Головна сторінка сайту
Сторінка 1 з 11
Архів - тільки для читання
Бібліотека » Духовність » Молитви, духовні практики » МОЛИТВА ЗА ВСЯКІ ПОТРЕБИ
МОЛИТВА ЗА ВСЯКІ ПОТРЕБИ
Дата: Неділя, 07.03.2010, 22:32 | Повідомлення # 1
Молитва на початку всякого діла
Спасителю Ісусе Христе, єдинородний Сину предвічного Вітця! Ти сказав, що без Тебе й Твоєї допомоги не можемо нічого вдіяти. I правдиві Твої слова, Господи! Тому молю Твою доброту й ласкавість: допоможи мені, Ісусе, це діло, що починаю, зачати й завершити на славу Пресвятої Трійці: † і Вітця, † і Сина, і† Святого Духа. Амінь.

Молитва після довершення справи

Не мені, Господи, а святому імені Твоєму нехай буде слава і честь за діло, яке Ти допоміг мені щасливо довершити. Амінь.

Молитва перед їдою

В ім’я † Отця, і † Сина, і † Святого Духа. Амінь.
„Отче наш...”, „Богородице Діво...”
Господи Ісусе Христе, Боже наш! Благослови мене й ті дари, що ними обдарувала мене Твоя щедрість. Дай, Господи, щоб я завжди був(-ла) Тобі вдячний(-а) і величав(-ла) Тебе разом з Вітцем, і Сином, і Святим Духом. Амінь.

Молитва після їди

Дякую Тобі, Господи Ісусе Христе, Боже мій, що Ти наситив мене Твоїми земними дарами. Не лиши ж мене й Небесного Твого Царства і, як поблагословив єси Своїх учеників, так поблагослови мене й спаси. Амінь.

Молитва у вдовиному стані

Господи Ісусе Христе! Ти обіцяєш потіху й розраду тим, що прибігають до Тебе в смутку й недолі. Оце приходжу до Тебе, мій Ісусе. Глянь на моє осиротіння, скріпи й потіш мене. Я знаю, мій Боже, що ніщо не діється без святої Твоєї волі. Знаю, що все, що зарядиш, це для душевного добра людей. Однак тяжко сумую по втраті найліпшого й найвірнішого мого друга на цій долині сліз. Потіш мене, Ісусе! Потіш особливо тоді, коли жаль запанує у моєму серці, а прикрощі щоденного життя та здвоєний тягар обов’язків відбирають силу духу й ставлять мене над пропастю розпуки. Тоді, мій Боже, потіш моє серце потіхою св. віри, тоді Ісусе, приведи мені на думку Твою радісну обітницю: „Блаженні ті, що плачуть, бо вони потішаться”. Крім цього, молю Тебе, Господи, не випускай мене з-під Твоєї пресвятої опіки, а охорони мене, щоб я ніколи не зійшов(-ла) з чесної дороги та не впав(-ла) у небезпеку, що може грозити моїй чесноті. Вчини, Господи, Твоєю святою ласкою, щоби пам’ять про смерть і про суд удержували мене завжди на дорозі Твоїх Заповідей і щоб я дійшов(-ла) там, де царюєш разом із Вітцем і Св. Духом на вічні віки. Амінь.

Молитва у старості

Боже великий, Владико неба й землі, Ісусе Христе! Дякую Тобі з цілого серця і з усієї душі за пребагаті ласки, що їх Ти так щедро давав мені у св. Тайнах. Дякую Тобі за благословення й потіхи, якими Ти осолоджував мені в житті тяжкі труди. Дякую Тобі, Ісусе, і за хрести, які Ти зсилав на мене, щоб дати мені нагоду заслужити собі на вічну нагороду. Дякую Тобі, мій Боже, за всі Твої ласки і добродійства, яких число переходить листя дерев та пісок на морських берегах! Але, Господи, хоч невимовна Твоя доброта до мене, як багато разів я відплачую Тобі чорною невдякою й тяжко ображаю Тебе, свого найкращого Добродія. Господи, Господи! Не пам’ятай мені цього. Ти, що простив розбійникові на хресті в годину його смерті й відкрив йому небесний рай, помилуй і мене під вечір мого життя. Будь мені милосердний, Ісусе! А коли Твоя воля, мій Боже, і Ти зволиш ще продовжити дні мого туземного життя, я щиро обіцяю Тобі, Ісусе, вжити всіх моїх сил на прославлення Твого святого Імені й ширити Твоє Царство між людьми, щоб нагородити Тобі мої дотеперішні невдяки й заслужити собі на нагороду, яку Ти приготував Своїм вірним слугам у Небесному Царстві. Амінь.

