Головна сторінка сайту
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Архів - тільки для читання
Бібліотека » Церква » Монастирі, ордени, братства » Місійне товариство святого апостола Андрія
Місійне товариство святого апостола Андрія
Дата: Вівторок, 09.03.2010, 23:51 | Повідомлення # 1
Харизма

Головною метою спільноти є місійна праця. Її брати провадять у двох напрямках - місії внутрішні та зовнішні. Місії внутрішні - це праця там, де зі занепаду відроджу­ється Греко-Католицька Церква. Тут особливо ченці зосереджують­ся на праці з українськими емігран­тами, а також з мешканцями Схід­ної України та теренів колишнього Радянського Союзу, які потребують душпастирства. Місії зовнішні монахи проводять з неохрещеними людьми, які ще не пізнали Христа як спасителя світу.

вул. Селянська 6, м. Івано-Фран­ківськ - 76007, тел. (03422) 6-48­04, факс (03422) 77-90-62, е-mаіl: mtsa@neonet.if.uaЦя адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.

Формаційні доми

Новіціят - вул. Горбаля, 2-А, м. Тисмениця, Івано-Франківська обл. - 77400, тел./факс (03436) 2-37-48.

Дочірні монастирі і доми

Реколекційний дім - вул. Шевчен­ка, 100, с. Заріччя, Надвірнянський р-н., Івано-Франківська обл.

ImageСпільноти

У Згромадженні є 21 особа, з обітами - 14. З них: з вічними обітами - 5, з тимчасовими обітами - 9, новиків - 7, кандидатів - 3.

Чисельність монахів за кордоном

5 братів навчаються у Вищій місійній семінарії оо. Вербістів, вул. Колонія 19, м. Пєнєнжно - 14­520, Польща.

Освітній рівень монахів

З вищою освітою - 6 (з вищою богословською - 2), з незакінченою вищою - 7, зі середньою - 4.

Середній вік

Середній вік монахів - 29 років.

Дата заснування і засновник

30 листопада 1997 р. о. Іриней Міхалік заснував, а ординарій Івано-Франківської єпархії Кир Софрон Дмитерко канонічно затвердив Місійне товариство святого апостола Андрія.

о. Іриней Маріуш Міхалік походить з родини польських українців-галичан. Досвідчений виховник у школі та в церковних молодіжних організаціях, у 80-х рр. ХХ ст. він приїхав на Україну, відшукав свою родину на Іванофранківщині і при­святився душпастирській праці серед греко-католиків. Водночас навчався в Івано-Франківському духовному інституті та в Католиць­кій духовній академії Варшави. Єрейські свячення прийняв 5 квітня 1997 р.

Під час студій в Івано-Франків­ській семінарії готував підґрунтя для заснування товариства отців та братів, що хотіли б посвятитися місійній праці між українцями греко-католиками на пострадянських теренах, які найбільше потребують душпастирської опіки. Наприкінці листопада цього ж року, після за­снування нової спільноти, тодішній ординарій Кир Софрон Дмитерко призначив о. Іринея першим на­стоятелем Місійного товариства святого апостола Андрія. Протягом шести років о. Іриней провадив спільноту, а від жовтня 2003 р., передавши керування новому на­стоятелеві - о. Йосафатові Мощичу, виїхав на душпастирську пра­цю до українців-емігрантів Італії (єпархія Падова).

Діяльність

Особливим місцем місійної праці брати вважають терени колишньо­го Радянського Союзу, а особливо Східну Україну, Сибір, Казахстан. Зважаючи на те, що на сьогодні більшість отців та братів Згрома­дження перебуває на студіях за кордоном, спільнота провадить невелику діяльність в Івано-Фран­ківську, при генеральному домі, де монахи організували душпастирську працю для мирян, дітей та мо­лоді. По парохіях та школах вони катехизують дітей, організовують реколекції.

У вересні 2002 р. для емігрантів, які виїхали за кордон у пошуках кращої долі, Товариство заснувало місійну станицю в португальсько­му місті Евора.

Історія

Ординарій Івано-Франківської єпархії Кир Софрон Дмитерко, ЧСВВ, 30.11.1997 р. видав декрет про заснування Місійного това­риства святого апостола Андрія. Від листопада 1997 р. до квітня 1998 р., через відсутність помеш­кання для осередку, спільнота жи­ла розпорошено. В квітні 1998 р. монахи купили малий будинок і 25 травня 1998 р. перших четверо от­ців і братів розпочали свій новіціят. Цього ж дня отець-засновник Міхалік прийняв вічні обіти, прибравши ім'я - Іриней. 14 серпня 1999 р. четверо отців і братів Товариства склали перші тимчасові обіти. В 2000-ому р. Згромадження свят­кувало одразу дві урочисті події: його отці та брати виїхали на вдос­коналення навчання до Риму і Вар­шави, а четверо братів - до Вищої місійної семінарії отців-вербістів, у м. Пєнєнжно (Польща). 15 вересня 2002 р. четверо братів - о. Антоній Павчук, о. Йосафат Мощич, бр. Тадей Вовчук і бр. Тихон Кривецький - прийняли вічні обіти, а 30 листопада цього ж року минуло п'ять років від заснування товариства.

25 жовтня 2003 р., у м. Тисмениці, відбулася урочиста подія - посвя­чення нового монастиря Місійного товариства святого апостола Анд­рія як особливого центру формації. Тут розпочали новіціят кандидати й брати спільноти. Обряд посвячен­ня каплиці та новіціятського дому здійснив преосвященний єпископ-ординарій Івано-Франківської єпар­хії Кир Софрон Мудрий, ЧСВВ, за співучастю 15 священослужителів та багатьох представників різних монаших спільнот. Цього ж дня отець-засновник представив усім нового настоятеля - о. Йосафата Мощича, що повернувся на Укра­їну після закінчення ліцензіятських студій у Римі.

Протягом 7 років існування спіль­ноти брати провели багато місій, реколекцій, особливо з молоддю, збудували 2 монастирі та 1 реколекційний дім.
http://monks.ugcc.org.ua/index.p....emid=40

Бібліотека » Церква » Монастирі, ордени, братства » Місійне товариство святого апостола Андрія
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

© 2008-2020 Свята Традиція УГКЦ

Яндекс.Метрика