Головна сторінка сайту
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Архів - тільки для читання
Бібліотека » Церква » Церковна наука, повчання » Дошлюбна стриманість
Дошлюбна стриманість
Дата: Середа, 12.05.2010, 01:02 | Повідомлення # 1
Степан Пісоцький
Дошлюбна стриманість

Чого прагне кожна людина ? ... - Любові!
Любов - не примха. Любов необхідна для розвитку і щасливого життя людини.
Де повинне бути постійне джерело справжньої, щирої любові?
... у школі? ... на вулиці? ... на роботі? ... в армії? ... між друзями?
Постійним джерелом любові повинна бути сім'я.

Багато хлопців сміються з понять любові або сім'ї, бо часто вважають, що їм не потрібно любові, лише гуляння з дівчатами. Але чи вони праві? Роздумаймо глибше наскільки важлива є та життєдайна любов, джерелом якої, як ми щойно погодилися, повинна бути сім'я:
Якщо є здорова сім'я, діти найкраще розвиваються. Тоді вони мають найкращу нагоду бути емоційно здоровими. Якщо бракує батька або матері, навіть якщо немає в тому нічиєї вини, дитина все ж таки страждає, щось в ній може лишитися недорозвинене. Тому таку дитину в нашому народі звуть "півсирота." Якщо дитина виростає без батька чи матері тоді вона є "кругла сирота." Навіть з народної мудрості знаємо, що тяжко буде такій дитині вирости розвиненою.
У США вже дехто визнає, що справжня причина насильства у великих містах цієї держави полягає у тій великій кількості родин у яких є лише один член батьківської пари. А 70% тих, що сидять по тюрмах у США, походять з сімей, в яких бракує одного з батьків. Подумаймо, чи не подібними є причини проблем в Україні, сьогодні.
Коли молода людина підросте, її нова сім'я, дружина/чоловік і діти стають джерелом любові. А якщо цього бракує, людина чується нещасливою.
Ось чому добрі рішення у сімейних справах є такою важливою темою у цих доповідях - бо це справа внутрішнього здоров'я людини.
А проблемою є те, що багато сучасної молоді нищать свою нагоду мати своє власне здорове джерело любові (свою сім'ю), через рішення які вони приймають ще далеко до шлюбу, тобто тоді, коли вирішують вступити в дошлюбні статеві стосунки.
Мова йтиме про рішення ще задовго до одруження, про вибір, що буде мати вплив на ціле життя, як і на подружжя молодої людини, незважаючи на те, з якої сім'ї та людина походить.
Так, існують проблемні сім'ї ... і такі є всюди ... а ви зробіть вибір, щоб у вашій власній сім'ї було краще. Це починається з удосконаленням свого власного характеру вже тепер. Бо багато людей виростають і, не змінивши себе самого, творять такі самі поламані сім'ї, як ті, з яких вони вийшли.
Про рішення молоді у США
Ви мабуть бачили дещо про США по телебаченню. Чи є позитиви у США і Канаді? Є. Можеш вибирати заняття, професію, працю, де дістанеш платню згідно з роботою. Можеш навіть стати успішним бізнесменом (чесним або нечесним). Можеш вільно молитися і можеш стати або святим або бомжем - все залежить від тебе. Можеш спілкуватися з ким хочеш, можеш читати що хочеш, слухати, дивитися по телевізору або у кінотеатрах що забажаєш. Все залежить від свобідних рішень людини.
Але сьогодні багато молоді у США, як і в Україні, приймають рішення, які для них є нездорові. Ось статистика яка показує результати нездорових рішень молоді у США:

- Кожного року вагітніє 1 000 000 неодружених дівчат (у середніх школах) віком 13-19 років. Коло 40% цих вагітностей закінчуються абортом.
- Кожного року 3 000 000 нових випадків венеричних захворювань виникає серед молоді (у середніх школах) 13-19 років.
- СНІД є однією з причин смерті людей віком 25-44 років у США. Коли людина вмирає від СНІД-у маючи 25-30 років, це значить, що ці особи заразилися коли їм було 15-20 років, тобто, у середніх школах або ВУЗ-ах.
Кожна молода особа, що потрапляє у вищезгадану статистику, відчуватиме біль, жаль і розпач (часто) на ціле життя.
Саме рішення студента
Коли молода особа попадає в одну з тих статистик, коли дівчина дізнається що вона вагітна, або коли хлопець або дівчина дізнається що заражений венеричним захворюванням, тоді хапається за голову і плаче:
"О, якби я знав / знала, то прийняв(ла) б інше рішення !"
То ось ця доповідь є для того, щоб вам передати найбільш точну інформацію про ті важливі справи життя, про які мовчить мас-медіа. Щоб ніхто з вас, що слухають, не міг сказати собі, своїм батькам, своєму чоловікові / жінці, своїм дітям, чи будь-кому: "я не знав."
Викладач не може прийняти за вас рішення, хоч і хотів би, щоб запобігти вашому великому болю. Викладач може лише дати інформацію про наслідки ваших дій. Рішення є ваше! Навіть Бог не втручається у свобідну волю людини.
"Це не може статися зі мною"
Десь тепер напевно більшість зрозуміли, що тут йде мова про дошлюбні статеві стосунки, і декотрі з вас, напевно, вже кажуть про себе: "Це не може статися зі мною." Це найбільш поширений самообман. Бо кожен відчуває спокуси або сам від себе, або від інших, робити те, що не є здорове. І кожному потрібна добра інформація, щоб мати її як зброю проти спокус, коли ті прийдуть. Не дайте себе обманути. Декотрі дали себе обманути коли їм було 14, 18, 22, 25, навіть 30 років. Завжди будьте на поготові. Не знаєте, коли до вас прийде спокуса – на розпач.
Про джерела інформацій перед прийняттям рішень
Для прийняття рішення треба мати інформацію. Звідки молодь діставала інформацію у справах, які вимагають рішення 50 або 100 років тому? Головним чином від батьків, Церкви і школи. Всі вони вчили по суті, те саме. Якщо дитина сказала неправду, батько вдома покарав би, кажучи "не бреши!" Священик пояснив би, що це гріх. Навіть учитель покарав би за "брехню." Так само всі ті джерела вчили, навіть не вживаючи багато слів, про здорові стосунки у сімейних справах.
А сьогодні, звідки молодь дістає більшість інформації про все? ... з мас-медіа: телебачення, фільмів, сучасної музики, Інтернет і журналів, а також від своїх друзів, які самі вчаться з мас-медіа. Непотрібно навіть пригадувати очевидне: майже все, що мас-медіа сьогодні вчить, це те що нездорове.
Три великі сучасні обмани

Сьогодні нас переконують деякі "друзі" і пропаганда мас-медіа (фільми, пісні ...) що дошлюбні статеві зносини ("вільний секс") є:
1. безпечні
2. цікаві, і що
3. всі тим займаються.

Якщо ми звернемо увагу на телебачення, то побачимо, що нас сьогодні вчать. Телевізор вчить, що можна займатися сексом без наслідків. Ми тут розглянемо ці три міфи про дошлюбні статеві стосунки.

Міф 1. "СЕКС БЕЗПЕЧНИЙ"

Але чи це ПРАВДА? Чому не говорять нам про дорогу ціну дошлюбних статевих стосунків і тяжкі наслідки?

Зрозуміймо одне: Якщо людина буде займатися дошлюбними статевими зносинами, за це буде заплачена дорога ціна і тяжкі наслідки.
Наслідки можуть бути видимі, як вагітність або венеричні захворювання або невидимі, як психологічні проблеми.
Наслідки можуть завдати біль відразу або набагато пізніше - 5, 10 або 20 років у майбутньому, коли людина зовсім того не сподівається.

Наслідки перед шлюбом

передчасне внутрішнє творення зв'язку між хлопцем і дівчиною, який через те, що вони неодружені є причиною конфліктів і часто розлуки.

Статеві стосунки утворюють зв'язок між обома партнерами. Від зв'язку є сильний емоційний потяг до партнера, без логічного пояснення, чому він існує. Цей потяг триває, незважаючи на те чи живеться з партнером у згоді, чи зовсім ні.
Два види зв'язку і вплив на жінку
1. Дівицтво і психологічний зв'язок «відбиток» Перший мужчина, з яким жінка має статеві стосунки, залишає в її пам'яті особливий, сильний і постійний відбиток. Ніякий інший мужчина не зможе зайняти в ній цього місця. Вона його ніколи не забуде.

