне до серця твого. Амінь.

Молитва в день іменин

З цілого серця дякую тобі, Господи, що ти вчинив мене гідним прийняти святу тайну хрещення і стати членом твоєї Церкви.

Поможи мені, Господи, щоб я назавжди був (була) вірною й чесною дитиною твоєю і мужнім борцем за справи Христові і за славу його святого імени між людьми. Нині, у день мого ебесного заступника, перед тобою, Боже, я відновляю мій хресний обіт і, відрікаючися диявола та його слуг, обіцяю вірити в Христа і вірно йому служити. Вірую в усе, що ти, Господи, нам об'явив, і постановляю жити і вмерти так, як це належить вірному (вірній) святої Церкви.

Святий (ім'я), мій небесний опікуне, заступися за мене перед престолом Всевишнього і випроси ласку, щоб я міг тебе наслідувати, а по смерті разом з тобою оглядати славу божу в небі на віки вічні. Амінь.

Молитва за того, хто хоче іти в путь

Господи Боже, Боже наш, істинна й жива путь, ти подорожував зі слугою твоїм Йосифом, подорожуй, Владико, і з рабом твоїм (з рабою твоєю) [ім'я], і від усякого буревію й напасти ізбав, і мир та могутність знову устрой, щоб він (вона) над усякою правдою промишляв (промишляла) за заповідями твоїми, і, сповненому (сповненій) житейських і небесних дібр, зволь назад повернутися.

Бо твоє єсть царство, і сила, і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва на благословення дому

До тебе молимося, всемогутній Боже, за цей дім і за тих, що живуть у ньому, і за речі, і щоб ти зволив їх благословити, і освятити, і розмножити в ньому всякі блага. Подай їм, Господи, достаток з небесної роси, і з земних благ — життя, і їх бажання твоїм милосердям приведи до благого завершення.

Отож, із нашим входом зволь благословити й освятити цей дім, так як ти благоволив благословити дім Авраама, Ісаака і Якова. У стінах дому цього хай мешкають ангели твого світла і хай оберігають тих, що живуть у ньому.

Бо твоя є сила і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь. Відвідай, молимось до тебе, Владико, цей дім і далеко від нього віджени всі затії диявола. Хай твої святі ангели мешкають у ньому, захоронюючи його в мирі, і хай твоє святе благословення буде тут завжди. Обережи, молимось до тебе, Владико, від пожару, від бурі, від погибелі, пошесті, недуг, від усіх ворожих бід і нападів, щоб дім тих, що на тебе надіються, був без журби. Бо тебе хвалять усі небесні сили і тебе славить усе сотворіння на віки віків. Амінь.

Молитва на освячення всякої речі

Творче і Сотворителю людського роду, дателю благодаті духовної, подателю вічного спасення! Сам, Господи, пошли Духа твого Святого з вишнім благословенням на оцю (називає річ), щоб вона, озброєна силою небесного заступництва, була для тих, хто захоче її вживати, помічною для тілесного спасення, і заступництва, і помочі. Бо ти благословляєш і освячуєш усе, і тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва за з'єднання всіх християн

Ти, Господи, з'єднав різні народи у визнаванні святого імени твого, благаємо тебе за з'єднання всіх християн, а зосібна за християнські народи сходу. Просимо тебе, влий у нас усіх бажання єдности, щоб ми разом творили одне стадо під проводом одного пастиря.

Учини, Господи, щоб вони перейнялися наукою своїх святих учителів, які є однаково й нашими отцями у вірі. Бережи їх від злого, що могло б їх від нас відлучити. Дух згоди й любови, що є знаком твого перебування між вірними, нехай прискорить той день, в якім наші бажання злилися б з їхніми, щоб так кожний нарід усякої мови пізнав і прославляв Господа нашого Ісуса Христа, твого Сина. Амінь.

