Головна сторінка сайту
Сторінка 1 з 11
Архів - тільки для читання
Бібліотека » Духовність » Молитви, духовні практики » ВІДПУСТОВІ МОЛИТВИ (Стрілисті акти)
ВІДПУСТОВІ МОЛИТВИ
Дата: Неділя, 07.03.2010, 22:52 | Повідомлення # 1
Повчання про відпусти

1. Що це відпуст?

Відпуст - це відпущення дочасної кари за гріхи. Це не відпущення гріхів, до чого треба Св. Сповіді й жалю” а відпущення дочасних кар. Бо треба знати, що як нам відпустяться в Св. Сповіді гріхи й вічна кара, то на нас тяжить, звичайно, потім дочасна кара за давні гріхи, яку нам треба відбути чи в цьому, чи в другому житті; саме цю кару відпускає нам св. Церква через відпусти.
Ісус Христос дав св. Церкві власть володіти над вірними, дав їй владу: „розрішати” та „в’язати”. На основі цієї влади вділяє св. Церква своїм вірним ласки зі скарбу заслуг Ісуса Христа й Святих. Це значить, що св. Церква наче сплачує тими заслугами борги своїх вірних, які вони мали би самі заплатити Господу Богу.
Скарб св. Церкви - це є збір усіх заслуг Ісуса Христа й усіх Святих, про які знає та які Господь Бог приймає з уподобанням. Святіший Отець, як наслідник св. Петра, звільняє вірних від дочасних кар, а за це, як надолуження, жертвує Господу Богу - зі скарбу св. Церкви - заслуги Ісуса Христа й Святих, які вони зібрали протягом свого життя і яких тепер самі не потребують.
Кожний католик може доступити відпусту або для себе, або для душ у чистилищі.

2. Який може бути відпуст?

Відпуст може бути повний, якщо відпускається дочасна кара, або частковий, коли відпускається лише якась частина дочасних кар, що належать давнішим, відпущеним гріхам.
Як хто доступає, напр., за відмовлення якої молитви 300 днів відпусту, то це значить, що йому відмовлення цієї молитви зараховується за таку церковну покуту, яку давнішими часами відбували вірні через 300 днів, а, відповідно, йому відпускаються тільки дочасні кари, тобто, чистилища, скільки відпустилося б йому, якби він справді відбув цю давню 300-денну покуту.
Відпуст 40 днів називається сороковиця. Цією сороковицею відпускається стільки дочасної кари, скільки було б відпустилося давніми часами за піст, відбувався протягом 40 днів - на самому хлібі й воді.

3. Що потрібно, щоб доступити відпусту?

Треба: а) бути в стані освячаючої ласки; б) мати волю доступити відпусту; в) виконати все те, що в поосібних випадках приписується для доступлення відпусту.

4. Що розуміють під звичайними умовами для доступлення повного відпусту?

Розуміємо отсе: щоб отримати повний відпуст, треба обов’язково висповідатися, запричащатися й помолитися в намірі Св. Отця (звичайно, 5 „Отче наш”, 5 „Богородице Діво”). Ці умови називаються звичайними. Та часом додається ще якесь інше діло, тоді і його треба виконати, щоби отримати відпуст, напр., відвідати церкву, дати милостиню. Хто сповідається, звичайно, два рази на місяць або причащається щодня, хіба один-другий раз є перешкоджений, може доступити всіх відпустів, для яких вимагається сповіді.

5. Що означає: „повний відпуст”, „раз у рік”, „раз у місяць „раз у тиждень”?

Означає, що коли хто відмовляє якусь молитовку, наділену відпустом через цілий рік або місяць, або тиждень і крім цього сповнить інші умови, які вимагаються, може доступити повного відпусту раз у рік, раз у місяць, раз у тиждень.

6. Що означає доступити відпусту в годині смерті?

