Головна сторінка сайту
Сторінка 3 з 3«123
Архів - тільки для читання
Бібліотека » Церква » Духовна література » Місяць Душ чистилищних (О. Стефан Досенбах, Т.І.)
Місяць Душ чистилищних
Дата: Вівторок, 27.04.2010, 01:42 | Повідомлення # 11
День XXX
Поширення цього набоженства
"Дух Господа Бога на мені, бо Господь мене помазав. Він послав мене, щоб принести благу вість убогими, проголосити невільникам свободу, ув'язненим відкрити очі" (Іс. 61, 1).

1. Душі у чистилищі є частиною тієї достиглої пшениці, яка чекає тільки на женців. Якщо достатньо було би женців, відразу відкрилися б комори Отця Небесного, щоби прийняти готові снопи. "Жнива великі, але робітників мало". Перш за все треба молитися, щоб "Господь вислав робітників на Свої жнива" (Мт. 9, 38). Ми повинні бути Апостолами чистилища. Хоч це Апостольство не таке значне, як те, що має своїм завданням рятувати душі й оберігати їх перед чистилищем, та, однак, велика його заслуга. Апостольська праця часто буває безплідною, бо грішник може відвернутися від Бога і утвердитися у злому. Але Апостольство для душ померлих завжди приносить плоди, бо самі душі гаряче прагнуть свого очищення і поєднання з Богом. У наших руках - ключі до чистилища. Можемо звільнити ув'язнених, можемо їх привести до Бога. Але чи маю більше дивуватися досконалості і можливості мого Апостольства, чи безмежному багатству мудрості і доброті Господа Бога? О, безмежно милосердне Боже розпорядження!
В той час, як справедливо караєш душі у чистилищі, нам даєш можливість найблагородніше проявити свою любов, тому що ефективно можемо причинитися до їхнього визволення. Ось чому я прагну бути ревним, великодушним Апостолом чистилища.
2. Якщо в якомусь місці виникає пожежа або повінь забирає майно тисячам людей, так що терплять вони нужду, бо не мають найнеобхідніших речей і навіть даху над головою. Уважаємо правдивими доброчинцями не тих, які зі співчуття приглядаються або не щадять слів поради чи потіхи, але тих, які докладають свої руки, зусилля, аби ліквідувати ту біду, а потім з усієї околиці збирають пожертви для потерпілих. Такі плоди помножують кількість тих, які спішать з дієвою допомогою, навіть подвоюють власні сили, щоб тільки порятувати нещасних.
Ось таким повинно бути наше Апостольство стосовно душ у чистилищі. Ми не можемо задовольнитися тільки почуттями, ані словами співчуття, не можемо задовольнятися також тим, що в незначній мірі самі можемо чинити, а ми повинні ще й інших заохочувати до цього набоженства. Отож шукаймо способів до залучення наших ближніх нести допомогу душам у чистилищі. Під час загальної недолі важливою є спільна допомога, і тоді приймаються не тільки золото та срібло, але навіть найменші дари, аби тільки зарадити в різних потребах. Через те не годиться легковажити найменшими милосердними вчинками для тих бідних душ, але заохотити, наскільки можливо, якнайбільше людей, щоб причинилися до полегшення і зменшення їхніх мук. Разом з кількістю чинних помічників помножується не тільки число добрих учинків, але і їхня вартість: бо чим більше тих, що просять, тим щедріший є Господь при вислуханні їхніх прохань.
Найкращими способами поширення цього набоженства є:
а) спільні молитви в родині (колись кожного вечора всі члени родини збиралися на спільне відмовляння вервиці, а з цього завжди мали користь душі у чистилищі. Також діти непомітно призвичаювалися до тої набожності, а батьки вже наперед готували собі поміч, коли самі терпітимуть у чистилищі);
б) молитва спільноти (молитва у спільноті є особливо ефективною, має подвійну силу (пop. Мт. 18, 19). Там, де при Церквах існують спільні набоженства за померлих, потрібно в них брати участь, а також інших до цього заохочувати. Де немає таких спільнот - старатися їх створити);
в) братства і побожні товариства (багато існує Братств, в яких, стосовно правил, виконуються певні набожності за кожного померлого члена, а також береться участь у Святій Літургії за його душу. До цього апостольства потрібно такі товариства якнайбільше поширювати, а де вони утворені - поповнювати новими членами);
г) журнали і книжки, які заохочують до цього набоженства, наприклад, книжечку, яку тепер читаєш.
Молитва
Всемогутній і вічний Боже, що володієш живими і померлими й над усіма милосердишся, про яких знаєш, що вірою і вчинками будуть до Тебе належати, покірно благаємо Тебе, щоб тим, за яких ми постановили молитися, а які, чи на цьому світі ще живуть в тілі, чи теж, опустивши його, перейшли до життя вічного, за заступництвом всіх Святих Твоїх, задля солодкого Твого милосердя - всі гріхи їм зволь простити. Через Христа Господа нашого. Амінь.
П'ять «Отче наш», п'ять "Богородице Діво" і акти зітхання.
Приклад
Року Божого 1649 Вільгельм Фрісем, друкар з Кельна, написав наступного листа до о. Якова Манфорта, Т. І.: "Доношу Тобі, преподобний Отче, про чудесне оздоровлення мого сина і дружини. У святкові дні я читав той твір, який Ти віддав мені до друку, і в якому вказуєш на обов'язки милосердя стосовно померлих душ. В час читання і роздумування над тим твором мені сказали, що мій чотирирічний син тяжко захворів. Хвороба так швидко прогресувала, що в короткому часі загрожувала йому втрата життя. Лікарі сумнівалися в його виз-доровленні і вже думали про похорон. Але я мав надію, що випрошу йому здоров'я, якщо вчиню обітницю на користь тих померлих душ.
Раннім ранком пішов я до Церкви і в гарячій молитві взивав до Божого милосердя, а заодно пообіцяв, що сто екземплярів тих книжечок роздам по монастирях і духовним особам, щоб збудити і розпалити в них бажання допомагати душам померлих. Коли після того прийшов до дому, стан здоров'я моєї дитини вже був кращий. Появився апетит до їди, хоча вже від довшого часу мій син не міг нічого споживати, а наступного дня був цілком здоровий, бігав вдома, якби ніколи не був хворим. Так як в цьому виздоровленні, всупереч усякої надії, я побачив ласку Божу, то взяв сто книжок і заніс до Колегіуму, прохаючи Отців Єзуїтів, щоб скільки бажають залишили для себе, а решту, аби віддали в інші монастирі і іншим священикам. В той спосіб я хотів розголосити про ту ласку, яку отримав, а заодно заохотити якнайбільше людей до допомоги душам у чистилищі". Дальше описує, як згодом, в той самий спосіб, отримала оздоровлення його тяжко хвора дружина, і закінчує лист такими словами: "Прошу Преподобного Отця повірити, що те, про що описую, є істинною правдою. Взиваю Господа Бога за свідка, що справді так усе відбувалося і також прошу, аби Отець зволив подякувати Богові за це подвійне добродійство".