2. Біологічний зв'язок Біологічний зв'язок утворюється в жінках із допомогою гормону, що зветься окситоцин (oxytocin). Жіночий мозок продукує цей гормон у трьох випадках: при народженні дитини, при годуванні дитини грудьми, і під час сексуального збудження. Як бачимо, саме цей гормон окситоцин утворює зв'язок між нею і найближчими до неї особами.
Коли жінка переживає сексуальне збудження, продукується окситоцин, і утворюється зв'язок між нею і мужчиною, незважаючи на те, чи він є її чоловіком, чи ні. Її буде тягнути до нього, і вона не зможе пояснити чому. Тут підкреслюю, що такий гормонний наслідок зв'язку будується при самому сексуальному збудженні, тобто при певних фізичних дотиках, які навіть не мусять бути довершені сексуальним актом.
Чи добре, коли в такі способи утворюються дуже тісні зв'язки між одруженими чоловіком і жінкою? Так, напевно. Але коли це не буде дійсний чоловік, але буде лише якийсь Коля із десятого класу, це не добре.
Якщо подумаємо про ефект психологічного і біологічного зв'язку, то можна зрозуміти, чому у всіх віках, і добрі мужчини, і недобрі мужчини хотіли незайманих дівчат за жінок. Бо якщо в неї були попередні партнери, їй буде важче, збудувати зв'язок з її дійсним чоловіком, і до певної міри вона буде відчувати, що належить комусь іншому (тому, з ким мала перший сексуальний досвід) або нікому.
Було б добре, якби і дівчата зрозуміли, що це важливо, щоб вони брали до уваги історію мужчини з який думають одружитися. Не є аж стільки важливі подробиці про минуле, як його постанову сьогодні.
Що робиться в них обох, коли мають дошлюбні статеві стосунки ?
Після дошлюбних статевих стосунків у хлопця зразу будується зв'язок до дівчини в його нутрі, і його тягне до неї.
Але він свідомий того що він не одружений, що це не на все, і тому він знає що це не було правильно. І тому в ньому появиться внутрішній конфлікт: зв'язок тягне його до неї, але водночас є почуття яке його відштовхує від неї.
Так само у дівчини будується сильний зв'язок до хлопця в її нутрі, і її тягне до нього.
Але в її голові, вона знає що вона не одружена, що це не на все, і тому вона знає що це не було правильно. І тому в неї також появляється внутрішній конфлікт: зв'язок тягне її до нього, але також є почуття яке її відштовхує від нього.
То в нього є внутрішній конфлікт і в неї є внутрішній конфлікт. І тоді між ними обома також виникає конфлікт. Молоді люди на Заході, які займалися дошлюбними статевими стосунками такі почуття звали Мозамбік. Тобто, на якийсь час, після статевих стосунків в них такі відчуття що вони радше були б у Мозамбіку, в Африці, на другому кінці світу, ніж разом із тою особою! Тоді часто зразу починаються конфлікти / сварки між ними. Деколи вони свідомі того, наскільки їх статеві стосунки є причиною тих сварок, деколи ні.
Чи будуть вони щасливі після статевих стосунків?
Як довго ви думаєте така пара буде разом після початку статевих стосунків?
Деколи день, і любов пропадає, деколи рік. Американські вчені вирахували, що на загал така пара у середній школі буде разом десь три або чотири тижні.
Люди, що мають досвід у цій темі, кажуть, що ще ніколи не бачили, щоб взаємовідносини у неодруженій парі стали кращими від статевих стосунків. Навпаки, дошлюбні стосунки викривлюють, а то й руйнують взаємовідносини між особами, незалежно від того чи між ними була згода, чи ні.
Коротко: якщо молода пара займається дошлюбними статевими стосунками, то є три можливості щодо наслідку:
1. розійдуться - незалежно чи це була добра пара, чи ні. (часто стається)
2. одружаться але матимуть клопоти (деколи стається)
3. одружаться і будуть щасливі (дуже рідко стається).

великий біль після розірвання такого зв'язку;

Подумаймо: коли дві молоді людини є закохані, а між ними не було статевих стосунків і вони розходяться, чи це буде боліти? Певно що буде, ми це знаємо і про це чуємо у багатьох піснях. Але якщо були статеві стосунки, і тоді розійдуться, тоді біль буде значно більшим. Тоді молода людина робить всякі речі, щоб знечулити (заглушити) цей біль:
- повстає гіркота і цинізм від якого може виникнути переконання що всі особи протилежної статі погані
- менші сподівання на наступні взаємовідносини;
- спроба "затупити" біль через:
1) раптове пускання себе у сексуальні стосунки із ще одною особою, для того щоб відчути любов і свою цінність,
2) пускання себе у цілковито безладне життя із багатьма особами, переконуючи себе що "секс є невелика річ,"
3) вживання алкоголю чи наркотиків, щоб знечулити біль,
4) будуванням емоційних бар’єрів, щоб оборонити себе від дальшого зранення.

великий жаль і почуття провини від зневаження свого дівицтва

Звичайно дуже болить втрата дівицтва. Це особливо болить дівчину. Хоч також болить хлопця. Тоді появляється сором і жаль і почуття провини, бо обидва відчувають, що їх дівицтво мало бути призначене лише для дійсної жінки / чоловіка.

Дошлюбні стосунки і вибір чоловіка / дружини
«притуплюється» розсудливість і рішучість у виборі для себе доброго чоловіка / жінки

Одне з найважливіших рішень вашого життя є "з ким одружитися?" (Проблемою є, особливо в Україні, те що люди мало над тим питанням застановляються. Мабуть, думаючи, що не робить великої різниці саме з ким одружуватися, або думають що не мають права запитувати другу людину багато. Таке думання призводить до поганих, часто трагічних одружень, які часто закінчуються розлученнями, які емоційно калічать дітей. Зробити добрий вибір є дуже важлива річ.) А саме це дуже важливе рішення страждає, коли людина займається дошлюбними статевими стосунками.
На це є кілька причин. Але ми тут порушимо лише одну точку: чому не є добре займатися статевими стосунками з людиною, з котрою є намір одружитися?
Якщо вони не одружені, а лише заручені, мета їх заручин все ще є щоб добре вивчити характери один одного, щоб вирішити одне з найважливіших питань їхнього життя: чи їм справді одружуватися, чи ні. Навіть до останньої хвилини перед шлюбом потрібно тверезо думати, бо декотрі серйозні хиби появляються якраз тоді.
Подумаймо, нащо є той подружній зв'язок? Жити з іншою особою, навіть із коханою дружиною, не є легко, виринають конфлікти. Коли між щасливо одруженими є сильний зв'язок, а вони переживають життєві завірюхи, непорозуміння і сварки, тоді в той сам час вони також відчувають зв'язок між собою. Цей зв'язок "знечулює" буденні проблеми настільки, щоб вони до кінця дня знайшли якусь, бодай тимчасову на них розв'язку, не тільки, щоб не розлучатися, але ще щоб у ще більшій згоді зійтися разом. А для неодружених, дошлюбні статеві стосунки утворюють майже подружній зв'язок, який, "знечулює" (приглушує) клопоти, які вони повинні брати серйозно ще перед шлюбом на те щоб вирішити чи їм одружуватися чи ні. Ось одна причина чому дошлюбні стосунки не помагають, а шкодять у виборі супруга.
Візьмімо приклад: Молода дівчина зауважує, що у підготовці до шлюбу, її наречений хлопець має тенденцію падати у періоди безконтрольної люті. Якщо б не було між ними зв'язку утвореного статевими стосунками, вона мала б свободу, зауваживши таку хибу його характеру, залишити його, замість того щоб одружитися з таким і тоді на ціле життя жити в домашньому пеклі із психічно хворим насильником. Але, якщо вже були між ними статеві стосунки, у неї будується біологічний та емоційно-психологічний зв'язок, і вона відчуває потяг до нього. Зв'язок "засліплює" її на його хиби і вона починає раціоналізувати – шукати в собі пояснення, тобто оправдання його поведінки, щоб мати причину його не залишити. Тоді слабне здібність думати чисто і вибирати мудро. Насправді це стає майже неможливим.
Вплив на подружнє життя
Багато молодих людей думає собі так: "Я буду спати з різними статевими партнерами перед шлюбом, тоді одружуся і все буде добре."
Людина, що так думає, дуже помиляється. Дошлюбні статеві стосунки мають величезний вплив на подружнє життя, і деколи стають причиною розлучень. Ось кілька проблем:

порівняння з попередніми партнерами

Молодий чоловік, якщо мав попередніх партнерок, порівнюватиме свою молоду жінку із ними. Це не добре. Молода жінка, якщо мала попередніх партнерів, порівнюватиме свого молодого чоловіка із попередніми. Це не добре. Такі порівняння між ними спричиняють холодність і ворожнечу, бо бракує винятковості у подружжі, якого кожна людина дійсно прагне.
пригадування попередніх партнерів

Часто жінкам, навіть після 10 років у щасливому подружжі, яскраво пригадуються їх попередні партнери, особливо перший мужчина, з котрим вона була. Нормальні, ментально-здорові, щасливо одружені жінки не можуть зрозуміти, чому їм постійно пригадується цей перший мужчина. Такі пригадування лякають і злостять жінку, особливо коли вона розуміє, що він не був дійсно доброю особою для неї. Жінка починає навіть сумніватися у своїй любові до власного чоловіка. Холоднеча між ними часто доводить до розриву щасливого подружжя.

бажання змін. Мужчина, який у молодості привик мати статеві стосунки з багатьма жінками, бачитиме свою дружину лише як ще одну жінку для тимчасового користування. Бажаючи змін, зневажатиме її і часто шукатиме пригод з іншими.

