Головна сторінка сайту
Сторінка 1 з 11
Архів - тільки для читання
Бібліотека » Духовність » Молитви, духовні практики » СВ.ПРИЧАСТЯ
СВ.ПРИЧАСТЯ
Дата: Неділя, 07.03.2010, 22:47 | Повідомлення # 1
У житті християнина є дві найважливіші хвилі: хвилина смерті, коли то він має стати перед справедливим суддею Христом, і хвилина Святого Причастя, коли Христос приходить до християнина, відвідати Його. Після нашої смерті Христос виступить як гострий суддя. У Святому Причасті Христос приходить повний любові та милосердя. Як не хочеш дрижати колись, перед Христом зі страху, приймай Його тепер з пошаною та любов’ю!
Гідне святе Причастя наділяє душу превеликими скарбами ласк Божих. Воно усуває з душі гріхи повсякденні, оберігає від гріхів тяжких, втихомирює пристрасті, дає світло й силу в боротьбі зі злом.
Гідне Святе Причастя збільшує в нас ласку освячуючу, наділяє душу спокоєм, єднає нас з Христом Богом і є для нас запорукою воскресіння до небесної слави. Хто гідно причащається, той, за словами Ісуса Христа, мешкає в Ньому.
Зрозумій, отже, що всі багатства й достоїнства світу - це ніщо, порівняно зі скарбами й достоїнством, що ним Христос наділяє тебе у Святому Причасті! Тому до Св. Сповіді й Святого Причастя готуйся вже кілька днів раніше - щирішою молитвою, точнішим береженням думок і охочішим виконанням обов’язків свого стану.

МОЛИТВИ ПЕРЕД СВ. ПРИЧАСТЯМ

Молитва св. Василія Великого

Владико, Господи Ісусе Христе, Боже наш, джерело життя й безсмертя, Творче всього видимого й невидимого, предвічний Сину предвічного Вітця! Ти з превеликої доброти прийняв на Себе людське тіло й за нас, невдячних і грішних, пішов на хрест і Своєю Кров’ю відновив нашу гріхом зіпсовану природу! Ти, безсмертний Царю, прийми моє розкаяння, нахили вухо до мене й вислухай моїх слів: згрішив(-ла) я, Господи, згрішив(-ла) перед небом і перед Тобою й став(-ла) негідний(-а) того, щоб глянути на висоту Твоєї слави. Я бо, Господи, переступив(-ла) святі Твої Заповіді, погордив(-ла) Твоїми наказами і тим тяжко образив(-ла) Твою доброту. Але Ти, найкращий і наймилосердніший Господи, не хотів, щоб я загинув(-ла) враз зі своїми беззаконнями! Ти чекав терпеливо на моє навернення. Ти, Господи, сказав устами пророка, що не хочеш смерті грішника, але щоб грішник навернувся й жив. I справді так воно є. Ти, Владико не хочеш погубити діло рук Своїх - і не мила Тобі погибель людини. Бо Ти хочеш, щоб усі прийшли до пізнання правди й щоб усі доступили спасіння. Тому й я, хоч став(-ла) невільником(-цею) гріха, хоч пішов(-ла) за пристрастями, хоч осквернив(-ла) у собі Божий образ, однак не впадаю в розпуку. Пам’ятаю, що я - Твоє створіння, премилосердний Боже!
Тож з упованням на Твою безконечну доброту приходжу до Тебе. Прийми мене, Господи, як Ти прийняв Магдалину, розбійника, митаря, забери з мене весь тягар моїх гріхів. Ти, Господи, взяв на Себе гріхи цілого світу, Ти зцілюєш людські немочі, Ти кличеш до Себе й заспокоюєш натруджених і обтяжених. Бо Ти, Господи, прийшов на землю не для праведних, але щоб грішників привести до покути. Тож молю Тебе, Господи: очисти мене від усякої душевної й тілесної скверни! Навчи мене жити свято й у Твоїй боязні, щоб я з чистою совістю удостоїв(-ла)ся прийняти Пресвяте Тіло Твоє і Пречисту Кров Твою і мав(-ла) Тебе, живого й перебуваючого в мені з Вітцем і Святим Духом. Лише прошу Тебе, Господи Ісусе Христе і Боже мій, щоб Причастя пречистих і життєдайних Твоїх Святих Тайн не було мені на осудження та щоб я через негідне приймання їх не стягнув(-ла) на себе ще більшої недуги душі й тіла! Але вчини, щоб я до кінця життя свого приймав(-ла) Святі Твої Тайни на укріплення в дорозі до життя вічного, на забезпечення перед Страшним Твоїм Судом: Бажаю разом із усіма Святими стати учасником(-цею) небесних дібр, що їх Ти, Господи, приготував тим, що Тебе люблять і славлять на віки. Амінь.

