Головна сторінка сайту
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Архів - тільки для читання
Бібліотека » Церква » Монастирі, ордени, братства » Згромадження Воплоченого Слова, Воплочене Слово, ВС
Згромадження Воплоченого Слова, Воплочене Слово, ВС
Дата: Вівторок, 09.03.2010, 23:56 | Повідомлення # 1
Харизма

Члени Згромадження працюють у найвищому послусі Святому Ду­хові, прагнучи опанувати для Ісуса Христа все справжнє людське. Монахи намагаються продовжити Христа у родинах, в освіті, у за­собах масової інформації, у людях інтелектуальної праці - у всьому легітимному прояві життя людини, пам'ятаючи, що її таїнство знахо­дить справжнє пояснення тільки в таїнстві Воплоченого Слова. Специфічною метою Згромаджен­ня є інкультурація Євангелія (євангелізація культури), яке повинно бути основою для культури кож­ного народу в цілому світі. Ченці Воплоченого Слова намагаються усіма силами сприяти втіленню Євангелія Христового у кожну ділянку культури того народу, до якого кличе Господь Бог і Церква.

Головний настоятель. Адреса

вул. Вербова, 12, с. Крихівці, Іва­но-Франківська обл. - 76493, тел./ факс (0342) 77-45-94, e-mail: com.ucrania@ive.orgЦя адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.

Формаційні доми

Новіціят свщмч. Григорія Хомишина з благословення єпископа-ординарія Івано-Франківського відкрився в 1998 році. У навечір'я Воздвиження Чесного Хреста перші кандидати східного обряду прийняли монаший постриг, який здійснив єпископ-ординарій Кир Софрон Мудрий, ЧСВВ, у катедральному соборі м. Івано-Фран­ківська. На сьогодні Бог благослов­ляє наші чернечі родини новими покликаннями до богопосвяченого життя.

Дочірні монастирі і доми

Монастир Воплоченого Слова/Новіціят свщмч. Григорія Хомишина (Івано-Франківськ, Івано-Фран­ківська єпархія).

Дім свщмч. Теодора Ромжі (с. Ду­бове, Мукачівська єпархія).

Чисельність монашої спільноти

У византійському відгалуженні чо­ловічого згромадження є 18 осіб, а саме: ієромонахи - 9, семінаристи - 6 (на навчанні в Італії), новики - 3.

Чисельність монахів за кордоном

На тепер 7 осіб з України перебу­вають за кордоном - в Італії - на богословських студіях.

Освітній рівень монахів

З вищою богословською освітою - 7 осіб, серед них: ліцензіят - 3, диплом духовної семінарії - 4 особи. Є 4 студенти богослов'я, 1 монах з вищою та 3 - зі середньою осві­тою.

Середній вік

Середній вік монахів - 25 років.

Дата заснування і засновник

Згромадження Воплоченого Слова є спільнотою богопосвяченого життя, заснованою в Аргентині 25 березня 1984 року священиком Карлосом Міґелем Буелою та нале­жить до Католицької Церкви. Згромадження складається з трьох гілок - чоловічої, жіночої та Тре­тього чину, куди входять миряни, які, відповідно до харизми, допо­магають та співпрацюють зі Згро­мадженням.

Діяльність

По-особливому "Воплочене Сло­во" присвячується проголошенню (у всіх його формах) Слова Божого. Цими формами є:

* вивчення Святого Письма, бого­слов'я, творів святих отців, лі­тургії, катехизму, екуменізму та инше;

* парохіяльні місії, духовні вправи, освіта та християнське формування дітей і молоді, діла милосердя для найпотребуючіших (безпритульні діти, інваліди, хворі, літні люди тощо);

* публікації книжок, трактатів, жур­налів.., бо через усне та друковане слово продовжується Слово. Ця праця є завданням для свяще­ників, братів та сестер Згрома­дження, а також для тих мирян, що їм допомагають. Особливо ченці зосереджуються на найпотребуючіших милосердя та допомоги, бо переконані, що лише Христова лю­бов спасе світ. Члени цієї спільноти пристосовуються до культури кожного народу на будь-якому континенті, втілюючи в неї єван­гельські засади та Божі заповіді. Наслідуючи свого засновника о. Буелла, монах Згромадження Воплоченого Слова є, як свого часу сказав св. Іриней Ліонський, "про­повідником істини і апостолом свободи", що працює для зростан­ня покликань до посвяченого жит­тя та їх святости.