Молитва на початок навчального року

Боже, вислухай наші прохання, які ми з глибокою вірою підносимо до Тебе через найкращого Учителя Ісуса Христа, нашого Господа, Який Живе і Царює в Єдності Святого Духа. Нехай Всемогутній Бог благословить учнів і провадить їх у новому навчальному році так, щоб вони пізнали Його Мудрість і старанним навчанням добре готувалися до виконання свого життєвого покликання. Нехай Ісус Христос, Божий Син і Єдиний їхній Учитель, освітлює їх Своїм Словом, щоб вони у новому навчальному році йшли за Ним і зростали в Його Дружбі і Любові, а Дух Святий, Який від Хрещення постійно їх провадить, дав їм мужність і витривалість, щоб вони словом і прикладом привертали до Ісуса Христа ще й інших людей.

Нехай усіх їх благословить Всемогутній Бог Отець, і Син, і Святий Дух. Амінь.

Молитва за дітей, які починають навчатися

Господи Ісусе Христе! Ти радів, коли до Тебе приносили чи приводили дітей, Ти пригортав їх до Себе і благословляв. Просимо тебе: прийми й наші щирі молитви, відкрий розум цих дітей до науки і щедро поблагослови початок їхнього навчання. Ти кличеш їх до Себе, тож оточи їх Своєю Любов’ю та Опікою. Вчини так, щоб вони зростали в мудрості та у Твоїй Благодаті.

Допоможи їхнім батькам та вчителям, поблагослови їхні старання та працю. Нехай над цими дітьми завжди буде Твоє Благословення. Амінь.

Молитва св. Івана Золотоустого про дарування розуму

Дай, Господи, мені, недостойному, Ласку Розуміння, щоб розпізнавати все те, що є приємним для Тебе, а корисним для мене, і не тільки розпізнавати, але й виконувати, щоб я не захоплювався і не займався непотрібним, щоб співчував страдаючим і розумів грішників. Амінь.

Молитва за вибір стану

Господи, Творче всіх людей, Ти створив Ангелів і людей, щоб перші в небі, а другі на землі служили Тобі. Ти установив різні стани життя і хочеш, щоб кожен добровільно вибрав собі такий стан, який найкраще відповідає його фізичним, моральним і духовним здібностям. Всі життєві стани і фахи стоять переді мною, але я не знаю, до котрого Ти хочеш покликати мене. Ласкавий Отче, Боже Непомильного Світла, просвіти мій слабенький розум і покажи, в якому стані бажаєш, щоб я служив (служила) Тобі та спас (спасла) свою безсмертну душу. Як тільки довідаюся про Твою Волю, то без вагання піду за Твоїм покликом. Господи, промов до мого серця і просвіти мене. Припадаю до стіп Твоїх, Господи, і чекаю на Твоє Святе і непомильне вирішення. Амінь.

Молитви під час хвороби

Господи Ісусе, Сину Божий, Милосердний, Зцілителю душ і тіл наших, зглянься на мене, негідного, немічного і грішного слугу Твого. Ти оздоровляєш калік і немічних через віру їхню в Божество Твоє, кажучи: «Через віру твою нехай буде тобі». Я знаю, Господи, що віра моя є слабкою, але благаю Тебе, Джерело Життя, і взиваю: "Вірую, Господи, допоможи мені в моєму невірстві!» Ти, Господи, приймав малу віру сліпих, калік і всіх немічних та дарував їм зцілення. Не відкинь, Милосердний, і мене, немічного. Я знаю, що я є грішним і негідним Милості Твоєї, але Ти Сам сказав, що до грішників прийшов, і це дає мені надію звернутися до Тебе, Милосердний Господи. Піднеси мене, Спасителю мій, з постелі недуги моєї, продовж дні життя мого, щоб я міг в покаянні закінчити його і сподобитися вічного Твого Царства, де в сяйві Слави Лиця Твого вже не буде ні недуги, ні журби, ні зітхання. Помилуй мене, Господи, з великої Милості Твоєї, зглянься наді мною, немічним, дай мені силу славити Тебе, Єдиного і Милосердного з Отцем, Святим і Животворним Твоїм Духом, сьогодні, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Молитви за хворого

1. Ісусе Христе, Боже наш! Хвора жінка з вірою великою доторкнулася до краю одежі Твоєї, і стала здоровою. Через віру її, Ти дав їй те, чого вона хотіла. З такою вірою і я вдаюся до Тебе, Лікарю всіх: допоможи хворому слузі Твоєму (ім’я) в його недузі. Дай йому спокій душевний і силу тілесну, благослови його сном спокійним, а з ним – і здоров’ям, і силою, та підійми його з постелі хвороби. Господи, Ласка Твоя нехай буде над нами, бо ми надіємося на Тебе. Амінь.