Часто подібні проблеми стають причиною розлучень.

Ця проблема особливо стосується хлопців. Бо хлопців переконують інші хлопці, і навіть дорослі, що їм (хлопцям) потрібно дуже багато статевих партнерок перед шлюбом. Переконують їх, що їх рівень мужності, в якийсь спосіб вимірюється кількістю партнерок.
Декотрі хлопці дають себе переконати. Вони мають багато партнерок у школі, та деколи навіть бувають із проститутками. Тоді приходить час одружуватися. Часто тоді він знаходить собі добру незайману дівчину, і бере її як жінку. Питання: як він з нею буде поводитися? Він буде поводитися з нею так само як із попередніми. Він навчиться поганих звички, і несвідомо принесе їх до подружжя. Які є ті звички:

1) "бажання змін" - він навчився діставати насолоду від захоплення самою різноманітністю жінок;
2) "чиста жінка / проститутка" - він навчився ставитися до всіх жінок як до тимчасових - як до проституток.
Якщо такий молодий мужчина одружиться, він буде бачити свою молоду жінку як засіб для свого самозадоволення, не як людину, що є другом на ціле життя. До неї буде приступати тими самим тваринно-механічним підступом, якого навчився із коханками. А це не тому, що хоче її зневажати, але тому, що він інакше не вміє. Такий мужчина стає подібним до злодія. Злодія не цікавить законний хліб, а вкрадений. Він краде не тому, що голодний, а тому, що дістає задоволення від самої крадіжки. Так воно може статися з мужчиною із безладним життям. Вона, можливо, буде сильно відчувати всі ці зневаги. А йому будуть байдужі її почуття, бо він навчений бути байдужим до почуттів жінок. Бажаючи мати подібне до того, що мав, він або залишить її, або буде шукати задоволення в інших, "більш досвідчених" жінок, або в якийсь інший спосіб.
Пригадуємо, що коли говоримо про розлучення подружжя, то це не є, щоб осуджувати ті подружжя, що тепер розійшлися, а радше щоб дати добру пораду вам, молодим людям, щоб ви прийняли добрі рішення, щоб ви не ввійшли у подружжя що розведуться. Бо розвід калічить дітей, незважаючи з якої це причини.
Вагітність
Вагітність назавжди змінює життя молодих осіб, оскільки завагітнівши, дівчина стає матір'ю живої дитини.

Дата: Середа, 12.05.2010, 01:02 | Повідомлення # 2
Будь який відповідальний медичний підручник скаже що молода жінка стає матір'ю зразу коли завагітніє, і що вона від тоді носить у собі живу дитину, а не лише масу клітин.

Вона стоїть перед вибором:
1) народити дитину і опікуватися нею (це добре, хоч буде нелегко);
2) народити і віддати на усиновлення (це добре, бо є добрі бездітні сім'ї. Але, розлука з дитиною болітиме)...

В Україні, і поза її межами, а особливо у західному світі є багато добрих бездітних подруж, які шукають бодай одну дитину щоб усиновити. Часто вони їдуть дуже далеко по цілому світі, шукаючи хоч одну дитину.
3) аборт (який спричиняє фізичний біль і загрожує здоров'ю і життю дівчини. Аборт також відбивається на психіці молодої матері, навіть якщо вона не усвідомлює, що дозволила позбавити життя свою дитину).

Аборт є болюча процедура, яка часто калічить молоду жінку, часто лишає її безплідною, а деколи навіть спричинює смерть. Жінки вмирають у теплих, чистих клініках для аборту у західному світі. А що можна казати про лікарні в інших частинах світу, а ще що можна казати про незаконні аборти?
Ще є проблема, що дуже багато жінок, в яких був аборт, переживають постабортний синдром. Тоді, п'ять або десять років після аборту, незважаючи на те які були її переконання про моральність аборту під час або після процедури, жінка переживає травму. У неї може розвитися депресія, озлоблення, почуття провини, страху, почуття власної неповноцінності, несподіваний і неконтрольований плач, нічні кошмари про дітей, агресія до дітей, сексуальні дисфункції, думки про самогубство і пристрасть до алкоголю і наркотиків. Це емоційний синдром подібний до такого, який переживають мужчини-ветерани американсько-в'єтнамської, совєтсько-афганської, або російсько-чеченської війни.
Венеричні захворювання
Венеричні захворювання
(деякі призводять до тяжкої повільної смерті!)

Сьогодні є настільки тривожний час щодо венеричних захворювань, що обоє молодих людей мусять бути дуже певні, що ні один, ні другий не є заражений, поки не одружаться. У декотрих випадках мусять іти на аналізи перед шлюбом.
Багато є дискусій сьогодні про те наскільки зараження венеричними захворюваннями можна уникнути контрацептивами (протизаплідними засобами). Нехай зразу буде ясно що жіночі таблетки і спіралі зовсім не зупиняють такі зараження. Презервативи дещо зупиняють такі зараження. Тому, щодо кожної хвороби будемо говорити саме наскільки вони запобігають зараженню нею.
СНІД
СНІД є причиною смерті молоді віком 25-44 років у США;
- темпи поширення СНІД-у в Україні одні з найшвидших у світі;
- передається через фізіологічні виділення і кров;
- уражає імунну систему і хворий гине від будь-якої нешкідливої для здорової людини інфекції;
- презервативи тут тільки дещо ефективні (ймовірність зараження до 10%).

Коли людина, через статеві стосунки заражається ВІЛ-ом (Вірус Імунодефіциту Людини), цей вірус нищить її імунну систему. Відтак, коли система імунітету знищена, людина стає беззахисною перед будь-якою хворобою, яку імунна система здорової людини легко подолала би. Такий неприродній стан імунологічної беззахисності називається СНІД-ом (Синдром Набутого Імуно-Дефіциту).
Зразу після зараження, віруси ВІЛ-у швидко множаться. Але тому що немає значних симптомів, людина без аналізу не знає що інфікована, і якщо в неї є статеві партнери, не знаючи, заражає їх. А є ще такі люди, що знають точно, що вони є заражені ВІЛ-ом, однак і далі проводять безладне статеве життя, та ще й навмисно без презервативів, щоб заразити якомога більше людей. Після 5 до 10 років, а деколи навіть і 20 років, імунна система людини стає знищена, і вона беззахисно терпить навіть від простих хворіб. Коли людина вмирає від СНІД-у маючи 25-30 років, то коли вона заразилася?... Заразилася коли її було 15-20 років, тобто у середній школі або у ВУЗ-і. Тому це стосується молоді.
Чи СНІД поширений в Україні? ... У 1994 було лише 44 ВІЛ-інфіковані особи. За три роки, у 1997, їх було вже 15 000 ! Це один із найшвидших спалахів СНІД-у у світі. Згідно із офіційною державною статистикою, видана 2001 році, існує приблизно 30 000 ВІЛ-інфікованих осіб, які перебувають на обліку в медичних закладах України. Але згідно із найновішими новинами Всесвітньої Організації Охорони здоров'я (ВООЗ), в Україні є десь 300 000 до 500 000 хворих на СНІД і носіїв вірусу. Це значить, що навіть якщо би ВІЛ-СНІД чудесно зупинився сьогодні, то все ще в Україні будуть кілька сотень тисяч людей які будуть вмирати по лікарнях України у наступних 5 до 10 років.

Використання презервативів зменшує ймовірність зараження, але тільки до певної міри. Згідно із багатьма американськими і європейськими дослідженнями, презервативи запобігають зараження ВІЛ-СНІД-у на 75% до 90%. Навіть якщо взяти до уваги найвищу цифру (90%), це ще все значить що є 10% ймовірність (тобто один на десять) на зараження.
Наскільки це справді безпечно? Уявімо собі що ми є на автовокзалі. Там є десять автобусів. Кажуть нам, "Сідай на будь-який із тих автобусів, але, до речі, один з них по дорозі вибухне." Чи ми сідали б на автобус із такою ймовірністю на смерть? Мабуть ні. Але така сама ймовірність є на зараження ВІЛ-ом із зараженим партнером навіть при вжитку презерватива.

Генітальний Герпес
Герпес статевих органів
- невиліковна хвороба, яка спричиняє болючі пухирці на статевих органах і біля них;
- ускладнює пологи жінкам і викликає смертельні хвороби у дитини, зараженої під час пологів від матері.