Молитва за терпеливість у прикростях

Боже, і найкращий мій Опікуне в усіх прикростях життя! Молю Тебе: скріпи мої немічні сили, щоб я не впав(-ла) під тягарем, що давить моє серце. Боже мій! Приведи мені на гадку розп’ятого Ісуса й учини, щоб я терпеливо зносив хрести, що їх Ти, мій Боже, зволив на мене зіслати. Нехай, Господи, прикрості життя навчать мене заслужити собі нев’янучий вінець небесної слави. Вчини це Твоєю святою ласкою, мій Боже. Амінь.

Молитва св. Августина у нещасті

Будь мені милосердний, Боже, задля безмірної Твоєї доброти й умилосердися наді мною грішним(-ою)! За свої провини терплю справедливу кару, мій Боже, раз-у-раз падаючи в неправність і беззаконня. Чим буду ще нарікати на Твою караючу руку? Ти, Боже, безконечно справедливий і всі Твої діла є справедливі. Ти, Боже, найвища справедливість, і нема в Тобі неправди. Ти, Боже, допускаєш на нас нещастя не через строгість, а задля справедливості. Все походить від Тебе, Боже, і ніщо не діється випадково. Не суди мене, Боже, по мірі моїх гріхів, а по безконечному Твоєму милосердю. Дай мені, Господи, ласку, щоб я терпеливо, з підданням зносив нещастя, якими мене караєш. Умилосердися наді мною, Боже, і дай, щоб я ніколи не перестав(-ла) Тебе славити! Пішли мені, Боже, всі потрібні ласки й поміч. Будь мені милосердний, Боже, Ти, що живеш і царюєш у безконечні віки. Амінь.

Молитва за святу Церкву

Отче небесний! Глянь ласкавим оком на святу католицьку Церкву, ту непорочну Обручницю Твого єдинородного Сина, та поблагослови її. Поблагослови, Боже, видимого голову святої Церкви, Римського Папу: кріпи його в тяжких трудах, потішай у терпіннях і подай йому, Боже, повну перемогу над його й Твоїми ворогами. Благослови, небесний Отче, також єпископів і священиків св. католицької Церкви! Дай вогняну силу їх словам, щоб м’якшили затверділих грішників, кріпили хитких, а душам, що Тобі, Боже, завжди вірно служать, щоби подавали завсіди здорову душевну поживу. Благослови, небесний Отче, всіх вірних і вчини Своєю ласкою, щоб між нами зацвіла взаємна любов і ревність про Твою славу.
Господи Ісусе Христе! Сину Божий! Основнику святої католицької Церкви! Як з невимовного Твого милосердя зволив Ти зійти з неба на землю й пролити Свою Пресвяту Кров за спасіння людського роду, так зійди Своєю всемогучою ласкою й учини, щоб усі Твої вірні жили завжди лише за Твоїми науками і заслужили колись на вінець нев’янучої слави в Твоєму Небесному Царстві.
Маріє, Мати Христа Бога, заступися перед Богом за св. католицьку Церкву та її вірних і випроси нам ласку, щоб пролита на хресті Пресвята Кров Твого Сина принесла якнайкращі плоди. Амінь.
Боже, дай єдність у святій Твоїй Церкві!

