Меню сайту

Категорії розділу
НОВИНИ УГКЦ [8]
ЦЕРКОВНІ СВЯТА [80]
ЦЕРКВА І ДЕРЖАВА [16]
НАБОЖЕСТВА [178]
ПАПА БЕНЕДИКТ XVI [18]
ОГОЛОШЕННЯ [14]
АКТУАЛЬНІ НОВИНИ [182]
РІЗНЕ [3]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Братство Св. Пія Х (BY)
Братство Св. Пія Х (RU-Mos)
Братство Св. Пія Х (RU-Pet)
Una Voce Russia
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Бушкрафт
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Про Божу Мудрість
Не нам, Боже, не нам, а Імені Твоєму дай славу. Хоч у нас і через нас − на те, щоб у нас і через нас прославлялося і святилося Ймення Твоє святе! Щоб у нас і через нас виконувалася Твоя свята воля та щоб у нас і через нас приходило Твоє, предвічний Боже, Царство!
Треба нам того дару з неба, що Ти його через Апостола Твого Якова урочисто обіцяв тим, що про нього просять . Тому просимо й благаємо: зішли її з неба від Твого передвічного й пресвятого престолу в наші душі! Дай нам її, що з Тобою перебуває на небесних престолах Твого Царства! Вона з Тобою перебуває і знає Твої діла. Вона була при Тобі, коли Ти творив небо й землю. Вона знає, що подобається Твоїм очам і які праведні Твої закони. Зішли її зі святого неба небес Твоїх і від престолу величі Твого Божества! Нехай буде зо мною, хай зо мною трудиться над тим ділом [яке виконую], щоб я знав, що миле Тобі! Бо вона все знає, все розуміє й переведе мене через ці діла у стриманості та сторожитиме у своїй могутності, й діла рук моїх будуть приємні Тобі.
Бо хто ж із людей зможе знати Божу раду, хто ж зуміє думати те, що Бог хоче? Нас, смертних, гадки слабкі та непевні. Тіло наше, повне зіпсуття, обтяжує душу, й земне мешкання тіла гнітить духа, що правди шукає. І з труднощами тільки оцінюємо те, що на цій землі, та праці треба, щоб знайти те, що лежить перед нами. І хто ж зможе досліджувати те, що в небі? А хто ж зрозуміє Твій Ум, якщо Ти не даси з неба Мудрости та не зішлеш Святого Твого Духа з висоти небес?
Лиш тим способом можуть простими стати стежки тих, що живуть на світі. Тільки через Духа Твого Святого можуть люди пізнати те, що Тобі подобається, бо Мудрістю Твоєю наділені всі, що Тобі коли-небудь від початку світа догодили.

Про Божу Мудрість
Предвічний Боже, зішли на нас з високого неба Твою Святу Мудрість, просвіти нею наші уми. Нехай Божа Мудрість поведе нас дорогами правди, нехай стереже нас від олжі та обману.

Про працю для добра народу
Просимо Тебе, Царю небесний, Духу правди, любови і справедливости, до Тебе підіймається наша молитва: зігрій і просвіти наші уми й серця, показуй нам правильну дорогу в нашій праці для добра свого народу, благослови наш труд і подай нам братню єдність у всіх наших зусиллях для щастя нашої Вітчизни й народу та для нового розквіту Христової Церкви в Україні. Амінь.

Про терпіння як жертву відкуплення
Отче наш, Отче! Я, син Твій, в ім’я всіх вірних, котрих Ти мені в опіку віддав, припадаю днесь до Твого престолу, щоб Тебе за них і за себе просити о тій ласці, котра найважливішою суть для нас, − для справи Твоєї і нас. Для себе, Господи Боже, прошу о нічого іншого − лиш о Хрест! О упокорення! − Упокори! Дай терпіння!.. Ти видиш серце моє, знаєш, що серце моє щиро Твого добра, добра справи Твоєї бажає! Не хочу свого щастя, не хочу свого здоров'я, задоволення, − не хочу для себе нічого − про одне прошу: о Хрест, о смерть, Господи, − так єсть, прошу о смерть, − за провини світу, за свої провини, як схочеш... А як схочеш − раптову смерть; якщо для справи Твоєї добре, най вмру зараз, якщо маю справі перешкоджати! Якщо маю люди псувати − най вмру! Не хочу ані одної хвилі на світі пожити, лиш для хвали Твоєї, для справи Твоєї, для добра людей, відкуплених Твоєю Святою Кров’ю!
Приймаю сей спосіб молитви. Буду писати до Тебе, Господи, молитви, так як робить німий, як хоче порозумітися з людиною. Бо я перед Тобою німий, не умію говорити, не умію до Тебе молитися. Прийми і поблагослови сей спосіб молитви, а дай мені добре часто багато молитися.
Господи, Ісусе Христе! Свою молитву повторюю: хочу Хрест носити, терпіти й покутувати за мої гріхи. Визнаю їх і хочу будь-яким способом задовольнити Твою Справедливість. Хочу борг сплатити, хоч би й довголітніми стражданнями.

