Головна сторінка сайту
Сторінка 1 з 11
Бібліотека » Різне » Сім"я » Чим відрізняються чоловік і жінка?
Чим відрізняються чоловік і жінка?
Дата: Середа, 12.05.2010, 01:37 | Повідомлення # 1
Психічні і фізичні відмінності між жінкою і чоловіком
У «жіночої логіки» мало спільного з «чоловічою». Для чоловіка 2+2 завжди дорівнює чотирьом, тоді як для жінки 2+2 дорівнює іноді 3,9 або 4,1 – в усякому разі десь між 3 і 5. Для чоловіка найважливішим може бути тільки щось одне, для жінки одночасно можуть існувати дві або три найважливіші речі.

Що ж нам тепер робити?
Під час наших лекцій на тему чоловічості і жіночності слухачі зазвичай жваво підтверджують цю різницю. І якось одна молода людина поставила запитання, повне неспокою: «Якщо жінка і чоловік так сильно відрізняються один від одного, то як вони взагалі можуть розуміти один одного і жити разом у злагоді?»
Це насправді дуже гарне і важливе запитання. Але ми повинні усвідомлювати, що Бог не зробив помилки, створивши чоловіка й жінку саме так – щоб вони доповнювали один одного. Тому що Він створив їх для виконання різних завдань. Хоч уплив різних культур і відіграє певну роль, але під цим зовнішнім шаром можна побачити те саме – незалежно від того, чи було це кілька тисяч років тому чи в наш час; стосується це поляків, африканців чи індусів...
Це прекрасно ілюструє легенда, яку використовував Вальтер Тробіш у своїй книзі «Любові потрібно вчитися». Автор легенди так уявляє собі ситуацію, що сталася відразу після створення перших людей: «Творець створив жінку і дав її чоловікові. Через тиждень чоловік прийшов і сказав: “Господи, створіння, яке Ти мені дав, робить моє життя нещасним. Вона безперервно говорить і нестерпно діє мені на нерви, так що в мене немає ні хвилини спокою. Вона вимагає, щоб я постійно звертав на неї увагу, і я витрачаю дарма час. Вона плаче через дурниці та веде нетямуще існування. Ось я прийшов, щоб повернути її Тобі, тому що я не в змозі жити з нею”. Творець відповів: “Добре”. І забрав жінку. Минув тиждень, чоловік прийшов знову і сказав: “Господи, коли я повернув Тобі це створіння, моє життя стало нестерпно порожнім. Я весь час думаю про неї, згадую, як вона танцювала і співала, як скоса поглядала на мене, як вона щебетала поряд і міцно обіймала мене. Вона була така хороша собою і така ніжна при дотику. Я так любив слухати її сміх. Будь-ласка, поверни мені її!” ”Добре”, – сказав Творець і повернув йому жінку. Але через три дні чоловік знову прийшов і сказав: “Господи, я не знаю, я не можу це пояснити, але я бачу, що це створіння доставляє мені більше клопоту, ніж задоволення. Тому, благаю, візьми її назад! Я не можу з нею жити!” Творець відповів: “Ти не можеш жити ні з нею, ні без неї!” – і повернувся до своїх занять, відвернувшись від чоловіка. Чоловік же прошепотів у відчаї: “Що ж мені робити? Я не можу жити з нею, але не можу жити і без неї!”»
Як ми можемо здогадатися, цю розповідь написав чоловік. Жінка напевно зробила б це цілковито інакше...
На закінчення наведемо ще роздум із книжки Ганни Муар і Давида Жесселя «Пів мозку»: «Важко зрозуміти, яким планом керувалася природа, створюючи таку іманентну невідповідність між двома статями одного біологічного виду. Можливо, якби ми всі схоже думали і відчували, ми б швидко набридли один одному. (...) Знання того, як ми відрізняємося, може стати першим кроком до подолання відчуженості між нами. І це саме собою вже було б сексуальною революцією. І гідною того, щоб за неї боротися». Ми скажемо, що не «природа», а Бог творив по Своєму задуму. І ми можемо спробувати цей задум зрозуміти...
Отже, щоб з'їсти обід, необхідні і ніж, і виделка, а не два ножі чи дві виделки. Немає сенсу ні їсти ножем, ні різати виделкою, ні сперечатися про те, що з них потрібніше. Тож нехай чоловік буде поблажливий до дружини, а дружина – до чоловіка, щоб вони не сварилися і не ослабляли свого шлюбу, але творили його, користуючись дарами, якими Бог наділив кожного з них. «Покоряйтеся один одному в страсі Божому» (пор. Еф 5,21).

