Головна сторінка сайту
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Бібліотека » Різне » Калуш » Вибори 2010 року
Вибори 2010 року
Дата: Понеділок, 08.03.2010, 13:54 | Повідомлення # 1
Прикарпаття складає список “зрадників”. Калушани — спокійні

Івано-Франківський центр адвокації громадських ініціатив висунув ідею складення та оприлюднення списку імен прикарпатців, які, на думку працівників Центру, стали ворогами України, не підтримавши демократичних виборів. До реєстру можуть потрапити і народні депутати, і керівники області, і, звичайно, калушани. При чому, ініціатори складення списку вбачають за ворогів не так тих людей, які голосували безпосередньо за Віктора Януковича, як тих, хто не підтримав у другому турі обох кандидатів чи закликав не йти на вибори взагалі. Списки хочуть опублікувати у засобах масової інформації та на інтернет-сайтах.
— Опублікуємо (список імен. — Авт.) в інтернет-виданнях, у газетах. Хай люди читають і знають, хто є тими зрадниками, які спочатку агітували голосувати проти всіх, не йти на вибори, а тепер поспішають в опозицію до Януковича. А чого тепер? Їм залишається тільки об’єднатися з новим Президентом, бо все, що можна, вони вже зробили на зло своїй державі. Через те, що ці особи агітували не йти на вибори, Івано-Франківщина не додала Тимошенко 200 тисяч голосів. Цим скористався Янукович, — заявив один із членів Центру Андрій Микитин. — Хотіли до списку відправити і Ющенка. Він недавно розказував, що Тимошенко — його найбільша помилка за 5 років. Але, думаю, нехай до ворогів його внесуть у рідній Хоружівці. Нам і своїх “героїв” вистачає. Робимо ми все це з однією метою: аби через кілька років ці самі люди, рвучись до влади, не розповідали, які вони білі і пухнасті і як борються за демократію.
Список наразі ще не повний. Але активісти Центру адвокації громадських ініціатив уже назвали деякі імена, які фігуруватимуть у ньому. Серед них Микола Палійчук — голова Івано-Франківської ОДА. Чиновник заявляв, що у другому турі виборів не підтримує жодного кандидата. Будуть у списку і народні депутати від “Нашої України” Зіновій Шкутяк та Микола Круць, які голосували у Верховній Раді за зміни до Закону про вибори, що дало можливість розпочати вибори без кворуму. Доповнюватимуть список місцеві депутати, які не підписалися у підтримці Юлії Тимошенко.
Тим часом, активісти Центру адвокації громадських ініціатив так і не розповіли, яке право вони мають збирати і публікувати, по суті, конфіденційну інформацію і яким чином вони її отримуватимуть. Адже, якщо мислити логічно, людину можна включити до такого списку хіба що, керуючись здогадками.
Перед виборами у нашому місті, зокрема, відстоювали свою позицію голосувати проти всіх депутатська група “За Калуш” та інші політичні і громадські діячі Калущини. А от чи потраплять вони до списку “ворогів” — невідомо. Проте, як і ті калушани, хто підтримував Юлію Тимошенко, так і ті, хто її не підтримував, зустрічають повідомлення з відвертим здивуванням.
— Я, насамперед, схильний ставитися до такої ініціативи несерйозно. Якщо ж ініціатор складення такого списку має серйозні наміри, то до них я ставився б негативно. Адже ніхто ні під яким приводом не може опублікувати вибір окремої людини, так, як і ніхто не може покарати людину за її політичний вибір. Це — недемократично і неконституційно. Хоча, чесній людині, яка волею совісті та політичних переконань скористалася своїм правом не підтримати на виборах жодного кандидата, немає чого боятися. З іншого боку, якщо такий список і потрапить до якоїсь газети, то її, найімовірніше, затягають по судах, — сказав у коментарі “Вікнам” депутат Калуської міської ради Володимир Климентій (депутатська група “За Калуш”), — Ще одне питання викликає те, яким чином будуть збирати відомості, хто як голосував. Адже, довести той чи інший вибір документально практично неможливо. Я можу тільки здогадуватися про мотиви та організаторів цієї “акції”, проте, нічого конструктивного я у ній не вбачаю.
З відвертим здивуванням зустрічають таку ініціативу й у міському осередку БЮТ. Його очільник Роман Боднарчук вперше почув про скадення списку тільки від “Вікон”.
— Не можу ставитися до такої ініціативи серйозно. Як може якась з організацій довести, що людина голосувала саме так, а не інакше. Адже людина робить свій вибір у кабінці, закрито від усіх. Так голосують у всьому світі і кращої системи проведення виборів поки що не придумали. Якщо такий список буде складений, то він порушуватиме право на таємне волевиявлення громадянина, — зазачив Роман Боднарчук.
Скептичне ставлення до списку й у правозахисників. На захист вибору проти всіх став співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров.
— Це порушення прав людини, тому що люди мають право обирати тих, кого вважають за потрібне. І жодного осуду за це не може бути у принципі. Людина має право обирати. І, між іншим, перешкоджання цьому праву — це кримінальний злочин, — зазначив правозахисник у коментарі Західній інформаційній корпорації, і додав, що це — прояв тоталітарного режиму.
За словами Євгена Захарова, в Україні склалася мозаїчна ситуація, коли різні люди по-різному ставляться до того, що інші люди мають погляди, відмінні від їхніх. В Україні — постгеноцидне суспільство. Ще з радянських часів у деяких людях сидить страх мати іншу думку, ніж у більшості. Але, як зазначив Євген Захаров, поступово приходять нові покоління, які не мали досвіду життя у Радянському Союзі і зростали в інших умовах. Тому можна сподіватися, що ситуація у суспільстві зміниться на краще.
Можливо, ідея складання списку мала на меті стати “інформаційною бомбою” і за кілька днів лунати у всіх на вустах. Проте, сенсація, схоже, не вдалася. Люди спокійно віддаляються від теми виборів і наразі їх мало хвилює список “ворогів”, а більше хвилює, що і як відбуватиметься у країні далі. Схоже, суспільство або ж змучилося від постійних політичних чвар, або ж дотримується думки, що вибір людини – її особиста справа. Що, власне, і є ознакою демократичності.

Довідка “Вікон”. Центр адвокації громадських ініціатив був створений на базі Івано-Франківського громадського об’єднання “Наше місто” у травні 2006 року. У нього входить понад 20 громадських організацій. Займається розробкою програм розвитку і розбудови обласного центру.

Юрій ТИМОЩУК, журналіст
http://www.vikna.if.ua/news...._spokjn

Бібліотека » Різне » Калуш » Вибори 2010 року
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

© 2008-2020 Свята Традиція УГКЦ

Яндекс.Метрика