Додаток до набоженства за душі померлих
Покаянна молитва. Псалом 51 (50)
Помилуй мене, Боже, з великої милости Твоєї, і багатством щедрот Твоїх очисти мене з беззаконня мого.
Обмий мене повнотою з беззаконня мого, і від гріха мого очисти мене.
Бо беззаконня моє я знаю, і гріх мій є завжди передо мною.
Проти Тебе єдиного я згрішив і перед Тобою зло вчинив;
То й правий Ти в словах Твоїх і переможеш, коли будеш судити.
Це бо в беззаконнях я зачатий, і в гріхах породила мене мати моя.
Це бо істину полюбив єси, невідоме й таємне мудрости Своєї явив Ти мені.
Окропи мене іссопом, і очищуся, обмий мене, і стану біліший від снігу.
Дай мені відчути радість і веселість, зрадіють кості сокрушені.
Відверни лице Твоє від гріхів моїх, і всі беззаконня мої очисти.
Серце чисте створи в мені, Боже, і духа правого обнови в нутрі моєму.
Не відкинь мене від лиця Твого, і Духа Твого Святого не відійми від мене.
Поверни мені радість спасіння Твого, і духом владичним утверди мене.
Вкажу беззаконним дороги Твої, і нечестиві до Тебе навернуться.
Визволь мене від вини крові, Боже, Боже спасіння мого, і язик мій радісно прославить справедливість Твою.
Господи, губи мої відкрий, і уста мої сповістять хвалу Твою.
Бо якби Ти жертви захотів, дав би я, та всепалення не миле Тобі.
Жертва Богові — дух сокрушений, серцем сокрушеним і смиренним Бог не погордить.
Ущаслив, Господи, благоволінням Твоїм Сіон, і нехай відбудуються стіни єрусалимські.
Тоді вподобаєш Собі жертву правди, приношення і всепалення; тоді покладуть на вівтар Твій тельців.

Псалом 130 (129)
З глибини взиваю, Господи, до Тебе.О Господи, почуй мій голос! Хай Твої вуха будуть уважні до голосу благання мого!
Коли Ти, Господи, зважатимеш на провини,- о Господи, хто встоїться? Та в Тебе є прощення,щоб мали страх перед Тобою. Жду на Господа, душа моя жде, і я надіюся на Його слово.Душа моя чекає на Господа більш, ніж сторожа на ранок. Надійсь, Ізраїлю, на Господа, бо в Бога є милість, і відкуплений велике в Нього. Він викупить Ізраїля з усіх його злочинів.

Літанія за душі померлих вірних
Киріє елейсон, Христе елейсон, Киріє елейсон.
Христе, почуй нас, Христе, вислухай нас,
Отче неба, Боже, змилуйся над душами, терплячими в чистилищі.
Сину, Відкупителю світу, Боже, змилуйся над душами, терплячими в чистилищі.
Духу Святий, Боже, змилуйся над душами, терплячими в чистилищі.
Пресвята Маріє, Царице Всіх Святих, молися за душі, терплячі в чистилищі.
Святий Михаїле, провіднику до неба праведних душ, молися за душі, терплячі в чистилищі.
Святі Ангели Хоронителі, моліться за душі, терплячі в чистилищі.
Святі Патріархи і Пророки, моліться за душі, терплячі в чистилищі.
Святі Апостоли і Євангелісти, моліться за душі, терплячі в чистилищі.
Святі Учні Господні, моліться за душі, терплячі в чистилищі.
Святі Мученики і Мучениці, моліться за душі, терплячі в чистилищі.
Святі Єпископи і Визнавці святої віри, моліться за душі, терплячі в чистилищі.
Святі Священики і Священнослужителі, моліться за душі, терплячі в чистилищі.
Святі Монахи і Пустельники, моліться за душі, терплячі в чистилищі.
Святі Дівиці і Вдови, моліться за душі, терплячі в чистилищі.
Всі Святі і Святий Боже, будь їм милостивий.
Прости їм, Господи.
Через народження Твоє, визволи їх, Господи.
Через Хрест і Твою Муку, визволи їх, Господи.
Через смерть і поховання Твоє, визволи їх, Господи.
Через славне Воскресіння Твоє, визволи їх, Господи.
Через чудове Вознесіння Твоє, визволи їх, Господи.
Через ласку Духа Святого Утішителя, визволи їх, Господи.
Через сім мечів болю Пресвятої Діви Марії, визволи їх, Господи.
Спасителю світу, просимо Тебе за душі єпископів і інших духовних станів, визволи їх від мук чистилища.
Спасителю Ісусе Христе, просимо Тебе за душі різних урядників, визволи їх від мук чистилища.
Спасителю Ісусе Христе, просимо Тебе за душі батьків, братів, сестер і нашої родини, визволи їх від мук чистилища.
Спасителю Ісусе Христе, просимо Тебе за душі доброчинців наших, визволи їх від мук чистилища.
Спасителю Ісусе Христе, просимо Тебе за душі приятелів наших, визволи їх від мук чистилища.
Спасителю Ісусе Христе, просимо Тебе за душі і тих, які несподівано, без прийняття Найсвятіших Тайн зійшли з цього світу, визволи їх від мук чистилища.
Спасителю, Ісусе Христе, просимо Тебе за душі, які померли в цій парафії, визволи їх від мук чистилища.
Спасителю Ісусе Христе, просимо Тебе за душі, тіла яких поховані на цьому цвинтарі, визволи їх від мук чистилища.
Спасителю Ісусе Христе, просимо Тебе за душі, тіла яких не мали християнського поховання, визволи їх від мук чистилища.
Спасителю Ісусе Христе, просимо Тебе за душі доброчинців Церкви і інших святих місць, визволи їх від мук чистилища.
Спасителю Ісусе Христе, просимо Тебе за душі тих, які, перебуваючи на світі, побожно молилися за померлих, визволи їх від мук чистилища.
Спасителю Ісусе Христе, просимо Тебе за душі тих, які найдовше або найбільше терплять, визволи їх від мук чистилища.
Спасителю Ісусе Христе, просимо Тебе за душі тих, за яких найбільше зобов'язані молитися, визволи їх від мук чистилища.
Спасителю Ісусе Христе, просимо Тебе за душі, за яких Ти краще знаєш, о Боже, і бажаєш, аби ми молилися, визволи їх від мук чистилища.
Щоб душі всіх померлих зволив допустити до вічного відпочинку, просимо Тебе, вислухай нас, Господи.
Щоб душі всіх живих зволив заохотити до набоженства за душі померлих, просимо Тебе, вислухай нас, Господи.
Щоб зволив ласкаво прийняти на святій Літургії згадування всіх священиків за душі померлих, просимо Тебе, вислухай нас, Господи.
Щоб негідні наші прохання зволив милостиво прийняти, просимо Тебе, вислухай нас, Господи.
Агнче Божий, що відкупив гріхи світу, прости їм, Господи.
Агнче Божий, що відкупив гріхи світу, вислухай нас, Господи!
Агнче Божий, що відкупив гріхи світу, Тебе благаємо, змилосердися над нами, Господи.
Киріє елейсон, Христе елейсон, Киріє елейсон.
Отче наш... Богородице Діво...
Від вогню пекельного
визволи їх, Господи.
Господи, вислухай молитви наші,
а благання наше нехай прийде до Тебе.
Молимося:
Господи Ісусе Христе, Ти за відкуплення людського роду витерпів Муку і зазнав найболіснішої смерті, був похований і силою Своєю повстав з гробу, а вкінці вознісся на небо, щоб бути нашим Посередником перед Отцем Небесним, Суддею живих і померлих, - покірно просимо, зволь дати душам померлих вірних вічний спочинок в благословенному місці Святих Твоїх. Ти, що живеш і царюєш на віки вічні. Амінь.