Друга молитва за св. Церкву

Молю Тебе, небесний Отче, за всіх членів святої католицької Церкви. Молю Тебе за голову Церкви, Римського Папу, за єпископів і священиків. Наділи їх труди над освяченням вірних. Молю Тебе, Боже, за провідників католицьких народів: дай їм постійність у праці, що її піднялися для слави Твого святого Імені; дай їм і нагороду, обіцяну Твоїм вірним слугам. Молю Тебе, Господи, за всіх духовних і світських, за всіх чоловіків і жінок, подай усім ласку потрібну, щоб виконувати обов’язки їх стану. Подай, небесний Отче, дар невинності молоді, святе пожиття подругам, прожиток бідним удовицям і сиротам. Будь теж, небесний Отче, провідником мандрівників, потіхою сумуючих, нагородою тих, що сходять з цієї долини сліз. Молю Тебе, утверджуй святих у святості, добрих поблагослови, щоб ставали щораз добріші, а тим, що занедбаються в Твоїй святій службі, і тим, що проти Тебе провиняються, наймилосердніший Боже, подай ласку, щоби поправилися й від Тебе ніколи не відступали. Всім дітям святої католицької Церкви подай, небесний Отче, Твою могутню допомогу у цьому житті й доведи нас туди, де царюєш разом із Сином і Св. Духом тепер і на всі віки. Амінь.

Молитва до Пречистої Діви Марії за навернення нез’єдинених

Пренепорочна Діво Маріє, ми, Твої слуги й діти св. католицької Церкви, повні надії на Твою могутню опіку, просимо Тебе, зволь упросити в Бога - Духа Святого для почитання й прославлення Його відвічного походження від Отця й Сина, повноту дарів Св. Духа для заблуканих і від нас відлучених наших братів, щоб вони просвічені Його животворною ласкою, вернулися на лоно католицької Церкви, під непомильний провід свого першого Пастиря й Учителя, Римського Папи, і так - злучені з нами щиро нерозривними вузами однієї віри й однієї любові - спільно з нами прославляли Пресвяту Трійцю добрими ділами та заразом почитали й величали Тебе, Діво й Мати, повна ласки, тепер й на всі віки. Амінь.
„Богородице Діво...” 3 рази.

Молитва за Вітчизну

Всемогутній Боже й Сотворителю людського роду! У безконечній Своїй доброті Ти віддав людям до вжитку цілу землю разом з усіми її багатствами. Але Ти, Боже, у Твоїй премудрості зарядив також, щоби поодинокі племена оселялися окремо, відповідно до своїх потреб і вдачі. Ти, Боже, віддав Авраамові в посідання Ханаанську землю, Ти наказав Ісусові Навинові розділити Обіцяну Землю між поодинокими ізраїльськими поколіннями. Ти й замешкав з особливішою Твоєю ласкою в єрусалимській святині, щоб опікуватися Твоїм вибраним народом. Перед Тобою, Боже й Отче народів, паду на лице й молю Тебе в покорі серця: заопікуйся, найліпший Боже, українським народом, якому Ти в Своїй доброті назначив на поселення Карпатське узгір’я, долини над Сяном, Бугом, Прутом, Дністром і Дніпром! Небесний Отче народів! Пішли нам, молю, гідних провідників і, молю Тебе, подай провідникам нашого народу мужність Давида й розум Соломона, щоб вони серед туземних небезпек змогли повести нас дорогою згідно з Твоїми святими заповідями. Сотворителю наших душ! Глянь на нас, ми ж овечки Твого стада! Благаю Тебе: посилай нам завсіди святих єпископів і священиків, щоб уміло вели наш нарід до пізнання Твоєї волі й до ревного служіння Тобі.
Господи! Кріпи наш нарід у боротьбі з ворогом, що хотів би, силоміць чи підступом, відібрати нам право на життя, яким Ти сам, найліпший Боже, зволив уже нас ласкаво наділити. Не допусти, Господи, щоб злоба ворогів коли-небудь перемогла вірний Тобі український нарід! Боже й Отче наш! Ти знаєш злобу ворогів, Ти знаєш, що вони хочуть пограбувати наші дочасні добра, якими наділила нас Твоя щедрість. Ти бачиш, Боже, що завзятий ворог старається видерти нам прив’язання та любов до святої нашої віри й обряду, в якім діди й прадіди сотні літ Тобі честь і славу віддавали, та в якому приносили Тобі наймилішу жертву пресвятого Тіла та Крові єдинородного Твого Сина, Господа нашого Ісуса Христа!
Всемогутній Отче неба й землі! Не прошу на ворогів нашого народу кари, що стрінула Амана й Олоферна - ворогів Твого вибраного народу. Але благаю Тебе, справедливий Отче народів, зменши зухвалість і нахабність наших ворогів, а нам дай у спокої користати з прав, належних нам з Твоєї святої волі, нехай і славимо Тебе, нашого Бога й Вітця, в нашій католицькій вірі та у нашому українському обряді.
Небесний Отче! Зглянься на Матір українського краю, Пречисту Діву Марію та вчини Своєю могутністю, щоб країна, посвячена Матері Твого Сина, користала з багатих Твоїх душевних і дочасних ласк і славила Тебе в Трійці одного Бога. Амінь.

