Головна сторінка сайту
  • Сторінка 1 з 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Бібліотека » Різне » Калуш » Домбровський карєр - Зона НЕС
Домбровський карєр - Зона НЕС
Дата: Понеділок, 08.03.2010, 13:31 | Повідомлення # 1
Ющенко вніс законопроект щодо екологічної ситуації в Калуші

Президент України Віктор ЮЩЕНКО вніс до Верховної Ради проект закону щодо затвердження Указу про оголошення територій Калуського району Івано-Франківcької області зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Про це УНІАН повідомили в прес-службі Президента України.

"Унаслідок тривалої діяльності підприємств з видобутку на території Калуш-Голинського родовища калійних солей та переробки калійних руд на території Калуського промислового вузла на території міста Калуш, сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області склалася надзвичайна екологічна ситуація", - пояснює В.ЮЩЕНКО необхідність ухвалення свого законопроекту.

На його думку, розташовані на цих територіях рудники, Домбровський кар`єр, відвали засолених грунтів, хвостосховища і шламонакопичувач є потенційно небезпечними для життєдіяльності людей та спричинили численні провали земної поверхні, руйнування будинків і комунікацій, інтенсивний розвиток карсту, засолення водоносних горизонтів, джерел питної води в регіоні.

В.ЮЩЕНКО вважає, що інтенсивні опади та раптовий вилив розсолів калійних солей можуть призвести до руйнування прилеглих промислових об`єктів та житлового фонду, а також забруднення такими розсолами річки Дністер.

"Такі негативні зміни в навколишньому природному середовищі міста Калуш та сіл Кропивник і Сівка-Калуська вже призвели до значного перевищення гранично допустимих норм показників якості грунтів, водоносних горизонтів, суттєво обмежують можливість життєдіяльності населення та дальше провадження господарської діяльності в цих умовах, потребують застосування надзвичайних заходів з боку держави для забезпечення захисту життя і здоров`я людей. Зволікання з усуненням наявних ризиків може спричинити техногенну катастрофу, унеможливлення проживання населення на цих та прилеглих територіях", - підкреслює В.ЮЩЕНКО.

Президент України також додав, що 17 січня жителі міста Калуш висловилися за оголошення міста зоною надзвичайної екологічної ситуації.

В.ЮЩЕНКО уповноважив першого заступника глави Секретаріату Президента України - представника Президента України у Кабінеті міністрів України Олександра ШЛАПАКА представляти зазначений законопроект під час його розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради України.

постiйна адреса статтi: http://www.unian.net/ukr/news/news-362153.html

Дата: Понеділок, 08.03.2010, 13:31 | Повідомлення # 2
Дата: Понеділок, 08.03.2010, 13:32 | Повідомлення # 3
Калуш дочекався указу

У четвер Президент України Віктор Ющенко підписав указ про оголошення на термін 90 днів територій міста Калуша та сіл Кропивника і Сівки Калуської Калуського району зоною надзвичайної екологічної ситуації і зробив відповідні доручення Кабінетові Міністрів України, зокрема міністерствам зовнішніх справ, економіки та внутрішніх справ України. Окрім цього, глава держави направив до Верховної Ради відповідний проект закону. Таким чином, регіон дочекався того, про що йшлося під час робочої наради з участю Президента України в Калуші 3 лютого цього року.

Наголосимо, що всі доручення Президента України стануть виконавчими реаліями тільки після відповідного затвердження Верховною Радою України поданого проекту закону. «Такий дев’яностоденний період, — зазначив заступник міського голови Калуша Василь Петрів, — визначений для того, щоб зупинити, звести до мінімуму джерело екологічної небезпеки». Серед президентських доручень для Кабміну такі: забезпечити добровільне відселення людей з територій просідання земної поверхні, утворення провальних воронок, карстів, зсувів грунтів з обов’язковим забезпеченням населення житловими приміщеннями для тимчасового, а відтак і постійного проживання; здійснення укріплення, гідроізоляції, зменшення динаміки накопичення розсолів у Домбровському кар’єрі калійних руд; укріплення дамби хвостосховища № 2 Калуш-Голинського родовища калійних солей; дослідження полігону поховання токсичних хімічних відходів, локалізації джерела забруднення та ліквідації його наслідків; виділити у тижневий термін додаткові кошти місцевим бюджетам міста Калуша і Калуського району та інші матеріальні ресурси для нормалізації екологічного стану в зоні надзвичайної екологічної ситуації і т. д. Своєю чергою МЗС України повинно звернутися до міжнародних організацій та іноземних держав з проханням про надання гуманітарної і технічної допомоги, а Міністерство економіки — сприяти залученню інвестицій у соціально-економічний розвиток регіону.Якщо говорити мовою цифр, то йдеться про 561 млн. грн., які розраховують одержати з Держбюджету згадані території надзвичайної екологічної ситуації.Коли верстався номер:

Вчора питання екологічної ситуації в Калуші та указ Президента України розглянула Верховна Рада України і 392 голосами схвалила відповідний закон.

Джерело - http://www.galychyna.if.ua/index.p....Pid]=24

Дата: Понеділок, 08.03.2010, 13:33 | Повідомлення # 4
97% калушан вважають, що у місті надзвичайна екологічна ситуація

Майже 98% калушан вважають, що територія їх міста на Івано-Франківщині є зоною надзвичайної екологічної ситуації. Такі підсумки місцевого консультативного референдуму, який проходив тут у неділю одночасно з президентськими виборами, повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на Калуську міську раду.

До списку виборців на місцевий референдум було внесено 53 898 калушан. Бюлетені отримали 31 289 осіб, стільки ж - взяли участь у референдумі. Лише 748 мешканців міста висловилися проти надання території Калуша статусу зони надзвичайної екологічної ситуації.

Як зазначають у Калуській міській раді, місцевий консультативний референдум проводився у зв'язку з тим, що "екологічні проблеми міста хіміків тривалий час не вирішуються".

Сесія Калуської міської ради 17 листопада 2009 року ухвалила рішення про проведення цього референдуму. Воно пройшло відповідне погодження. Усі ДВК по референдуму у місті працювали незалежно від ДВК по виборах Президента України, мали свої окремі скриньки.

Надзвичайна екологічна ситуація пов'язана з діяльністю ДП "Калійний завод", що ускладнилася після липневої повені 2008 року. Проблемою N2 є просідання земної поверхні над шахтними порожнинами, що загрожує сотням житлових будинків. Крім того, на території ТОВ "Оріана-Галев" розташоване сховище токсичних відходів. Тут утилізовано понад 11 тис. тонн речовини першого класу небезпеки - гексахлорбензолу.

http://kalush.net/?q=2010....uatsiya

Дата: Понеділок, 08.03.2010, 13:39 | Повідомлення # 5
Ющенко назвав екологічну ситуацію в Калуші міною уповільненої дії. ВРАЖАЮЧІ ФОТО!!! + ВІДЕО

Президент України Віктор Ющенко назвав екологічну ситуацію в Калуші Івано-Франківської області міною уповільненої дії європейського масштабу.

"Те, що я сьогодні побачив тут, у Калуші, це вражає, - зауважив Ющенко у Калуші на екологічній нараді. - Сумно від того, як десятки років експлуатувався природний потенціал, і ніхто не турбувався про те, як подолати небезпечні екологічні виклики. Тепер ніхто не може спрогнозувати, на яку територію розкинеться ця небезпека ".
Ющенко Калуш

Президент закликав чиновників і всі зацікавлені сторони "не допустити техногенної загрози". На його думку, нинішня ситуація у Калуші на калієвому заводі - це "брак розсудливості і безвідповідальність як керівників заводу, так і чиновників та місцевої влади, які неодноразово обговорювали ці проблеми, але не вирішували". "Це вирок і галузевоій, і урядовій політиці", - зазначив Президент.
Ющенко Калуш кар'єр

"Ми не маємо права ризикувати життям мільйонів людей", - заявив він і додав: "Ми не можемо повторити ситуацію з повінню 2008 року". Віктор Ющенко повідомив, що має намір видати відповідний указ, який дасть відповідь "на всі ці виклики". За його словами, уряд повинен невідкладно з Резервного фонду виділити кошти на вирішення першочергових проблем і розробити план реалізації відповідних заходів. "Робити це повинні блискавично, - наголосив глава держави. - Направити сюди відповідні підрозділи і фінансування. Центральна влада повинна знайти статусну відповідь для цієї території".
Ющенко Калуш калуський кар'єр