Генітальний Герпес – це вірусне, тобто невиліковне захворювання, яке спричиняє болючі пухирці на статевих органах і біля них. У декотрих інфікованих людей, герпес зовсім ніколи не болить, хоч може легко і непомітно передатися іншим. У декотрих людей появляються болячки на тім місці тіла де був контакт із інфікованою особою, зникають, але повторяться знову і знову звичайно на ціле життя, бо вірус проникає в нервові волокна тазової області і там продовжує існувати. Такі болючі атаки можуть бути спровоковані статевими стосунками, носінням тісного одягу, а у жінок - менструації. Воно також ускладнює пологи жінкам і викликає смертельні хвороби у дитини, зараженої підчас пологів від матері.
Реальний випадок: одна дівчина при перших статевих стосунках, коли їй було 17 років, заразилася герпесом. У її випадку, кожні місячні викликають атаку хвороби. Пухирці утримуються приблизно 16 днів. Можна передбачати, що ті болючі, і сверблячі болячки на її тілі будуть з'являтися на 16 днів у кожному менструальному циклі до кінця її життя, пригадуючи про перший дошлюбний статевий акт.
Тяжко собі уявити, які у цієї дівчини перспективи на щасливе подружнє життя, бо вона може передати цю невиліковну хворобу своєму чоловікові, і ще своїй дитині, від чого ця дитина може вмерти. Багато молодих жінок, коли думають про своє майбутнє з цією хворобою, переживають почуття провини і занечищення.
Як вже було сказано, презервативи мало допомагають, бо зараження можливе через фізичний контакт не тільки з статевими органами, але з ушкодженими ділянками на шкірі біля цих органів. Презерватив не покриває всі заражені місця на шкірі біля статевих органів.

Хламідіоз
Хламідіоз
- дуже багато дівчат, не знаючи, що заражені, через цю хворобу стають безплідними на все життя.

Хламідіоз є дуже розповсюджене захворювання яке може зробити молоду жінку безплідною на ціле життя.
Часто стається, що дівчина, маючи скажімо 16 років заражується хламідіозом від якогось юнака. Вона не знає, що заражена, бо у більшість випадків ця хвороба не болить. Аж тоді коли її буде 21 або 25 років, вона буде одружена, схоче мати своїх дітей, тоді дізнається гірку новину від лікаря, що вона ніколи своїх дітей не зможе мати. Це тому, що ця хвороба знищила в неї маточні труби - ті частини жіночого тіла, де починається життя. Таке трапляється часто.
Якщо вона була б знала що заражена, могла б вилікуватися. Але вона не знає, бо її не болить. А тоді виникають великі проблеми.
А це захворювання дуже поширене в Україні. Навіть незаймані дівчата, і навіть діти хворіють на хламідіоз в Україні, бо хвороба передається навіть через рушники в хаті, якщо хтось в дома інфікований.
Чи презерватив запобігає зараженню хламідіозом? Презерватив повинен захистити від хламідіозу, але чомусь ефективно не зупиняє.

Гонорея
Гонорея
- 80% заражених, нічого не підозрюючи, заражають інших;
- у багатьох випадках жінки і чоловіки стають безплідними на все життя.

Гонорея дуже подібна до хламідіозу: обидва є бактеріальними захворюваннями, які звичайно можна було б вилікувати. Хоч тепер з'являються види гонорейної бактерії, на яких звичайні антибіотики не діють, бо бактерії стають стійкими до різних ліків. Обидві хвороби, у багатьох випадках, мало болять, і тому хворий не піде лікуватися, бо не знає що хворий. І обидві хвороби спричиняють безплідність у молодих жінок, і деколи у мужчин.
Чи презерватив зупиняє гонорею? ... Згідно із даними американських вчених, ризик передавання гонореї від жінки до мужчини знижується на 49% до 100% за умови користування презерватива. Проте вони не знайшли ніяких доказів того, що презерватив запобігає передаванню гонореї від мужчин до жінки.
Сифіліс

Сифіліс
- може призвести до ураження різних органів тіла, аж до повільної смерті.

Сифіліс - небезпечне і важке захворювання. Воно спричинює різноманітні виразки і висипання на шкірі, і на слизових оболонках. Якщо не виліковувати його у перших етапах, воно може спричинити ураження внутрішніх органів, нервової системи, і кістково-суглобного апарату та інших частин тіла, також може спричинити сліпоту і навіть смерть.
Презерватив малоефективний проти сифілісу, бо інфекція може передатися через виразки і висипки на шкірі, які презерватив зовсім не покриває.

Вірус папіломи людини
Вірус папіломи людини
- це захворювання у США найбільше поширюється!
- деколи бородавки на статевих органах на ціле життя;
- ця невиліковна інфекція може спричинити різні форми раку статевих органів, особливо у жінок;
- кожна п'ята дівчина в Канаді, не знаючи того - заражена;
- вірус живе назовні людини і передається через звичайне тертя шкіри зараженої особи до шкіри незараженої;
- не існує ефективних засобів штучної профілактики проти цієї хвороби. Презервативи не допомагають!
Лише справжня стриманість від будь-яких близьких фізичних стосунків може запобігти зараженню.

Захворювання Вірус папіломи людини можливо гірше за ВІЛ-СНІД, особливо для жінок, бо у США від нього вмирає більше жінок ніж від ВІЛ-СНІД-у. В Україні майже ніхто із простого люду не знає про це нове венеричне захворювання, яке на Заході тільки тепер стали сприймати серйозно як ще одну приховану епідемію. Ніхто не говорив про СНІД, поки від цього захворювання не почали вмирати тисячі людей. Було б добре, якби із цим смертельним захворюванням до такого не дійшло. Саме тому про вірус папіломи людини тут подається більше інформації, щоб люди могли довідатися про те, про що ніколи не чули, і щоб були свідомі небезпеки, яка вже також є в Україні.
Ця невиліковна інфекція може спричинити різні форми раку статевих органів, особливо рак шийки матки у жінок. Часто трапляється що молода дівчина заразиться вірусом папіломи від якогось юнака коли її було 16 років. Коли її 22, вона хворіє на рака шийки матки. Це не є перебільшення. Таке стається не тільки у США але і в Україні. Коли дівчині менше 19 років, її шийка матки не є здатна боротися із тим вірусом, і в неї через кілька років може появитися передраковий стан, а якщо це не вилікується, тоді - рак і можливо смерть.
Слід знати що коли у жінки є передраковий стан, це ще можна вилікувати. А передраковий стан у шийці матки можна знайти коли жінка піде на цитологічне дослідження (мазь із шийки матки), щоб перевірити чи не з'являються передракові клітини. Якщо виявляється що все добре, жінка може повторити обстеження через 2-3 роки. Якщо виявляться клітини у передраковому стані, то обов'язково лікувати шийку. Якщо виявляється не передраковий стан, а дійсний рак, тоді мабуть виникає необхідність операції або променевого лікування.
Вірус папіломи теж пов'язаний із іншими формами раку статевих органів у жінок, як і в чоловіків.
Як передається вірус папіломи? ... Вірус передається від шкіри до шкіри, підчас статевого контакту. Проте повний статевий акт необов'язковий для зараження. Ніякий презерватив не покриває все тіло біля статевих органів, де може знаходитися цей вірус, тому презервативи дуже мало помагають. Лише справжнє стримання від будь-яких близьких заразливих контактів може запобігти зараженню.
Треба взяти до уваги, що багато тих захворювань живуть в устах людей, бо передались через орально-статеві стосунки. Тому треба бути дуже обережним кого цілувати.
Тут йшла мова про шість венеричних захворювань. А насправді їх є десь 50!

Протизаплідні засоби не є безпечні
Презервативи рідко захищають від зараження венеричними захворюваннями,
а часом ще й:
- не спрацьовують бо користувач не хоче або не вміє правильно їх вживати;
- тріскають або сповзають під час використання;
- погіршується їх якість через зберігання у невідповідних умовах (наприклад, у кишені, в сумці).

Ніякий презерватив не захистить від душевних страждань, що їх завдають дошлюбні статеві стосунки!

Протизаплідні таблетки шкідливі. Вони можуть спричинити інфаркт міокарду, крововилив у мозок, народження нездорових дітей, позаматкова вагітність, рак статевих органів, грудей, печінки, неплідність та ін.
Отож, тепер нехай хто-небудь скаже мені, зважаючи на всі ті наслідки, про які ми говорили, чи існує таке поняття як «безпечний секс?!»

Все це переконливо свідчить, що пропаганда та розмови про «безпечний секс» від друзів, мас-медіа та інших є великою брехнею!

Стриманість від дошлюбних статевих стосунків - це єдиний справді надійний спосіб запобігти "розбиванню" сердець, позашлюбній вагітності, венеричним захворюванням та іншим проблемам.

Міф 2. "СЕКС-ЦІКАВИЙ"
Спробуймо зрозуміти, що справжня цікавість і радість полягає у чистих подружніх стосунках із доброю дружиною / добрим чоловіком на ціле життя.
Статеві стосунки призначені тільки для одружених задля поглиблення любові і зачаття дітей.
Ми бачимо з сьогоднішньої дискусії про численні ризики і наслідки дошлюбних стосунків, що додержування вищезгаданого правила, мабуть, необхідно. До речі, цього правила вчить християнська віра. У щось дуже подібне вірять також мусульмани, євреї, індуси, це приймає і кожне суспільство яке хоче бути здоровим. Бо це не є таємницею що коли родина здорова, люди в тій родині щасливі і емоційно здорові. А суспільство, коли складається із таких одиниць є сильне і здорове.
Душпастир Вальтер Тробіш писав одному молодому мужчині:
... Я не маю наміру позбавити Тебе задоволення, але хотів би зберегти Тебе, щоб Ти не зіпсував собі однієї з найбільших радостей життя. Зірвавши квітку з помаранчевого дерева, ніколи не відчуєш смаку його плоду.. . . щоб потім Ти одержав нагороду, яка дасть Тобі набагато більше задоволення.