Означає, що коли хто звик відмовляти в своєму житті якусь молитву, а в годині смерті є у стані освячаючої ласки, доступає тоді повного відпусту.

7. Чи за душі в чистилищі можна жертвувати відпуст?

Всі відпусти, що є тут подані, можна жертвувати й за душі в чистилищі.

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Акт віри
Вірю сильно й визнаю все те, що зробив Христос, що проповідували Апостоли та що св. католицька Церква подає до вірування, тому, що Ти, Господи, це об’явив, а Ти є правда вічна й непомильна. У цій вірі й задля цієї віри хочу жити й умерти!

Акт надії

Надіюся на Тебе й від Тебе, мій Боже, порятунку, ласки й усіх керівництв до мого порятунку, тому що можеш їх дати, як всемогутній, хочеш дати, як безконечно добрий і милосердний, а даси, бо я пересвідчився в Твоїх обітницях, як теж у Твоїй вічній вірності.

Акт любові

Люблю Тебе, мій Боже, бо Ти мене полюбив. Та, передовсім, над усе люблю Тебе тому, що Ти найвище, єдине й безконечне Добро, гідне всякої любові.
Святий, святий, святий єси, Господи Сил Небесних, повна земля Твоєї величі. Слава Отцю, слава Синові, слава святому Духові.
Бог мій і все!
Всемогутносте Отця, ізціляй мою неміч і витягни мене з глибини нужди. Мудросте Сина, кермуй усіми моїми думками, словами й справами. Любове Св. Духа, будь початком усіх справ моєї душі, щоб вони завжди подобалися Божій волі.
Прийми, Господи, всю мою свободу. Прийми пам’ять, розум і всю мою волю! Що маю, або посідаю - Ти мені дав. Усе те звертаю Тобі й віддаю цілком у підпорядкування Твоєї волі. Дай мені тільки Свою любов і Свою ласку, і я буду доволі багатий, і не бажатиму нічого іншого.
Превічний Отче! Жертвую Тобі Пре-дорогоцінну Кров Ісуса Христа, як надолуження за мої гріхи й за потреби святої Церкви.
Прийди Св. Душе, наповни серця Твоїх вірних і розпали в них вогонь Твоєї любові.
Нехай діється, славиться й у віки величається пресправедлива, превисока й премилостива Божа воля в усьому.
Господи, мій Боже, вже тепер із Твоїх рук приймаю спокійно й радо всякий рід смерті, який Тобі подобається, з усіми її тривогами, муками й болями.
Ісусе!
Ісусе, Маріє!
Ісусе, Маріє, Йосифе!
Мій Ісусе, милосердя!
Ісусе, Сину Давидів, помилуй нас!
Ісусе, мій Боже, люблю Тебе над усе!
Пресолодкий Ісусе, не будь мені Суддею, але Спасителем!
Відкупителю світу, помилуй нас!
Ісусе Христе, Сине живого Бога, світло світу, Тобі поклоняюся, Тобі живу, Тобі вмираю.
Пресолодкий Ісусе! Збільши в мені віру, надію й любов, дай мені розжалене й покірне серце.
Господь мій і Бог мій!
Ісусе, для Тебе живу; Ісусе, для Тебе вмираю; Твій я в житті і смерті!
Честь і слава Пресвятому Серцю і Пре-дорогоцінній Ісусовій Крові у Пресвятій Тайні Євхаристії.
Пресвяте Ісусове Серце, нехай прийде до нас Твоє царство!
Пресвяте Ісусове Серце, вірю в Твою любов до мене!
Пресвяте Ісусове Серце, сподіваюсь на Тебе.
Пресолодке Ісусове Серце, будь моєю любов’ю.
Пресолодке Серце мого Ісуса, дай, щоб я любив Тебе щораз то більше!
Ісусе лагідного й покірного Серця, створи моє серце по Твому Серцю.
Все для Тебе, Пресвяте Ісусове Серце!
Любов Пресв. Ісусовому Серцю!
Честь, любов і подяка Пресвятому Ісусовому Серцю.
Пресвяте Ісусове Серце, помилуй нас і наших братів, що блудять.
Слава Пресвятому Євхаристійному Ісусовому Серцю.
Євхаристійне Ісусове Серце, помилуй нас!
Серце Ісусове у Пресвятій Євхаристії, що гориш любов’ю до нас, запали наші серця любов’ю до Тебе.
Слава, честь і прославлення Божественному Ісусовому Серцю.
Ісусе, мій Боже, присутній тут, у Тайні Твоєї любові, почитаю Тебе.
Ісусе у Пресвятій Євхаристії, помилуй нас.