2. Владико Вседержителю і Святий Царю, Який всіх караєш, але не нищиш, зміцнюєш підупалих і підносиш повалених, печалі життя людського розвіюєш. Молимося до Тебе, Боже наш, слугу Твого хворого (ім’я) відвідай Милістю Твоєю, прости йому всякий гріх, вільний чи невільний. Так, Господи, Твою Цілющу Силу з Неба зішли, доторкнися до його тіла, погаси його гарячку, вгамуй його пристрасть і всяку таємну неміч. Будь лікарем слузі Твоєму, підійми його з постелі недуги і від ложа болю – цілим і здоровим, зроби його Твоїй Церкві послушним і Твоєї Волі виконавцем. Бо Тобі належить милувати і спасати нас, Боже наш, і ми Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові сьогодні, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

3. Премилосердний Боже, Отче, Сину і Святий Духу в нероздільній Тройці, Тобі всі поклоняються і Тебе всі славлять! Зглянься милостиво на слугу Твого недужого (ім’я), відпусти йому всі провини його, подай йому зцілення від хвороби, поверни йому здоров’я і сили тілесні, подай йому довге і щасливе життя, духовні й земні Твої блага, щоб він разом з нами приносив подячні молитви Тобі, Всещедрому Богові і Творцеві нашому. Пресвята Богородице, всесильним заступництвом Твоїм допоможи мені ублагати Сина Твого, Господа мого, за зцілення слуги Твого (ім’я). Всі Ангели і всі Святі, моліть Бога за хворого слугу Його (ім’я). Амінь.

4. Лікарю душ і тіл наших, Джерело життя нашого, Христе Ісусе, Господи і Спасителю наш! Поглянь Милосердним Оком Твоїм на слугу Твого (ім’я), в тяжкій недузі перебуваючого. Прихилися до наших слізних благань, пальцем Милосердя твого доторкнися до немічного тіла хворого, погаси вогонь його тіла, зменш його терпіння, поверни йому здоров’я, підійми його з постелі немочі. Продовж його дні життя, щоб на землі він ще послужив Тобі і ходив стежками Заповітів Твоїх та удостоївся Твого Небесного Царства, і разом зі Святими славив Тебе, Бога Милостивого, з Отцем і Святим Духом сьогодні, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

5. Господи, Святий Отче, Всемогутній Вічний Боже, Ти Своїм благословенням підтримуєш і зміцнюєш нашу спотворену людську натуру. Поглянь ласкаво на Свого хворого слугу (ім’я) і дозволь йому подолати хворобу, щоб до нього повернулася повнота здоров’я, і щоб він, пам’ятаючи про Твою доброту, з вдячністю прославляв Твоє Святе Ім’я на віки вічні. Амінь.

Молитва над багатьма хворими

Господи, Боже наш, Ти послав у світ Свого Сина, щоб Він обтяжив Себе нашими стражданнями і ніс на Собі наші хвороби, чинив добро і зцілював усіх. З покорою Тебе просимо: поблагослови цих хворих людей, дай їм тілесну силу, міцного духа і терпеливість у хворобі. Поверни їм повноту здоров’я, щоб вони подолали свою слабкість і, підтримані Твоєю допомогою, втішалися тривалим здоров’ям, і з радістю прославляли Тебе в спільноті вірних в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа завжди, сьогодні і повсякчас і на віки вічні. Амінь.

Призивання допомоги Духа Святого на всяке добре діло

Царю Небесний… (див. стор. 3).

Тропар

Творче і Создателю всяческих, Боже, діла рук наших ко славі Твоєй начинаємая, Твоїм благословенієм спішно ісправи, і нас от всякаго зла ізбави, яко Єдин всесилен і Человіколюбец.