Міф 3. «ВСІ ЦИМ ЗАЙМАЮТСЯ»

Сьогодні мільйони молодих людей в цілому світі прилюдно присягають, що будуть дотримуватися чистоти. На подив багатьом скептикам, вони дійсно дотримуються своєї присяги і це підтверджує державна статистика.

Це велика брехня що "всі тим займаються." Все були молоді люди які вибирали справжню любов понад фальшиву любов дошлюбного сексу. Але сьогодні багато молоді довкола світу ще і постановляють стримуватися до шлюбу. Ось кілька доказів:
У США майже 2,4 мільйон молоді вже прилюдно зробили постанову стримуватися до шлюбу із програмою "True Love Waits" ("Справжня любов чекає") Близько 16% дівчат і 10% хлопців в США склали подібну постанову.
У США коло 52% молоді у середніх школах є незайманими (хлопці і дівчата). А із тих, що вже займалися сексом, 25% тепер стримуються. Це велика зміна у порівнянні з тим, що було десять років до того, як наслідок, кількість вагітностей між середньо-шкільною молоддю у США, хоч ще все є дуже високе, падає. Також зменшується кількість абортів.
Навіть журнал Playboy (Плeйбой) пише, що сьогодні кількість осіб що додержуються дівицтва у суспільстві значно зросло. Britany Spears є популярна американська співачка, що каже, що вона додержується дівицтва. Не є важливо чи вона справді є дівою чи ні. І ми не пропагуємо ні її пісні, ні її поведінку як щось добре наслідувати для дівчат. Але що є дуже важливе і цікаве, це те що молодь цікавиться тим, що хтось каже що вона діва. Молодь цікавиться дівицтвом.
У США це прийнято і нормально, і навіть класно щоб молода людина казала що буде стримуватися до шлюбу.

ЧОМУ жити у чистоті? Жити у чистоті стосується не лише питання дошлюбної стриманості. Це, перш за все, стиль життя, основою якого є володіння собою. А це є умовою справжнього успіху у житті.

Дуже важливо є зрозуміти, що стриманість не є лише відмовляння від сексу до шлюбу, яке само по собі дуже важливе. Це цілий стиль життя, основою якого є володіння/панування над собою, опанування, самоконтроль, самодисципліна, і відкладення самозадоволення. А ці речі є необхідною умовою справжнього успіху у житті.

Твої батьки, твій народ твоє нутро (тіло, розум, чуття, дух), твій майбутній чоловік / дружина, твої майбутні діти, твоя Церква (яка б не була) сподіваються від тебе стриманості від дошлюбних стосунків і додержання подружньої вірності.

"Твої батьки" – Звичайно батьки дуже хочуть щоб їх діти стримувалися, навіть якщо вони їм того безпосередньо не кажуть.
"Твій народ" – Незважаючи чи ми члени народу українського, російського, єврейського, чи навіть китайського, ніякий народ не користає коли їх молодь не стримується.
"Твоє нутро" – Ми збудовані для тільки одної жінки / одного чоловіка, і так будемо щасливі. Всяке інше буде лише творити проблеми.
"Твій майбутній чоловік / дружина" – Навіть якщо він/вона цього не скаже, фактом є що він / вона буде сподіватися.
"Твої майбутні діти" – Ніякий батько, ніяка мати не схоче перераховувати дитині своїх попередніх партнерів.
"Твоя Церква" - Не тільки християнська Церква, але, як вже було згадано, багато інших релігійних спільнот мають такі самі погляди.
Ми щойно вичислили всіх тих, які сподіваються стриманості від вас.
А хто сподівається нестриманості?...
1. коханець/коханка, які насправді лише прагнуть власного самозадоволення та компанії, які заробляють гроші на сексі і на нашій нестриманості,
2. голлівудські "артисти", багато модерних співаків, деякі уряди, яким вигідно, щоб люди були слабі.
Хто вони такі, щоб ми їх мали слухати, і виконувати те, чого вони вчать ?!
«Відновлене дівицтво»
Ти вже втратив / втратила дівицтво? Ти можеш зробити постанову стримуватися від сексуальної активності, починаючи від сьогодні і так триматися до одруження. Дівицтво - це щось більше, ніж лише фізичний стан; це постанова, спосіб думання і стиль життя. Сьогодні вже багато молодих людей живуть таким «відновленим дівицтвом».

Слід знати: якщо ти вже почав статеве життя, можна і потрібно зупинитися, зробити постанову стримуватися до шлюбу і змінити своє життя щоб можна було так жити.

ЯК ТОДІ ЖИТИ У ЧИСТОТІ?
Ось декілька практичних кроків:
1. Зроби щиру постанову дотримуватися чистоти, і живи цим. Твоя постанова може бути тими словами, які є в кінці цієї брошури. Напиши листа майбутній дружині / чоловікові! Живи тією чистою мрією!

Не досить лише подумати, "мабуть буду стримуватися." Бо часто тоді знайдеться якась цікава людина, яка буде запрошувати тебе до безладдя звабними словами, кажучи: "Який ти нерозумний, та ж дошлюбний секс насправді є добра річ!" Тоді може закрутитися тобі в голові від емоцій, і ти можеш впасти у сумнів, і можеш дати себе звести.
Але коли ти зробив тверду постанову стримуватися до шлюбу, тоді, коли повстали б такі часи сумніву, ти пригадав би собі постанову, і що ти справді віриш.
Напиши листа своїй майбутній жінці / чоловікові. Читай того листа час від часу, щоб було зрозуміло що ти чекаєш когось вартісного, не лише кого попаде. Коли почнеш зустрічатися з кимось, перечитай того листа, і запитай себе, - "Чи та людина достойна мене і мого листа?" Якщо ти відчуватимеш відповідь "ні", мабуть час залишити її і іти далі.

*Для віруючого християнина: якщо є якісь гріхи чистоти, покайся перед Богом. Якщо ти православний або католик, не вагайся піти висповідатися. Будь певний, ти не шокуєш цим священика, який звик всяке чути.

Якщо були:
1) сексуальне фантазування;
2) перегляд порнографії;
3) мастурбація;

4) близькі зближення до статевого акту (петинг);
5) статевий акт – природний або неприродний (з особою тієї самої статі чи з тваринами).
За всі ці гріхи християнин повинен покаятися.
2. Розкажи про свою постанову стриманості комусь відповідальному, хто справді турбується твоєю долею. Підтримуй зв'язок з тією особою і дозволь їй пильнувати, чи ти дотримуєшся своєї постанови.

Боротьба за власну чистоту ніколи не була, і далі не є легкою, а тяжкою. Деколи, навіть коли бути уважним, можна непомітно падати крок за кроком, поки людина опиниться у нечистоті. Тому, було б дуже корисно мати підтримку, а не боротися самому.
Молода людина не починає безладне життя різким падінням від чистоти, оскільки в ній закладена природна інстинктивна самооборона і відраза до нечистоти, яка не дозволяє раптового падіння у безладдя. Насправді, людина падає у безладдя повільними кроками, спершу допускаючи нечисті думки, тоді малі нечисті фізичні акти, тоді більші, і так з часом опиняється повним учасником безладного життя.
Тому добре розказати про свою постанову стриманості та чистоти і про свої межі комусь відповідальному, хто справді турбується твоєю долею: доброму другові, батькові, матері, вуйкові, душпастиреві. Мабуть, краще було б, щоб ця особа була тої самої статі що ти. Підтримуй зв'язок з тією особою і дозволь їй пильнувати, чи ти дотримуєшся своєї постанови і меж (про межі говориться більше в низу - точка 6).
Приклад: Дві дівчини, які є добрими і відповідальними приятельками, і обидві постановили, що будуть дотримуватися дошлюбної стриманості (чистоти), також обіцяли і дали одна одній дозвіл, щоб пильнували одна одною.
Якщо перша буде зустрічатися з якимось хлопцем, нехай друга також приглядається, хто він такий. Вона зможе бачити в нього позитивні і негативні риси які перша можливо не побачить, тому що вона вже "закохується" в нього.
Якщо перша прийде до дому трохи пізно, нехай друга зразу запитається:
"Де ти вчора була? З ким? Як довго? Чому так довго? Що ти з ним там робила? Чи не думаєш ти, що ти є близько до переступу своєї власнопоставленої межі?"
Друзі, які так пильнували один одного стали найкращими друзями на ціле життя, бо вони не тільки дуже добре пізнали один одного, але також пильнували щастя одне для одного, а то може і врятували свого друга буквально від смерті. (р. 11, ст. 6)
3. Будь певний, що в тебе достатньо справжньої взаємної любові з членами родини, вірними і відповідальними друзями і з людьми в потребі. Любов отримаєш даруючи її іншим. (Коли бракує взаємної любові з тими особами, тоді людина часто, щоб заповнити ту порожнечу, шукає фальшиву самолюбну «любов», яка поступово спонукає до сексу).