Декілька практичних порад для чоловіків і дружин
Багато порад, як поліпшити вашу статеву близькість, виникають безпосередньо з перешкод, які ми вже обговорювали, відмінностей «чоловічість-жіночність» і знання про період імовірного зачаття.
Відправною точкою є біблійні тексти, обговорені в попередніх розділах. Можливо, тобі потрібно почати з цього: під впливом Слова Божого змінити свій підхід, тому що нічого не зможе вдіяти ані навіть найдбайливіший чоловік чи найвірніша дружина, – якщо один із подругів цього просто не хоче. Слава Богу, що наша воля належить нам і підхід можна змінити, якщо ми цього захочемо!
Про що ми зараз говоритимемо? Спочатку ми хотіли б дати декілька загальних настанов для подружніх пар, над якими вони мають подумати, аби почати працю в цій сфері. Крім того, не зашкодить трохи знань із фізіології.

Первинні поради
Зараз хочемо підказати вам кілька універсальних істин про те, що вам потрібно, аби статева близькість приносила вам обом більше радості і була творчою.
1. Час
Можливо, це вас здивує, але найбанальніший брак часу – це ворог №1 статевого акту. Якщо ви залишаєте його на потім, коли решту справ буде полагоджено, то фізична втома напевно позбавить вас всякої радості. Можливо, статевий акт для вас – це щось швидке, поверхневе – якщо ви взагалі не відмовляєтеся від нього через утому.
Петро: Ми іноді так втомлювалися, що наприкінці періоду, коли зачаття малоймовірне, вступали в близькість лише для того, щоб цей час не пропав дарма». І знаємо, що так буває не тільки з нами.

Питання про час, по суті, є питанням про ієрархію цінностей, адже ми завжди присвячуємо час тому, що для є нас доволі важливим. Отже, заплануйте час для статевого акту! Заздалегідь вимкніть телевізор, щоб вас не затягнув якийсь фільм. А також, коли плануєте провести час тільки удвох, вимкніть телефон.

2. Відповідне місце
Наступна важлива річ – це влаштуватися в більш менш інтимному місці. Багато пар скаржаться, що рідко вступають в статеву близькість, тому що «підростаюча дочка за стіною може почути». Їм і в голову не прийде запланувати час удень, коли дітей немає вдома. Також важливе відчуття безпеки: якщо кімната, в якій ви спите, не замикається, – відразу запиши собі: «Купити замок».

3. Доступність та ініціатива
Подумайте, як ви ставитеся до «активності» в статевій близькості. Чи сприймаєш ти її як привілей і привід для надання любові чоловікові чи дружині або, можливо, іноді як нудний обов'язок? А може маніпулюєш нею як покаранням чи нагородою?

4. Різноманітність і захопливість
Якщо ви вже запланували час, поставили замок і усвідомили дійсну мотивацію – подумайте, як зробити цей статевий акт не таким, як завжди, а свіжим і незвичайним (деякі докладні вказівки ви знайдете в одному з наступних розділів). Багатьом людям не хочеться вкладати зусилля в статеву близькість, тому що їм просто лінь витрачати сили. Швидше за все, вони просто втомлені сексом, так само як можна втомитися від будь-яких інших монотонних дій у житті.
Чоловіче! Чи не говориш ти, часом, своїй дружині: «Ти не хочеш зайнятися цим?». Не думай принаймні, що ласки – це просто один із чергових пунктів у списку необхідних дій. Пам'ятай, що гарні інвестиції завжди оплачуються, а в цю сферу неможливо вкласти занадто багато.
Якщо ти не вкладеш своїх сил у зав'язування шнурків і вийдеш з дому в розшнурованих черевиках, то рано чи пізно спіткнешся; так само, якщо не вкладеш сили в статеву близькість, то це може обернутися серйозними проблемами.
Ми впевнені, що якщо до вас приїдуть гості здалеку, ви постараєтеся, аби час, який вони проведуть у вас, був для них цікавим. І ми кидаємо вам клич: дружині більше турботи, ніж чужим людям!

5. Щира розмова
Поклопочіться про відповідну розмову між вами. Говорить «перед», «під час» і «після». Нехай цей діалог виконує два основні завдання: 1) дозволяє вам вільно передавати інформацію, ділитися своїми відчуттями, щоб уникати помилок, спровокованих незнанням відчуттів іншої людини; 2) буде конструктивним, веде до взаємної доброзичливості і допомоги, об'єктивних оцінок і похвал.

Бібліотека » Різне » Сім"я » Чим відрізняються чоловік і жінка?
Сторінка 1 з 11
Пошук:

© 2008-2017 Свята Традиція УГКЦ

Яндекс.Метрика