Дата: Вівторок, 27.04.2010, 01:43 | Повідомлення # 12
Молитва за душі в чистилищі
О безконечно милосердний Боже, змилуйся над душами всіх померлих християн, які затримані в чистилищі. Дозволь, щоб їхні зітхання і гаряче прагнення звільнитися від терпінь, прагнення ввійти до вічного Твого Царства дійшли до Трону Твоєї ласки. У винагороду за те, що винні ще Твоїй справедливості, жертвую Тобі все, що Твій улюблений Син на землі вчинив і витерпів. За їхнє опущення і недбальство, прийми, о найласкавіший Отче, надмір Його вчинків і заслуг; за зневаги, які Тобі спричинили - Його терпіння і Рани, а за кари, які ми ще повинні спокутувати -тяжку смерть, яку за них прийняв. Дозволь, щоб Дорогоцінна Кров Господа нашого Ісуса Христа, яка проливалася і за душі померлих, послужила їм для очищення та спасіння. Вияви їм, Отче Небесний, Твоє безмежне милосердя і прийми їх до вічного спокою, щоб у небі, разом зі Святими Твоїми неустанно Тебе величали і прославляли. Амінь.
Молитва до п'яти Ран Господа нашого Ісуса Христа за душі, терплячі у чистилищі
Господи Ісусе Христе, Який умер за нас на Хресті, упадаю перед Тобою на коліна і благаю простити мені гріхи мої, сердечно жалію за них і постановляю поправитися. Хочу уникати всього, чим міг би Тебе образити. О Спасителю Розп'ятий, в Твоїх святих Ранах скрий мене, і прошу зміцнити мене в добрих моїх постановах та допустити до участі в заслугах Муки Твоєї. З тією сильною постановою, осмілююсь тепер жертвувати Тобі свої молитви за терплячі душі у чистилищі і просити спасіння для них, через п'ять Твоїх Ран і пролиту Найдорожчу Кров.
І
О Ісусе Розп'ятий, Боже мій і Спасителю, падаючи на коліна, прославляю Тебе і в дусі цілую святу Рану Твоєї правої руки. Через цю святу Рану прошу простити гріхи мої. Благаю Тебе, о мій Ісусе, через біль, який Ти витерпів у тій святій Рані, коли прибивали Тебе до Хреста, і через Найдорожчу Кров, яка випливає з неї, зволь змилосердитися над душами, терплячими у чистилищі, відпусти їм решту кар і прийми їх до вічного щастя, а особливо душі моїх батьків, друзів і неприятелів. Амінь.
Господи Ісусе Христе, який умер на Хресті, через Твою святу Рану правої руки, змилуйся над душами, терплячими у чистилищі.
II
О Ісусе Розп'ятий, Боже мій і Спасителю, підношу очі на Твій Хрест, покірно Тебе величаю і в дусі цілую Твою святу Рану лівої руки. Прошу Тебе, о мій Ісусе, через біль, який Ти витерпів в тій святій Рані, коли прибивали Тебе до Хреста, і через Найдорожчу Кров, яка виплила з неї, зволь звільнити душі терплячі у чистилищі й уділи їм вічний упокій; особливо прошу Тебе за душі моїх духовних і дочасних доброчинців (Н.Н...)
Господи Ісусе Христе...
IІІ
О Ісусе Розп'ятий, Боже мій і Спасителю найпокірніше величаю Тебе в Твоїх терпіннях на Хресті і в дусі цілую Твою святу Рану правої ноги. Прошу Тебе, о мій Ісусе, через біль, який Ти витерпів у тій святій Рані, коли прибивали Тебе до Хреста, і через Найдорожчу Кров, яка випливала з неї, зволь очистити терплячі душі у чистилищі з решти гріховного забруднення і порадувати їх швидким огляданням Твого Божого Лиця; особливо прошу за душі (Н.Н.), які ще терплять, можливо, з моєї вини.
Господи Ісусе Христе...
IV
О Ісусе Розп'ятий, Боже мій і Спасителю, Який за руки і ноги прибитий до Хреста і в таких страшних муках умер за нас, грішних, цілую в дусі святу Рану Твоєї лівої ноги. Прошу Тебе, о мій Ісусе, через біль, який Ти витерпів у тій святій Рані, коли Тебе прибивали до Хреста, і через Найдорожчу Кров, яка випливала з неї, зволь спасти душі з вогню чистилища. Дозволь їм радіти з Тобою в небі. Особливо прошу Тебе за найбільш опущені душі.
Отче наш... Богородице Діво... Господи Ісусе Христе...
V
О Ісусе Розп'ятий, мій Боже і Спасителю, не вистачало Твоєї любові, бо за нас, грішних, Ти в болісний спосіб умер на Хресті, але хотів ще по смерті бути списом пробитим і вилляти за нас останню краплю Своєї Крові. О наймиліший Ісусе, через смерть і Кров Твою та через Твої п'ять ран, благаю Тебе про звільнення бідних душ з вогню чистилища, а особливо прошу Тебе за душі, які найближчі до спасіння, як також за ті, котрі найбільше повинні молитися. Через Рану святого Твого Боку, зволь душі, терплячі у чистилищі, запровадити до вічного щастя, де за мене молитися будуть, щоб і я колись доступив вічного щастя і там, разом з ними, Тебе, Отця і Духа Святого, хвалив та прославляв навіки. Амінь.
Господи Ісусе Христе...
Закінчення
О Найсвятіша Діво Маріє, Страждальна Мати, пам'ятай про болюче конання Твого Найулюбленішого Сина, Який всю Свою Кров, навіть життя віддав за нас, грішних, а умираючи на Хресті, закликав: "Отче, відпусти їм, бо не знають, що чинять!" Через ту любов Твого Сина благаю Тебе: змилуйся над душами в чистилищі і виєднай їм якнайшвидше спасіння. Молися з ними через благословенний плід лона Твого - Ісуса, Який на Хресті умер за нас. Амінь.
Дата: Вівторок, 27.04.2010, 01:47 | Повідомлення # 13
Хресна Дорога за душі, терплячі у чистилищі
"Христос також страждав за вас, лишивши вам приклад, щоб ви йшли Його слідами" (1 Пт. 2, 21).
Терпіння і смерть Ісуса Христа, втіленого Сина Божого - це ціна нашого відкуплення, якого зажадав Господь Бог. Що ж для нас може бути важливішим, як не те, щоб ми, християни, частіше і з вдячністю пригадували собі останню дорогу, яку відбув з любові до нас Ісус Христос, обтяжений Хрестом. Чинила вже це Страждальна Ісусова Мати, як про це пише Папа Лев X (Breve 1517): "Пречиста Діва Марія не тільки співтерпіла з Ісусом Христом, Своїм Божим Сином на Його Хресній Дорозі, але після Його Вознесіння відвідала всі місця, освячені Його терпінням, і там молилася за вірних". Її приклад у відправі Хресної Дороги наслідували апостоли й учні Ісуса Христа, а після цього, аж до наших днів, напевно, не проминуло ні одного року, щоб паломники з цілого світу не поспішали до Святої Землі і з терпінням у душі не проходили тієї Славної Дороги. Особливо збільшилася кількість тих побожних паломників після перемоги Хреста, за часів Константина Великого, першого християнського імператора.
І дійсно, щасливим почував себе кожний, хто міг цілувати та сльозами вдячності й любові поливати ту землю, по якій ходив Спаситель, зросивши її Своєю Кров'ю.
Однак великий біль відчували ті, які з якихось причин залишалися в своїх краях і не могли навіть мріяти про таке щастя! Що ж тоді вчинила Церква як добра мати, аби хоча певною мірою винагородити їх за це? Дозволила їм, за певних умов, брати участь у тих ласках, які отримували паломники до Святої Землі. Ось так виникло набоженство Хресної Дороги, мета якого - роздумувати над терпіннями Ісуса Христа від часу засудження Його на смерть аж до покладення Його до гробу. З цією метою розміщуються при дорозі або на стінах Церков 14 хрестів, названих стаціями, що засвідчують стільки ж подій під час мук і смерті Ісуса Христа і, таким способом, відтворюють Його дорогу на Голготу. Чи потрібно ще чогось більше для заохочення у відправі Хресної Дороги і постанов собі якнайчастіше її відправляти? Де частіше повинні перебувати наші думки і почуття, як не на тій Дорозі, що освячена терпіннями Ісуса Христа і навіть кровавими слідами Його стіп? Що може бути милішого для нашого Спасителя і кориснішого для нас, як не те, що в душі супроводжуємо Його на останній Його Дорозі й уявляємо собі Його страшні Муки? Папа Бенедикт XIV говорить: "Розважання Ісусових терпінь завжди вважалося у християнстві найкращим способом до навернення і покути, чистоти й досконалості". Тому Святійші Отці (22 особи) рекомендують це набоженство і надають йому численні відпусти, як, можливо, ні одному іншому. Через відправу Хресної Дороги можемо отримати всі необхідні відпусти, якими Церква нагороджує тих, хто відвідує Святі Місця в Єрусалимі, і які можемо жертвувати за терплячі душі у чистилищі.
Молитва перед початком Хресної Дороги
О Ісусе, Сину Божий, Спасителю світу, скільки разів проходив я бездумно і байдуже коло Хреста, на якому Ти умирав. Але тепер хочу затриматися біля нього, щоб з болем розважити Твою Муку і Твою любов. Падаю на коліна і визнаю, що я -великий грішник. Як це могло статися, що я ображав Тебе, адже Ти створив мене, прийняв людську природу і такі великі терпіння, навіть смерть поніс за мене! О, якби я не ображав Тебе! Ісусе, прости мені задля Твоїх святих Ран, задля Твоєї дорогоцінної Крові! Пробач мені, бідному грішникові, бо сердечно жалую, що стосовно Тебе, мого найбільшого Доброчинця і найліпшого Отця, я був такий невдячний, що Тебе, найвище, найдосконаліше, найбільш гідне любові Добро, міг образити. А тому, з надією на Твою ласку, твердо постановляю вже ніколи Тебе не ображати, уникати гріха і всього того, що могло би причинитися до гріха.
Прошу Тебе, Ісусе, щоб цю Хресну Дорогу, яку в поєднанні з Твоїми терпіннями і заслугами маю намір тепер відправити, ласкаво зволив прийняти як винагородження за всі дочасні кари й гріхи мої і на полегшення бідним душам у чистилищі, особливо тим, за які я найбільше зобов'язаний молитися та котрим обіцяв за них молитися, а саме (назвати імена) ...
О Найсвятіша Діво Маріє! Ти Мати також і бідних душ у чистилищі, молися за мене, щоб я побожно відправив цю Хресну Дорогу, приніс полегшення душам у чистилищі і причинився до їхнього спасіння. Амінь.
Стація І
Ісуса Христа засуджують на смерть