Багато молоді попадає у дошлюбний секс, шукаючи справжньої любові. Щоб було достатньо справжньої любові, слід підтримувати нам сильні зв'язки із членами родини, із вірними відповідальними друзями і з людьми в потребі. Люди в потребі можуть бути матеріально бідні люди, яким ми повинні виявляти любов, допомагаючи їм. Це також можуть бути молоді люди у школі, яким добре не іде. Якщо будемо їм виділяти любов, навіть якщо вони не будуть показувати вдячності, нам в якийсь спосіб любов буде вертатися і нам буде спокійно на душі. Тоді буде набагато менше потягу до фальшивої любові через дошлюбний секс.

4. Тримайся осторонь алкоголю і наркотиків! Алкоголь відпускає всі гальми! Наркотики - це пекло!

Алкоголь
Щоб хлопець не йшов на зустріч із дівчиною із алкоголем!
Щоб дівчина ніколи не йшла на зустріч із хлопцем, коли виглядає що будуть пити алкоголь!
Чому?
Алкоголь притуплює розум і позбавляє розсудливості. Дуже важко скласти постанову чистоті, і справді додержуватися її. Але коли використовується алкоголь, тоді це набагато тяжче, бо алкоголь затуплює i виключає розсудливість у розумі, і тоді всякі постанови відпадають. Замість розсудливості, працюють лише самі потяги, між ними, сексуальний потяг. А метою сексуального потягу є лиш швидке, дешеве самозадоволення, особливо коли ти є близько гарної і цікавої особи.
Багато доброї молоді, під впливом алкоголю не тільки почали робити речі, яких вони не сподівалися, але декотрі в такий спосіб і зіпсули ціле своє життя.
Не кажи собі, "Це стосується тільки гулящих людей." Дуже багато доброї, щирої чистої молоді, що присвятили себе триматися незайманими до шлюбу на встид і розпач втратили дівицтво, а то і завагітніли, чи заразилися смертельними венеричними захворюваннями під впливом алкоголю чи наркотиків.
Не кажи собі: "Я сильніший за це." Ніхто не є сильніший! Алкоголь відбирає силу бути сильним!
Не кажи собі: "Небезпека існує тільки тоді, коли дуже багато випити."
Не треба аж бути "п'яним" від цілої літри, щоб прийняти нездорове рішення від якого будуть наслідки на ціле життя. Вистачає 100г, або 50г, або і менше. Потрібно лише стільки алкоголю, щоб помішало тверезу розсудливість.
А треба щоб дівчата були дуже обережні, бо є такі хлопці, які мають цілу систему, як "напоювати даму". "Перше трохи шампанського. Воно слабеньке, воно як водичка, пий, пий, пий." А тоді далі і далі...

Дата: Середа, 12.05.2010, 01:03 | Повідомлення # 3
Наркотики
Треба щоб всі знали як люди стають наркоманами:
Якийсь друг (звичайно це друг якого довго знав) дає, безплатно цигарку маріхуани/коноплі, кажучи: "Я бачу, тобі погано. Покури це! Тобі буде так добре."
Ти береш, куриш, і тобі "добре." Але вже наступна цигарка не задарма, а за гроші. Тобі пояснять, "Коноплі треба збирати, сушити, це коштує."
За якийсь час від тих цигарок не є достатньо "добре." Ти тоді починаєш змішувати пиття алкоголю із курінням тих цигарок маріхуани/коноплів. А це вже небезпечно. Через якийсь час, навіть цього не досить тобі. Тоді, жадатимеш героїну, кокаїну або ще чогось іншого. І тоді ти вже наркоман. А це пекло!
Не беріть ту першу цигарку маріхуани ! (яка, пригадую, звичайно від друга)
5. Навчися розпізнавати, що "споживаєш" у музиці, фільмах і літературі. Взагалі уникай порнографії, сексуального фантазування і мастурбації, бо кінець цих речей є гірший, ніж можна собі уявити. Ліпше навчися "споживати" чисту і благородну музику, фільми та літературу. "Споживай" те, що буде підсилювати в тобі твою нову постанову чистоти.

Як вже згадували, багато молоді сьогодні найбільше вчиться з мас-медіа, більше ніж від дому, школи, чи церкви. Мас-медіа це сучасні електронні вчителі - телебачення, фільми, модерна музика і комп'ютери (Інтернет), і нездорова література, яка щойно вчора вийшла.
Мас-медіа робить два речі із кожною темою:
1) Віддзеркалює тему. Мас-медіа віддзеркалює тему, яку молода людина вже відчуває, як наприклад: злість, мстивість, душевну порожнечу, сексуальну безладність, і так далі. Молодь "споживає" матеріал від мас-медіа, коли відчуває що артист співчуває таким їхнім почуттям. Мас-медіа також ...
2) Підсилює тему. Якщо молода людина повторно чує про щось, скажімо про злість, то це природно, що через повторення, будуть підсилюватимуться бодай ідеї про злість у неї, якщо не сама злість.

Візьмімо як живий приклад історію молодого чоловіка Джеймі Рус, який сидить у тюрмі у штаті Тенесі у США. Коли йому було 17 років, він будучи студентом середньої школи, взяв рушницю до школи і почав стріляти всіх підряд. Він тоді вбив двох осіб - студента і вчителя і поранив ще одного. Зараз, послухайте уривки з інтерв'ю із Джеймі, в якому він пояснює цілому світові, і нам, що саме на нього вплинуло тоді, і що на нас впливає тепер. Питали його - чому він таке вчинив?
Джеймі каже, що він не є [зовсім] певний чому. Але одне знає точно - він був сердитим і відчував душевну порожнечу [так як дуже багато молоді сьогодні]. Однак, не хоче звинувачувати ні когось із рідних, хоч були домашні проблеми, ні щось (вжиток наркотиків).
Але Джеймі є впевнений, що мас-медіа мали великий вплив на нього, особливо музика. А почалося усе із звукозаписів ансамблю "Нірвана" (Nirvana).
"Нірвана" є гурт, який співає що "все недобре, все лиш сумно і безнадійно," але не дає жодної ідеї про розв'язку, про покращення таких проблем. Курт Кобейн, головний співак цієї групи, співав пісні як наприклад, "I Hate Myself and I Want to Die." (Я ненавиджу самого себе і я хочу вмерти.) І воно так сталося, що цей співак закінчив своє життя самогубством. Він виконав це, що він проповідував. А коли молодій людині сумно, і вона слухає таку музику, деколи її здається, що співак її розуміє, і тоді молода людина слухає ще більше. А коли такі темні ідеї в такий спосіб повторяються, з часом слухач падає у ще темніший душевний стан.
І так було із Джеймі. З часом його слухання гурту "Нірвана" привело до захоплення іншими музичними колективами з темними, насильницькими і нігілістичними напрямками як Nine Inch Nails, Pantera i Korn. З часом їх замінила музика колективів стилю "смертельного металу" як Morbid Angel (Паскудний ангел), Deicide (Боговбивство), та інших. Ось нам уривок із діалогу між Джеймі і двома працівниками молоді:
Запитання: Яким був твій душевний стан від прослуховування музики [тяжкого металу]?
Дж. Р.: Я почувався сердитим, а деколи просто злим, у прямому значенні цього слова.
Запитання: Твій тато згадував, що ви десь за місяць до вбивства вдвох переглядали кіно Natural Born Killers (Вроджені вбивці). Чи цей фільм також мав вплив на твоє думання ?
Дж. Р.: Я сприймав цей фільм лише як розвагу. У ньому вбивство виглядало як щось "класне." І так я це сприйняв.
Запитання: Що стало причиною того, що ти приніс зброю до школи ?
Дж. Р.: Я прослухав звукозапис ансамблю Morbid Angel (Паскудний ангел) і від нього я відчув силу вчинити зло - хотілось когось вбити. [Джеймі також пояснив, що перед тим мав конфлікт із однокласником.]
Запитання: Яку пораду бажаєш ти дати молоді, яка дивляться на фільми про вбивства, слухає музику про насильство, грає в насильницькі комп'ютерні ігри і яка бачать це усе як просто забавка, як щось смішне ?
Дж. Р.: Колись я сам думав, "Це не має впливу на мене, хтось мусів би бути слабої волі щоб дати щоб таке вплинуло на нього." [Я так думав,] але весь час воно потайки робило свою справу [ воно впливало на мене] - воно [підсвідомо] формувало моє думання ... Усі пісні і фільми, що пропагують вбивство як щось "класне", - вони не показують наслідків для жертв вбивств та їх родин. І просидіти в тюрмі до кінця життя - зовсім не цікаво. ...
Запитання: Поясни [дійсність] молодій особі що каже, "Я слухаю таку негативну музику, і воно не має ніякого впливу на мене."
Дж. Р.: Воно вже мало вплив на тебе, ти тільки не є свідомим того. Я впевнений, що не кожен, що слухає цю музику, вчинить таке як я вчинив, але звідки ти знаєш, що це не є ти [що зробиш щось таке погане] ? . . . В такій музиці є слова проти Бога, а коли ти ненавидиш Бога, все здається безнадійне."