Монахи організовують катехизацію для дітей, зустрічі для мирян та молоді при парохії Різдва Христового в м. Івано-Франківську, літні табори (дитячі та молодіжні), духовні вправи, програму для єпархіяльного радіо "Дзвони", яке поширює своє мовлення по Івано-Франків­ській області. Допомагають при Єпархіальній Семінарії як сповідники та духівники.

Історія

Згромадження започатковане 1981 року, коли отець Карлос Міґель Буела, священик парохії Богороди­ці - Діви Вервиці в Буенос-Айресі (Аргентина), збагнув необхідність заснувати згромадження, яке мало би служити Богові та потребам Церкви. Однак офіційно Згро­мадження засноване 25 березня 1984 року, в день проголошення Іваном Павлом ІІ енцикліки "Богопосвячене життя". З деякими священиками та юнака­ми, які мали покликання до священичого стану, о.Міґель проводив зустрічі у парохії. Це був початок втілення його Богом благословен­них ідей. На цих зустрічах він ді­лився своїми думками та намірами, обговорюючи всі питання щодо створення нового згромадження, місце для якого знайшлося в єпар­хії Сан Рафаель, в області Мендоза (Аргентина). Своїми намірами о. Буела поділився з владикою Левом Круком, який прийняв цю про­позицію та благословив початок нової спільноти богопосвяченого життя.

Нову чернечу спільноту через на­ближення 2000-ліття Воплочення Божого Сина Господа Нашого Ісуса Христа, а також через воплочення християнської науки, яку пропо­відують члени згромадження у культурах різних народів, названо "Воплочене Слово". Це відбулося 19 березня 1988 року, коли отець Міґель Буела заснував жіноче Згромадження сестер служебниць Господа і Діви з Матара, які зараз по цілому світі співпрацюють в апостольстві.
Чоловічі контемплятивні монастирі Згромадження діють від 1990 року, а жіночі - від 1991 року. В липні 1994 року на Україну, а саме до Львова, прибули перші священики Згромадження Вопло­ченого Слова. На прохання єпис­копа Андрія Сапеляка, СДБ, мі­сіонери приїхали з Аргентини, де перед тим працювали в українській парохії отців салезіян. Священики вивчали українську мову, допо­магаючи при салезіянській парохії Покрову Пресвятої Богородиці. Вже наступного 1995 року, на за­прошення владики Софрона Дмитерка, ЧСВВ, священики переїхали до Івано-Франківська для викла­дання в Теологічно-катехитичному духовному інституті (тепер - Духовна академія). Відтоді монахи почали засновувати монастирський осідок на теренах Івано-Франків­ської єпархії. У вересні 1998 р. відкрито новіціятський дім. У навечір'я Воздвиження Чесного Хреста перші кандидати східного обряду прийняли монаший постриг, який здійснив єпископ-ординарій Кир Софрон Мудрий, ЧСВВ, у Катедральному соборі Івано-Франків­ська, а вже наступного дня розпо­чався новіціят у смт. Богородчани. Восени 1999 року ченці переїхали до Івано-Франківська, де живуть і працюють до сьогодні. У березні 2004 р. засновано нову чернечу спільноту в смт. Дубове, Закарпат­ської области. На сьогодні Згро­мадження провадить душпастирську працю в трьох парохіях.
http://monks.ugcc.org.ua/index.p....emid=40

Бібліотека » Церква » Монастирі, ордени, братства » Згромадження Воплоченого Слова, Воплочене Слово, ВС
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

© 2008-2020 Свята Традиція УГКЦ

Яндекс.Метрика