Поклоняємось Тобі, Господи Ісусе Христе, благословляємо Тебе, що світ відкупив Своїм Святим Хрестом.
Ісусе, Сину Божий, несправедливо Ти засуджений на смерть! Через мої гріхи мусив Ти померти, щоб мене спасти від вічної смерті. З любові до мене прийняв Ти засуд смерті. З цілого серця дякую Тобі за таку велику любов Твою і прошу: скасуй присуд осудження, на який я заслужив, щоб через Твою смерть на Хресті я осягнув життя вічне, і дай мені ту ласку, щоб і я присуд моєї дочасної смерті прийняв з Божих рук у дусі покаяння. Амінь.
Отче наш... Богородице Діво... Слава Отцю...
Стація II
Ісус Христос бере Хрест на плечі

Поклоняємося Тобі, Господи Ісусе Христе...
Ісусе, Сину Божий, Ти не боронився: узяв тяжкий Хрест на Свої плечі і терпеливо ніс його вулицями Єрусалиму. Це престіл, на якому Ти хочеш Отцю Небесному принести в жертві Своє життя за спасіння людей. Ідеш покірно на смерть за тих людей, які так жорстоко хочуть позбавити Тебе життя. О Іеусе! Що інше могло сповнити Тебе прагненням терпіти і віддати життя за нас, як не Твоя любов до нас? А я, хоч провинився, нічого не хочу терпіти, і так легко нарікаю то на людей, що завдають мені терпіння, то на Бога, що їх допускає.
О Ісусе, через страждання, яке спричинило Тобі несення Хреста, прошу Тебе, допоможи, щоб я не обтяжував Твого Хреста своєю нетерпеливістю і недостатньою покутою, але щоб без нарікання, а з покаянням і покорою скоріше брав на рамена свій хрест. Амінь.
Отче наш... Богородице Діво... Слава Отцю... Змилуйся над нами...
Стація ІІІ
Ісус падає під Хрестом