Так говорить мужчина-вбивця. А тепер обдумуймо лист від дівчини:
Його написала Барбара Абел (Barbara Abel), до часопису Plugged In (Плаґед ин) на це, щоб всі читачі зрозуміли наскільки модерна музика і кінофільми можуть вплинути на добру, нормальну школярку. Згадані артисти і кінофільми можливо пережили свою славу, сьогодні є інакші, але її свідчення є сильним [позачасним] прикладом впливу мас-медіа на життя молоді.

Шановні [читачі],
Будучи школяркою, я обороняла свою музику, фільми, і своїх улюблених голлівудських артистів. Я твердо вірила, що музику, що я слухала, фільми і телепередачі, які я бачила і ті книжки, які я читала не мали ніякого впливу на це, що я вірила і як я жила. Зараз мені 29-років, я є матір'ю, і я розумію життя по-інакшому. Життєвий досвід навчив мене, що розваги, які ми споживаємо, мають великий вплив на кожну частину нашого життя.
Я виростала у християнській сім'ї, і я розуміла різницю між тим, що можна і тим, що не можна. Я знала напам'ять цитати зі св. Письма, я знала, чого мої батьки і Бог сподіваються від мене. Але коли в нашому домі підключили кабельне телебачення, і я знайшла у ньому привабливий світ фільмів і MTV, мій погляд на світ почав роздвоюватися, моє життя думок почало коливатися. Із зовні, я все ще виглядала на "добру дівчинку," як і раніше: діставала найкращі оцінки в школі, слухала своїх батьків, спілкувалася із відповідальними друзями, ходила до церкви і дотримувалася чистоти. Але мій внутрішній стан ставав зовсім інакшим. Я б не сміла розповісти моїм батькам і церковним провідникам рід моїх думок. Я була впевнена що для них це було би жахом дізнатись що в такої доброї дівчинки можуть бути такі думки.
Я насолоджувалася музикою артистів Витні Гюстон (Whitney Houston), Мадона (Madonna), Ґлоріа Естефан (Gloria Estefan), Ричард Маркс (Richard Marx), Лайонел Ричі (Lionel Richie). Все стилю "поп" і "м'який рок", все на перший погляд "нешкідливе." Адже ж ніхто не губить себе слухаючи таку "м'яку" музику, чи не так? Фільми які я дивилась, уся молодь тоді дивилась: Grease, Dirty Dancing, Footloose, The Outsiders. Я не переглядала порнографічних фільмів. І мої улюблені телепередачі не були "без смаку." Та на жаль все що я переглядала, слухала і читала стало причиною того, що я надала іншу вартість тому, ким я була і у що я вірила.
Я не могла зрозуміти що твориться зі мною. Мені здавалося що я лише забавляла себе, що я вивчила світ. Почала відчувати прив'язаність до людей, з якими я "проводила час" [людей, яких слухала по мас-медіа]. Мені здавалось, що вони розуміють мене. Але чим старшою я ставала, тим більше темнішав мій внутрішній світ. Чим більше я шукала мудрості світу, то менше бачила світло віри. Я вірила в Бога і у те вірила що вчить св. Письмо, але в мене вже не було бажання жити згідно з [таким вченням]. Я замкнулась у собі і почала жити для моїх [ідолів, фальшивих богів].
Очевидно, що весь цей бруд, якнайшвидше мусів вийти на зовні. Одного разу, відразу після Різдва, я принесла свою першу велику жертву [ідолам]: віддала своє дівицтво. А було мені тоді всього 17 років. Я думала, що стану щасливішою. Але воно так не було.
Після цієї першої жертви, стало набагато легше жертвувати інші речі. Я почала пити, курити, експериментувати наркотиками, вибирати друзів що були деструктивними. Мої шкільні оцінки почали погіршуватися. Я пропускала лекції. Я почала слухати насильницьку музику дуже емоційну і повну ненависті. Я знаходила насолоду у фільмах жахів, і фільмах про сердитих, мстивих молодих людей. І десь у часі весняних канікул цього ж року, я спробувала перерізати свої вени (на зап'ястках). Я зненавиділа своє життя через те що не склалося так, як обіцяли мені мої улюблені артисти. Я почувалась обманутою, і використаною. Я була зла на кожного за це що, мені збрехали. А коли мені було 18 років, я завагітніла.
Мені потрібна була поміч, але люди з MTV, телебачення, книжок і фільмів, яким я довіряла, навіть не знали про моє існування. Але, біля мене були люди, які насправді ніколи мене не залишали, навіть коли я була збентежена і в пошуках правди. Це були люди, яких я обмовляла, принижувала і з якими сварилася. Це люди, яких я звинувачувала в тому, що вони не розуміють мене, що їм байдуже про моє почуття, і, як мені здавалося, ці люди мали намір знищити все, що мене цікавить. Ними були мої батьки, мої вчителі, моя родина, мій Ісус.
Зараз для мене є дивним, які речі ми жертвуємо тимчасовим ідолам - священним коровам. Дивно, що обороняємо і навіть віддаємо ціле наше життя людям і речам, що ніколи нам не принесуть справжньої радості або миру. Я лише шкодую за тим, що не зрозуміла цього кілька років тому.

Із великою вдячністю,
Barbara C. Abel (Барбара С. Абел) -з часопису Plugged In, липень, 2001p.

То ми бачимо настільки музика і фільми із модерного медіа негативно впливають на молодь. То ж яка є розв'язка? Розв'язкою не є, щоб лиш повиключати всю апаратуру і сидіти тихо. Музика не є примха (люксус), це корм. Тому, шкідливу музику треба поміняти доброю, здоровою музикою, яка буде підсилювати у нас чистоту. Щось подібне із кінофільмами: погані фільми повинні бути замінені добрими. Існує добра музика і добрі фільми на Заході, але дуже мало з них доходять до України.
А справжня українська музика ще все є на 99%, чиста і здорова. Але, на жаль, і її є дуже мало в Україні.
Так само, як люди відвикають від природної і здорової їжі, люди відвикли від здорової музики. Для їх власного здоров'я було б добре, щоб знову привчитись до здорової музики, як і до здорової їжі. Якщо ні то, далі будуть лише півживі, і будуть кінчати життя так як багато молоді на Заході, у сумний спосіб.

Розсудливість
Слід пам'ятати одну річ коли думати про мас-медіа: розсудливість - здібність розпізнавати що здорове для нас а що ні. Декотрі речі у мас-медіа є корисні і добрі для нас.
А є речі у мас-медіа, які є не корисні, а то і дуже шкідливі для нас. А розсудливість є здібність розпізнавати їх. Тому треба будувати розсудливість, постійно питаючи себе:
"Що вони справді тим говорять, яке є послання в тому фільмі, пісні?"

Порнографія
Порнографія є страшною отрутою. Під впливом порнографії, нормальний щасливий чоловік може стати викривленою людиною: недоброю і небезпечною для інших, і огидною навіть для себе.
Тед Банді був вбивця який замучив і замордував 30 дівчат і жінок, поки його не зловили і не присудили до страти в американському штаті Флорида. Кілька годин перед стратою, він розказав що саме на нього так вплинуло:
"[Kоли]...я ще [був] молодим юнаком, маю на увазі, хлопцем 12-13 років, неочікувано наштовхувався у місцевому продуктовому магазині, ... з так званою м'якою порнографією."
Він далі говорив що його (вбивцю) страшить те, що сьогодні порнографія, особливо по кабельному телебаченню, формує із хлопців, що мають таку саму схильність як він, вбивць таких самих як він:
"Мене,... страшить і насторожує те, що, коли я переглядаю, що [сьогодні] показує кабельне телебачення, бачу, що деякі фільми та насильство в цих фільмах входять сьогодні до домівок ... і такі матеріали стають доступні дітям, які, можливо, є без нагляду, чи не підозрюють, що вони можуть стати Тедом Банді."
Тоді він застерігав що будуть невинні діти в Америці, які будуть вбиті тими молодими вбивцями, навчені певними матеріалами мас-медіа:
"Є багато дітей, які граються на вулицях у різних куточках цієї країни сьогодні, і які будуть замордовані завтра, і наступного дня, і наступного місяця через те, що інша молода людина начитається відповідної літератури і надивиться відповідної відеопродукції, доступної із засобів масової інформації."
Подумаймо, чи ці сповіді, пояснення і застереження не стосуються України сьогодні. Якщо усвідомити, що більшість порнографії у світі продається хлопцям 12-17 років, а в Україні того повно продається, то мусимо визнати що це мабуть стосується і України.
Візьмімо, як приклад, Австралію: Два австралійські штати мали строгі закони проти порнографії до 1964. Тоді один штат, Південна Австралія, пом'якшив закони про порнографію, а штат Квінзланд далі тримав строгі закони. Через 13 років, до 1977, кількість випадків зґвалтувань жінок зросло у шість разів у Південній Австралія, а в Квінзланд кількість лишилася так само низька як звичайно. Таких прикладів є багато по цілому світі. Тоді подумаймо знову про Україну, або про будь яку іншу країну де думаємо мешкати.
Порнографія дуже швидко і підсвідомо міняє у мужчини ціле поняття "жінка." Якщо мужчина мав маму або і сестру, він зрозумів змалку, що жінка - це людина така ж як він, хоч дещо інакша людина. Але порнографія міняє в мужчини це здорове поняття жінки. Для нього жінка стає вже не людиною із почуттями, а:
1. Що? ... об'єкт, не людина, а річ до використання (сексуального)
2. На що? ...об'єкт для сексуального задоволення мужчини
3. Котрого мужчини? ... будь якого мужчини
4. Як? ... як мужчина забажає
5. Коли?...будь коли, незважаючи чи жінка того бажає чи ні (бо вона тільки об'єкт-річ).