Прохання про ласки для українського народу
Боже великий, Боже могутній, Ти, що видиш людські серця і совісті людей, збери, обрахуй Сам ті всі болі [та всі пожертви] нашого народу, котрі хочемо разом днесь скласти до стіп Твого жертовника, благаючи Тебе через любов Твого Сина о милосердіє.
Най Бог дасть нам всім міцно триматися все святої католицької віри і пробути в Божій ласці до смерти.
Нехай викликає з-поміж нас і з-поміж наших дітей в кожнім поколінні до кінця віку великих святих, могутніх чеснотами і Божим духом, котрі би Божественну ласку на нарід стягали і присвічували йому прикладом святости.
Нехай викликає з кожного покоління і для служби своїх жертовників нашої Церкви мужів апостольського духа, великих духом пожертвування і духом любови, могутніх в проповідуванні Божої правди, сильних ділом і впливом на нарід, котрі би зуміли повести корабель нашої Церкви в далеку і світлу майбутність широкої, світової аостольської праці.
Най дасть нашій Церкві мужів, повних Святого Духа, Духа премудрости і Духа розуму, котрі би невтомною науковою працею присвічували, показували дорогу праці майбутнім поколіням на цілі століття.
Най зішле нам ангелів милосердія, котрі би уміли обтирати всяку сльозу з очей тих, що страждають, заступили родичів всім сиротам, стали опікунами всім вдовицям.
Нехай повсюди поміж нами в духовнім і світськім стані в кожнім поколіню буде досить людей, "післаних від Бога”, котрі би зуміли молоді всіх станів давати щирий і добрий провід, правдиве християнське виховання від дитинства аж до літ нового розвитку молодечих сил і молодечого розуму.
Нехай Всевишній дає все нашій Церкві достатнє число святих покликань до духовного стану, щоби ніколи не забракло нашим вірним святої душпастирської послуги.
Нехай викликає в кожнім поколінні значне число з-поміж молоді чоловічої і жіночої до євангельського життя за порадами Христовими, котрі би були готові зносити аж до смерти всі труди і всі подвиги іночеського життя в монастирях і законних домах нашої церковної провінції, теперішніх і майбутніх.
Нехай в наших семінаріях процвитають до кінця віку всі священичі чесноти, нехай духовна молодь в них виховується в страсі Божім на святих ревних священиків-апостолів.
А в монастирях і законних домах най все процвітає досконалість всіх монаших чеснот, якнайдосконаліше будуть все дотримані устави і правила святих Законодавців.
Нехай Бог дає нашому народові свято дотримуватися законів християнської родини.
Най дає нам християнських отців родини, мудрих в керівництві, святих в прикладі, ощадних, працьовитих, жертволюбних, де йдеться о загальне добро, солідарних в народній праці, сильних в переконаннях, а смілих в їх обороні.
Нехай дає нам християнських матерів, котрі би по-божому дітей виховували, вірно і мужньо стерегли святости родинного вогнища, святих в домашнім пожиттю, а зразкових у ставленні до людей, мудрих в порадах, даваних мужеві і дітям, незобов’язаних до загального добра, але таких, аби передовсім виконували всюди і все сумлінно і свято обов’язки жони і матері.
Нехай Христос охороняє нашу молодь перед всяким злим впливом, нехай дасть такі обставини, в котрих би молоді здорово могли розвивати всі таланти, Богом дані.
Нехай українська  молодь у кожнім поколінні дає багато людей сумлінної і глибокої праці, нехай дає великих учених, правдивих артистів, знаменитих письменників, адвокатів, лікарів, архітекторів, великих промисловців і здібних купців. Нехай кожний виростає на громадянина, якого праця принесе народові і хосен, і славу.
Нехай Бог все дає нашому народові мудрих провідників в суспільнім і політичнім житті, котрі би шукали не свого, а загального добра, котрі би давали уряд, а не підлягали кожному вітрові загальної опінії; котрі би сміло й голосно визнавали принципи Христової віри.
Най Бог дає нашому народові заступників, котрі би в ділах праводавчих уміли все боронити скривджених, сміло а мудро домагалися народних прав, а при нагоді завжди обставали за права святої нашої католицької Церкви.

