Головна сторінка сайту
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Архів - тільки для читання
Бібліотека » Церква » Монастирі, ордени, братства » Кармелітський орден
Кармелітський орден
Дата: Вівторок, 09.03.2010, 23:34 | Повідомлення # 1

Історія ордену кармелітів (інакше - чину братів босих Пресвятої Діви Марії з гори Кармель) починається у Палестині. Він заснований у другій половині ХІІ століття організованою групою монахів на чолі з Брокардом з Калабрії.

Перші поселення кармелітів з'явилися на горі Кармель, звідси і назва. Кармель, у перекладі "сад", - палестинський гірський хребет, вкритий лісом і чудово зрошений. Він простягається на території Ізраїля вздовж річки Кісон на 23 км узбережжям Середземного моря, має висоту 550 м над рівнем моря. Монахи, які поселился тут, оточували особливою пошаною святого Іллю, відомого пророка Старого Завіту.

Кармеліти спочатку наслідували зразки східного чернецтва, зокрема аскетичного сподвижництва. Устав палестинських кармелітів затвердив на початку XIII століття латинський Єрусалимський патріарх Альберт (на той час Єрусалим був під контролем християн). 1238 року, після розгрому християнських військ сарацинами, кармеліти переселилися до Західної Європи. Спочатку вони оселилися на Кіпрі, Сицилії, в Англії, де заснували кілька монастирів та спільнот. Згідно стародавніх оповідей, генералу кармелітів Симону Штоку з'явилася Матір Божа і звеліла йому звернутись до Папи Римського у справі затвердження уставу ордену. У 1247 році змодифікований кармелітський устав був затверджений Папою Інокентієм ІV.

З появою ченців у Європі, устав кармелітів дещо пом'якшився. Ті з-поміж кармелітів, хто повернувся до первісного уставу, почали називатися "босоногими" або босими кармелітами. З 1593 року чин босих кармелітів став самостійним орденом. У Римо-Католицькій Церкві його зараховано до числа "жебрачих" орденів, члени якого займаються місіонерством, благодійністю та освітою.

З метою проповідування Євангелія на початку XVII століття ченці вирушили з Італії до Персії. Їхній шлях пролягав через Річ Посполиту. У 1605 році кармеліти з’явилися у Кракові, де заснували монастир. До Бердичева перші кармеліти прибули приблизно у 1630 році.

Святі Тереза Авільська та Іван від Хреста, найвидатніші вчителі молитви і духовного життя, отримали звання Докторів (Вчителів) Церкви. Свідченням особистої зустрічі з Богом на дорозі Кармелю є постаті Святої Терези від Дитяти Ісус - наймолодшого Вчителя Церкви, св. Терези Бенедикти від Хреста (Едит Штайн), покровительки Європи, та св. Рафаїла Каліновського.

Одяг кармелітів - коричнева ряса, поверх якої накидається білий плащ. Особливе значення має Скапулярій - освячений елемент одягу, що носиться на грудях та спині. Скапулярій є знаком посвячення усього чернечого чину Богородиці. Його ще називають одягом Марії. Миряни, які носять кармелітський Скапулярій, об'єднуються в братства, котрі духовно з'єднані з орденом кармелітів.

Члени ордену, яких сьогодні більше 4 тисяч у сімдесяти країнах світу, і в наш час займаються місіонерською та духовно-просвітницькою діяльністю, керують навчальними закладами і організовують видавництво періодичних видань. Кармеліти до сьогодні залишаються вірними двом принципам духовного життя: молитві й апостольській діяльності.
http://www.karmel.com.ua/

Бібліотека » Церква » Монастирі, ордени, братства » Кармелітський орден
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

© 2008-2020 Свята Традиція УГКЦ

Яндекс.Метрика