Молитва св. Івана Золотоустого

Господи, Боже мій! Знаю, що я негідний(-а) і неприготований(-а) так, щоб Ти міг достойно ввійти під крівлю дому душі моєї. Однак я молю Тебе, Ісусе: як Ти зійшов з висоти небесної і як понизив Себе для нас так зійди сьогодні до мене негідного(-ї)! Я благаю Тебе, Ісусе: як Ти забажав замешкати у вертепі, у яслах, так увійди, Ісусе, у моє осквернене тіло й замешкай у моїй, недостойній, Тебе, душі! Я прошу Тебе, Господи: як Ти, Ісусе, ввійшов до дому Семеона прокаженого й не відмовився вечеряти разом із грішниками, так увійди ласкаво в дім, хоч грішної, але розкаяної, душі моєї. Ісусе мій! Ти не відкинув грішниці, що приступила до Тебе, Ти не гидився її скверних і нечистих уст, коли цілувала Твої ноги, тож змилосердися й наді мною, грішним(-ою), і не гидься мого скверного та нечистого язика. Нехай, Ісусе, Пресвяте Тіло Твоє й чесна Кров Твоя освятить, просвітить і оздоровить упокорену мою душу і тіло. Нехай полегшить мені великий тягар моїх гріхів; нехай оберігає мене від диявольських спокус, нехай погамує мої грішні бажання, нехай умертвить мої пристрасті. Нехай подасть мені силу заховати св. Твої Заповіді, нехай пресвяте Тіло Твоє й чесна Кров Твоя, Ісусе Христе, буде мені на збільшення Твоєї Божої ласки та на заслугу на Твоє Царство.
Ісусе Христе, Боже мій! Я приходжу до Тебе з великим сподіванням на Твою безконечну доброту й молю Тебе, Господа і Бога свого: освяти мій розум і серце, освяти все моє нутро і цілого(-лу) мене віднови. Ісусе! Подай мені рятівний страх перед Тобою й не дозволь, щоб я у своїм житті коли-небудь утратив(-ла) Тебе й Твою святу ласку. Благаю Тебе, Ісусе, будь мені невідступним помічником, оберігай протягом усього часу мого туземного життя та сподоби мене враз зі Святими стати праворуч Тебе завдяки молитвам Пречистої Твоєї Матері, небесних Ангелів і всіх Святих Твоїх. Амінь.