Посвята українського народу Пресвятому Ісусовому Серцю
Всемогутній Боже й Царю Слави, Ісусе Христе, що цілим серцем любиш увесь людський рід, а в Своєму безмежному Провидінні безнастанно піклуєшся кожним народом зокрема, глянь милосердно на наш Український Народ, що з повною надією звертається до Тебе, свого найліпшого Отця й премудрого Царя.
Ми, діти цього Народу, слухняні Твоїй святій волі, любимо всі народи, що Ти їх відкупив Своєю Кров’ю на хресті, а свій Український Народ любимо перед усіма іншими; тому-то − з любови до нього, а радше до Тебе, наш Боже, − просимо: прости йому всі провини, виправ злі його нахили, а добрі зміцни, змилосердися над ним в його потребах, борони його перед несправедливостями неприятелів та зливай на нього щедре благословення Твого Пресвятого Серця.
Благаємо в Тебе також особливої опіки й помочі для нього, щоби серед стількох досвідів та спокус диявола і його слуг він міг і зберегти небесне світло віри, і поконати своєю витривалістю в добрім усякі труднощі та тим самим завжди належати до благословенного Твого Царства.
Пошли йому святих Своїх слуг, щоб прикладом і словом були йому добрими провідниками; дай йому численне та добре й ревне духовенство. Заопікуйся йoгo молоддю, щоб ласки Хрещення не тратила, а щоб одержувала основне християнське виховання, легко знаходила чесну працю й достатній заробіток та ставала вартісними синами Церкви й Батьківщини. Благослови всі родини, щоб панувала в них згода й любов, щоб батьки були зразковими й ревними християнами, а матері вирізнялися побожністю і дбайливістю у вихованні дітей.
Бережи наші родини перед пошестю противного природі гріха, що нищить самі основи християнського подружжя, а ввесь народ веде в погибель. Заохоти з-посеред нас багатьох до досконалішого життя, поклич відповідних до монашого стану, до апостольських праць, до геройських жертв за справи Церкви й Народу. Просвіти всіх його синів, схили їхні серця, щоб найліпше пізнали й визнавали святу католицьку віру та тим почували себе щасливими, щоб стояли при ній непохитно, хоч і треба було б зазнати мученицької смерти, та щоб на законах цієї святої віри влаштовували ціле своє життя.
Благослови також і дочасне добро Української Нації. Дай їй на свободі розвивати її природні, Тобою дані сили, обдаруй її правдивою, незіпсованою освітою, благослови її праці на всіх ділянках економічного й політичного життя, науки й добробуту. Рятуй безробітних від біди їх становища. Поблагослови всіх і все, щоб ця Нація, живучи мирно й щасливо, могла Тобі краще служити та при Твоїй помочі одержати вічну небесну славу.
Пресолодкий Ісусе, Відкупителю людського роду, поглянь на нас, що покірно припали перед Твоїм престолом! Ми Твої й Твоїми хочемо бути; але, щоби з Тобою ще більше з’єднатися, оце кожний з нас посвячується доброхітно Пресвятому Твоєму Серцю. Багато Тебе не пізнало, багато від Тебе відступило, погордувавши Твоїми заповідями: змилосердися над ними, Всещедрий Ісусе, і пригорни всіх до Свого Святого Серця. Будь Царем, Господи, не лиш тих вірних, що не відступили від Тебе, але й блудних синів, що покинули Тебе; дай, щоби скоро повернули до родинного Дому та не загинули з нужди й голоду. Будь Царем тих, що звели їх блудні науки або розділили незгоди, й приверни їх до джерела правди та єдности віри, щоби скоро стали одне стадо й один пастир.
Будь Царем і всіх тих, що живуть у старому забобоні поганства або іслямізму; зволь і їх вирвати із тьми та привести до світла й Божого Царства.
Ще й поглянь оком Твого милосердя на синів того народу, що був колись народом особливо любленим. Нехай і на них, мов живець відкуплення й життя, сплине та Кров, що її колись кликали на себе.
Дай, Господи, Своїй Церкві без насилля й злиднів вільно розвиватися, пошли всім народам лад і мир; вчини, щоб від краю до краю землі лунав лиш один голос –  Слава Божественному Серцю, що в Ньому наше спасення, Йому честь і слава навіки.
А Ти, Царице й Мати усього християнського світу, а тим самим і нашої України, Пресвята Богородице, та св. Архангеле Михаїле, і св. Володимире, та св. Йосафате, й усі Покровителі нашого Народу, − завжди опікуйтеся ним, щоб став народом святим та виконав своє посланництво, дане йому Богом, передовсім, щоб навернув Схід до світла Віри, щоб спричинився до спільного добра людського роду; щоби був поміччю та потіхою святої католицької Церкви, а Тобі, Христе, Цареві Слави, щоб приносив безнастанно славу, честь і поклін на вічні віки. Амінь.