Ісусе, Сину Божий! Упадаєш на землю не стільки під тягарем Хреста -радше від тягару моїх гріхів. Так, мої гріхи, які Ти взяв на себе, були такими важкими, що повалили Тебе на землю, і це я є причиною Твого болісного упадку!
Нещасливий! Якби я ніколи не чинив смертельного гріха! Через Твій упадок під Хрестом, благаю Тебе, Ісусе, допоможи, аби я щораз глибше пізнавав тягар своїх гріхів і не допусти, аби я знову образив Тебе смертельним гріхом. Прошу, дай мені ласку Твою і любов Твою, а я вже ніколи не ображатиму Тебе. Амінь.
Стація IV
Ісус зустрічає Свою Пресвяту Матір

Ісусе, Сину Божий! Хто в силі оповісти, який великий біль пройняв Твоє Серце, коли на Хресній Дорозі Ти зустрів Свою зболілу Матір? Чи меч болю не пронизав тоді Твоє Синівське Серце? Так, за мої гріхи Ти хотів зносити не тільки терпіння Твого невинного тіла, але й біль Серця і зануритися в прірву найстрашнішого розчарування. Через цю болючу зустріч, о Ісусе, уділи мені ласку, щоб я ніколи не згрішив від негідної, недостойної любові до створіння і щоб разом з Марією, Твоєю Страждальною Матір'ю, гаряче співчував у Твоїх терпіннях. Амінь.
Стація V
Симон Киринейчик допомагає Ісусові у двиганні Хреста

Ісусе, Сину Божий! Вигляд Страждальної Твоєї Матері глибоко поранив Твоє Серце і відібрав решту сил, тому не міг Ти дальше нести Свій Хрест. Що ж вчинено? Боячись, аби Ти не помер у дорозі, примушено чоловіка, який повертався з поля, допомогти Тобі нести Хрест.
Який щасливий був той Симон Киринейчик! Яким щасливим був би і я, якби розумів своє щастя, коли через мої терпіння Ти дозволив мені брати участь у двиганні Твого Хреста! Відтепер, у дусі покаяння, бажаю, Ісусе, нести з Тобою хрест, який Господь захоче мені послати. О Ісусе, уділи мені ласку, потрібну для цього. Амінь.
Стація VI
Вероніка витирає Лице Ісуса

Ісусе, Сину Божий! Лице Твоє завжди ясніло небесною красою, але тепер, вкрите потом і Кров'ю, є цілком не до впізнання. Бачить це побожна Вероніка і, зворушена, подає Тобі хустинку, щоб нею обтерти Святе Твоє Лице. А Ти, о Ісусе, Найщедріша Любове, нагороджуєш її тим, що відбиваєш на тій хустині образ Твого Святого Лиця!
Якою теж гарною була душа моя, коли через хрест Ти очистив її Своєю Святою ласкою, але як я забруднив її своїми гріхами. Пізнаю, о мій Ісусе, що забруднене Твоє Лице нагадує мені забруднену мою душу. Можеш повернути її початкову красу. Прошу, очисти її, а образ Терпінь Твоїх глибоко закарбуй у моєму серці і в душі, щоб я ніколи не забував про них. Амінь.
Стація VII
Ісус удруге падає під тягарем Хреста

Ісусе, Сину Божий! Удруге під тягарем Хреста падаєш на тверде каміння. Який болючий мусив бути той упадок! Знову відкрилися Твої болючі Рани, а кати жорстоко знущалися над Тобою. Що ж інше може означати Твій повторний упадок, як не моє повернення до гріха?
О Ісусе! Глибоко присоромлений, стою перед Тобою. Скільки разів Ти милосердно пробачав мені, скільки разів я свято прирікав поправу, а що ж тепер? Нарушив я дане слово і знову образив Тебе. О, який я невдячний!
О Ісусе, через Твій повторний упадок прошу Тебе, уділи мені ласку, щоб я ніколи не вчинив смертельного гріха, але служив Тобі і вірно Тебе наслідував. Амінь.
Стація VIII
Ісус утішає плачучих жінок

Ісусе, Сину Божий! Хоча Сам Ти занурений у море болю і найбільше потребуєш потіхи, проте потішаєш плачучих жінок, які перейняті співчуттям до Тебе; поучаєш їх, що правдиве співчуття до Твоїх терпінь полягає у тому, аби жалувати за гріхи, бо тільки гріх був єдиною причиною Твоєї Муки і поновлює Твої терпіння. "Не плачте наді Мною, а плачте над собою і над вашими дітьми...
Бо якщо так поводяться із зеленим деревом, то що тоді зі сухим буде?"
О Ісусе, дай мені ті сльози, яких жадаєш, сльози правдивого розкаяння за гріхи. Так, хочу плакати над моїми гріхами протягом цілого свого життя; плакати з любові до Тебе і з любові до себе, щоб я не був змушений плакати в пеклі, де сльози мені нічого не допоможуть. Амінь.
Стація IX
Ісус Христос утретє падає під Хрестом

Ісусе, Сину Божий! Ослаблений і виснажений, Ти втретє падаєш на тверду землю під тягарем Хреста: яка немилосердність, яка жорстокість у ставленні до Тебе! Сповнив те, що сказав про Тебе пророк: "Я- черв'як, не чоловік, людям посміховище і народові презирство" (Пс. 22, 6). Ісусе найдорожчий, це через мене Ти дозволив Себе так зневажати і кривдити. А я, цілком або принаймні так мало завдав собі труду, щоб наново не чинити гріхів. Але тепер, о Ісусе, я твердо постановив: хочу категорично уникати злого товариства, легковажних книжок, небезпечних світських розваг і всього іншого, що було причиною моїх упадків.
Через Твій болючий третій упадок під Хрестом, утверди мене, о найдорожчий Ісусе, в цій постанові, щоб я міг її сповнити. Амінь.
Стація X
З Ісуса Хреста знімають одіж і напувають жовчю