Молитва

Боже мій, єдиний Спасе мій! Ти сказав: „Прийдіть до мене всі струджені й обтяжені, а я заспокою вас!” Це я приходжу до Тебе: прибудь і Ти, щоб мене врятувати. Приходжу до Тебе, єдиний Лікарю мій, прийди й Ти до мене, щоб вилікувати мене. Приходжу до Тебе, єдиний Спасителю мій, прийди до мене, щоб мене врятувати. Приходжу до Тебе, єдине Добро моє, прийди і Ти до мене, щоб збагатити мене.
Приходжу до Тебе, єдиний Царю мій, прийди до мене, щоб у мені царювати.
Приходжу до Тебе, єдиний Обручнику мій, прийди до мене, щоб я міг(-ла) злучитися з Тобою нероздільно, на всі віки.
Ісусе мій, будь мені Спасителем! Подай Себе моєму тілу, щоб у ньому згасити вогонь пристрастей! Подай Себе душі моїй, щоб її просвітити! Подай Себе моєму серцю, щоб його запалити й зроби схожим до Твого Божественного Серця! Прийди до мене і замешкай у мені, щоб я з Тобою і у Тобі пізнав(-ла) Твого Вітця і Всесвятого Духа так, як треба Його знати, щоб Його достойно величати, Його любити, Йому на віки служити. Амінь.

Намір прийняти Святе Причастя

Бажаю приступити до Трапези Твоєї, Господи, щоб в імені всіх людей і любов’ю усієї Церкви подякувати Тобі, Боже мій, за те, що Ти установив Пресвяту Тайну Тіла й Крові Своєї.
Бажаю приступити до Трапези Твоєї, Господи, щоб Тобі, Боже мій, подякувати за всі ті ласки, що Ти дарував коли-небудь мені й усім вірним, що за них інші ніколи Тобі не подякували.
Бажаю приступити до Трапези Твоєї, Господи, щоб віддячити Тобі, Боже мій, за всі зневаги, образи та погорди, що їх Тобі невірні, безбожні та закаменілі грішники у цій Св. Тайні наносять.
Бажаю приступити до Трапези Твоєї, Господи, щоб випросити собі ласку поправи свого життя, всім же грішникам – навернення, сумуючим - потіху, покутуючим - витривалості в доброму, праведним - поступу в чеснотах та у Твоїй любові, Боже!
Бажаю приступити до Трапези Твоєї, Господи, щоб випросити ласку рятунку душам у чистилищі, для себе ж і всіх вірних - ласку не вмерти без духовної потіхи.
Бажаю приступити до Трапези Твоєї, Господи, щоб віддячити Тобі, Боже, за те, що я й інші негідно приймаємо Тебе у Св. Причасті.
Бажаю приступити до Трапези Твоєї, Господи, щоб випросити собі ласку... (тут скажеш ласку, що її найбільше потребуєш).
Ісусе Христе, Боже наш! Ти за хвилинку завітаєш до мого серця. Розпали ж його Своєю любов’ю та Сам, Ісусе, зволь приготувати мою душу вірою, й надією, й любов’ю до гідного прийняття Тебе, Спасителя мого, бо я не в силі приготуватись так, як Ти цього достойний. Амінь.

Молитва перед Святим Причастям

Вірую, Господи, й ісповідую, що Ти воістину Христос, Син Бога живого, що прийшов у світ грішників спасти, з яких перший (перша) - я. Вечері Твоєї тайної днесь, Сину Божий, мене причасника (причасницю) прийми, бо ворогам Твоїм тайни не повім і поцілунку не дам Тобі, як Юда, але як розбійник сповідаюся Тобі:
Пом’яни мене, Господи, коли прийдеш, у Царстві Твоїм.
Пом’яни мене, Владико, коли прийдеш, у Царстві Твоїм.
Пом’яни мене, Святий, коли прийдеш, у Царстві Твоїм.
Нехай не на суд і не в осудження буде мені причастя Святих Твоїх Тайн, Господи, а на зцілення душі й тіла.
Боже, милостивий будь мені грішному (грішній).
Боже, очисти мої гріхи і помилуй мене.
Без числа нагрішив (нагрішила) я, Господи, прости мені.
Дата: Неділя, 07.03.2010, 22:49 | Повідомлення # 2
МОЛИТВИ ПІСЛЯ СВЯТОГО ПРИЧАСТЯ

Молитва св. Івана Золотоустого

Христе й Боже мій! Я, що удостоївся(-ла)ся Причастя Пресвятого Тіла Твого й чесної Крові Твоєї, вихваляю, поклоняюся, славлю і величаю Тебе за все, що Ти, Господи, зробив для спасіння мого. Амінь.

Молитва св. Кирила Александрійського

Святе Тіло Твоє, Господи Ісусе Христе, Боже наш, нехай послужить мені на життя вічне, а чесна Кров Твоя - на відпущення гріхів. Пресвята ця Євхаристія нехай вийде мені на душевну радість та на здоров’я. А в день страшного приходу Твого, Господи Ісусе Христе, зроби, щоб я, ради Причастя Святих Твоїх Таїн, удостоїв(-ла)ся стати праворуч Твоєї слави й славити Тебе, разом з Пречистою Твоєю Матір’ю й усіма Святими. Амінь.

Молитва до розп’ятого Ісуса

Оце я, предобрий і пресолодкий Ісусе, припадаю навколішки перед Твоїм обличчям і зі щирою любов’ю та почуттям, згадуючи п’ять Твоїх Ран та й роздумуючи над тим, що вже пророк Давид, о мій предобрий Ісусе, вложив Тобі в уста: „пробили мені руки й ноги й почислили всі кості мої”. (пс. 21; 17; 18), прошу Тебе всією душею і благаю: наповни моє серце живим відчуттям віри, надії, любові й щирим жалем за гріхи мої та постановою вже ніколи Тебе не ображати. Амінь.
(Хто, клячучи, відмовляє цю молитовку перед або після Св. Причастя, перед образом розп’ятого Ісуса і молиться „в намірі св. Церкви, мовлячи 5 разів „Отче наш” і 5 „Б. Діво”, доступає повного відпусту” [Пій IX. 31 липня 1858]).

Молитва св. Ігнатія

Душе Христова, освяти мене. Тіло Христове, спаси мене. Крове Христова, напій мене. Водо з боку Христа, укріпи мене. Страсте Христова, зміцни мене. Не дозволь мені віддалитися від Тебе. Від злобного ворога душевного стережи мене. У годині смерті моєї поклич мене й кажи тоді мені прийти до Тебе, щоб зі Святими Твоїми хвалив Тебе - на віки вічні. Амінь.

Молитва св. Августина

Господи, Ісусе Христе! Нехай я пізнаю Твою велич, а свою нікчемність. Нехай не бажаю нічого, лише Тебе! Нехай гиджуся собою, а люблю Тебе. Нехай усе роблю ради Тебе. Нехай лише про Тебе думаю, Боже мій! Нехай себе вмертвляю, щоб я жити у Тобі. Коли щось мені трапиться, нехай те прийму, немов від Тебе самого. Нехай бажаю мати Тебе вождем. Нехай забуваю про себе, а біжу до Тебе. Нехай не довіряю собі, а сподіваюся на Тебе. Нехай моє серце належить Тобі. Поглянь на мене, щоб я полюбив(-ла) Тебе! Поклич мене, щоб я був(-ла) з Тобою і Тобою радів(-ла) на віки. Амінь.

Молитва св. Томи

Господи Ісусе Христе, Боже мій! Благаю Тебе: нехай Твоя воля буде моєю волею, моєю розкішшю, моєю любов’ю. Вчини, щоб я її всіми силами шукав(-ла), а знайшовши, виконав(-ла) її. Покажи мені, Господи, свої дороги, направ мене на Свої стежки.
Ти маєш щодо мене Свої наміри. Подай мені світло, щоб я міг(-ла) їх впізнати. Подай ласку, щоб я міг(-ла) свято жити аж до остаточного спасіння моєї душі. Щоб я був(-ла) байдужий(-ла) до всього, що минає й не хотів(-ла) нічого більше знати, тільки Тебе, щоб я любив(-ла) святою любов’ю все те, що Твоє, а, передовсім, Тебе самого, Боже мій, Тебе єдиного! Зроби, щоб усяка розкіш була мені гірка без Тебе, марне всяке бажання, крім Тебе, немилий всякий відпочинок, що не є в Тобі! Нехай у кожній хвилі, добрий Ісусе, Душа моя підноситься до Тебе, нехай життя моє буде одним нерозривним почуванням любові до Тебе!
Дай мені добре пізнати те, що мертвим є кожне діло, що не служить на Твою славу. Нехай моя побожність буде не так навичкою, як, радше, безустанним гарячим піднесенням серця до Тебе.
Ісусе Христе, розкоше моя і моє життя! Вчини Своєю ласкою, щоб покора моя була далека від облудного удавання, радість без розтріпання, сумування без упадку в душі. Щоб моє поступання було поважне, без гостроти. Вчини Ісусе, щоб я говорив(-ла) без двозначності, бояв(-ла)ся Тебе, та не впадав(-ла) у розпуку, щоб я сподівав(-ла)ся на Тебе, та без легкодушного уповання; щоб я був(-ла) завжди чистий(-а) і непорочний(-а), щоб наказував(-ла) без гніву, любив(-ла) без облуди, любив(-ла) ближнього без гордості, слухав(-ла) без відповіді, терпів(-ла) без нарікання.
Ісусе, добро моє найвище! Прошу Тебе: дай мені серце, що всю любов склало б у Тобі одному, щоб ніяка буря ним не захитала. Прошу Тебе: дай мені вірне й стале серце, що ніколи не хиталось би, ніколи не падало; серце відважне, що після кожної бурі завжди було б готове до нової боротьби; серце просте, що ніколи не далось би звести на манівці.
Боже милосердний! Вчини, щоб моя покута дала мені відчути гострі кільця Твого тернового вінця, щоб Твоя ласка обсипала мене Своїми дарами на цій дорозі вигнання; щоб вічне блаженство напоїло мене Твоїми небесними радощами в надземній вітчині. Амінь.

Молитва до Пречистої Богородиці

Пресвята Богородице, світе притемненої моєї душі, надіє моя, покрове, пристане, потіхо й відрадо! Дякую Тобі, що Ти удостоїла мене, негідного, бути причасником Пречистого Тіла й Чесної Крові Сина Свого. Ти породила джерело безсмертя, тож оживотвори мене, мертвого(-у), гріхами. Ти, милостивого Бога ласкава Мати, помилуй мене та клади у моє серце правдиве розкаяння й щирий жаль за мої гріхи; дай мені до останньої хвилі життя приймати Пречисті Тайни не на осудження, а на освячення й ізцілення душі й тіла мого та подай сльози покаяння, щоб я величав(-ла) і прославляв(-ла) Тебе по всі дні життя свого. Амінь.

Молитва до Ісуса Христа

Найдорожчий Ісусе! Нехай завжди й на всі віки буде слава й подяка Тобі, присутньому в Пресвятій Євхаристії! Любове, достойна всякої любові небесної й земної! Любове, що з незвичайної Своєї ласкавості зробила ласку прийняти людську природу ради нас, невдячних грішників, і в часі болючого бичування вилила Свою найдорожчу Кров і винищила Себе на скромнім хресті для вічного життя всіх! Тепер я, просвічений живою вірою, з щирим почуванням душі та запалом серця молю Тебе покірно: через безмірні заслуги Твоїх Страстей, дай мені сили та мужності, щоб я винищив(-ла) усі свої злі нахили, що панували у моєму серці та щоб я славив(-ла) Тебе навіть у найприкріших смутках, служив(-ла) Тобі точним виконанням усіх своїх обов’язків і так ненавидів(-ла) гріх, що дійшов(-ла) до правдивої святості. Амінь.
Бібліотека » Духовність » Молитви, духовні практики » СВ.ПРИЧАСТЯ
Сторінка 1 з 11
Пошук:

© 2008-2017 Свята Традиція УГКЦ

Яндекс.Метрика