За український народ

Всемогутній Боже і Царю Всесвіту, Спасителю наш, Ісусе Христе, що всім серцем любиш увесь людський рід і своїм безмежним промислом опікуєшся кожним народом зосібна! Споглянь милосердно і на наш український нарід − і на кожний інший нарід, − що з повною надією припадає до Тебе як до свого найліпшого Отця і премудрого Царя. Ми, діти цього народу, покірно слухняні Твоїй святій волі, любимо всі народи, що їх Ти відкупив Своєю святою Кров’ю на хресті, а передусім любимо щирою християнською любов’ю наш український нарід. Тим-то з любови до нього, а радше з любови до Тебе, наш Боже, благаємо:
Прости йому всі провини, виправ всі його злі нахили, а зміцни добрі нахили; змилосердися над ним у всіх його потребах. Борони його перед усякою кривдою й несправедливістю ворогів. Зливай на нього безнастанно Твоє щедре благословення.
 Благаємо Тебе, наш Боже, про особливу опіку і поміч для нашого народу, щоби серед усіх переживань і спокус з боку світу, диявола і його слуг він міг завжди зберегти небесне світло віри, перемагати витривалістю у добрім всякі труднощі і завжди належати до благословенного Твого Божого Царства, і тут, на цім світі, і в небесній Батьківщині. Дай нам ласку, щоби ми всі до одного, злучені єдністю віри і союзом любови під Твоїм проводом і проводом святої вселенської Церкви, йшли завжди дорогами правди і справедливости, любови та спасіння. Пошли українському народові святих, великих Своїх слуг, щоби прикладом і словом були його мудрими провідниками у всіх царинах народного, суспільного й громадського життя.
Провідникам нашого народу дай світло Твоєї премудрости з неба, дай йому численне і добре та святе Духовенство! Заопікуйся його молоддю, щоби не тратила ласки святого Хрещення, щоби одержувала в родині й школі основне християнське виховання і виходила на корисних синів свого народу. Благослови всі наші родини, щоби батьки були зразковими й ревними християнами, а матері вирізнялися мудрістю, побожністю й дбайливістю у вихованні дітей.
Заохоти багатьох з нашого народу до життя досконалішого, до святости. Поклич багатьох, у кожному поколінні, до монашого стану, до геройських жертв за справи Церкви й Народу.  Просвіти всіх нас, нахили всі серця, щоби усі якнайліпше пізнавали й цінували святу католицьку віру і, визнаючи її, почували себе щасливими, стояли в ній непохитно, хоч би треба було зазнати й мученицької смерти, та й щоби за законами святої віри укладали своє життя.
Благослови також і дочасне добро нашого народу. Дай йому волю, щоби міг вільно розвивати свої природні, Тобою дані сили. Обдаруй його правдивою незіпсованою просвітою. Благослови його працю на всіх ділянках науки, мистецтва й добробуту та благослови всіх і все, щоби наш нарід, живучи мирно та щасливо, міг добре Тобі служити, а з Твоєю поміччю одержати вічну небесну Батьківщину.
А Ти, Пресвята Богородице, Непорочно Зачата, Мати і Царице України, св. Обручниче Йосифе, Покровителю вселенської Церкви, св. Архангеле Михаїле, і ви, всі Покровителі українського народу! Опікуйтеся завжди цим народом, щоби він став народом святим, щоби виконав своє Боже посланництво, щоби навернув увесь Схід до світла віри, щоби спричинився до світлого добра людського роду, щоби був поміччю і потіхою святої вселенської Церкви та щоби приносив Вічному Цареві безперервну славу, честь і поклін на віки вічні. Амінь.

Віддання любові і милосердю Ісуса Христа
О Наймиліший і Найсолодший Ісусе, Спасителю людського роду, поглянь на нас, що покірно припали перед Твоїм жертовником. До Тебе належимо і хочемо бути Твоїми; і днесь, щоби бути сильніше злученими з Тобою, кожний з нас віддається Твоїй любові і Твоєму милосердю.
Багато єсть людей, що Тебе ніколи не знали, багато – що погордували Tвоїм законом і відреклися від Тебе. Милосердний Ісусе! Змилосердися над ними всіма і приверни їх до Свого Святійшого Серця.
Господи! Будь Царем не лише тих вірних, котрі ніколи не віддалялися від Тебе, але і блудних дітей, котрі Тебе покинули; вчини, щоби скоро повернули у вітцівські обійми, щоб не згинули з біди і голоду.
    Будь царем зведених блудною наукою і тих, котрих відлучила незгода; приведи їх до пристані правди і єдности віри, щоб невдовзі були лиш один пастир і одне стадо.
    Будь, урешті, Царем всіх тих, котрих тримають забобони, поганство; зволь вирвати їх із тьми і довести до світла і Божого царства.
Дай, Господи, своїй Церкві тривалу свободу, дай всім народам лад і супокій; вчини, щоб від кінця до кінця світа розносився один голос – Слава Божественному Серцю, Котре дає нам спасення; Йому честь, і сила, і слава нині, і присно, і на віки віків, амінь.