Ісусе, Сину Божий! Яким великим було Твоє терпіння, коли кати з нелюдською лютістю здирали з Тебе одежу, що присохла до всіх Твоїх Ран, а замість зміцнюючого вина, подали Тобі пити гірку жовч! Але який невимовний сором Ти мусив перенести, коли нагий стояв перед натовпом. Та мусив і це прийняти, щоб відпокутувати за безсоромне замилування строями і ненаситною жадобою його уживання, за надмірну розкіш та розпусту людей.
О Ісусе, допоможи мені, через Твоє терпіння, благаю Тебе, сердечно жалувати за дотеперішню пожадливість очей, тіла, пихатість, і щоб так позбувся я старої людини з її пожадливістю, а одягнувся у нову, створену на Твою подобу і служив Тобі чесно, в покорі і чистоті. Амінь.
Стація XI
Ісуса Христа прибивають до Хреста
Ісусе, Сину Божий! Невимовним мусило бути Твоє терпіння, коли кинули Тебе на Хрест, руки і ноги насильно розтягнули і цвяхами прибили до Хреста, потім піднесли вгору та безжалісно опустили в приготовану яму. Через неминуче потрясіння відкрилися всі Твої Рани.
О Ісусе! Коли ж як правдивий християнин я розіпну своє грішне тіло умертвінням? Коли вже, нарешті, свою бунтівну волю прикріплю до хреста вузами любові? О Ісусе, вчини, щоб уже нічого не могло мене розлучити з Тобою, щоб ані почесті, ані багатство, ані розкоші не відірвали мене від Тебе. Амінь.
Стація XII
Ісус Христос умирає на Хресті
Ісусе, Сину Божий! Ти повис на Хресті між двома розбійниками, як найгірший з них; руки Твої розтягнуті, щоб мене в любові обійняти; голова Твоя похилена, аби дати мені поцілунок миру; всі Твої Рани і кожна капля Крові, що з них випливає, Твої останні сім слів і пробитий Бік засвідчують любов до мене. Вкінці помираєш; після трьохгодинного болісного конання довершуєш Жертву Відкуплення за нас, грішників.
О мій Ісусе, чим же є гріх, що Ти за мої гріхи мусив померти, аби я через Твою смерть отримав життя!
О Ісусе, уділи мені щедрі ласки, через заслуги Твоєї смерті, щоб я, розп'ятий світом, жив лише для Тебе, волів вмерти, ніж через тяжкий гріх смерть Твою зневажити для себе, а вкінці, щоб у Твоїй любові віддав я дух свій в руки Твого Отця Небесного. Амінь.
Стація XIII
Тіло Ісуса Христа зняте з Хреста і спочиває на руках Пресвятої Матері
О Мати Страждальна, Пресвята Діво Маріє, який меч болю мусив пробити Твоє Материнське Серце, коли мертве Тіло Свого улюбленого Ісуса Ти тримала на Своїх руках! Його Святе Лице залите Кров'ю, очі погасли, руки і ноги перебиті - це були ті мечі, які пронизали Тебе. А той біль я Тобі завдав, бо мої гріхи є причиною смерті Ісуса. Але не відкидай бідного грішника, Мати милосердя, Потіхо грішників! Не дозволь, щоб терпіння і смерть Ісуса, Сина Твого, були марними для мене, а Рани Ісуса і Свої глибоко закарбуй у моєму серці. Випроси мені ласку, щоб я ненавидів гріхи і уникав їх, жив у покаянні, а вкінці щасливо помер у Твоїх Материнських обіймах. Амінь.
Стація XIV
Тіло Ісуса Христа поклали до гробу
Ісусе, Сину Божий! Ось гідне почитання Тіло Твоє, дорогоцінний завдаток мого спасіння поклали до гробу, де спочине після терпінь, щоб на третій день славно воскреснути. О Ісусе, дозволь мені наблизитися до гробу Твого і поцілувати хоча б камінь, який його закриває. Подяка Тобі, вічна подяка за безмірне милосердя, що мене, бідного грішника, Ти врятував Своєю смертю. О Ісусе, не дозволь, щоб на вид моїх великих і численних гріхів я виявився малодушним або хоча б трохи засумнівався в Твоїй любові. Чимраз більше оживляй мою надію, покладену в Твоїй смерті, і вчини, щоб у всій моїй праці, терпіннях, життєвій боротьбі я завжди був поєднаний з Тобою. О Ісусе, прошу, щоб через заслуги Муки і Смерті Твоєї я доступив славного воскресіння і цілу вічність втішався плодами Твоїх терпінь. Амінь.