Кондак

Скорий в заступленії і кріпкий в помощ, предстани благодатію сили Твоєя нині, і благословив укріпи, і в совершеніє наміренія благаго діла рабов Твоїх проізведи: вся бо, єлика хощеши, яко сильний Бог, творити можеши.

Подяка за всяке благодіяння Боже

Тропар

Благодарні суще недостойнії раби Твої, Господи, о Твоїх великих благодіяніїх, на нас бивших, сЛавяще Тя хвалим, благословим, благодарим, поєм і величаем Твоє благоутробіє і рабски любовію вопієм Ти: Благодітелю, Спасе наш, слава Тебі.

Кондак

Твоїх благодійній і даров туне, яко раби непотребнії, сподобльшеся, Владико, к Тебі усердно притекающе, благодареніе по силі приносим і Тебе, яко благодітеля і Творца славяще, вопієм: слава Тебі, Боже всещедрий.

Богородичен

Богородице, христіаном Помощнице, Твоє предстательство стяжавше, раби Твої благодарно Тебі вопієм: радуйся, Пречистая Богородице Діво, і от всіх нас бід Твоїми молитвами всегда ізбави, єдина вскорі предстательствующая.

Пісня хвалебна св. Амвросія, епіскопа Міланського

Тебе Бога хвалим, Тебе Господа ісповідуєм, Тебе предвічнаго Отца вся земля величаєт: Тебі всі Ангели, Тебі небеса і вся Сили, Тебі Херувими і Серафими непрестанними гласи взивают: Свят, Свят, Свят, Господь Бог Саваоф, полни суть небеса і земля величества слави Твося. Тебе преславний Апостольский лик. Тебе пророческоє хвалебноє число. Тебе хвалит пресвітлоє мученическоє воїнство. Тебе по всей вселенній ісповідуєт Святая Церков Отца непостижимаго величества покланяємого Твоєго істиннаго і Єдинороднаго Сина і Святаго Утішителя Духа.

Ти, Царю слави, Христе, Ти Отца присносущний Син єси. Ти, ко ізбавленію приємля человіка, не возгнушался єси Дівическаго чрева. Ти, одолів смерті жало, отверзл єси вірующим Царство Небесноє. Ти одесную Бога сідиши во славі Отчей, Судія віришися приіти.

Тебе убо просим: помози рабом Твоїм, їхже честною Кровію іскупил єси. Сподоби со святими Твоїми в вічній славі Твоєй царствовати.

Спаси люди Твоя, Господи, і благослови достояніє Твоє, ісправи я і вознеси їх во віки: во вся дні благословим Тебе і восхвалим імя Твоє во вік і в вік віка. Сподоби, Господи, в день сей без гріха сохранитися нам. Помилуй нас, Господи, помилуй нас; буди милость Твоя, Господи, на нас, якоже уповахом на Тя. На Тя, Господи, уповахом, да не постидимся во віки. Амінь.

За умноження любові та викорінення ненависті і всякої злоби

Тропар

Союзом любве Апостоли Твоя связавий, Христе, і нас, Твоїх вірних рабов, к Себі тим кріпко связав, творити заповіді Твоя і друг друга любити нелицемірно сотвори, молитвами Богородице, Єдине Человіколюбче.

Кондак

Пламенем любве распали к Тебі сердца наша, Христе Боже, да тою разжигаєми, сердцем, мислію же і душею, і всею кріпостію нашею возлюбим Тя, і іскренняго своєго яко себе, і повелінія Твоя храняще, славим Тя, всіх Благодателя.

За тих, що ненавидять і ображають нас

Тропар

О распенших Тя моливийся, любодушне Господи, і рабом Твоїм о вразіх молитися повелівий, ненавидящих і обидящих нас прости, і от всякаго зла і лукавства ко братолюбному і добродітельному настави жительству, смиренно мольбу приносим. Да в согласнім єдиномислії славим Тя Єдинаго Человіколюбца.

Кондак

Якоже первомученик Твой Стефан о убивающих его моляще Тя, Господи, і ми припадающе молим: ненавидящих і обидящих нас прости, во єже ні єдиному от них нас ради погибнути, но всім спастися благодатію Твоєю, Боже всещедрий.