Посвята Пречистій Богородиці
Ти одна, Пресвята Богородице, Діво, можеш повести діло з’єднання церков такими дорогами, що різні українські віросповідання не тільки зблизяться, але й припиняться між ними всякі чвари, суперечки і ненависті, а запанує мир і братня любов, що, за Божою ласкою, колись доведе їх до повного з’єднання. Але вже тепер прийми, Пресвята Богородице, під Свою опіку нашу і їхню молодь. Стережи її від зіпсуття, утверди її в святій вірі, доведи її до любови Христа, до Пресвятої Євхаристії, благослови наші і їхні родини та заопікуйся майбуттям тих родин. Віддаємо Тобі і майбутні покоління, ще не народжені. Дай тим іще не народженим щасливо і здорово народитися, вступити через Хрещення в ряди християн, вірою і любов’ю стати Твоїми дітьми, так як стають Божою благодаттю прибраними Божими дітьми.
    Пресвята, Пречиста, Преблагословенна Богородице Діво, – Ти, Помічнице всіх вірних, Ти, прихисток цілого людського роду, Ти, що в усіх боях за Божу справу перемагаєш ворогів нашого спасіння. Сьогодні припадаємо покірно до Твого святого престолу. Ми певні, що виблагаємо у Тебе милосердя для нас, для наших найближчих, для нез’єднаних наших братів і всіх ближніх. Ми певні, що в тих таких тяжких часах одержимо потрібну поміч у наших нещастях. Не посилаємося на свої заслуги, бо їх не маємо, але посилаємося на безконечну доброту Твого материнського серця. У тих жахливих і трагічних годинах історії нашого народу, як і багатьох інших народів на світі, звертаємося до Тебе, Наша Найліпша Мати, і Твоєму материнському серцю віддаємо та присвячуємо передусім цілу святу вселенську Церкву – це улюблене діло, за яке Твій Син, Ісус Христос, Бог і Чоловік, пролив на хресті Найсвятішу Свою Кров. Тобі присвячуємо всі наші парохії, наші міста і села, всі наші родини і всіх людей, що на цілому світі так багато і такими різними способами страждають, – тих, що умирають і є наражені на вічну загибель. Тобі віддаємо ввесь світ, роздертий жорстокими боями, розбитий взаємними ненавистями і кривдами. Нехай зворушать Тебе матеріяльні і моральні руїни, всі страждання, болі батьків і матерів, подружжів, братів і сестер і невинних дітей! Нехай зворушать Тебе ті незліченні смерті немовлят, те ціле молоде життя, що так сумно пропадає, скошене в самому розцвіті! Нехай зворушать Тебе ті страшні рани, язви, душогубства, серед яких незліченні люди мучаться і конають, не раз без змоги приготуватися до смерти хоч би й короткою молитвою.
Випроси, о Мати милосердя, від Всевишнього Бога повний і справедливий мир, – не тільки після збройних боїв, але й після духовних боїв ненависти та чварів. Ти одна, Пресвята, можеш випросити у Бога потрібні ласки для поєднання поміж собою людей. Доведи ж людей до миру, заснованого на правді, справедливості й любові! Доведи світ до миру, в якому царювали б любов до ближнього, взаємне розуміння і пошанування своїх прав, і ті всі чесноти, які готують Боже Царство на світі! Заопікуйся невірними і всіма тими, що ще занурені в темряві смерти, щоб і для них зійшло сонце правди і щоб вони разом з нами могли заспівати Спасителеві світу гімн: "Слава во вишніх Богу, а на землі мир, во человіціх благоволеніє". Дай це всім народам, відлученим через блуди і чвари, а над усе тим, які мають до Тебе особливу набожність і в яких нема майже дому, який не зберігав би святої Твоєї ікони, сьогодні, може, ще схованої, та збереженої на кращі часи... Поведи їх всіх так, щоб були один пастир і одне стадо! Випроси в Бога, Пречиста Діво Маріє, мир і повну свободу для святої Церкви, стримуй вплив новопоганства, відданого цілком матеріялізмові. Розпали в душах вірних любов до святої чистоти, до християнського життя і апостольську ревність, щоби нарід тих, що служать Богові, зростав і заслугами, і числом.