Молитва після закінчення Хресної Дороги
Наймилосердніший Господи Боже, дякую Тобі за всі ласки, які Ти уділив мені під час цього набоженства. Ось приношу Тобі в жертву гірку Муку і Смерть Єдинородного Сина Твого на прославу Найсвятішого Твого Імені, на подяку за безконечну любов Ісуса, мого Спасителя, на відкуплення за мої гріхи і визволення терплячих душ із чистилища. Уділи мені також ласки, щоб благословенна дія того набоженства перебувала в мені і привела до спасіння. Амінь.
Дата: Вівторок, 27.04.2010, 01:51 | Повідомлення # 14
Молитва до душ у чистилищі св. Альфонса Лігуорі
Душі праведні, терплячі у чистилищі! Молимося тепер за вас, а отже і воз-люблені Богом і впевнені, що Бога вже ніколи не втратите, моліться за нас. Моліться за нас, бідних грішників, що живемо постійно в небезпеці втратити Бога й бути тоді навіки нещасливими. Амінь.
Таїнство Покаяння і Пресвята Євхаристія
Напевно, немає більш ефективного засобу для праведного ведення життя, як часте Таїнство Сповіді і прийняття Пресвятої Євхаристії. Бо це єдиний засіб у досягненні доброчесності, який містить у собі до деякої міри й інші. Досвід теж вчить, що всякий поступ у доброму залежить від частого приступання до св. Таїнства Покаяння-сповіді і Пресвятої Євхаристії. Чим рідше хтось сповідається і причащається, тим слабшим та недбалішим стає у всьому, особливо в духовному житті. Часте приступання до св. Таїнств - це, без сумніву, бажання і воля Ісуса Христа та Його св. Церкви.
Таїнство Покаяння Перед Сповіддю
Боже милосердний! Джерело всякої потіхи! З почуттям своєї нікчемності падаю ниць перед величчю Твоєї Божої Величі і покірно прошу: не відкидай мене від Себе. Глибоко засоромлений, визнаю свою невдячність за такі великі й численні Твої добродійства, які Ти засвідчив мені; приходжу до Тебе, як вівця, що заблукала, до свого пастиря, як марнотратний син до свого батька. Ти сам сказав, що не хочеш смерті грішника, але щоб він навернувся і жив. Пригадай, що Син Твій Єдинородний, Ісус Христос, прийшов шукати і спасти те, що було пропало; не відкидай діло рук Твоїх, яке справді заслуговує на Твій справедливий гнів: але Тебе, справедливого Бога, боїться, а в Тебе, милосердного Отця, шукає захисту.
Духу Святий, Боже! Без Тебе не зумію ані пізнати свої гріхи, ані збудити в собі жаль за них. Тому прошу, прийди, світлом Своїм проясни серце моє, щоб я пізнав численні гріхи свої так, як колись пізнаю їх перед Судом Твоїм; наповни серце моє спасаючою боязню і дитячою любов'ю, щоб за них так, як Ти того бажаєш, з цілого серця жалував, щиро відбув святу Сповідь, отримав прощення і ласку в постанові поправитися.
Обрахунок сумління
Тепер пригадай собі: коли і як ти сповідався останній раз і чи відправив призначену покуту. Потім пригадай по порядку Божі заповіді і церковні, обов'язки свого стану і застановися, чи не порушив їх своєю думкою, словом, учинком, недотриманням у доброму. Не забудь також пригадати собі тяжкі гріхи. При старанному зосередженні це можливо зробити, якщо не докладно, то хоч приблизно: скільки разів на день, на тиждень, на місяць ти їх чинив.
Жаль і постанова поправитися
Для того, щоб збудити в душі правдивий жаль, користуйтеся такими думками:
1. Розваж: що ти через гріх втратив - але після сповіді знову можеш осягнути?
- Вічне щастя в небі. А на що ти заслужив?
- На пекло.
Уяви своє місце в ньому серед палаючого полум'я в товаристві всіх осуджених, у найжорстокіших муках й у вічному розпачі. Ти заслужив на те, щоб справедливий Бог так тебе покарав.
2. Пригадай собі численні добродійства, якими Господь Бог тебе обдарував: Він тебе створив, оберігає, відкупив тебе Найдорожчою Своєю Кров'ю і приготував тобі місце в небі. Йому завдячуєш усім, що маєш, і тим, ким ти є. Він - твій найбільший Доброчинець і найкращий Батько. А чим ти Йому відплатив? Невдячна дитино!
3. Подумай, що Господь є Найвищим, Найдосконалішим, найбільш гідним любові Добром, якого б ти мав безконечно любити: а ти не тільки не любив Його, але ображав, погорджував Ним.
4. Уяви собі Ісуса, зрошеного Кров'ю, з прибитими руками і ногами до Хреста, в терновому вінку, з пробитим Боком... Це твої гріхи завдали Йому стільки страждань: чи міг би ти відчути жаль, що так учинив?
Розваж це і скажи, що від душі щиро жалієш. Молися так або подібно:
Справедливий і милосердний Боже! Упадаю перед Тобою на коліна, пізнаю і визнаю свою провину! Як то могло статися, що я не зважав на Твої слушні попередження і так страшно впав у караючі Твої руки.
Перед віками любив Ти мене, потім створив мене, і незважаючи на часто отримувані прощення і постійно поновлювану постанову поправи, я знову ображав Тебе - Ти залишив мене жити і дав мені час для покаяння. Як цо може бути, що я забув про Тебе? Ти виявив мені справжню батьківську любов, навіть Сина Свого Єдинородного Ти дав на смерть за мене. О, нещасний я грішник! Як це може бути, що я був нечутливий до такої великої любові, навіть невдячністю, чорною невдячністю відплатив за неї!
Як це могло бути, що Тебе, Найвище, Найдосконаліше, найбільш гідне любові Добро, яке я повинен безконечно любити - я не тільки не любив, але ображав і погорджував Тобою.
Прости, прости, о Боже, бідному грішникові, через Найдорожчу Кров Ісуса, Улюбленого Сина Твого, благаю, прости мене! Відчуваю обридження до всіх учинених гріхів і сердечно за них шкодую, бо через них я втратив небо і заслужив на пекло. Але ще більше жалію, що через них я виявився невдячним Тобі, Найбільшому Доброчинцю і Найкращому Батькові своєму, найбільше жалію тому, що Тебе, Найвище, Найдосконаліше, найбільш гідне любові Добро, образив і Тобою погордував. Зжалься і умилосердися над нами, о Боже! Твердо прирікаю і постановляю, що за ласкою Твоєю не чинитиму вже більше тих гріхів, буду уникати небезпеки і нагоди до них... використовуватиму найкращі засоби для поправи... а втрати, які могли виникнути через мої гріхи... буду старатися винагородити відповідно до своїх можливостей. Відтепер прагну тільки до Тебе Єдиного належати, понад усе Тебе любити і не дозволю ніколи нікому відлучити мене від Тебе.
Молитва перед Сповіддю
Милосердний Боже, Ти всіх грішників заохочуєш до покаяння, а коли з розкаянням звертаються до Тебе, милостиво його приймаєш. Ось і я, зі скрухою в серці і з сильною постановою поправи, іду до Твого заступника, щоб Йому, а радше Тобі, в Його Особі, визнати всі свої гріхи. Якщо в моєму розкаянні і настанові поправитися чогось бракує, о Ісусе, зволь це доповнити! Ти знаєш, як щиро каюся.
Пресвята Діво Маріє! Прибіжище грішників! Молися за мене, грішного, щоб я добре висповідався і отримав прощення. Амінь.
Якщо мусиш чекати на сповідь, будь зосередженим, розважай над тим, щоб збудити жаль за гріхи, або відмовляй інші молитви перед сповіддю. В той час, коли священик дає тобі розрішення, ще раз в глибині серця збуди в собі жаль за гріхи.
Молитва після Сповіді
Дякую Тобі, о милосердний Боже, що не погордував моїм розкаянням, але з батьківською любов'ю прийняв мене, і, через заслуги Ісуса Христа, простив мені! Як тільки я щиро і з покаянням висповідався з гріхів моїх, а Ти відразу розірвав пута, які зв'язували мою душу. Ти відпустив мені провину й вічну кару, я знову дитя ласки і знову маю право на небесний спадок.
Боже мій, направду, Ти не хочеш смерті грішника, а щоб він навернувся і жив.
Не хочу вже забувати про велику і незаслужену ласку; прагну ревною щоденною молитвою, старанною пильністю над думками, ревним виконанням своїх обов'язків, дотриманням порад сповідання, необхідних для моєї поправи... витримати в доброму.
