Головна сторінка сайту
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Бібліотека » Різне » Цікаво... » Чому дітям до двох років шкідливо дивитися телевізор? (http://cikave.org.ua/)
Чому дітям до двох років шкідливо дивитися телевізор?
Дата: Понеділок, 10.05.2010, 02:54 | Повідомлення # 1
Американські педіатри застерігають, що дітям віком до двох років телевізор може бути джерелом небезпеки.

По-перше, стверджують вони, в корі головного мозку немовляти число зв’язків між нейронами удвічі вище, ніж у дорослого: мозку треба справлятися з усвідомленням навколишнього світу, в якому для маленького чоловічка все нове, непізнане, несподіване. Це найкритичніший період для розвитку навиків зору і мови.

Крім того, у віці близько 18 місяців у дитини бурхливо розвиваються лобові частини мозку, що відповідають за контакти з іншими людьми. Тому з такими маленькими дітьми треба розмовляти, грати, спілкуватися, а не займати їх телевізором.

По-друге, телевізор — точкове джерело звуку, тоді як в реальному світі звуки об’ємні, йдуть з різних сторін. Тому діти, звиклі до телевізора, гірше за інших уміють визначати напрям на джерело звуку.

По-третє, оскільки телевізор дає одновимірне, плоске зображення, він може перешкодити і розвитку стереоскопічного зору, який розвивається у дитини до чотирилітнього віку.

І по-четверте, нагадують педіатри, після деяких операцій на очі, людям рекомендують не читати, а дивитися телевізор, оскільки очі при цьому фіксовані в одному положенні і не травмуються зайвими рухами. Якщо дитина, що ще не уміє читати, часто дивиться телевізор, то її очі звикають до нерухомості. Мало того, що надалі дитині буде важко пробігати очима по реченнях при читанні, у неї може порушитися нормальний розвиток очних яблук.

Бібліотека » Різне » Цікаво... » Чому дітям до двох років шкідливо дивитися телевізор? (http://cikave.org.ua/)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

© 2008-2020 Свята Традиція УГКЦ

Яндекс.Метрика