Нехай всюди люблять Пресвяте Ісусове Серце!
О, милосте Божа, в Серці Ісуса втілена, заступи цілий світ і розлий на нас Свою святу ласку.
Божественне Ісусове Серце, наверни грішників, порятуй вмираючих, звільни бідні душі з чистилища.
Хвала й поклін, любов і подяка нехай буде в кожній хвилині Тобі, Серце Ісуса у Пресвятій Тайні по всіх кивотах цілої землі, аж до кінця світу!
Нехай славиться Наймилостивіше Серце і Найсолодше Ім’я нашого Господа Ісуса Христа! Його преславної, дівственної Матері Марії, від віків до віків.
Маріє!
Пресолодке Серце Марії, будь моїм спасінням.
- Слава святому й непорочному Зачаттю Преблагословенної Діви Марії, Божої Матері!
- Маріє, наша надіє, помилуй нас!
- Маріє, страждаюча Діво й Мати всіх вірних Христових, молися за нас.
- Мати любові, Мати страждань і милосердя, молися за нас.
- Маріє, без гріха зачата, молися за нас, що прибігаємо до Тебе.
- Пресвята, Пренепорочна Діво Маріє, Божа Мати й наша Мати, заступайся за нами перед Серцем Ісуса, що є Твоїм Сином і нашим Братом.
- Маріє, Ти без гріха ввійшла у світ, вимоли мені в Бога, щоб я зійшов з нього без гріха.
- Діво Маріє, Божа Мати, молися при Ісусові за мене.
- Моя Володарко, моя Мати, пам’ятай, що я - Твій! Бережи мене, борони мене як свою річ й власність.
-Маріє, моя Мати, охорони мене сьогодні від тяжкого гріха. (Три рази „Богородице Діво”).
- Моя Володарко, Пресвята Маріє!
Твоїй благословенній опіці та особливішій опіці й лону Твого милосердя доручаю нині й щодня, і в годині моєї смерті себе, свою душу і своє тіло, всю свою надію й потіху, всі свої злидні й недолю. Життя і кінець мого життя віддаю Тобі, щоб за Твоїм пресвятим заступництвом і за Твоїми заслугами всі мої справи прямували і йшли по волі Твоїй і Твого Сина. Амінь.
- Згадай, всемилостива Діво Маріє, що від віків не чувано, щоб Ти залишила кого-небудь, хто прибігає під Твою опіку, благає в Тебе допомоги й просить Твого заступництва. Я, оживлений таким сподіванням, Діво над усі діви й Мати, до Тебе прибігаю, до Тебе приходжу і стаю перед Тобою, дрижачи як грішник. Не погорди, Мати Слова, моїми словами, але вислухай їх ласкаво. Амінь.
- Святий Йосифе, Прибраний Отче нашого Господа Ісуса Христа й правдивий Обручнику Діви Марії, молися за нас.
- Хоронителю й Отче дів, святий Йосифе, вірній опіці якого доручено саму невинність, Ісуса Христа й Діву над усі діви, Марію, прошу Тебе й благаю, ради цього подвійного й предорогого скарбу Тобі повіреного, Ісуса ради й Марії, дай мені, щоб я, далекий від усякої нечистоти, непорочною думкою, невинним серцем і чистим тілом, служив(-ла) завжди в якнайбільшій чистоті Ісусові й Марії. Амінь.
- Ісусе, Маріє, Йосифе, Вам віддаю своє серце й свою душу!
- Ісусе, Маріє, Йосифе, будьте при мені в останній смертній боротьбі!
- Ісусе, Маріє, Йосифе, нехай зійде моя душа з Вами в мирі!
- Ісусе, Маріє, Йосифе, благословіть нас тепер, і в смертній боротьбі!
- Предобрий Ісусе, Любителю душ! Благаю Тебе заради смертного конання Твого Пресвятого Серця й ради терпінь Твоєї Пренепорочної Матері: обмий у Своїй Крові всіх грішників цілого світу, що знаходяться в смертнім конанні й ще нині мають умерти. Амінь.
- Ісусове Серце, Ти, що перетерпіло смертне конання, змилосердися над умираючими!
- Пресвяте Серце Ісуса! Зішли щедре Своє благословення на Церкву, на святішого Вітця і на все духовенство. Подай праведним витривання, наверни грішних, просвіти невірних; благослови наших кревних, приятелів і добродіїв, допоможи вмираючим, звільни душі з чистилища й розкрий над усіма серцями солодке панування Своєї любові.

