Головна сторінка сайту
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Бібліотека » Різне » Цікаво... » Чому при переливанні крові треба враховувати її групу? (http://cikave.org.ua/)
Чому при переливанні крові треба враховувати її групу?
Дата: Понеділок, 10.05.2010, 02:58 | Повідомлення # 1
Лікарі з давніх часів роблять хворим переливання крові. Був час, коли людям, що постраждали від великої кровотечі, намагалися навіть переливати кров тварини, але це завжди погано закінчувалося. Переливання навіть людської крові часто приводило до загибелі пацієнта, тому був час, коли закони забороняли лікарям проводити цю процедуру.
У останньому десятилітті XIX століття австрійський імунолог Карл Ландштейнер (1868—1943) відкрив, що кров різних людей можна поділити на групи і, що є групи, які несумісні одна з іншою. Він виявив, що іноді при змішуванні в пробірці цілісної крові однієї людини з сироваткою крові іншої людини (сироватка — це рідка частина крові, що залишилася після видалення з неї еритроцитів) еритроцити цілісної крові злипаються. Якщо таке відбудеться при переливанні, злиплі еритроцити заб’ють кровоносні судини і зупинять кровообіг, що може привести до загибелі пацієнта. Таке, проте, трапляється не завжди: іноді змішування крові не приводить до утворення небезпечних скупчень кліток.
У 1900 році Ландштейнер опублікував результати своїх досліджень, заклавши фундамент сучасної трансфузіології — науки про переливання крові. Згідно сучасним уявленням, існує 4 основних групи людської крові: А (II), В (III), АВ (IV) і O (I). У кожної конкретної людини кров належить тільки до однієї з цих груп. Якщо кров двох людей належить до однієї групи, її можна переливати від одної людини іншій, без жодних ризиків. Більш того, групу O можна переливати людям з рештою груп (А, В і АВ), а групи А і В можна переливати групі АВ. Але якщо перелити кров групи АВ людям з групами крові А або В, або перелити кров людей з групами А або В один одному, або перелити людині у якої група крові O, кров будь-якої іншої групи, то це приведе до злипання еритроцитів, а як наслідок – до смерті людини.
Бібліотека » Різне » Цікаво... » Чому при переливанні крові треба враховувати її групу? (http://cikave.org.ua/)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

© 2008-2020 Свята Традиція УГКЦ

Яндекс.Метрика