Про кращу долю українського народу
Всемогутній, безсмертний Боже, Отче Господа нашого Ісуса Христа! Ти страшний у гніві Твоїм, але безконечно добрий в милосерді Твоїм.
Ти зсилаєш на наш грішний людський рід тяжкі досвіди й тяжкі терпіння. Ти й на наш нарід зіслав такі страждання, що їх не знали наші батьки. Сотні тисяч людей просто гинуть голодною смертю і зносять найстрашніші, найболючіші переслідування від тих, що себе самі безбожниками сміють називати зі страшною зневагою Пресвятого Твого Імені. А й усіх людей наділяєш тяжкою не раз бідою. Ми усі мусимо гірко трудитися, щоб здобути насущний хліб. Надіємося і віримо, що тяжкі ті досвіди Ти зіслав на людський рід як досвід, а не як кару.
Грішних синів Своїх Ти від Себе не відштовхуєш, не відвертаєш Свого Пресвятого Лиця від їх долі, бо не хочеш смерти грішника, а його навернення і спасіння. Тому надіємося, що всі терпіння, що їх доводиться нам у житті зносити, походять з милосердної Твоєї волі [і] є нам дані для нашого добра.
Ми віримо й надіємося, що покаянням, щирою молитвою й щирим прийманням Найсвятіших Тайн можемо заслужити на те, що скоротиш час досвіду й страждань, що милосердним оком поглянеш на синів Своїх, що даси їм витримати з благодаттю в злиднях теперішнього життя і всемогутньою Твоєю волею покладеш край нашим терпінням.
Через кров Твого Сина бажаємо Тобі з усіх сил відпокутувати за всі гріхи наші й за гріхи наших батьків і братів. Тобі жертвуємо через руки наших священиків Безкровну Жертву Пресвятої Євхаристії, що є повторенням і відновленням хресної смерти Твого Сина й Бога, Спасителя нашого − Ісуса Христа. Прийми цю Жертву великої покути за всі гріхи людей, прийми наші благальні прохання про милосердя й ту святу благодать.
Змилосердися над усіми тими, що страждають. Дай їм [ласку] гірку долю терпляче зносити і через терпіння заслужити поблажливість у стражданнях і перемогу у тому смертному житті та блаженство вічности. Амінь.

Про українські християнські родини
Боже великий, Боже Вітців наших! Дай нашому народові якнайбільше добрих, святих християнських родин.
Дай нам таких батьків, які голосно й відверто признавалися б до божественного Твого Об’явлення і до Твоєї служби. Дай нам батьків, які для своїх дружин були б прикладом християнського життя, правдивими опікунами та добрими провідниками в житті.
Дай нам таких матерів, що вміли б добре, по-християнському виховувати своїх дітей, а для своїх чоловіків були б поміччю, потіхою і доброю радою.
Дай нам таких дітей, які були б потіхою та славою батьків і красою свого народу.
А з-поміж молодого покоління і з кожного покоління вибирай собі достойних слуг Твоїх жертовників.
Давай нашому народові добрих священиків і в кожній галузі праці людей, що вміли б і хотіли б працювати для загального добра.
Благослови, Всемогутній Боже, український нарід . Дай йому ласку вірно Тобі служити і досягнути колись вічної нагороди в небі, де Тобі, Боже, у Святій Тройці єдиній, Отче, Сину і Духу Святий, належать вся слава, честь і поклін на віки віків. Амінь.

Про добрих українських священиків
Господи, Господи! Поглянь з неба, подивись і відвідай виноград, який насадила Твоя десниця!
Нехай всемогутня Твоя рука буде завжди над цим народом, який Ти полюбив.
Давай йому, Предвічний Боже, у кожному поколінні, аж по кінець світу, єпископів і священиків святих, повних Твого Духа, − пастирів і вчителів Твого закону, які уміли б незмінно зберігати правду Твого Святого Об’явлення та з любов’ю навчати й судити цей великий народ.
Подай українському духовенству ласку не лякатися ніколи ніякої жертви, де лиш ідеться про Твою славу і добро цього народу.
Розпали в їх серцях духа ревности до спасення душ! Відкрий перед їх очима Премудрість Твого Об’явлення і дай їм високе почуття святости того діла, до якого Ти їх покликав. Благослови їх працю і їх наміри. Борони їх від усякого лиха, а передусім від смертного гріха.
В уста проповідників і катехитів укладай слова Своєї Премудрости! У серця сповідників зішли духа милосердя, Духа смиренности і дай їм знання, потрібне для виконання цього важкого уряду.
Благослови, Всевишній, кожне місто, кожне село, кожну хату і всіх, що мешкають у них!
Благослови кожну родину й кожну християнську душу! Пригорни всіх любов’ю до себе і не допусти ніколи до відступства від Тебе.
Сповнюючи їх серця вірою, просвіти їх розум Правдою Твого непомильного Об’явлення! Нехай їх любов до Тебе, Отче, і до Твого Сина, якого Ти зіслав до нас, − нехай любов їх до ближніх "більш і більш зростає в пізнанні й у всякому досвіді!” . Благослови їх дітей і онуків!
Господи, візьми під опіку й молодь цього краю! Дай їй ласку зростати в покарі та Божому страсі на Твою славу й на пожиток, − а не на погибель Народу. Бережи її від усякого згіршення, − а в серця тих, що є її провідниками, влий духа батьківської опіки!
Благослови всіх тих, що трудяться, та примнож плоди їхньої праці!
Потіш тих усіх, що в горю й журбі! Просвіти тих, що не знають слова Твоєї Істини, і на всіх їх зішли щедре благословення! І об’єднай їх Твоєю благодаттю, щоб любов’ю були одно; так, як Ти, Отче, зі Сином Своїм і Син з Тобою, − так і вони нехай будуть одно з Вами! Амінь.