Молитва за український нарід

Всемогутній Творче й Царю Всесвіту, •*-* Ісусе Христе! Ти цілим серцем любиш увесь людський рід, а в Своєму безмежному провидінні безустанно піклуєшся про кожний нарід зокрема. Глянь милостиво й на наш український нарід, що з повною надією прибігає до Тебе, свого найліпшого Вітця та премудрого Царя.
Ми, діти українського народу, послушні Твоїй святій волі, любимо всі народи, що Ти відкупив їх Своєю Кров’ю на хресті, а передовсім, любимо свій український нарід. Тому з любові до нього, а, радше, до Тебе, Боже наш, просимо: прости нашому народові всі провини, поправ злі нажили, а скріпи добрі, змилосердися над ним у його потребах, борони його перед несправедливостями ворогів та зливай на нього Своє щедре благословення!
Благаємо в Тебе теж особливої опіки й помочі для нашого народу щоб серед стількох досвідів та спокус диявола і його слуг, міг і небесне світло віри зберегти й своєю витривалістю в доброму подолати всілякі труднощі, а тим самим, завсіди належати до благословенного Твого Царства. Пішли українському народові святих Твоїх слуг, щоби прикладом і словом були йому мудрими провідниками. Дай йому численне, добре й ревне духовенство, заопікуйся його молодцю, щоб не стратила ласки хрещення, одержала основне, християнське виховання та виросла на хосенних синів свого народу. Благослови наші родини, щоб панувала в них злагода й любов, щоби батьки були взірцевими й ревними християнами, а матері визначалися побожністю й дбайливістю у вихованні дітей. Заохоти багатьох з-посеред нашого народу до досконалішого життя, поклич відповідних до монашого стану, до апостольських праць, до геройських жертв за справи Церкви й народу Просвіти всіх його синів і наклони їх серця, щоб якнайліпше пізнали католицьку віру, а, визнаючи її, почувалися щасливими й непохитно при ній стояли, хоч би треба було понести й мученичу смерть, і щоб за законами цієї св. віри укладали все своє життя.
Благослови теж дочасному добру нашого народу, дай йому свобідно розвивати природні, від Тебе дані, сили, обдаруй його правдивою й незіпсованою просвітою, благослови його працям на всіх ділянках науки й добробуту, поблагослови всіх і все, щоб наш український нарід, живучи мирно й щасливо, міг Тобі краще служити, а при Твоїй допомозі одержати колись вічну небесну заплату.
А Ти, Мати й Царице українського краю, Пресв. Богородице, св. Архангеле, святий Михаїле, святий Володимире, святий Йосафате та всі Покровителі українського народу, опікуйтеся нашим народом завжди, щоб він став народом святим і виконав своє післанництво, Богом йому належне, а, передовсім, щоб навернув Схід до світла католицької віри, причинився до спільного добра людського роду, був поміччю й потіхою святої католицької Церкви, а вічному Цареві приносив безустанну славу, честь і поклін на вічні віки. Амінь.

