Головна сторінка сайту
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Бібліотека » Різне » Сім"я » Чи все, що відбувається у шлюбі, добре і дозволено Богом?
Чи все, що відбувається у шлюбі, добре і дозволено Богом?
Дата: Середа, 12.05.2010, 01:36 | Повідомлення # 1
Чи все, що відбувається у шлюбі, добре і дозволено Богом?

Це одне із запитань, що його найчастіше ставлять нам. Люди іноді губляться в тому, що можна і чого не можна. Часто вони хочуть тільки отримати конкретну відповідь і прийняти її як авторитет, а не переконання, щоб тільки заспокоїти свою совість.

Часто вони формулюють проблему так:
Якщо подружжя використовує певні ласки (які, можливо, в іншому шлюбі були б дуже сміливими), чи досить спиратися на власні переконання і обопільну згоду, або ж Бог ясно визначив це в Святому Письмі? Чи якісь ласки між чоловіком і дружиною є гріхом? Якщо так, то де проходить межа між дозволеними і недозволеними ласками?
Перш за все, потрібно мати чіткий, позитивний образ сексуальності. І вже з нього випливатиме розв’язання конкретних проблем. Що в такому разі буде найважливішим?
На нашу думку, потрібно визнати, що:
- сексуальність – це добро, це Божий задум для людей. Тому подружня пара повинна повністю користуватися цим даром і не мати комплексів.
- Наші тіла – святі. «Хіба не знаєте, що ви храм Божий, і Дух Божий живе у вас» (1 Кор. 3,16). Не повинно бути бар'єрів, які засновані на ставленні до якої-небудь частини тіла як до нечистої і виключеної з близькості.
Щодо орального сексу, то на думку багатьох богословів, подружня пара може вдаватися до виразу їх взаємної любові та ніжності різними шляхами, але жоден із них не повинен приводити до сім’явиверження за межами вагінального спілкування. При цьому це має відбуватися за абсолютною взаємною згодою та без найменшого приниження гідності особи. Це називається персоналістичним ставленням, позицією невикористання іншої людини.
Яка поведінка може суперечити гідності? В основному, це коли відбувається одне з двох: або одна людина намагається зробити щось без згоди іншого, або це щось шкідливе, а не творче (наприклад, збочена поведінка, навіть якщо інший подруг готовий на неї погодитися).
Всяка поведінка повинна бути узгоджена з природою, – фізіологічною будовою і функціями організму людини (тому, наприклад, анальний секс недопустимий). Слово Боже продовжує в 1 Кор. 3,17: «Якщо хто розорить храм Божий, того покарає Бог: бо храм Божий святий; а цей храм – ви».
Може трапитися «нещасний випадок», наприклад, виверження сім'я назовні, хоч подружжя не збиралося цього робити. Проблема виникає лише тоді, коли ми це плануємо або допускаємо. Пригадаємо Мт. 5,27-28 – гріх не тільки в тому, що ми робимо, але і в тому, на що погоджуємося в своєму серці.
Якщо подружжя не вступає в статеву близькість під час періоду можливого зачаття, то де визначена Богом межа для ласк?
Сексуальність – це дар для творення шлюбу. Тому слід запитати: чи на благо ці ласки? Якщо, наприклад, ми дуже збуджуємося і потім не здійснюємо статевої близькості – то це, радше, буде навантаженням, а не радістю.
Деякі пропонують таке ставлення до періоду можливого зачаття: «Станьте знову нареченим і нареченою». Це, дійсно, непогана ідея, якщо мова йде про як би «завоювання» іншої людини. З іншого боку, цілком природно, що подружжя і далі спить разом у ліжку, або не соромиться своєї наготи (що не є нормальним для неодружених). Також вони можуть робити деякі сексуальні дії, яких би не почали здійснювати до весілля.
Може виникати інша проблема: потреби дружини більші за потреби чоловіка. Коли я хочу його, він часто уникає близькості. Можливо, щось не в порядку? Взагалі-то, це не така вже і рідкісна проблема... Перш за все, будь упевнена, дорога сестро, що з тобою все гаразд. З тобою все нормально, і немає приводу для неспокою. Але ти повинна зважати на те, що тобі може бути нелегко.
Можливо, причина меншої зацікавленості твого чоловіка – просто його фізична втома. Також існує певна небезпека, що якщо ти будеш нав'язливою, він ще більше уникатиме близькості, тому що боятиметься, чи «зможе» він, раз ініціатива виходить не від нього. І це відкидання може спровокувати в тобі відчуття неповноцінності.
Спробуй дати йому розслабитися і «спокушати» його не так агресивно, щоб він заздалегідь не дав заднього ходу. Поговори з ним про те, що ти потребуєш цього. Але з любов'ю, а не з натиском. Постарайтеся зрозуміти причину і якось разом перемогти цю проблему. Увага: якщо і ти відмовишся від близькості, це не буде гарним рішенням, тому що в такому разі ви суперечите Божому велінню з 1 Кор. 7,3-5.

P.S. Якщо до вашої ситуації не підходить жодна з приведених нами причин, перевірте, чи не дуже м'яке у вас ліжко або чи не пружинний у вас матрац. Іноді, коли ми сідаємо в кого-небудь на ліжко, то дивуємося, як взагалі цьому подружжю вдається вступати в статеву близькість. J

Бібліотека » Різне » Сім"я » Чи все, що відбувається у шлюбі, добре і дозволено Богом?
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

© 2008-2020 Свята Традиція УГКЦ

Яндекс.Метрика