Також Ющенко поінформував, що має намір звернутися до міжнародних організацій з проханням про гуманітарну та технологічну допомогу в подоланні наслідків забруднення навколишнього середовища відходами хімічної промисловості в Калуші та Калуському районі Івано-Франківської області. "Не буду приховувати, що я маю намір звернутися до міжнародних інституцій для надання відповідної гуманітарної і технічної допомоги для подолання цих проблем", - заявив Ющенко.
кар'єр Калуш

Президент додав, що подробиці про ці звернення він повідомить на присвяченому проблемі Калуша засіданні Ради національної безпеки і оборони, яке заплановано на 3 лютого. "Текст відповідних листів підготовлений, і я їх розгляну і сьогодні на засіданні РНБО повідомлю про своє рішення", - повідомив він.
Калуш екологічна катастрофа

Ющенко нагадав, що 17 січня жителі Калуша більш ніж 97% голосів підтримали ініціативу місцевої влади надати місту статус території з небезпечною екологічною ситуацією.
калійний завод Калуш

Президент України сьогодні в Івано-Франківській області оглянув Домбровський кар'єр і хвостосховище (комплекс споруд для зберігання або захоронення радіоактивних, токсичних та інших відходів збагачення корисних копалин) держпідприємства Калійний завод ВАТ Оріана. Основна екологічна небезпека, яку несуть ці об'єкти, - інтенсивне просідання земної поверхні, де розташовано понад 1300 житлових будинків у Калуші, селах Хотин, Кропивник, Сівка-Калуська, Голинь, а також 23 промислових споруд.
екологічна катастрофа Ющенко Калуш

Пояснення главі держави і супроводжуючим його особам давали міський голова Калуша Ігор Насалик, заступник Калуського міського голови Василь Петрів та начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Іван Дембич. За даними прес-служби Президента, разом з головою держави в поїздці перебувають перший заступник глави Секретаріату - представник Президента в Кабміні Олександр Шлапак, заступник глави Секретаріату Петро Шатковський, глава МНС Володимир Шандра, міністр охорони навколишнього природного середовища Георгій Філіпчук, секретар РНБО Раїса Богатирьова, заступник секретаря РНБО Степан Гавриш, представник Президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.
Ющенко Калуш

***

17 січня 2010 у Калуші відбувся місцевий референдум, за результатами якого 97,27% мешканців висловилися за оголошення міста зоною надзвичайної екологічної ситуації. Проблема № 1 у місті Калуші - надзвичайна екологічна ситуація на території діяльності ДП Калійний завод, ускладнилася після липневої повені 23-27 липня 2008 року. Можливий прорив греблі "призведе до екологічної катастрофи з непередбачуваними наслідками".

Екологічна проблема № 2 Калуша - просідання земної поверхні над шахтними виробками, на яких стоять сотні житлових будинків (відселенню підлягають десятки мешканців міста).

Проблема № 3: на території ТОВ Оріана-Галев розташоване єдине в Європі сховище токсичних відходів. На полігоні токсичних відходів утилізовано понад 11 тисяч тонн речовини першого класу небезпеки гексахлорбензол.

Голова Івано-Франківської облдержадміністрації Микола Палійчук заявив, що на вирішення екологічних проблем Калуша потрібно 3,5 млрд. гривень.

На завтра, 3 лютого, заплановано засідання РНБО, на якому буде розглядатися питання щодо екологічної ситуації у Калуші. 1 лютого прес-секретар Президента Ірина Ваннікова повідомила, що в зонах можливого хімічного зараження проживають понад 10 мільйонів осіб, що складає близько 22% населення України.

http://kalush.net/?q=2010....o-video

Теги: Калуш, Домбровський карєр, екологічна катастрофа, надзвичайна екологічна ситуація, екологічна загроза, фото калуш, фото калуша, фото калуш карєр, прикарпаття, сівка, соляний відстійник, забруднення навколишнього середовища

Бібліотека » Різне » Калуш » Домбровський карєр - Зона НЕС
  • Сторінка 1 з 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Пошук:

© 2008-2019 Свята Традиція УГКЦ

Яндекс.Метрика