За духовні покликання
Перед Твоїм Хрестом, Ісусе Христе, стаю разом із Твоєю Матір’ю, яка є й нашою Матір’ю, разом зі св. Йосафатом і св. Катериною зі Сієни, нашими Покровителями, і передаю Тобі під опіку цілу мою родину. Допоможи їй, Господи, розростися широко й у всіх поколіннях служити Тобі вірно. Дай їй християнських матерів, які привчили би своїх дітей до Твоєї Служби. Дай їй батьків, щоб вони явно й відважно визнавали Твою святу віру й жили в дусі Твоїх законів. Нехай за неї гинуть, як св. Йосафат, а як Катерина зі Сієни на Заході, так [нехай] вони на Сході борються за визнання Твого Намісника.
Зволь, о Господи, покликати з нашої родини священиків, апостолів, мучеників, святих. Не нам, Господи, не нам, але Твоєму Імені дай хвалу в нас і через нас, як даєш Імені Твоєму в законах і через закони. Твоїм законом зроби нашу родину, викликаючи в кожному поколінні кількох її членів до служби Твоїх престолів.
Дай їй духа любови, яку наказуєш синам Василія, духа сповідництва, яким відзначалися чини Венедикта, духа убогости, якого визнавцем був улюблений Тобою св. Франциск, духа покори й послуху, яким служили Тобі сини Ігнатія, духа милосердя, якого зразок Ти дав нам у св. Вікентії.
Прийми, Господи, й вислухай оцю молитву, складену на руки Твоїх Святих, а наших Покровителів. Амінь.

За нашу парохію
Господи Ісусе Христе, Пастирю добрий! Глянь ласкаво з небесних висот на нашу парохію, на це маленьке стадо в твоїй великій вівчарні святої Церкви. Вступаємося оце перед Тобою за всіх членів нашої церковної спільноти, за старих і молодих, за добрих і злих, за здорових і хворих. Бережи діточок нашої парохії перед усякими згіршеннями та поможи їм виростати на Твою славу і потіху родичів. Борони нашу молодь передовсім перед гріхами нечистоти, а ліпше з-поміж неї вибери Собі на виключну службу в священичому і чернечому стані. Благослови батьків, щоб своїм словом і прикладом належно виховували молодь. Зміцни хворих, просвіти тих, що в сумнівах, загрій байдужих, наверни грішників та потіш зажурених. Бережи нашу парохію не тільки від сектантства й ложновір’я, але й від усіх тяжких гріхів, що викликають Твою справедливу кару. Подай зате багатьом парохіянам розуміння і любов досконалости, благослови тих, що щоденно приступають до Твоїх Святих Тайн, дай найкращий розвиток нашим церковним братствам і обдаруй тривкими успіхами працю нашого душпастиря, щоб ми усі під його проводом увійшли в хороми вічного щастя. Амінь.

До св. Йосифа за нашу родину
Святий Обручнику Йосифе, в тебе люди випрошують собі так багато ласк! І ми вибираємо собі тебе за отця, опікуна й покровителя нашої родини та всіх нас зосібна. Дай нам наслідувати тебе в нашій щоденній праці і в наших щоденних молитвах. Керуй нашою працею і вдома, і в полі, в робітні і в школі, − всюди, де б не працювали ми, будь нам помічником, товаришем і отцем. Нехай наша родина буде подібна до того святого дому в Назареті, де жила Свята Родина, якої ти був головою. Нехай наш дім залишиться по всі часи під твоєю опікою і під твоїм покровом. Нехай усі ми, що живемо в цьому домі, й усі ті, що житимуть у ньому, мають щоденні докази, що ніколи ніхто без успіху не віддавався під твою опіку. Нехай стане в нашій родині неможливим, щоб хто-небудь міг про тебе забути і перестати тебе з синівською любов’ю шанувати. Амінь.

Молитва дітей за батьків
Отче наш, великий, добрий Боже! Ти відразу після трьох першиx Твоїх зaповідей, у четвертій заповіді, звелів нам шанувати батька й матір, обіцяючи, що за збереження цієї заповіді довго й добре житимемо на землі. І я, Боже, хочу цю заповідь вірно виконувати не тільки тому, що така Твоя свята воля, але й тому, що після Тебе мої найбільші добродії − це батьки. Вони не жаліли для мене ні праці, ні трудів, ні жертви, щоб мене виховати, вони охороняли мене від злого і вчили Тебе − нашого Бога − любити й Тобі вірно служити. Я хочу тепер віддячитися їм взаємною любов’ю і, доки житиму під їхньою владою, буду їх слухати й коритися їхній волі, а в їхній старості хочу, скільки моїх сил, якнайстаранніше дбати про них та ними опікуватися. Оці мої постанови Ти, Боже, поблагослови, а моїм батькам подай у Своїй доброті здоров’я тіла й душі, охороняй їх від злого, а особливо від гріха, через добрі діла поможи їм зібрати багаті заслуги для вічности, подай їм довге й тихе життя, а колись − щасливу годину смерти, яка була б для них початком вічного щастя в небі. Амінь.