Молитва в часі пошесних недуг

Отче небесний! Твій єдинородний Син, Господь наш Ісус Христос, сказав: „Просіть і дасться вам, стукайте, то й отвориться вам”. Тож у найглибшій покорі припадаю перед Тобою, Отче безконечного милосердя, та зі сльозами в очах молю Тебе: зглянься ласкаво на нещасний нарід, з-поміж якого невмолима смерть забирає щораз нові жертви. Господи, Господи! Признаю, що це наші беззаконня стали причиною згуби стількох людей. Я свідомий того, що це за нашу непам’ять на Тебе мрець, за мерцем сходить у гріб. Ми провинилися й тяжко провинилися перед Тобою, всемогутній Господи Боже! Але Ти, Всезнаючий, бачиш, що нарід тепер кається за свої беззаконня. Наляканий цією страшною карою, щиро б’ється в груди та з глибини серця молить у Тебе милосердя. Тож, Господи! Ти, що не хочеш смерті грішників, але бажаєш їх навернення, спини Свій справедливий гнів і відверни від розкаяного народу цю заразливу недугу! Змилосердися над нами, щоб ми могли в спокої служити Тобі й дякувати по всі дні життя свого за цю превелику ласку.
А душам тих, що від цієї недуги померли, подай, Господи, вічний упокій там, де нема ні журби, ні болю, ані зітхань, а вічне життя. Вчини це, молю Тебе, наймилосердніший Господи, задля молитов Пресвятої Владичиці Діви Марії, наших Ангелів Хоронителів і всіх Твоїх Святих. Амінь.

Молитва в часі голоду

Сотворителю й Пане наш! Ми прибігаємо до Тебе у нашій недолі й падемо на лице перед Твоєю могутністю. Господи! Не карай нас уже дальше за те, що ми так багато разів, споживаючи Твої дари, забували про Тебе, давця всякого добра. Не карай нас уже дальше за те, що в часі, коли Ти наділив нас щедро земними дарами, надуживали їх на гріх та на образу Тебе. Небесний наш Отче! Ми знаємо наші тяжкі провини, гірко за них каємося й молимо Тебе: опікуйся нами, що погибаємо з голоду.
Отче безконечного милосердя! Ти, що на просьбу Свого угодника Мойсея чудесним способом нагодував у пустелі Твій вибраний нарід, зглянься й на негідні наші мольби! Ми благаємо Тебе, Боже, приверни землі її плодовитість і покріпи Твоїми земними дарами наші знемощілі тіла, щоб ми вдячним серцем славили Твою доброту й милосердя над нами. Амінь.

Молитва в часі посухи

Небесний Отче! Ти в превеликій Своїй доброті й милосерді над родом людським також і тяжкими карами доводиш нас до покаяння й поправи! Ми молимо Тебе, зглянься на нас, що припадаємо до Твоїх святих престолів і з глибини розкаяного серця кличемо до Тебе: не губи, нас, Господи, за многоту наших гріхів, а поступи з нами по безконечній Твоїй доброті й милосердю. Господи, Ти змилосердися над Твоїм народом у пустелі, коли рукою Мойсея видобув зі скали воду. Вислухай, Боже, нашого пророка Іллю й подай зливний дощ на ниви розкаяного народу. Змилосердися над нами, Господи, бо Ти Бог наш і Тобі належить милувати й рятувати, а тому ми віддаємо славу Тобі, Отцеві, й Синові, й Святому Духові на всі часи. Амінь.

Молитва в часі довгої зливи

Всемогутній Владико світу! Ми у найглибшій покорі приклоняємо перед Тобою коліна, б’ємо чолом до землі, й молимо в Тебе помилування. Ми свідомі цього, Боже, що це тяжке горе допустив Ти на нас за наші тяжкі провини. Але благаємо Тебе, премилосердний Боже, не губи нас, а вже покаравши, покажи нам Твою доброту й ласкавість. Помилуй нас, Господи. і як Ноєві, слузі Твоєму послав Ти голубом зелену галузку, щоб звістила йому кінець потопу, так і нам Всемогучий Боже, пошли сонячне проміння й збуди-наново плодовитість землі.
Вислухай, Господи, гарячих молитов бідного народу, зглянься на сльози наші й потіш наші засумовані серця. Вчини, милосердний Господи, щоб ми якнайшвидше могли вдячним серцем, радісно прославляти Тебе одного в Тройці Бога, тепер і по всі часи. Амінь.