Який з нього буде чоловік чи батько, якщо він так бачитиме свою і кожну жінку? Але таке стається у мужчин.
Через якийсь час вжитку порнографії, мужчина може виробити сексуальну залежність. Так само як алкоголік не зможе бути без алкоголю, він не зможе бути без такого сексу, якого він навчився від порнографії. Такі мужчини мусять іти на лікування до спеціальних клінік.
Від того нехай буде зрозуміло що порнографія з мужчини робить нездалого чоловіка (навіть у фізичному сенсі може дістати сексуальну дисфункцію - імпотенцію), як і нездалого батька, працівника / професіоналіста, чи громадянина.
Порнографія не робить ніякого добра нікому, тільки зло, і прибуток торговцям. Треба, щоб молода людина це добре зрозуміла і далеко від того трималася.

6. Будь обачний, вирішуючи, з яким хлопцем / дівчиною зустрічатись. Уникай людей низького морального рівня. Розвивай уміння говорити: "НІ!" Будуй щирі взаємини, а не сексуальне партнерство!

Яка ціль зустрічання із хлопцем / дівчиною? Щоб закохуватися? Ні. Щоб займатися всякими тілесними приємностями ? Ні. Ціль зустрічі - познайомитися одне з одним, щоб вони могли вирішити, чи було б їм добре одружитися. Питання має бути в їх голові, "Чи ця особа буде подругом, і найкращим товаришем на ціле життя? Чи ця особа була б добрим батьком / матір'ю моєї дитини?" До таких розсудливих питань потрібно тверезого розуму і свободи - свободи сказати "ні", якщо потрібно.
Дуже часто люди в такій ситуації помиляються і думають що пошук супруги - це лише справа відчуття серця. Ні, насправді це частково справа розуму, а частково серця. Серце не хоче слухати тверезого судження. А самі емоції, що йдуть від серця, часто змінюються. Їм не можна вірити. Хоч відчуття серця та емоції є важливі, але, все ж таки, треба вживати розумом, щоб прийняти вірне рішення. Від цього залежить ціле життя. Потрібно, щоб тверезий розум розсудив, а серце щоб відчуло: "так, з цією людиною можна одружитися." (p.3, c. 4)

7. Уникай нагоди до нечистоти - людей, речей, місця, особливо безлюдні, від яких послаблюється твій самоконтроль. Відмовляйся від певних фізичних актів (пристрасних дотиків...), які призводять до сексуального збудження, викликають нечисті думки і поведінку. Визнач собі мудрі межі фізичних дотиків і не переступай їх. Не думай, що ти досить сильний / сильна, щоб витримати. Втікай! Шукай нефізичні способи виявляти свої почуття!

Є обійми і поцілунки, які є щирими висловами прихильності. Але є такі, що є небезпечні. Питання: Коли чисті і щирі обійми і поцілунки стають небезпечними? Або, словами сучасної молоді – "як далеко є задалеко?"
Задалеко - це коли прихильність і ніжні почуття перетворюються у пристрасть і запал.
По-перше все тіло що покривається купальним одягом не є до торкання!! (хлопців і дівчат).
У кожного є рівень, після якого фізичні вияви прихильності переходять у пристрасть і розпалення, тобто у сексуальне збудження. Нехай кожний усвідомлює при яких фізичних дотиках і при яких обставинах таке починається. Для декого це якісь певні поцілунки, для декотрого - певні дотики. Якщо знайдеться, що саме веде до розпалювання, тобто що є особистим рівнем, слід встановити межі. Межі, це постанова, котрі дотики можна дозволити щоб не переступити особистий рівень.
Практично: Якщо з поцілунком або з обійманням з'являється пристрасть, розпалення, тобто сексуальне збудження, це задалеко; - час зупинитися.
З фізичного огляду, система людського організму є створена так щоб при сексуальному збудженні не було зупинки. Дії, які викликають сексуальне збудження, так влаштовані, що одна дія веде до другої, і так аж до самого статевого акту. Чим дальше йти, тим важче буде зупинитися, а приходить такий момент, що людина, яка мала намір зупинитися, не хоче зупинитися. Багато людей, зовсім не сподіваючись цього, згубили своє дівицтво.
Це стосується хлопців і дівчат. Постанови собі перед зустрічанням, чим будеш, а чим не будеш займатися. Якщо внаслідок фізичних дотиків, під час минулих зустрічань помітив у собі щось, що відноситься до особистого рівня дотиків, які ведуть до сексуального збудження, то будь певним, що межі є перед цим рівнем.
У якийсь спосіб дай знати про твої межі особі, з якою зустрічаєшся.
Вияснення: Рівень - це ті фізичні дотики, під час яких в тебе починається сексуальне збудження; межі - це наскільки ти дозволиш собі наблизитися до того рівня.

8. Нехай твоя постанова чистоти буде відома всім людям через:
- одяг - скромний, що приховує твою наготу;
- поведінку - не наслідуй брудних рухів і танців;
- мову - не принижуй себе вживанням «матюків».

Особливо для дівчини: якщо хоче дотримуватися чистоти, нехай все про неї каже "дотримуюся чистоти" - одяг, поведінка, і мова, і все інше.
Щодо одягу, було б добре щоб дівчина не носила спідницю подібну до пояса, ані нічого іншого, що виявляє її наготу.
Зараз розкажу, що робиться у мозку мужчини, коли він бачить легко вдягнуту жінку: Коли будь-який мужчина, добрий чи недобрий, бачить легко вдягнуту жінку - в його голові зразу з'являється сексуальна думка. Різниця є лише у реакції: Добрий мужчина таку думку відкидає. Це не легко, часом дуже тяжко, але він відкидає ту сексуальну думку, як нечисту річ. А інший мужчина любується такою думкою та ще думатиме про таку жінку як про "здобич." Жінки не є свідомі, що чоловіки настільки інакше думають як вони.
У мужчин сексуальна стимуляція робиться через візуальну стимуляцію, тобто через саме бачення жінки. У жінок це не так. У них це проходить через чуття/емоції. (Тому, порнографія здебільшого є для мужчин. Для жінок її мало, бо у них це не так працює).
У чоловіків, як вже згадано, сексуальні думки з’являються зразу, майже автоматично, коли бачать цікаву, гарну жінку. У жінок це не так, а триває набагато довше.

9. Не роби нічого таємно, за що явно буде соромно. Таємниці виявляються несподівано.

Скоріше, чи пізніше, таємниці виявляються, або самі по собі, або як погана звичка.
10. Перенаправ свою молоду силу у розвивання своїх здібностей до мистецтва, науки, спорту. Не витрачай свою молоду силу на марні і небезпечні стосунки.

Де подіти ту енергію, коли хочеться зробити щось нездорове. Ми, люди, можемо перенаправити ту енергію у розвиток своїх здібностей до мистецтва, науки, спорту.

11. Тримайся близько Бога (для віруючого християнина). Перебувай у молитві, постійно усвідомлюючи Його присутність, бо в цьому полягає суть молитви. Не опускай Служби Божої у неділю і свята. Почни ходити на Вечірню чи інші богослуження. Читай Святе Письмо. Живи вірою, не залишаючи місця на нечистоту.

Якщо ти віруючий, молися Богу. Якщо Бог дав першим християнам надприродну силу стримуватися, які виросли у страшно безладному суспільстві, то може дати і нам.
12. Давай добру пораду іншим молодим людям про небезпеки, наслідки і ціну нечистоти.

Говори про це все іншим молодим людям, бо вони цього не знають.

ПОСТАНОВА ЧИСТОТИ
Постанову нехай візьме тільки той, хто хоче і готовий.
ПОСТАНОВА ЧИСТОТИ
Пам'ятаючи, що справжня любов довготерпелива і несамолюбна, постановляю Богові, моєму народові, собі, моїй майбутній дружині / чоловікові, моїм дітям і всім тим, з ким буду зустрічатися, що буду дотримуватися дошлюбної стриманості і чистоти від сьогодні аж до одруження!
ПОСИЛАННЯ

Бібліотека » Церква » Церковна наука, повчання » Дошлюбна стриманість
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

© 2008-2020 Свята Традиція УГКЦ

Яндекс.Метрика