Щоб хоча частково віддати належне за заподіяні Тобі зневаги, бажаю тепер відправити покуту, призначену мені Твоїм заступником. Але щоб надати їй якнайбільшої вартості, поєдную її з безконечним винагородженням, яке Твій Улюблений Син, Ісус Христос, склав Тобі за мої гріхи і гріхи цілого світу. Вчини, щоб безмежне багатство Його заслуг і безконечна любов Його Серця доповнили те, чого не вистачає моєму винагородженню. Відкупи ті дочасні кари за гріхи, які мені ще залишилось відпокутувати. Амінь.
Тепер відправ установлену покуту. Додай ще сам якісь винагородження. Особливо старайся виконувати побожні вчинки і умертвіння, учинки милосердя щодо тіла і душі, всі терпіння та труднощі життя переноси терпеливо й покірно, щоб якнайбільше дочасних кар відпокутувати. Пам'ятай: якщо чогось у цьому житті не відпокутуєш, за те будеш терпіти в чистилищі.
Пресвята Євхаристія Перед св. Причастям
Предвічний Сину Божий! Стаю перед Тобою, щоб Ти мене прийняв у Пресвятій Тайні Євхаристії, в якій сходиш до нас, людей. З любові до нас Ти став чоловіком, засвідчив різного роду добродійства, терпів і умер на Хресті за нас. І це ще не все. У Своїй мудрості і любові Ти встановив цю Святу Тайну, даєш нам себе на поживу, щоб залишитися в Ній між людьми. З радістю приступаю до Трапези Твоєї, Господи! Освяти все нутро моє, щоб Тебе, господа і Бога мого, в Пресвятій Тайні Євхаристії я правдиво пізнав, запали в мені вогонь святої побожності, щоб я відчув, яким солодким і милим Ти є для тих, які Тебе гідно приймають.
Акт віри
О Ісусе! Ти - мій правдивий Бог і правдивий Чоловік! На Тайній Вечері Ти перемінив хліб у Своє Пресвяте Тіло, а вино - в Найсвятішу Свою Кров, а Апостолам і їхнім наступникам-священикам дав владу чинити так само: "Це творіть на Мій спомин". Тому вірю, що в Найсвятіших Тайнах Ти присутній під видами хліба і вина як Бог і Чоловік, з Тілом і Душею, правдиво та реально. А вірю тому, що Ти, відвічна і непомильна Правда, про це сказав. Ісусе, зміцни мою віру!
Акт надії
О мій Ісусе! Твоя доброта, з якою повністю віддаєш Себе мені, негідному, наповнила мене безмежною довірою. З тією довірою приходжу до Тебе, як хворий до лікаря, як спраглий до джерела життя. Всього сподіваюся від Тебе в цій Найсвятішій Тайні. Як Закхеєві Ти приніс спасіння, ввійшовши до його дому, так, увійшовши в моє серце, і мені принесеш спасіння, бо зміцнений і підсилений св.
Причастям, утішений і заохочений повнотою ласк, ще ревніше служитиму Тобі, ніколи не зійду з дороги Твоїх заповідей і досягну того щастя, завдатком якого є Найсвятіші Тайни. О Ісусе, укріпи мою довіру і надію на Тебе.
Акт любові
О мій Ісусе! Що ж інше могло спричинити те, що в св. Причасті ти став поживою душ наших, як не Твоя Любов до нас? І тепер тією самою любов'ю прагнеш злучитися зі мною. Чи маю з меншим жаром прагнути Тебе, ніж Ти прагнеш увійти в моє серце? Наймилостивіший Ісусе, люблю Тебе! Люблю Тебе з цілого серця, люблю понад усе, бо Ти -Бог мій і все моє найвище Добро, найдосконаліше і найбільш гідне любові. О, якби я міг любити Тебе так, як Ти на це заслуговуєш. Запали мене такою любов'ю, прийди до мого серця. Направду, я негідний того, щоби приступити до Тебе, але любов Твоя взиває мене до Тебе, й усією моєю істотою я прагну Тебе. Коли перебуватиму з Тобою, осягну небо на землі.
Зі складеними руками, з опущеними очима і з найбільшою пошаною прийми св. Причастя, а потім, з таким самим пошануванням, повернися на своє місце.
Після св. Причастя
Час після св. Причастя - найдорожча хвилина нашого життя. Використай його для гідної подяки Богові. Було б дуже немудро, невдячно і нетактовно зараз віддалитися. Адже до тебе прийшов Ісус. Він бажає обдарувати тебе Своїми ласками! Перш ніж відкриєш молитовник з набоженством, тихо порозмовляй з Ісусом, прославляй Його, подякуй за найласкавіші Його відвідини, відкрий Йому своє серце, віддайся Йому в опіку, віднови і пожертвуй Йому всі постанови, вчинені після сповіді і з дитячою довірою розкажи Йому про всі свої потреби.
Акт возвеличення
О мій Ісусе! Ось Ти перебуваєш у моєму серці. Яка незрозуміла Твоя любов, що Ти, Бог і Спаситель мій, прийшов до мене, бідного грішника, і так щиро злучився зі мною. З найглибшою покорою і пошануванням возвеличую Тебе!
Акт подяки
О мій Ісусе! Чим я віддячу Тобі за безцінну ласку наймилостивіших Твоїх відвідин? Прийми ласкаво всі подяки та пошану Ангелів і Святих, всі подячні молитви Церкви у всіх Святих Літургіях, вдячність усіх вірних після св. Причастя. Але, навіть хоч би всі створіння злучилися зі мною, наша подячна жертва не була би ще достатньою. Знаю, що перш за все бажаєш від мене і чим найкраще можу виразити свою вдячність.
Акт пожертви
Прагнеш мого серця. Ти створив його і на Хресті Своєю Найдорожчою Кров'ю його відкупив. Отже, воно вже не є моєю власністю. Цілком віддаю його Тобі. О мій Ісусе! Віддаюся і посвячуюся Тобі повністю, віддаю Тобі своє тіло і душу свою, розум та серце, з усім, чим я є і що посідаю. Хочу бути тільки Твоїм, для Тебе жити і для Тебе вмирати. Прийми ласкаво цілопальну жертву мою і не дозволь, щоб коли-небудь якесь створіння розлучило мене з Тобою.
Відрікаюся сатани і всіх діл його, світу й марноти його, тіла та пожадливості його і прирікаю Тобі ... (тут віднови постанову, вчинену після сповіді: перед усім уникати нагоди до злого, подолати головну свою ваду або якусь схильність до злого); хочу наслідувати Тебе у всьому і з любові до Тебе великодушно відрікаюся від усього того, що не відповідає Твоїм святим Заповідям, а з радістю постановляю чинити все те, що миле Тобі.
Прийми, Ісусе, цю мою жертву, в поєднанні з Твоєю Жертвою, яку Ти приніс за мене на престолі Хреста, і вислухай ласкаво мої прохання, котрі заношу в ім'я Твоє, Спасителю мій!
Прохання
О мій Ісусе! Ти обіцяв, що все, про що будемо в Тебе просити, отримаємо. Я переконаний, що, власне, та хвилина, коли перебуваєш у моєму серці - найбільш відповідна для цього. Прошу, уділи мені передусім таку ласку, щоб я бридився всякого гріха. Хочу так ненавидіти гріхи, як Ти, Найсвятіший Боже, їх ненавидиш і бридишся. Вчини, щоб, перш за все, я шукав Царства Твого і Його справедливості, аби всі мої думки й прагнення, слова та вчинки прославляли Твоє Святе Ім'я. Дай мені щиру і жертовну любов Твою, щоб я перемагав спокуси, малодушність і всякі судження людей, щоб жоден чар гріха не розлучив мене з Тобою. Особливо гаряче прошу Тебе, не дозволь, щоб коли-небудь нечиста думка забруднила мою душу або нечисте уподобання заплямило моє серце, ані щоб гріх не зневажив моє тіло, що є Твоїм творінням, яке тепер Ти наново освятив. Учини, щоб чистим тілом завжди Тобі служив і чистим серцем був Тобі милим. Учини, аби в терпіннях і труднощах я пам'ятав про Твою покору і лагідність і щоб завжди повністю віддавався Твоїй Святій волі. Наповни мене милістю Твоєю і вчини, аби ближнього свого я так любив, як Ти того прагнеш. Вирви з мого серця всяку недоброзичливість до людей, охорони від розмов, які ведуться без поваги і любові до ближнього; зміцни в мені добру волю, щоб я бажав кожному добра, а навіть, як Ти, мій любий Ісусе, на Хресті, пробачав тим, які образили мене, і виявляв до них дієву любов.
Благослови всіх моїх доброчинців, особливо батьків і наставників.
О мій Ісусе! Твоя щира обітниця і безконечна Твоя любов запевняють мене, що вислухаєш мої прохання. Амінь.
Бібліотека » Церква » Духовна література » Місяць Душ чистилищних (О. Стефан Досенбах, Т.І.)
Сторінка 3 з 3«123
Пошук:

© 2008-2017 Свята Традиція УГКЦ

Яндекс.Метрика