В час біди і нашестя ворогів

Тропар

Скоро предвари, прежде даже не порабо-тимся врагом, хулящим Тя і претящим нам, Христе Боже наш: погуби Крестом Твоїм борющия нас, да уразуміют, како может правовірних віра, молитвами Богородици, Єдине Человіколюбче.

Кондак

Взбранний Воєводо і Господи, ада побідителю! Яко ізбавлься от вічния смерті, похвальная восписую Ти, созданіє і раб Твой; но яко іміяй милосердіє неізреченноє, от всяких мя бід свободи, зовуща: Ісусе, Сине Божий, помилуй мя

Псалом 90

Живий в помощи Вишняго, в крові Бога Небеснаго водворится речет Господеві: Заступник мой єси і прибіжише моє, Бог мой, і уповаю на Него. Яко Той ізбавит тя от сіти ловчі і от словесе мятежна; плещма своїма осінит тя, і под крилі Єго надієшися; оружієм обидет тя істина Єго. Не убоїшися от страха нощнаго, от стріли летяшія во дні, от вещи во тьмі преходящія, от сряща і біса полуденнаго. Падет от страни твоєя тисяща, і тьма одесную тебе, к тебі же не приближится; обаче очима твоїма смотриши, і воздаяніе грішников узриши. Яко Ти, Господи, упованіє моє; Вишняго положил єси прибіжище твоє. Не приідет к тебі зло, і рана не приближится тілеси твоєму: яко Ангелом Своїм заповість о тебі, сохранити тя во всіх путех твоїх. На руках возмут тя, да не когда преткнеши о камень ногу твою; на аспіда і василіска наступити, і попереши льва і змія. Яко на Мя упова, і ізбавлю і, покрию і, яко позна імя Моє. Воззовет ко Мні, і услишу єго; с ним єсм в скорбі, ізму єго і прославлю єго; долготою дній ісполню єго, і явлю ему спасеніє Моє.

Стихи з псалмів

Господи, воздвигни силу Твою і приіди во єже спасти ни. Да воскреснет Бог і расточатся врази Єго, і да біжат от лица Єго ненавидящії Єго. Яко ісчезаєт дим, да ісчез-нут.

За подорожуючих

Тропар

Путь і істина сий, Христе, спутника Ангела Твоєго рабом Твоїм (ім’я) нині, якоже Твоїм іногда, посли сохраняюща, і невредимих, ко славі Твоей, от всякого зла во всяцім благополучії соблюдающа, молитвами Богородици, Єдине Человіколюбче.

Кондак

Луці і Клеопі во Еммаус спутьшествовавий, Спасе, сшествуй і нині рабом Твоїм (ім’я) путьшествовати хотящим, от всякаго ізбавляя їх злаго обстоянія: вся бо Ти яко Человіколюбец, можеши хотяй.

Молитва

Господи Ісусе Христе Боже наш, істинний і живий путь, состранствовати мнимому Твоєму отцу Іосифу і Пречистій Твоєй Діві Матері во Єгипет ізволивий, і Луці і Клеопі во Еммаус спутьшествовавий! І нині смиренно молим Тя, Владико Пресвятий, і рабом Твоїм сим Твоєю благодатію спутьшествуй. І якоже рабу Твоєму Товії, Ангела хранителя і наставника посли, сохраняюща і ізбавляюща їх от всякаго злаго обстоянія видимих і невидимих врагов, і ко ісполненію заповідей Твоїх наставляюща, мирно же і благополучно і здраво препровождающа, і паки ціло і безмятежно возвращающа, і даждь їм все благоє своє наміреніє ко благоугожденію Твоєму благополучно во славу Твою ісполнити. Твоє бо єсть, єже миловати і спасати ни, і Тебі славу возсилаєм со Безначальним Твоїм Отцем і со Пресвятим і Благим і Животворящим Твоїм Духом, нині і присно і во віки віков. Амінь.

Присвячений
Дитятку Ісусу

Відправляємо:Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:

Пошук на сайті
Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2020©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.info дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.info. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.info, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика