Головна сторінка сайту
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Архів - тільки для читання
Бібліотека » Церква » Монастирі, ордени, братства » Чин Братів Менших - ЧБМ
Чин Братів Менших - ЧБМ
Дата: Вівторок, 09.03.2010, 23:48 | Повідомлення # 1
Чин Братів Менших - ЧБМ (Ordo Fratrum Minorum - OFM), францискани, францисканці

ImageХаризма

"Життя Братів Менших полягає на заховуванні Cв. Євангелії Господа Нашого куса Христа, живучи в послусі, без власности, і в чистоті" (Правило 1.1 св. Франциска). Спосіб реалізації харизми ви­пливає зі самої назви Чину Братів Менших - в дусі братерства й применшення, яке проявляється у служінні.

Головний настоятель. Адреса

Генеральний міністер (протоархимандрит), Via S. Maria Media­trice 25, 00165 Roma, !талія, тел. (8-10390) 668-49-12-03.

Провінційний настоятель. Адреса

Міністер провінційний (протоігумен), ul. Panewnicka 76, 40760 Katowice-Panewniki, Польща, тел./факс (8-1048-032) 152 53 51.

На Україні

Ігумен Монастиря Різдва Пресвятої Богородиці, Чину Братів Менших (францисканів) східного обряду, вул. В. Великого 1-А, Тернопіль - 46016, тел./факс (0352) 28-95-55, e-mail: admin@ofm.ssft.netЦя адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.

ImageФормаційні доми

Кандидатура і постулят - Монастир Різдва Пресвятої Богородиці, Чину Братів Менших (францисканів) східного обряду, вул. В. Великого, 1-А, тел. (0352) 28 95 55, м. Терно­піль - 46016.

Новіціят - Монастир Братів Мен­ших, ГЕС 755, с. Нижній Бистрий, Хустський р-н., Закарпатська обл. - 90421.

Студійний дім - францискани східного обряду навчаються при Богословській академії ім. бл. Т. Ромжі,УГКЦ, вул. Карпатського, 2-А, Ужгород-Минай - 89424, e­mail: uzhorod.ofm@interia.plЦя адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script. ; http://ofmbizant.narod.ru

Дочірні монастирі і доми

Офіційно ериговано два доми францисканів східного обряду - у Тернополі та Нижньому Бистрому. Найближчим часом засновувати­мемо новий монастир в Ужгороді, а також будуватимемо новий чер­нечий дім у с. Гаї Шевченківські, на Тернопільщині.

Чисельність монашої спільноти

На Україні є 24 францискани схід­ного обряду, серед них - 5 інозем­ців, 10 - з єрейськими свяченнями, 10 - з вічними обітами, 5 - з тим­часовими, 4 новики та 5 постулянтів і кандидатів.

Чисельність монахів за кордоном

У світі є близько 18 тисяч ченців Чину Братів Менших.

Освітній рівень монахів

З вищою освітою - 12 (з них - 9 -зі ступенем магістра богослов'я, 2 - з дипломом семінарії); з неповною вищою освітою - 4; зі середньою освітою - 8.

Середній вік

Середній вік монахів - 27 років.

Дата заснування і засновник

Чин Братів Менших заснував 1209 року преподобний Франциск з Асижу (+1226), пам'ять якого вшановуємо 4 жовтня. Це була не­величка громада з 12 покутників, які забажали провадити таке життя, як Франциск, що ревно відгукнувся на Христові слова: "Ідіть, пропо­відуйте... Не беріть ні золота, ні срібла..." (Мт. 10, 7;9). Вони пішли до Риму й отримали від папи усне потвердження свого способу жит­тя. Так почав розвиватися Чин Бра­тів Менших - так званий Перший чин. У 1212 році Клара Фавароне, а згодом й инші дівчата, вирішили наслідувати спосіб життя братів менших. Так постав Другий чин, згодом названий кларисками. Також була велика група вірних, що праг­нула жити духом св. Франциска. Це спричинило виникнення 1223 р. Третього чину св. Франциска. Тоді ж офіційно затверджено Правило I Чину Братів Менших.

Діяльність

Зараз на Україні брати менші опі­куються парохіями, зорганізували III Чин св. Франциска, працюють з молоддю. У світі ж францискани займаються всіма видами праці - від праці фізичної, через душпастирську й видавничу, аж до праці місійної. Сьогодні, попри численність, Чин Братів Менших постійно шукає нові форми своєї присутности в світі й у Церкві, однією з яких є праця серед вірних Східних Католицьких Церков.

Історія

Історія Чину розпочинається 1209 роком, коли Папа Інокентій III ус­но затвердив Правило, а офіційним підтвердженням стала булла Папи Гонорія III, з 1223 року, що пись­мово апробувала чернече Правило. Остаточно Чин утвердився, коли його протоархимандритом (гене­ральним міністром) був св. Бонавентура (1257 - 1274 рр.). Потім розпочалися бурхливі дис­кусії щодо Правила й заховування убожества, що скінчилися поділом Чину на обсервантів та конвентуальних (1517), а дещо пізніше (1628) - відокремленням ще й третьої гілки - капуцинів. Однак в обсервантів й надалі не було однозгідности, тому в однім Чині були відгалуження (крім обсервантів - реформати, реколекти й босі). Об'єднання Чину відбулося лише у 1889 році, за Папи Лева XIII. Незважаючи на внутрішні непоро­зуміння, люди серцем тягнулися до Чину Братів Менших (наприкінці XVIII ст. у ньому було близько 70 тисяч братів), які провадили активну душпастирську та місійну діяльність. Чин приніс світові вели­кий плід святости й чеснот (понад 200 святих та блаженних). Навіть протестантизм не зміг захитати твердости Чину, до того ж, знайшов у ньому свого найзапеклішого су­перника.

Набагато тяжчим випробуванням для монахів була Французька ре­волюція 1789 року та спричинена нею хвиля насилля й атеїстичного гуманізму, що вп'ятеро зменшила Чин. Аж наприкінці XIX віку пово­лі розпочалося відновлення Чину. Після II Ватиканського Собору до цього заохотила загальноцерковна тенденція "повернення до джерел".

Бібліотека » Церква » Монастирі, ордени, братства » Чин Братів Менших - ЧБМ
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

© 2008-2020 Свята Традиція УГКЦ

Яндекс.Метрика