Прохання до Ісусового Серця

Пресолодке Ісусове Серце, джерело всякого добра! Припадаю до Тебе з поклоном, любов’ю та, жаліючи щиро за свої гріхи, доручаю Тобі своє бідне серце. Зроби його покірним, терпеливим, чистим і у всім, чого Ти від нього бажаєш, слухняним. Дай, Ісусе, щоб я жив у Тобі й для Тебе. Оберігай мене, в небезпеках, потішай у горі, дай здоров’я, допомагай в усіх потребах, а в кінці Своєю ласкою дозволь мені свято вмерти. Амінь.

Духовне св. Причастя

Мій Ісусе, вірю, що Ти присутній у Пресвятій Тайні Євхаристії! Люблю Тебе над усе й моя душа тужить за Тобою. А що не можу Тебе тепер прийняти у Пресвятій Тайні Євхаристії, то хоча б духовним способом прийди до мого серця! Обіймаю Тебе, неначе б Ти вже був у мені й весь єднаюся з Тобою. Ісусе, моє найвище Добро й моя солодка Любове, порань і запали моє серце, щоб воно горіло завжди любов’ю до Тебе.

Прохання

Божественне Ісусове Серце, дай, прошу Тебе, вічний упокій душам у чистилищі, ласку перебування в доброму, нині вмираючим, правдиве каяння грішникам, світло віри поганам, Своє благословення мені й усім моїм. Тобі, Боже, Предобре Серце Ісусове, доручаю всі ці душі та за них жертвую Тобі усі Твої заслуги, разом із заслугами Твоєї Пресвятої Матері та всіх Святих і Ангелів, з усіма безкровними жертвами, Св. Причастями, молитвами й добрими вчинками, які сьогодні здійснюються по всьому християнському світі.

Добрий намір

Господи Ісусе Христе! У злуці з цим Божим наміром, що в ньому Ти віддавав славу й честь Богові тут на землі, через Твоє Пресвяте Серце й тепер повсякчасно у Пресвятій Тайні Євхаристії всюди на землі віддаєш аж до кінця світу, я сьогодні цілий день (не гаючи жодної найменшої хвилини) на зразок Пресвятого Серця Преблагословенної, Пренепорочної Діви Марії жертвую Тобі усі свої наміри й думки, всі свої почування й бажання, усі свої справи і слова.

Бібліотека » Духовність » Молитви, духовні практики » ВІДПУСТОВІ МОЛИТВИ (Стрілисті акти)
Сторінка 1 з 11
Пошук:

© 2008-2017 Свята Традиція УГКЦ

Яндекс.Метрика