Молитва під час громів

Всемогутній Боже, зглянься ласкаво на наші просьби й відверни від нас кару, що належиться нам за гріхи. Молимо Тебе, премилосердного Бога, відверни від нас ці страшні громи.
Господи Ісусе Христе, Ти, що наказував вітрам і розбурханому морю і відразу наставав спокій, вислухай нас негідних слуг та дай, щоб на знак святого хреста † втихомирилась розбурхана природа.
Всемогутній і вічний Боже, Ти, що Своїми карами оздоровлюєш нас і, прощаючи, задержуєш при житті, змилосердися над нами, що тепер Тебе взиваємо, і відверни від нас ці страшні громи й бурі, щоб ми могли спокійно вживати Твої дари і з радістю величати Тебе тепер і завжди, і на віки. Амінь.

Молитва в жнива

Славимо, величаємо й дякуємо Тобі всемогутній і предобрий Боже, що Ти не поступив з нами так, як це заслужили ми собі за премногії гріхи наші, а в безконечній Своїй доброті Ти кріпив при праці наші немічні сили та дозволив нам і цього року діждатись і збирати овочі наших трудів, дар Твого благословення. Не випускай нас, небесний Отче, й надалі з Твоєї ласки, щоб ми цих земних дарів уживали на Твою славу й спасіння наших душ. Нехай це станеться за молитвами нашої опікунки, Пречистої Діви Марії, наших святих Ангелів Хоронителів, св. Покровителів, що їх імена носимо, й усіх Святих. Амінь.

Молитва за худобу.

Всемогутній Боже! Ти сотворив людину й дав їй владу над цілою землею і над усіма звірятами. Ти, Боже, поблагословив численними стадами Авраама й Лота. Ти, Господи, на знак Своєї ласки розмножив худобу Якова в тисячі. До Тебе, Пане неба й землі, прибігаю я й молю Тебе: поблагослови звірят, що дав Ти мені на пожиток і хорони їх від заразливої недуги та дай, щоб я, користуючись ними, славив пресвяте Твоє Ім’я Отця й Сина, й Святого Духа. Амінь.

Молитва за бджоли

Всемогутній Боже! Ти обіцяв дати Ізраїльтянам землю, що тече медом і молоком. Ти подав святому Іванові Хрестителеві на поживу дикий мід у пустелі. Ти, Боже, Сотворителю й Пане всього, що на небі й на землі, поблагослови нашу пасіку, хорони її, Господи, від усякої шкоди та дай, щоб ми, пожиткуючи з неї, благословили Тебе, давця всяких благ. Амінь.

Молитва в спокусах Томи Кемпійського

Предобрий Ісусе! Просвіти мене внутрішнім світлом і усунь всяку темноту з мого серця. Відверни від мене всякі розсіяння й усі спокуси, що на мене падають. Будь мені завжди у помочі в боротьбі зі злими духами, допоможи мені поконати всі пожади. Ти сам, Ісусе, запануй над моїм серцем, щоб так міг(-ла) я спокійно вихваляти Тебе чистою совістю. Накажи вітрам і бурям, що розбурхують моє серце, нехай затихнуть. Накажи морю мого серця й настане великий спокій.
Зішли Своє світло й свою правду на землю мого серця, бо коли Ти, Боже, не просвітиш її, то пуста буде і неплідна. Злий Свою ласку з небесної висоти, зішли небесну росу й покріпи моє серце. Спусти воду побожності, нехай відсвіжить засохлу землю мого серця, щоб принесла найкращі та найрясніші плоди.

Мою душу, привалену тягарем гріхів, піднеси до небесних речей. Дай, щоб я бажав(-ла) лише того, що Тобі подобається; щоб я засмакував(-ла) собі в небесному щасті, а гидив(-ла)ся всякими грішними речами. Потягни мене до Себе, Господи, відірви від усього минулого, бо ніяка сотворена річ не в силі потішити мене й заспокоїти мого серця. Злучи мене зі Собою нерозривним вузлом правдивої любові, бо Ти сам один вистанеш для того, що Тебе любить, а без Тебе все буде нічим. Амінь.
Бібліотека » Духовність » Молитви, духовні практики » МОЛИТВА ЗА ВСЯКІ ПОТРЕБИ
Сторінка 1 з 11
Пошук:

© 2008-2017 Свята Традиція УГКЦ

Яндекс.Метрика