За Вселенського архієрея та український народ
Твоєму Заступникові на цьому світі, Христе Спасителю, дай звершити в апостольських Його намірах розпочаті діла. В місяцях важкої його недуги ми благали Тебе про здоров’я, продовження його життя, про сили для виконання важливих завдань, які Ти йому доручив. Сьогодні, дякуючи Тобі за всі ласки, які Ти на нього зсилав, у неспокої за його життя та здоров’я, повторюємо ці самі молебні благання. Продовжи, Предвічний Боже, нашому Верховному Первосвященикові літа життя, щоб міг ще на цьому світі радіти поверненням нез’єднаних до церковної Єдности. Є в Тебе, Спасителю наш, вівці, що не належать до того стада, й тих треба Тобі привести, щоб були одне стадо й один пастир.
А нашому нещасному Народові, переслідуваному ворогами людства, що є й Твоїми, Христе, ворогами − ворогами правди й справедливости, − тому бідному Народові, винищуваному з ненависти до Тебе, дай в обіймах святої Матері, нашої вселенської Церкви, знайти вільний розвиток усіх Тобою даних йому прикмет і сил. Дай Українському Народові вернути до тієї церковної Єдности, в якій його предки прийняли зі св. Володимиром святе Хрещення, в якій за Ярослава Мудрого віддавали себе під Покров Пречистої Діви Марії. До церковної Єдности, що на Флорентійському Вселенському Соборі була проголошена та в Києві була проповідувана Митрополитом Ісидором. До тієї церковної Єдности, за яку життя віддали св. священомученик Йосафат і холмські селяни, до смерти вірні Римському Архієреєві, до тієї церковної Єдности, для якої невтомно ціле життя працював Митрополит Рутський, − до тієї церковної Єдности, в якій і для якої дай нам, Боже, усім жити й умирати. Амінь!

За Святого Отця та церковну єдність
Христе Спасителю! Ти наказав ближніх любити. Цю Твою заповідь Ти назвав новою, себто неначе найважливішою Твоєю заповіддю. Та любов має, за Твоїм наміром, обіймати всіх людей і бажати їм усім правдивого добра, бо любити і бажати добра − це одне й те саме. Вірні цій Твоїй заповіді, ми, діти Твої українці-католики, обіймаємо християнською любов’ю всіх наших ближніх, себто всіх людей усіх країв, усіх народів та всіх поколінь − минулих і майбутніх. А поміж цими ближніми на першому місці мусимо ставити тих, що найближчі до Тебе, а й найближчі до нас.
Найближчий до Тебе зі всіх людей світу є Твій Намісник, Римський Архієрей, що є Душпастирем цілого світу, Пастирем пастирів і Єпископом єпископів. Він через те й нам найближчий, є нашим найвищим Душпастирем. Усі його молитви, всі безкровні жертви Служби Божої, що їх приносить, обіймають християнською любов’ю довірених йому християн-католиків цілого світу. Коли ж він за нас щодня молиться, справедливо, щоб і ми за нього молилися та просили за нього з неба всіх небесних дарів та всіх Божих ласк.
Особливим способом треба нам молитися за Святого Отця, Римського Папу  в тих часах, коли, тяжко недужий, мусить терпіти великі муки. Цілий світ неспокійний за його здоров’я й життя, та в долі нашого народу немало може заважити й та обставина, чи буде ще жити, чи його Бог до себе покличе. Тому з любови до нашого народу, але ще більше з чистої християнської любови до нашого Святого Отця просимо Тебе, Христе Спасителю, о продовження йому життя та о здоров’я для нього .
Дай йому, Христе, здоров’я, продовжи літа його життя, дай йому всі найбільші та найцінніші ласки з неба, відплати йому за всі його добродійства для нашого народу й дай йому ту ласку, щоб бачив нез’єднаних братів наших, як будуть вертати до церковної єдности. Дай Українському Народові вернути в цілості до тієї вселенської віри, що в ній прийняв він святе Хрещення разом зі св. князем Володимиром. А нам усім дай розуміти ту святу Віру, розуміти святу Єдність, святе діло з’єднання й бути все вірними дітьми Святого нашого Отця, Римського Папи.

До Пресвятої Богородиці про духовну єдність українського народу
Пресвята Богородице, живе і невичерпне джерело, з’єднай духовно наш нарід, утверди його в Божественній славі Твоїй і зроби його гідним вінця слави.

Присвячений
Матері Божій -
Цариці Святої Вервиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:

Пошук на сайті


Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2018©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.info дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.info. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.info, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика