Головна сторінка сайту
Сторінка 2 з 2«12
Архів - тільки для читання
Бібліотека » Духовність » Молитви, духовні практики » Молитовник дитини
Молитовник дитини
Дата: Середа, 12.05.2010, 01:31 | Повідомлення # 6
Молебні стихири до Пресвятої Богородиці
Глас 2, подібний: Коли із древа. За всіх Ти молишся, благая. За тих, що прибігають з вірою Під могутній Твій покров, Бо іншого тривалого порятунку ми, грішні перед Богом, в бідах і скорботах не маємо, Обтяжені гріхами незліченними, Мати Бога Вишнього, Тому-то ми до Тебе припадаємо: Ізбав від усяких негод рабів Твоїх. Стих: Пом'яну ім'я Твоє у всякім роді і роді.
Всіх скорбних радість І пригнічених заступниця, І голодуючих кормителька, Скитальців потіха, Бурями гнаних пристань, Хворих посіщення, Немічних покров і заступ­ниця, Жезл старости, Мати Бога Вишнього Ти єси, Пречистая:
Поспішися, молимся,
Щоб спастися рабам Твоїм.
Стих: Слухай, дочко, і споглянь, і прихили вухо Твоє.
Радуйся, Пречистая Діво, Радуйся, цінний скиптре Царя Христа, Радуйся, зростивша грозно таїнственне, Радуйся, двере небесна І неопалима купино, Радуйся, всемірне світло, Радуйся, всіх радосте, Радуйся, вірних спасення, Радуйся, заступнице всіх християн І прибіжище, Владичице.
Глас 8: Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Радуйся, вселенної похвало, Радуйся, храме Господній Радуйся, горо, тінню сповита, Радуйся, всіх прибіжище, Радуйся, світильниче золотий, Радуйся, славо православних всечесна, Радуйся, Маріє, Мати Христа Бога,
Радуйся, раю,
Радуйся, божественна трапезо,
Радуйся, тіне,
Радуйся, ручко всезолота,
Радуйся, всіх уповання.
Єктенія
Помилуй нас, Боже, по ве­ликій милості Твоїй, молимось Тобі, вислухай і по­милуй.
Л.: Господи, помилуй (3).
Ще молимось Господеві Богу нашо­му, щоб вислухав голос моління нас, грішних, і помилував рабів своїх, і охоронив нас від усякої скорби, біди, гніву й нужди, і всякої болізні душев­ної і тілесної, і дарував нам здоров'я з довголіттям, промовмо всі: Скоро вислухай і милостиво помилуй.
Ще молимось, щоб зберегтися городові цьому (селу цьому) і святому храму цьому, і всякому городові, се­лу і країні, від голоду, загибелі, зем­летрусу, потопу, граду, вогню, меча, нападу чужинців і міжусобної брані, і щоб Він був милости­вий, добропривітний і добропомічний, благий і чолові-колюбний Бог наш, і відвернув увесь гнів свій, що наступає на нас, і ізбавив нас від належної праведної своєї погрози, і помилував нас.
Л.: Господи, помилуй (12).
Ще молимось, щоб Господь Бог ви­слухав голос моління нас, грішних, і помилував нас.
Вислухай нас, Боже, Спасителю наш, уповання всіх кінців землі і тих, що на морі далеко, і, Милостивий, будь милостивим, Владико, до гріхів наших і помилуй нас. Бо милостивий і чоловіколюбець Бог єси, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віків.
Л.: Амінь.
Диякон: З умилінням усі голо­ви [і коліна] приклонивши, Госпо­ду помолімся.
Л.: Господи, помилуй.
Молитва до Пресвятої Богородиці
Царице наша преблага, надіє наша, Богородице, захисте сиріт, скитальців пристановище, засмучених радосте, скривджених покровителько! Глянь на нашу нужду і на наше горе, помо­жи нам, немічним, провадь нас, недо­свідчених. Ти ж бо наше горе знаєш, розвій його, якщо бажаєш, бо не має­мо іншої допомоги, ні захисниці, ні ласкавої розрадниці, крім Тебе, о, Бо­жа Мати, бо Ти нас охорониш і захистиш по всі віки. Л.: Амінь.
Відпуст
Диякон: Премудрість.
Л.: Чеснішу від херувимів і незрів­нянно славнішу від серафимів, що без зотління Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.
Свящ.: Слава Тобі, Христе Боже, уповання наше, слава Тобі.
Л.: Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь. Господи, помилуй (3). Благослови.
Свящ.: Христос, істинний Бог наш, молитвами пречистої своєї Матері, преподобних і богоносних отців на­ших, і всіх святих, помилує і спасе нас, як благий і чоловіколюбець.
Л.: Амінь.

Акафіст до Господа нашого Ісуса Христа
Кондак 1
Непереможний Владарю і Господи, ада переможцю, я, врятований від вічної смерти, похвалу виписую Тобі, творіння і раб Твій, але Ти, що маєш милосердя несказанне, від усяких бід визволи мене, що взиває:
Ісусе, Сину Божий, помилуй мене.
Ікос 1
Ангелів Творче і Господи сил небе­сних, оживи мій кволий розум і язик на прославу Твого пресвятого імени, як колись Ти оживив слух і язик глухому й недорікому, і той заговорив, ось так взива­ючи: Ісусе пречудний,
Ти подив для ангелів; Ісусе всесильний,
Ти рятунок для прародичів; Ісусе пресолодкий,
Ти хвала для патріярхів; Ісусе преславний,
Ти потуга для володарів; Ісусе улюблений,
Ти пророцтв усіх здійснення; Ісусе предивний,
Ти для мучеників сила; Ісусе претихий,
Ти для монахів радість; Ісусе премилостивий,
Ти для священиків насолода; Ісусе премилосердний,
Ти для посників витри­валість;
Ісусе пресолодкий,
Ти для побожних потіха; Ісусе пречистий,
Ти для дівственних чистота; Ісусе предвічний,
Ти для грішників спасення. Ісусе, Сину Божий, помилуй мене!
Кондак 2
Побачивши в гірких сльозах вдо­вицю, Ти змилосердився над нею, Го­споди, та її сина, що несли до гробу, воскресив; тож зглянься й наді мною, Чоловіколюбче, і душу мою, гріхами вбиту, воскреси, бо вона взиває: Али-луя!
Ікос2
Тайну незбагненну, збагнути ба­жаючи, Пилип сказав: «Госпо­ди, покажи нам Отця». А Ти І йому на те: «Так довго пробув ти
зі Мною та й ще не пізнав, що Отець у Мені, а Я в Отці?» Тож, не-дослідимий, і я зі страхом взиваю до Тебе:
Ісусе, Боже предвічний;
Ісусе, царю пресильний;
Ісусе, Владико довготерпеливий;
Ісусе, Спасе премилостивий;
Ісусе, хоронителю мій предобрий;
Ісусе, очисти мене з гріхів;
Ісусе, прости мені злочини мої;
Ісусе, даруй мені провини мої;
Ісусе, надіє моя, не опусти мене;
Ісусе, помоче моя, не відкинь мене;
Ісусе, Творче мій, не забудь мене;
Ісусе, пастирю мій,
не дай заблукати мені.
Ісусе, Сину Божий, помилуй мене!
Кондак З
Силою всевишньою, Ісусе, Ти обгорнув апостолів, що перебували в Єрусалимі; і мене, позбавленого доб­рих діл, обгорни теплотою Твого Свя­того Духа та дозволь співати Тобі з любов'ю: Алилуя!
Ікос З
Маючи великі скарби милосердя, Ти кликав до себе, Ісусе, митарів, і грішників, і поган; не погорди ж мною, що так дуже до них подібний, та, як миро дорогоцінне, прийми оцю пісню:
Ісусе, сило непереможна; Ісусе, милосте безмежна; Ісусе, красото пресвітла;
Ісусе, любове невимовна; Ісусе, Сину Бога живого;
Ісусе, помилуй мене, грішного; Ісусе, вислухай мене, в пороках зачатого; Ісусе, очисти мене,
у гріхах народженого; Ісусе, навчи мене нікчемного; Ісусе, просвіти мене темного; Ісусе, очисти мене оскверненого; Ісусе, випровадь з манівців мене,
заблуканого. Ісусе, Сину Божий, помилуй мене!
Кондак 4
Бурею глибоких сумнівів охопле­ний, став Петро потопати, але, поба­чивши Тебе, Ісусе, як у людській по­добі Ти йдеш по воді, пізнав у Тобі правдивого Бога і, врятований Твоєю рукою, промовив: Али-луя!
Ікос 4
Почув сліпий, що Ти, Господи, ідеш попри нього дорогою, і став бла­гати Тебе: Ісусе, Сину Давидів, поми­луй мене! І Ти прикликав його до себе і відкрив йому очі; просвіти ж милістю своєю духовні очі серця мо­го і цілого мене просвіти, бо взиваю до Тебе й мовлю:
Ісусе, висот небесних Творче; Ісусе, людей відкупителю; Ісусе, пекельних сил переможцю; Ісусе, всякого створіння прикрасйтелю; Ісусе, душі моєї утішителю; Ісусе, ума мого просвітителю; Ісусе, серця мого радосте; Ісусе, тіла мого здоров'я; Ісусе, Спасе мій, спаси мене;
Ісусе, від усяких мук звільни мене;
Ісусе, спаси мене негідного. Ісусе, Сину Божий, помилуй мене!
Кондак 5
Богоплинною Твоєю кров'ю Ти нас відкупив колись, Ісусе, від законного прокляття, тож вирятуй із тенет, що в них заплутує диявол пристрастями тілесними, приманами облудними і оспалістю погубною, нас, що співаємо Тобі: Алилуя!
Ікос 5
Коли діти єврейські побачили в люд­ській постаті того, Хто рукою своєю створив чоловіка, і пізнали в Ньо­му Господа, галузками зелени­ми хвалу Йому віддати поспішили,
співаючи: Осанна! А ми пісню Тобі приносимо, взиваючи:
Ісусе, Боже правдивий;
Ісусе, Сину Давидів;
Ісусе, царю преславний;
Ісусе, агнче непорочний;
Ісусе, пастирю предивний;
Ісусе, хоронителю в дитинстві моїм;
Ісусе, опікуне в юності моїй;
Ісусе, похвало в старості моїй;
Ісусе, надіє в смерті моїй;
Ісусе, життя по смерті моїй;
Ісусе, розрадо моя на суді Твоїм;
Ісусе, Ти прагнення моє, не застидай мене тоді.
Кондак 6
Здійснюючи пророцтва і слова богонатхненних і вістунів, Ти з'явився на землі, Ісусе, і, хоч невмістимий, Ти приміс­тився і жив між людьми, і всі тер­піння наші на себе взяв. Тож ми, оздоровлені ранами Твоїми, навчи­лися співати: Алилуя!
Ікос 6
Освітило всесвіт світло Твоєї прав­ди і розвіяло диявольську облуду, бо божища поганські, Спасе наш, не встоялися перед силою Твоєю, і по­падали; а ми, доступивши спасення, взиваємо до Тебе:
Ісусе, Ти правда, що облуду проганяє; Ісусе, Ти світло, що від усякого світла ясніше; Ісусе, Ти цар, що силу всіх перемагаєш;
Ісусе, Боже всемилостивий; Ісусе, Ти хліб живий, насити мене голодного; Ісусе, Ти джерело розуму, напій мене спрагненого; Ісусе, Ти вбрання весільне, вбери мене тлінного; Ісусе, покрове радости, покрий мене негідного; Ісусе, подателю просящим, дай і мені сльози за мої гріхи; Ісусе, Ти здобуток для всіх, що тебе шукають, здобудь і мою душу; Ісусе, Ти відчиняєш тим, що стукають, відчини й моє серце окаянне;
Ісусе, відкупителю грішників, очисти мене з гріхів моїх.
Кондак 7
Маючи відкрити тайну, споконвіку приховану, Ти дав себе вести, Ісусе, як та овечка на заріз і як ягня, що під руками стрижія мовкне; але як Бог Ти з мертвих воскрес, і в славі на небо вознісся, і підніс із собою всіх нас, що співаємо: Алилуя!
Ікос7
Дивний твір показав Творець, коли прийшов між нас, божественно вті­лений від Діви; з гробу воскрес без нарушення печаті і до апостолів через замкнені двері з тілом увійшов; тож, подивляючи це, співаємо:
Ісусе, Слово невимовне;
Ісусе, Слово неспоглядне;
Ісусе, сило недосяжна;
Ісусе, мудросте незглибима;
Ісусе, божество незбагненне;
Ісусе, державо безмірна;
Ісусе, царство непереможне;
Ісусе, володарство безконечне;
Ісусе, потуго найвища;
Ісусе, власте віковічна;
Ісусе, Творче мій, уласкав мене;
Ісусе, Спасе мій, спаси мене.
Кондак 8
Бачачи, як чудодйвно Бог вочоловічився, віддалімся від марного світу і думками звернімся до божественного, бо ж на те Бог зійшов на землю, щоб і нас до неба піднести, і ми Йому співаємо: Алилуя!
Ікос 8
Увесь був на землі, але й неба не покинув був безмірний Бог, коли за нас добровільно страждав і смертю своєю нашу смерть умертвив, а воскресенням своїм життя дарував усім, що співають:
Ісусе, Ти насолода серця;
Ісусе, Ти кріпость тіла;
Ісусе, Ти світлість духа;
Ісусе, Ти бистрота розуму;
Ісусе, Ти радість совісти;
Ісусе, Ти надія певна;
Ісусе, Ти пам'ять віковічна;
Ісусе, Ти похвала найвища;
Ісусе, Ти слава моя велична;
Ісусе, Ти прагнення моє, не відкинь мене;
Ісусе, пастирю мій, віднайди мене, заблуканого;
Ісусе, Спасе мій, спаси мене. Ісусе, Сину Божий, помилуй мене!
Кондак 9
Усі ангельські сили безнастанно прославляють у небі пресвяте ім'я Твоє, Ісусе, співаючи: Свят, свят, свят. А ми, грішні на землі, тлінними устами співаємо: Алилуя!
Ікос 9
Бачимо, що промовці велемовні, наче риби, німі перед Тобою, Ісусе, Спасе наш, бо неспроможні пояснити, як то Ти воднораз і Бог, і чоловік правдивий. А ми, подивляючи це та­їнство, з вірою взиваємо: Ісусе, Боже предвічний;
Ісусе, царю над царями; Ісусе, володарю над володарями;
Ісусе, судде живих і мертвих; Ісусе, надіє безнадійних; Ісусе, потіхо засмучених; Ісусе, славо вбогих; Ісусе, не осуди мене за вчинки мої; Ісусе, по милості Твоїй очисти мене; Ісусе, віджени оспалість від мене; Ісусе, просвіти мої думки сердечні; Ісусе, дай мені пам'ятати про смерть. Ісусе, Сину Божий, помилуй мене!
Кондак 10
Світ спасти бажаючи, прийшов Ти, Сходе від усіх сходів сонця, до темно­го заходу єства нашого та й упокорився аж до смерти; тому ім'я Твоє прославилося понад усяке ім'я, та й від усіх колін не­бесних і земних Ти чуєш: Али-луя!
Ікос 10
Предвічний царю, Утішителю, Хри-сте правдивий, очисти нас від усякої скверни, як Ти був очистив десять про­кажених, і оздорови нас, як Ти був оздоровив грошолюбну душу митаря Закхея, щоб ми покірно взивали до Тебе:
Ісусе, скарбе нетлінний;
Ісусе, багатство незліченне;
Ісусе, поживо живлюща;
Ісусе, напитку невичерпний;
Ісусе, убогих одіння;
Ісусе, вдовиць обороно;
Ісусе, сирітський захисте; Ісусе, працюючих помоче;
Ісусе, подорожніх провідниче;
Ісусе, мореплавців керманичу; Ісусе, затишку серед бурі; Ісусе, Боже, піднеси мене з упадку. Ісусе, Сину Божий, помилуй мене!
Кондак 11
Пісню благальну приношу Тобі я, негідний, і, як ханаанка, взиваю до Тебе: Ісусе, помилуй мене! Це ж не дочка, а тіло моє пристрастями люто шаліє і паліє жадобою; тож оздорови мене, що співаю Тобі: Алилуя!
Ікос 11
Світлодайного світильника для тих, що в темряві незнання перебува­ють, спершу Павло переслідував Те­бе, але, почувши Твій голос богомудрий, умить просвітився ду­шевно; просвіти ж так само темні очі душі моєї, бо взиваю до Тебе:
Ісусе, царю мій всесильний; Ісусе, Боже мій всемогутній; Ісусе, Господи мій пребезсмертний; Ісусе, Творче мій преславний; Ісусе, наставниче мій предобрий; Ісусе, пастирю мій прещедрий; Ісусе, Владико мій премилостивий; Ісусе, Спасе мій премилосердний; Ісусе, просвіти почування мої, притемнені пристрастями; Ісусе, оздорови тіло моє, гріхами оструплене; Ісусе, очисти розум мій від помислів марних; Ісусе, захоронй серце моє від пожадань нечистих.
Кондак 12
Обдаруй ласкою мене, Ісусе, усіх довгів простителю, і прийми мене каянника, як прийняв Ти Петра, що відрікся був Тебе, і приклич мене оспалого, як колись Ти прикликав Павла, що переслідував Тебе, і вислу­хай мене, що співаю Тобі: Алилуя!
Ікос 12
Оспівуючи Твоє вочоловічення, ве­личаємо Тебе всі і віримо разом з Тобою, що Ти є Господь і Бог, що з Отцем царюєш і що будеш судити жи­вих і мертвих. Отоді дозволь мені ста­ти по Твоїй правиці, бо я взиваю до Тебе:
Ісусе, царю предвічний, помилуй мене; Ісусе, квіте запашний, пахощами Твоїми наповни мене;
Ісусе, теплото премила, огрій мене; Ісусе, святине відвічна, освяти мене; Ісусе, ризо світла, прикраси мене; Ісусе, перлино дорогоцінна, осіяй мене; Ісусе, самоцвіте коштовний, опромінь мене;
Ісусе, сонце правди, освіти мене; Ісусе, світло пресвяте, осяй мене; Ісусе, від немочі тіла і духа вирятуй мене; Ісусе, з рук ворожих визволь мене;
Ісусе, від огню невгасимого та від інших мук вічних звільни мене. Ісусе, Сину Божий, помилуй мене!
Кондак 13
О, пресолодкий і всещедрий Ісусе, прийми нині оцю маленьку молитву нашу, так як Ти прийняв дві вдовині лепти, та й охорони людей Твоїх від ворогів видимих і невидимих, від наїзду чужинців, від недуг і голоду, від усякої журби і рани смертельної та звільни від прийдешньої муки всіх, що співають Тобі: Алилуя!
Відтак повторюємо 1-ий ікос і 1-ий кондак (ст. 163).

Молитва до Господа нашого Ісуса Христа
Тобі, Господи, єдиному благому, незлопам'ятному, ісповідую гріхи мої. До Тебе припадаю, недостойний, співаючи: Согрішив я, Господи, со­грішив, і недостойний я споглянути на висоту небесну через множество неправд моїх.
Але, Господи, даруй мені сльози умилення, єдиний благий і милостивий, щоб ними я умолив Тебе і очис­тився перед кінцем від усякого гріха. Страшне бо і грізне місце маю пройти, коли розлучуся з тілом, і стріне мене множество мрячних і нелюдських де­монів, і ніхто не поспішить на поміч і не збавить.
Тому припадаю до Твоєї бла-гости - не передай мене і кривдникам, щоб не похвалилися мною вороги мої, благий Господи, і щоб не сказали: Прийшов ти до рук наших і нам ти переданий. Ні, Госпо­ди, не забудь щедрот Твоїх, і не воздай мені за беззаконнями моїми, і не відверни лиця Твого від мене. Але радше Ти, Господи, накажи мене ми­лістю і щедротами, а ворог мій нехай не радіє мною, але погаси погрози його на мене і знищ усе його діяння, і покажи мені до Тебе путь бездоган­ну, благий Господи. Бо хоч я і згрі­шив, але не прибіг я до іншого ліка­ря і не простягнув руки моєї до чу­жого бога. Тож не відкинь моління мого, але вислухай мене Твоєю благістю, і утверди моє серце стра­хом Твоїм, і нехай буде бла­годать Твоя на мені, Господи, як вогонь, що палить у мені нечисті помисли.
Ти бо єси, Господи, світло більше всякого світла, радість більша всякої радости, успокоєння більше всякого успокоєння, життя істинне і спасення, що триває на віки віків. Амінь.

Акафіст до Богородиці
Кондак 1
Непереможній Владарці на честь перемоги ми, врятовані від лиха, бла-годарні пісні виписуємо Тобі, раби Твої, Богородице. А Ти, що маєш силу нездоланну, від усяких нас бід охорони, щоб звати Тобі:
Радуйся, Невісто неневісная!
Ікос 1
Ангела відпоручника було зіслано з неба привітати Богородицю, та коли він побачив Твоє втілення, Господи, то, глибоко вражений, так про­мовив до Неї своїм безтілесним голосом: Радуйся, бо через Тебе радість засяє; Радуйся, бо через Тебе прокляття щезне; Радуйся, Адама з упадку піднесення; Радуйся, Євиних сліз осушення; Радуйся, висото для людського розуму недосяжна; Радуйся, глибино і для ангельського розуму непроглядна; Радуйся, бо Ти стала престолом царя Господа; Радуйся, бо Ти носиш того, Хто все носить; Радуйся, зоре досвітня, провіснице сонця; Радуйся, лоно божественного втілення;
Радуйся, бо Тобою сотворіння обновляється;
Радуйся, бо через Тебе Творцеві поклоняємося.
Кондак 2
Бачачи себе чистою, Пресвята Діва рішучо відповіла Гавриїлові: Дивних слів твоїх душа моя неспроможна збагнути, бо про яке зачаття в дівственному лоні ти можеш говорити, виголошуючи: Алилуя!
ІКОС І
Тайну незбагненну збагнути бажа­ючи, запитала Діва Божого посланця: Скажи Мені, як з непорочного лона дівичого може Син родитися? А він зі страхом відповів їй, кажучи:
Радуйся, в невимовну постанову Божу втаємничена; Радуйся, повірнице тайн, мовчанкою вкритих; Радуйся, започаткування чудес Христових; Радуйся, осново правд віри щодо Нього; Радуйся, драбино небесна, що Бог зійшов нею; Радуйся, мосте, що сущих на землі веде до неба; Радуйся, чудо для ангелів предивне; Радуйся, поразко тяжка для диявола; Радуйся, бо Ти світло зродила пречудне; Радуйся, бо Ти не виявила нікому, як це сталося;
Радуйся, бо Ти пізнання мудреців перевищуєш;
Радуйся, бо Ти розум вірних просвічуєш.
Кондак З
Сила Всевишнього обгорнула тоді непорочну Діву, і Вона зачала, а пло­дотворне своє лоно вчинила немов би родючою нивою для тих, що хочуть збирати плоди спасення, співаючи: Алилуя!
Ікос З
Маючи Бога в лоні своєму, поспі­шає Діва до Єлисавети, а дитя тієї, як тільки почуло її привітання, зра­діло і заворушилось, і тим, наче піснями, Богородицю приві­тало: Радуйся, галузко рослини нев'янучої; Радуйся, бо Ти придбала плід безсмертний; Радуйся, виховнице виховника чоловіколюбного; Радуйся, бо Ти породила дателя життя нашого; Радуйся, ниво, родюча багатство милосердя; Радуйся, трапезо, пребагата на дари помилування; Радуйся, бо через Тебе рай наново зацвів розкішно; Радуйся, бо Ти даєш душам пристановище; Радуйся, приємне молитви кадило; Радуйся, всього світу очищення;
Радуйся, благовоління Боже для смертних людей; Радуйся, довір'я смертних людей до Бога. Радуйся, Невісто неневісная!
Кондак 4
Бурею глибоких сумнівів охопле­ний, збентежився праведний Йосиф і, знаючи Тебе дівою, подумав, що Ти, непорочна, була кимсь зведена; але, пізнавши, що Ти зачала від Духа Святого, промовив: Алилуя!
Ікос 4
Почули пастирі, як ангели велича­ють Христа, що в людському тілі при­йшов на світ, і поспішили до Нього, як до пастиря, а побачивши Бога, як те ягня непорочне, вигодуване в лоні Марії, привітали її сло­вами: Радуйся, Мати ягнятка і пастиря; Радуйся, кошаро овець духовних; Радуйся, захисте від ворогів невидимих; Радуйся, ключе, що райські двері відмикаєш; Радуйся, бо небеса тішаться з землею; Радуйся, бо земля веселиться з небесами; Радуйся, апостолів славо безупинна; Радуйся, подвижників сило непереможна; Радуйся, осново віри непохитна; Радуйся, світле пізнання благодаті;
Радуйся, бо через Тебе пекло опустіло;
Радуйся, бо через Тебе ми в славу зодягнулися. Радуйся, Невісто неневісная!
Кондак 5
Богопровідну зірку побачивши, мудреці пішли за її світлом, немов за світильником, царя могутнього шука­ючи, а знайшовши, приступили до недоступного і закликали з радости: Алилуя!
Ікос 5
Коли сини халдейські побачили на руках Діви того, Хто руками своїми людей створив, і Владику в ньому пізнавши, хоч і прийняв Він вигляд людський, поспішили дарами Його вшанувати, а благословенну між жінками привітали:
Радуйся, Мати зорі незаходймої; Радуйся, світанку дня таїнственного; Радуйся, бо Ти вгасила вогонь спокуси; Радуйся, бо Ти просвіщаєш визнавців Святої Тройці; Радуйся, бо Ти позбавила влади нелюдяного мучителя; Радуйся, бо Ти явила Христа, Господа, Чоловіколюбця; Радуйся, бо Ти визволяєш людей від служби ідолохвальної; Радуйся, захиснице від учинків зіпсуття; Радуйся, бо Ти спинила вогнепоклонство; Радуйся, бо Ти пригасила полум'я пристрастей;
Радуйся, вірних провіднице до мудрости; Радуйся, веселосте всіх поколінь. Радуйся, Невісто неневісная!
Кондак 6
Здійснивши пророцтво про Тебе, богоносними проповідниками вернули­ся мудреці до Вавилону і, всім про Тебе, Христе, проповідуючи, поми­нули вони шаленого Ірода, нездатного співати: Алилуя!
Ікос 6
Освітивши Єгипет світлом Твоєї правди, Ти розвіяв темряву облуди, бо ідоли його, Спасе, впали, не встояв­ши перед силою Твоєю, а ті, що їх позбулися, привітали Богородицю:
Радуйся, роду людського поправо;
Радуйся, нечистої сили погубо; Радуйся, бо Ти лукавство обману стоптала; Радуйся, бо Ти ідолів облуду викрила; Радуйся, море, що фараона душевного потопило; Радуйся, скеле, що спрагнених життям напоїла; Радуйся, стовпе вогненний, що сущим у темряві дорогу показує; Радуйся, покрове світу, ширший від облаків; Радуйся, поживо, що манну заступила; Радуйся, служебнице гостини святої; Радуйся, земле обіцяна;
Радуйся, земле, молоком і медом текуча. Радуйся, Невісто неневісная!
Кондак 7
Маючи покинути цей світ облудний, Симеон прийняв Тебе як немовля на руки свої, але, пізнавши в Тобі прав­дивого Бога і здивований Твоєю не­вимовною премудрістю, він закликав: Алилуя!
Ікос 7
Новий твір показав Творець, коли прийшов між нас, свої створіння, бо зачався божественно в непорочному лоні і вийшов з нього, зберігаючи йо­го таким, як було перед тим, нена-рушеним, щоб ми, подивляючи це чудо, співали Богоматері: Радуйся, квітко нетлінности; Радуйся, віночку чистоти; Радуйся, воскресення прообразе ясний; Радуйся, Ти, що життя ангелів показала; Радуйся, дерево, що родить овочі на поживу вірним; Радуйся, деревино ряснолиста, що багатьом дає захисток; Радуйся, бо Ти породила відкупителя для поневолених; Радуйся, бо Ти породила провідника для заблуканих; Радуйся, судді праведного ублагання; Радуйся, багатьох гріхів прощення; Радуйся, надіє безнадійних;
Радуйся, любове, вища понад усі бажання. Радуйся, Невісто неневісная!
Кондак 8
Побачивши чудодивне народження, віддалімся від світу і думками перенесімся на небо, бо ж на те всевишній Бог з'явився на землі як смиренний чоловік, щоб на небо піднести тих, що співають Йому: Алилуя!
Ікос 8
Увесь був на землі, але й неба не покинув був незбагненний Бог Слово, бо це не зміною місцеперебування було, а божественним сходженням і народженням від Богом вибраної Ді­ви, що чула такі привітання:
Радуйся, бо Ти вмістила Бога невмістимого;
Радуйся, величного таїнства брамо; Радуйся, для невірних новино нечувана; Радуйся, для вірних похвало найвища; Радуйся, пресвята коліснице сущого на херувимах; Радуйся, осідку преславний сущого на серафимах; Радуйся, бо Ти супротивності погодила; Радуйся, бо Ти дівство і материнство поєднала; Радуйся, бо через Тебе провина прощена; Радуйся, бо через Тебе рай знову відчинений; Радуйся, ключе до царства Христового;
Радуйся, надіє добра вічного. Радуйся, Невісто неневісная!
Кондак 9
Усі ангельські сили здивувались величності Твого втілення, Христе, бо неприступного Бога побачили як приступного для всіх чоловіка, що з ними перебуває і чує від усіх: Али-луя!
Ікос 9
Бачимо, що промовці велемовні, наче риби німі перед Тобою, Богоро­дице, бо неспроможні пояснити, як то Ти, дівою перебуваючи, породити змогла. А ми, подивляючи це таїн­ство, з вірою взиваємо:
Радуйся, Премудрости Божої вмістилище;
Радуйся, провидіння Божого скарбнице; Радуйся, бо Ти мудреців немудрими являєш; Радуйся, бо красномовці перед Тобою німують; Радуйся, бо завзяті дослідники перед Тобою розум утратили; Радуйся, бо перед Тобою замовкли ті, що різні вигадки видумували; Радуйся, бо Ти ат енців лукаві хитрощі розвіяла; Радуйся, бо Ти мережі риболовців наповнила; Радуйся, бо Ти з безодні незнання виводиш; Радуйся, бо Ти пізнання багатьох просвіщаєш;
Радуйся, кораблю тих, що хочуть спастися; Радуйся, пристане плавби життєвої.
Кондак 10
Світ спасти бажаючи, прийшов Творець, як сам обіцяв, та був пасти­рем нашим як Бог, що з любови до нас став чоловіком, щоб як чоловік прикликати чоловіка, а як Бог, щоб почути від нас: Алилуя!
Ікос 10
Ти охорона дівам, Богородице Ді­во, та й для всіх, що до Тебе вдаються, дав за охорону Тебе, Пречиста, неба і землі Творець, що в Твоєму лоні поселився і всіх навчив взивати до Тебе:
Радуйся, дівичости підпоро; Радуйся, брамо спасення; Радуйся, основоположнице духовної обнови; Радуйся, подателько Божої ласки; Радуйся, бо Ти відродила нас, у грісі зачатих; Радуйся, бо Ти нерозумних опам'ятала; Радуйся, бо Ти знищила того, що псує душі; Радуйся, бо Ти породила сівача невинности; Радуйся, світлице непорочного подружжя; Радуйся, бо Ти вірних з Господом поєднала; Радуйся, дівиць виховнице чудова;
Радуйся, душ святих дівственна окрасо. Радуйся, Невісто неневісная!
Кондак 11
Пісня найкраща буде ніщо в порів­нянні з багатством милосердя Твого, і хоч принесемо Тобі, царю святий, стільки пісень, що зернин піску, то не зробимо нічого достойного супроти тих дарів, які дав Ти нам, що співа­ємо: Алилуя!
Ікос 11
Світлопромінним світильником ста­ла Пресвята Діва для тих, що перебу­вають у темряві, бо запалила світло надприродне і провадить усіх до бо­жественного пізнання, просвічуючи блиском людський розум; тож вітаємо її за те привітами:
Радуйся, проміння сонця духовного; Радуйся, сяйво світла невгасаючого; Радуйся, блискавко, що душі прояснює; Радуйся, що страхом грому ворогів проймаєш; Радуйся, бо Ти світлом променистим засіяла; Радуйся, джерело ріки повноводної; Радуйся, прообразе животворної купелі; Радуйся, від скверни гріховної очищення; Радуйся, купеле, що сумління обмиває; Радуйся, чашо, що з неї радість черпаємо;
Радуйся, запаху пахощів Христових;
Радуйся, життя, повне таінственної радости. Радуйся, Невісто неневісная!
Кондак 12
Обдарувати ласкою бажаючи і про­стити людям давні гріхи, усіх довгів проститель сам прийшов до тих, що віддалилися від Його ласки, і, роздер­ши їх довгові зобов'язання, від усіх чує: Алилуя!
Ікос 12
Оспівуючи Твоє дитя, величаємо й Тебе, Богородице, як живу святиню, бо Господь, що держить усе в своїй руці, поселився в Твоєму лоні, освятив, прославив і навчив нас усіх співати Тобі:
Радуйся, мешкання Бога і Слова; Радуйся, свята над святими; Радуйся, кивбте, Святим Духом позолочений; Радуйся, скарбе життя невичерпний; Радуйся, вінче коштовний володарів побожних; Радуйся, похвало чесна священиків богомільних; Радуйся, непорушна вежо Церкви; Радуйся, непохитна опоро держави; Радуйся, бо в Тобі запевнення нашої перемоги; Радуйся, бо через Тебе вороги згинуть; Радуйся, тіла мого оздоровлення;
Радуйся, душі моєї спасення. Радуйся, Невісто неневісная
Кондак 13
О, всехвальна Мати, що породила понад всіх святих Святіше Слово, прийми нинішнє моління наше і рятуй нас від усякої напасти та охо­рони від мук вічних тих, що співають: Алилуя!
Відтак повторюємо 1-ий ікос і 1-ий кондак .
Молитва до Пресвятої Богородиці
Прийми, о, всеблагопомічна, пре­чиста Госпоже, Владичице Богородителько, ці чесні дари, що Тобі єдиній належаться, від нас, недостойних рабів Твоїх. Ти з усіх родів ви­брана, Ти показалася вищою від усього небесного і земного творіння, тому що через Тебе Гос­подь сил був з нами, і через Тебе ми Сина Божого пізнали, і сподобилися святого Тіла Його і пречистої Крови Його. Тому блаженна єси в родах родів, богоблаженная, бувши від херу­вимів світліша і серафимів чесніша. І нині, всепіта, Пресвятая Богоро­дице, не переставай молитися за нас, недостойних рабів Твоїх, щоб ми ізба­вилися від усяких хитрощів лукавого і від усякого підступу, і щоб збере­глися ми непошкодженими від уся­кого диявольського отруйного нападу. Але молитвами Твоїми аж до кінця збережи нас неосудженими, щоб ми, спасені Твоїм заступництвом і по­міччю, возсилали славу, хва­лу, подяку й поклін за все у Тройці єдиному Богові і Створителеві всього, нині, і по­всякчас, і на віки віків. Амінь.

Дата: Середа, 12.05.2010, 01:31 | Повідомлення # 7
Бог завжди з нами! Кожного дня, кож­ної миті нашого життя Він є поруч. Бог любить нас і повсякчас обдаровує своєю благодаттю. Для того, щоб ми могли щораз краще пізнавати Бога, зростати у вірі й шукати свою дорогу до Неба, Церква встановила літургійний рік. Він розпочинається 1 вересня (за старим стилем 14 вересня), а закінчується 31 серпня (за старим стилем 13 вересня). Протягом цього часу ми немовби крокуємо разом з Ісусом дорогами Його життя, разом переживаємо усі ті події, які відкрили нам шлях до спасіння. У Богородиці та святих вчимося любити Бога і бути Йому послушними. Церква запрошує нас стати актив­ними учасниками літургійного року. Че­рез прославу Бога у святкових і неділь­них богослужіннях та дотримування встановлених постів ми отримуємо си­ли для того, щоб жити так, як жив Ісус Христос.

Різдво Пресвятої Богородиці
21 вересня

Різдво Твоє, Богородице Діво, ра­дість звістило всій вселенній, з Тебе бо засяяло Сонце правди - Христос Бог наш. Він, розрушивши клятву, дав благословення і, ударемнивши смерть, дарував нам життя вічне.
Тропар празника
Одним з великих празників, який святкуємо на початку лі­тургійного року, є Різдво Пресвятої Богородиці. У цей день ми пригадує­мо народження Матері Ісуса.
Її батьки - Йоаким та Анна - жили в Назареті. Багато років довелося цій родині чекати народження дитини. Вони стерпіли чимало насмішок і при­нижень, адже в ті часи бездітність вва­жалася Божою карою. Однак Йоаким та Анна були дуже побожними людь­ми. Вони багато молилися, благаючи Бога, щоб дав їм дитинку. І Господь почув їхні молитви: саме це подружжя Він вибрав для того, щоб привести на світ Пресвяту Богородицю.

Воздвиження Чесного Хреста
27 вересня

Спаси, Господи, людей Твоїх
і благослови насліддя Твоє,
перемоги благовірному народові
на супротивників даруй і хрестом
Твоїм охорони люд Твій.
Тропар празника
Це найбільший празник, що вшановує святий Хрест, на яко­му був розп'ятий Ісус Христос. Через багато років після смерті Ісуса цей Хрест знайшла свята Олена. На міс­ці віднайдення хреста був збудований храм Воскресення Господнього. Щоб побачити Господній Хрест, до храму завжди приходило багато людей, то­му єпископ воздвигав, тобто піднімав його високо вгору. Від цього й по­ходить назва свята - Воздвиження.
Тепер у церкві священик також урочисто виносить прикрашений бар­вінком і квітами хрест і підносить його вгору. Потім він встановлює йо­го на тетраподі. Ми з благоговінням цілуємо цей хрест, який є зна­ком найбільшої любові Бога до людей.
Після Літургії разом зі свя­щеником робимо доземні покло­ни, співаючи: «Хресту Твоєму покло­няємось, Владико, і святеє воскресення Твоє славимо». Цього дня хри­стияни дотримуються строгого посту, тобто не споживають ні молочних, ні м'ясних страв.

Передріздвяний піст (Пилипівка)
28 листопада — 6 січня
До великих празників наша Церк­ва завжди готується постом. Вона за­кликає нас більше молитися, відмов­лятися від веселих розваг і деяких страв, які ми дуже любимо. Перед­різдвяний піст - це час приготування до приходу Христа Спасителя. Бог завжди дивиться на наше серце, тому ми стараємося робити все для того, щоб у ньому не залишилося нічого злого. Для цього під час посту спові­даємося і причащаємося. Вчимося також колядувати, щоб на різдвяні свята привітати Божого Сина своїм чудовим співом.

Введення у храм Пречистої Діви Марії
4 грудня

Днесь благовоління Божого предзображення і спасення людей проповідання, у Божому храмі Діва ясно з'являється і Христа всім предзвіщає.
Їй і ми голосно закличмо: Радуйся,
промислу Створителя сповнення.
Тропар празника
Йоаким та Анна дуже люби­ли свою доньку Марію, однак вони не забували про свою обіцянку віддати її на службу Богові. Коли на­став час, батьки привели Марію до храму. їм назустріч вийшов свяще­ник Захарія. Доручаючи йому Ма­рію, Анна сказала: «Прийми сьогод­ні дитину, Богом мені дану, і веди її у храм Творця». Батькам нелегко бу­ло розлучатися з донькою, але вони виконали свою обіцян­ку і тому відчували глибокий мир у серці.

За прикладом Йоакима й Анни, наші батьки також з ма­леньких літ приводять нас до цер­кви, бо розуміють, що немає нічого важливішого, аніж служити Богові. А ми, за прикладом Богородиці, маємо бути завжди уважні до слова, з яким Господь звертається до нас під час Літургії.

Святого Миколая Чудотворця
19 грудня

Правилом віри і образом лагідности, учителем повздержности явила тебе твоєму стаду всіх речей істина. Ради цього придбав ти смиренням високе, убогістю - багате, отче, священноначальнику Миколаю. Моли Христа Бога, щоб спаслися душі наші.
Тропар празника

Цього святого знають і шанують в усьому світі. До нього моляться про допомогу у скрутні хвилини, про опіку над подорожуючими по суші і по морю. У нього просять захисту від во­гню, голоду й тяжкої хвороби.
А маленькі діти навіть пишуть до нього листи і запрошують у гості. Адже не секрет, що в ніч з 18-го на 19-те грудня, святий Миколай схо­дить з неба на землю, щоб відвідати чемних діточок і покласти їм під по­душку всілякі подаруночки. Своїм при­кладом свя­тий Миколай Чудотворець заохочує нас чинити добро для наших ближніх.

Навечір'я Різдва (Святвечір)
6 січня
Діва днесь гряде, щоб невимовно родити у вертепі превічне Слово. Радій, вселенно, почувши це, про­слав з ангелами й пастирями того, що хоче явитися дитям малим -превічного Бога.
Кондак
Це останній день передріздвяного посту. Ми робимо останні приготу­вання до приходу Спасителя. Цілий день дотримуємося строгого посту, навіть якщо святвечір припадає на неділю. Прибираємо свою оселю, щоб у ній було чисто, затишно і свят­ково, адже завтра Різдво -день народження Ісуса.
У домі ніхто не свариться, не бешкетує, скрізь панує спокій, злагода і мир, бо тільки до такої оселі захоче завітати Божий Син.

Увечері, коли зійде перша зоря, родина сідає до столу. Усі пригаду­ють собі ту незвичайну ніч, коли в маленькій вифлеємській стаєнці на­родився Ісус Христос. Помолившись, родина приступає до святої ве­чері. Зазвичай наші мами й ба­бусі готують 12 пісних страв. Серед них обов'язково має бути кутя.
У день навечір'я Різдва у церквах відправляється особливе богослужін­ня, яке має назву Царські Часи. Свя­щеник зі святого Євангелія читає про події, пов'язані з народженням Ісуса Христа. Під час відправи Євангеліє лежить на тетраподі. Це означає, що Христос уже прийшов на землю і го­лосить свою науку.

Різдво Христове
7 січня

Різдво Твоє, Христе Боже наш, засвітило світові світло розуміння: в ньому бо ті, що звіздам служили, від звізди навчилися поклонятися Тобі - Сонцю правди, і пізнавати Тебе - Схід з висоти. Господи, слава Тобі.
Тропар празника
Веселяться ангели в небі і ра­діють люди на землі, бо наро­дився Предвічний Бог. Ми приходи­мо до церкви, щоб знову і знову по­чути цю радісну новину. Ісус при­йшов до нас, бо Він дуже нас любить. І тепер все залежить тільки від нас: чи народиться в наших серцях думка про Бога? Чи дозволимо Ісусові уві­йти в наше життя і на­завжди залиши­тися в ньому?
На різдвяні свята ми про­славляємо Бога у прекрасних колядах, які протя­гом багатьох віків складав наш по­божний україн­ський народ.

Богоявлення Господнє
19 січня

Коли в Йордані хрестився Ти, Гос­поди, Троїчне явилося поклоніння: бо Родителя голос, свідчив Тобі, воз-любленим Сином Тебе називаючи; і Дух у виді голубинім засвідчив твердість слова. Явився Ти, Христе Боже, і світ просвітив, слава Тобі.
Тропар празника
Коли Ісусові виповнилося 30 років, Він прийшов до Йоана Хрестителя, який розповідав людям про Царство Боже і хрестив їх у водах ріки Йордан. Ісус попросив, щоб Йоан охрестив і Його. Під час цього хре­щення сталося чудо: на Ісуса зійшов Святий Дух у вигляді голуба, і всі по­чули голос Бо­га Отця: «Це Син мій лю­бий, якого я вподобав». У такий спосіб Бог явив себе людям у Пре­святій Тройці. Звідси й назва празника - Бо­гоявлення.
На празник Богоявлення свя­щеник освячує воду. Цю воду ми набираємо собі у збанки і прино­симо додому. її з благоговінням спо­живаємо, нею окроплюємо свою осе­лю.

Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа
15 лютого

Радуйся, благодатна Богородице Діво, бо з Тебе засяло Сонце правди - Хри-стос Бог наш, що просвічує тих, що в темряві. Веселися й ти, старче правед­ний, ти прийняв в обійми визволителя душ наших, що дарує нам воскресення.
Тропар празника
Коли минуло 40 днів від на­родження Ісуса, Пресвята Бого­родиця і Йосиф Обручник принесли Немовля до храму. Назустріч Пресвя­тій Родині вийшов праведний Симе-он, який чекав цієї хвилини усе своє життя. «Тепер я можу спокійно по­мирати, - сказав старенький Симеон, узявши Ісуса на руки, - бо мої очі бачили Спасителя світу».
На згадку про цю подію з життя Ісуса Церква встановила празник Стрі-тення. Ісус Христос став істинним світлом для всьо­го світу. Ми також очікує­мо зустрічі з Ісусом, тому на Стрітення приносимо до церкви свічки, і священик їх благословить. Удома мо­жемо запалювати ці свічки, коли молимося.

Великий піст
Починається за 7 тижнів до Великодня.
Це визначений Церквою час для того, щоб ми могли подумати над своїм життям. Щоб з допомогою рев­ної молитви і посту побороти в собі усяке зло, заздрість, корисливість. Ми чинимо це з любові до Христа, який задля нашого спасення помер на хресті.
Протягом усього Великого посту в церкві та вдома ми робимо поклони. Ними розпочинаємо та закінчуємо молитву. Не робимо поклонів тільки в суботи та неділі, які не є посними днями.

Благовіщення Пресвятої Богородиці
7 квітня

Днесь спасення нашого начало і від віку таїнства явління: Син Божий сином Діви стається і Гавриїл бла­годать благовістує. Тому й ми з ним до Богородиці закличмо: Радуйся, Благодатна, Господь з Тобою.
Тропар празника
У своїх молитвах Марія часто просила Бога, щоби Він на допо­могу людям дав обіцяного Спасителя. Одного дня Марія почула дивний го­лос: «Радуйся, благодатна, Господь з Тобою!» Марія перелякано озирнулася і побачила ангела. «Не бійся, Маріє! Бог хоче, щоб Ти народила Спаси­теля світу. Ти згі­дна стати Матір'ю Божого Сина?» - спи­тав ангел. Марія, яка безмежно любила Бога, покірно мовила: «Я - слугиня Господня. Не­хай станеться так, як хо­че Бог». У ту мить на Ма­рію зійшов Святий Дух.
Господь створив у її лоні Дитят­ко - Ісуса, який народився че­рез дев'ять місяців - 7-го січня.
Ангел приніс Марії благу, тобто добру вістку, тому це радісний праз­ник називається Благовіщення. Він може припадати і на час Великого посту, але в цей день, навіть якщо Благовіщення в п'ятницю, немає по­сту.

Квітна Неділя. Вхід Господній у Єрусалим
Цей празник завжди святкуємо за тиждень до Пасхи. Його дата, що залежить від Великодня, щороку змінюється.
Бог - Господь і явився нам; справ­ляйте празник і, веселячись, при­йдіть, возвеличимо Христа з квіта­ми й галузками, в піснях кличучи: Благословен, хто йде в ім'я Господа, Спаса нашого.
Тропар празника
Ісус разом з учнями вирушив до Єрусалиму на свято Пасхи. Двоє учнів привели молодого віслюка, й Ісус сів на нього. На цьому віслю­кові Божий Син в'їхав у Єрусалим. Люди вітали Ісуса, радісно вигукую­чи: «Осанна! Благословен той, хто йде в ім'я Господнє!» І дорослі, і діти три­мали в руках паль­мове віття, яке означає пере­могу.

День в'їзду Ісуса в Єруса­лим став вели­ким християн­ським святом. Пригадуючи ті події, ми також приносимо до церкви гілочки верби, яка в на­ших краях найшвидше розпус­кає свої бруньки після зимового сну. Священик урочисто благословляє ло­зу. Протягом цілого року вона нага­дуватиме нам про день, коли ми ві­тали Ісуса - Царя неба і землі.

Страсний тиждень
Для нас, християн, це найсумні-ший тиждень у році. Усі дні цього тижня називають великими, бо дуже великими були страждання Ісуса, які Йому довелося пережити, аби спасти світ, аби кожному з нас дарувати можливість вічно жити у Божому Царстві.

У Великий четвер ми пригадуємо собі сумну історію про Христові страсті.
Велика п'ятниця - це день, коли Ісуса розп'яли на хресті. Для усіх християн це день глибокої скорботи. Ми приходимо до церкви, щоб поці­лувати плащаницю, на якій зображе­ний Христос у гробі.

Великдень. Світле Христове Воскресення.
Дата цього празника щороку зміню­ється. У молитовнику, на сторінці 268, поміщена табличка, в якій знайдеш дати Великодня аж до 2025 року.

Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що в гробах, життя дарував.
Тропар празника
Світлий празник Христового Воскресення, або Великдень - це найвеличніпіе, найрадісніше свято в літургійному році. На третій день після своєї смерті на хресті Ісус воскрес. Сталося так, як заповідали пророки і як сам Ісус говорив своїм учням: «Син Людський має бути ви­даний грішникам у руки, має бути розп'ятий і третього дня воскресну­ти». Своїм чудесним воскресенням Ісус Христос переміг смерть, бо Він -Бог, а для Бога немає нічого немож­ливого.
На Великдень звідусіль лунають дзвони. Усьому світові сповіщають вони радісну вістку про Воскресення Христа.
У цей день у гарно при­браних великодніх кошиках ми приносимо до цер­кви паску, ковбасу, шинку, сир, яйця. Священик благословляє й освя­чує цю поживу, окроплюючи її свя­ченою водою. Він просить, щоби Господь через цю поживу дав нам бага­то сили для творення добра.

Світлий тиждень
Тиждень після Великодня назива­ється світлий. Упродовж цілого світ­лого тижня царські двері в іконоста­сі священик залишає відкритими. Це означає, що Христос своїм воскресен-ням відкрив нам двері до Божого Царства.

Вознесення
40 днів після Великодня

Вознісся Ти у славі, Христе Боже наш, радість сотворивши ученикам обітуванням Святого Духа, утвер­дивши їх благословенням, бо Ти єси Син Божий, сотворитель світу.
Тропар празника
Після свого славного Воскре-сення Ісус перебував на землі ще сорок днів. А тоді Він сказав сво­їм учням, що має їх покинути. Почув­ши звістку про те, що Ісус поверта­ється на небо, апостоли дуже засуму­вали. Але Христос пообіцяв, що при­шле Утішителя, який допомагатиме усім, хто хоче пізнати Бога.
Сказавши це, Ісус вивів апостолів аж за місто, благословив їх і став від­далятися, возносячись на небо.

На згадку про цю подію маєм празник Господнього Вознесення.

Зіслання Святого Духа
50 днів після Великодня

Благословен єси, Христе Боже наш, що премудрими рибаків явив, зіславши їм Духа Святого, і ними уловив вселенну. Чоловіколюбче, слава Тобі.
Тропар празника
З великою радістю апостоли повернулися до Єрусалиму. Там разом з Богородицею вони довго і щи­ро молилися у храмі. На десятий день після Христового Вознесення (або на п'ятдесятий день після Великодня) на землю зійшов Святий Дух - обіцяний Господом Утішитель. Сповнившись Святим Духом, апостоли почали гово­рити різними мовами. З Його допо­могою апостоли проповідували Хрис­тову науку по всьому світі.
Святий Дух перебуває з нами від моменту хрещення. Він дає нам сили рости в Бозі, вчить любити, молити­ся і прощати. Якщо ми дозволимо Святому Духові діяти в нашій душі, Він неодмінно настановить нас на правильну дорогу.
У народі цей празник називають Зеленими свята­ми. На знак того, що серед нас перебуває Святий Дух, який зійшов з неба і буде з нами повіки, ми при­крашаємо свої домівки гілочками ли­пи або берези.

Всіх святих українського народу
Четверта неділя після зіслання Святого Духа

Христославні князі і святителі, преподобні і мученики, і незламні ісповідники всіх часів християн­ської України, моліть Христа Бога, щоб Він споглянув ласкавим оком на наш народ, і дав йому ласку витривати у вірі, і щоб спаслися душі богомольних вірних, що вшанову­ють священну вашу пам'ять
Тропар празника
З давніх-давен на нашій рідній українській землі жили люди, які своїми добрими ділами прославляли Бога. За це після їхньої смерті Господь прославив їх численними чудами. Наш народ вшановує їх як заступників на небі. Серед них святі Ольга і Володи­мир, Борис і Гліб, священномученик Йосафат та багато-багато інших. А 27 червня 2001 року під час Божественної Літургії у Львові папа Іван Павло II проголосив блаженними ще 27 ново-мучеників і вірних слуг Божих нашої Церкви. «Як пшеничне зерно, падаючи в землю, вмирає, щоб дати життя ряс­ному колоссю (Йо. 12, 24), так і вони пожертвували своїм життям, щоб Божа нива родила і приносила новий і ще­дрий урожай» (із проповіді Папи). Не­хай їхній приклад та опіка допо­магають нам йти за Ісусом, який нас ніжно любить.

Петрівка Від неділі Всіх Святих до 11 липня
Цим постом Церква готує нас до празника верховних апостолів Петра і Павла.

Святих верховних апостолів Петра і Павла
12 липня

Апостолів первопрестольні і вселенної вчителі, Владику всіх моліть, щоб мир вселенній дарував і душам нашим велику милість.
Тропар празника
12 липня наша Церква з ве­ликою урочистістю святкує празник святих апостолів Петра і Павла, які зберегли і передали нам скарб Христової науки. Митрополит Андрей Шептицький писав, що «апос­толи є нашими батьками по вірі», що їхній ревній праці та молитвам ми завдячуємо всім, що маємо. Апос­толи Петро і Павло залишили для нас багато листів, в яких пояснюють Бо­же Слово. Вони дали нам приклад безмежної любові до Христа. Такої любові, яку не можуть здолати жодні перешкоди та труднощі.

Преображення Господаі Спаса нашого Ісуса Христа
19 серпня

Преобразився Ти на горі, Христе Боже, показавши ученикам Твоїм славу Твою, скільки змогли. Нехай засіяє і нам, грішним, світло Твоє повсякчасне, молитвами Богороди­ці, Світлодавче, слава Тобі.
Тропар празника
У цей день наша Церква при­гадує ще одну незвичайну подію з життя Христа. Ісус і троє Його уч­нів - Петро, Яків та Йоан - вийшли на гору Тавор. Там під час молитви Ісус несподівано преобразився, тобто перемінився: Його обличчя засяяло, наче сонце, а одяг став білим і блис­кучим. Раптом біля Ісуса з'явилися старозавітні пророки - Мойсей та Іл­ля - і Він розмовляв з ними. А потім усіх присутніх огорнула хмара, і то­ді пролунав голос Бога Отця: «Це -мій улюблений Син... Його слухайте!» Апостоли з переляку поприпадали лицем до землі. Але Ісус заспокоїв їх: «Вставайте! Не бійтеся».
Цими словами Христос зверта­ється і до нас. Щоб не трапилося, ми маємо пам'ятати, що Він є завжди з нами. Він до­поможе нам змінитися, стати добрими Божими дітьми й увійти до раю.
На Преображення приносимо до церкви кошики з фруктами, які до­стигли у наших садках, і священик благословить їх.

Успенський піст (Спасівка)
Цей піст починається 14 серпня і триває до 27 серпня. Він готує нас до празника

Успення Пресвятої Богоро­диці.
Успення Пресвятої Богородиці 28 серпня

У різдві дівство зберегла Ти,
в успенні світа не оставила Ти,
Богородице. Переставилася Ти
до життя, бувши Матір'ю Життя.
І молитвами Твоїми ізбавляєш
від смерти душі наші.
Тропар празника

Церковний рік закінчується празником Успення Пресвятої Богородиці. У той день, коли закін­чилося земне життя Пречистої Діви Марії, до Єрусалиму з'їхалися апостоли. Не було тільки апосто­ла Томи. Марію поховали в Гетси-манії, і вірні Хри­стові учні три дні не відходили від її гробу. На третій день з далекої дороги прибув Тома. Він хотів останній раз по­дивитися на Богоро­дицю, попрощатися з Нею. Апостоли відкри­ли гробницю, однак тіла Марії там не було. Всі зро­зуміли, що Господь забрав на небо її душу й тіло.
Перебуваючи з Богом у небі Бого­родиця постійно за нас молиться. Во­на є нашою небесною Мамою і Заступ­ницею.
У деяких церквах на празник Успен­ня благословляють цілюще зілля та квіти.

Дата: Середа, 12.05.2010, 01:31 | Повідомлення # 8
пісні
Молитва за народ
Боже великий, єдиний
Боже великий, єдиний,
Русь-Україну храни,
Волі і світу промінням
Ти її осіни.
Світлом науки і знання
Нас, дітей, просвіти,
В чистій любові до краю
Ти нас, Боже, зрости!
Молимись, Боже єдиний,
Русь-Україну храни,
Всі свої ласки, щедроти
Ти на люд наш зверни.
Дай йому волю, дай йому долю,
Дай доброго світа,
Щастя, дай, Боже, народу
І многая, многая літа!

Колядки
Бог предвічний
Бог предвічний народився,
Прийшов днесь із небес, (2)
Щоб спасти люд свій весь,
І утішив вся.
В Вифлеємі народився:
Месія, Христос наш, (2)
І Спас наш для всіх нас,
Нам народився.
Возвістив це ангел Божий
Наперед пастирям, (2)
А потім звіздарям
І земним звірям.
Діва Сина, як родила,
Звізда ста, де Христа (2)
Невіста Пречиста
В яслах зложила.
Тріє царі несуть дари
До Вифлеєм міста, (2)
Де Діва Пречиста
Сина повила.

Звізда їм ся об'явила
В дорозі о Бозі, (2)
При волі, при ослі їм
ознаймила.
Тріє царі, де ідете?
Ми ідем в Вифлеєм, (2)
Віншуєм спокоєм
І повернемся.
Іншим путем повернули,
Погану, безстидну, (2)
Безбожну Іроду
Не повідали.
Йосифові ангел мовить:
з дитятком, Матір'ю, (2)
з бидлятком, ослятком
Хай ся хоронить.«Слава Богу!» —
заспіваймо, Честь Сину Божому (2)
Господу нашому
Поклін віддаймо.

Бог ся рождає
Бог ся рождає, хто ж Го може знати!
Ісус Му ім'я, Марія Му Мати!
Приспів:
Тут Ангели чудяться, Роженного бояться,
А віл стоїть, трясеться,
Осел смутно пасеться.
Пастиріє клячуть,
В плоти Бога бачуть,
Тут же, тут же,
Тут же, тут же, тут!
Марія Му Мати прекрасно співає,
І хор ангельський їй допомагає!
Приспів:
Йосиф старенький колише Дитятко: —
Люляй же, люляй, мале Отрочатко!
Приспів:
Три славні царі к вертепу приходять,
Ладан і смирну,
золото приносять.
Приспів:
А пастиріє к Ньому прибігають
І яко Царя своєго вітають.
Приспів:

Небо і земля
Небо і земля (2)
Нині торжествують,
Ангели, люди (2)
Весело празнують:
Приспів: Христос родився,
Бог воплотився,
Ангели співають,
Царіє витають,
Поклін віддають,
Пастиріє грають,
"Чудо, чудо!" –
Повідають!
Во Вифлиємі (2)
Весела новина:
Во Вифлиємі (2)
Пречиста Діва (2)
Породила Сина!
Приспів:
Слово Отчеє (2)
Взяло на ся тіло:
В темностях земних (2)
Сонце засвітило.
Приспів:
Ангели служать (2)
Свойому королю
І во вертепі (2)
Творять Його волю.
Приспів:
Три славні царі (2)
Зі сходу приходять,
Ладан і смирну (2),
Золото приносять.
Приспів:
Царю і Богу (2)
Тоє офірують,
Пастирі людям (2)
Все розповідують.
Приспів:
І ми рожденну (2)
Богу поклін
даймо, "Слава во вишних" (2)
Йому заспіваймо.
Приспів:

Нова радість стала
Нова радість стала,
Яка не бувала:
Над вертепом звізда ясна
Світу засіяла. (2)
Де Христос родився,
З Діви воплотився,
Як чоловік пеленами
Убого повився. (2)
Ангели співають, "Слава" восклицають,
На небеси і на земли
Мир проповідають. (2)
Давид виграває,
В гуслі ударяє,
Мелодійно і предивно
Бога вихваляє. (2)
І ми теж співаймо,
Христа прославляймо,
Із Марії рожденного,
Смиренно благаймо: (2)
- Ой Ти, Царю, Царю,
Небесний Владарю,
Даруй літа щасливії
Сего дому господарю. (2)
Даруй господарю,
Його господині,
Даруй літа щасливії
Нашій неньці Україні. (2)
В мирі проводити,
Тобі угодити,
І з Тобою в царстві Твоїм
По вік віків жити. (2)

Нині Рождество Божого Дитяти
Нині Рождество Божого Дитяти,
Браття вкраїнці йдуть Його витати:
Приспів:
Тутки Лемки співають,
Подоляки іграють,
Волиняк щось міркує,
Бойко легко танцює,
Полтавець плясає,
Гуцул трембітає:
Тра-ра, тра-ра, тра-ра, тра-ра-ра.
Чути довкола любі жарти й сміхи,
Ісус маленький в ручки б'є з утіхи.
Приспів:
Грають, співають українські села,
Щоб та Дитина була все весела:
Приспів:
Щоб те Дитятко щиро нас любило,
Ми Його нині забавимо мило:
Приспів:
Бо ця Дитина, то вам Бог парвдивий,
Кого любить, той буде щасливий —
Приспів:
Маленький Христе, бався разом з нами,
Із Іваськами та із Михаськами!
Приспів:
Любий Ісусе, мило нам всміхнися,
В кожній потребі за нас заступися!
Приспів:

Тиха ніч
Спи, Ісусе, спи,
Спатоньки ходи,
Я Тебе му колисати,
Пісеньками присипляти,
Спи, Ісусе, спи, маленький, (2)
Спи, серденько, спи.
Спи, лелійко, спи, Головку склони
Ту на рученьки Марії
Бач, вона Тебе леліє,
Спи, серденько, спи.
Спи, убогий, спи,
Рученьки зложи,
Йосифа ще не видати,
Несе хлібця Тобі дати,
Спи, серденько, спи.
Спи, терпіння, спи,
Очка зажмури,
Не питай, що колись буде,
Що зготовлять Ти хрест люди,
Спи, серденько, спи.

Великопосні пісні
Під хрест Твій стаю
Під хрест Твій стаю,
Спасителю мій милий, (2)
І молю Тебе, о, дай же мені
За гріхи жаль щирий.
За мене терпів, за мене
Ти розп'явся! (2)
За гріхи мої, провину мою,
Убити Ти дався.
Ісусе Ти мій! Твої безмірні муки (2)
Сильніше від слів взивають мене
До жалю, покути.
О, рани Твої, хоч і без уст і мови, (2)
Кличуть вони нас,
взивають завжди
До Твоєй любови.
Подай же мені про них все пам'ятати: (2)
Любити Тебе, боятись гріха,
Тебе прославляти.

Страдальна Мати
Страдальна Мати під хрестом стояла,
Стала ридати, в сльозах промовляла: (2)
«Ой, Сину, Сину, за яку провину
Переносиш нині тяженьку годину
На хресті!
Я Тебе купала гіркими сльозами,
Як малим ховала перед ворогами. (2)
А нині плачу, бо Тебе вже трачу ,
Вже Тя, милий Сину, більше не побачу,
Сину Мій!
Ти жертвувався всіх людей спасати,
За то діждався невинно вмирати, (2)
За світ лукавий, злобний і неправий,
Що сповнив на Тобі свій засуд кровавий
На хресті.
Моя підпоро, Мій Ти світе ясний!
Гаснеш заскоро, в'янеш безчасний. (2)
А що ж зі Мною станесь, сиротою?
Я сама на світі, як билина стою
Під хрестом.
Мій Боже милий, усердно Тя молю,
Додай Мені сили у нещаснім болю (2)
Тебе благаю, як сама лиш знаю,
І Тобі днесь Сина Мого поручаю
На хресті».

Чи ти був на Голготі?
Чи ти був на Голготі, чи ти бачив хреста,
На якому Син Божий вмирав?
Це за наші гріхи Він життям заплатив,
Щоб життя вічне ти і я мав.
Поможи, Боже мій, зрозуміти любов,
Що для нас показав на хресті,
Лиш тоді зможу я за Тобою іти
Серед бур і страждань на землі.
Не забуду ніколи страждання Христа,
Як між небом землею повис,
Де людину з Творцем назавжди примирив,
Щоб, хто прийме Христа, вічно жив.
Поможи, Боже мій, зрозуміти любов...
Бог давно кличе всіх, щоб до Нього прийшли,
А ти досі ще в світі живеш.
Чим ти платиш Йому за страждання і смерть,
За пролиту кров, що ти даєш?
Поможи, Боже мій,
зрозуміти любов...

Воскресні пісні
Сей день
Сей день нам Господь вишній дав,
То день святий, великий,
Спаситель наш із гробу встав
Царствує нам на віки. (2)
Чудо, чудо всіх чудес,
Істинно Христос воскрес!

Життя нам нове Бог дає,
Минула вже неволя —
Свобідно серце в грудях б'є,
Настала щасна доля. (2)
Чудо, чудо...
Сей день — то радість людям всім,
Той Божий день вітаймо,
Кріпім ся днесь і веселім,
Побідну піснь співаймо.
(2) Чудо, чудо...
Життя нам Бог з любови дав всім,
Дарує всю провину
І ми друг друга обіймім,
Любім свою родину.
(2) Чудо, чудо...
Се день прощення всіх гріхів,
Тож разом ся братаймо,
Забудьмо вже ненависть, гнів,
А миру піснь співаймо (2)
Чудо, чудо...
Життям тепер живем новим, -
Любови, миру, згоди,
Най щезне злоби мрячний дим,
А оживуть народи.(2)
Чудо, чудо...

Согласно заспіваймо
Согласно заспіваймо,
Веселімся разом днесь,
Ісуса прославляймо,
Він бо із мертвих воскрес.
2. Христос воскресе із мертвих,
Воскресе, воскресе, воскресе із мертвих,
Смертію, смертію смерть поправ,
Смертію, смертію смерть поправ
І сущим во гробіх живот, живот дарував.
Мироносиці жени
Ранком до гроба ідуть.
Мира на святі рани
Плачучи з собов несуть. (2)
Христос воскресе...
По дорозі питають:
Хто ж нам камінь відвалить?
І сумують, ридають,
Хто ж нам в поміч поспішить? (2)
Христос воскресе...
Ангел Божий наперед
Камінь з гроба відвалив
І невістам возвістив:
Що Ісус смерть побідив.
(2) Христос воскресе...
Жени до гроба ввійшли,
Де лежав безсмертний Цар,
Його в гробі не знайшли,
Тільки ризи і судар. (2)
Христос воскресе...
Согласно заспівайте,
Воскресшого витайте,
Радуймося нині всі,
Як Ангели в небесіх. (2)
Христос воскресе...

Христос воскрес! Радість з неба
Христос воскрес! (2)
Радість з неба ся являє,
Пасха красна днесь витає,
Радуйтеся щиро нині,
Бог дав щастя всій родині,
Бог дав радість нам з небес:
2. Христос воскрес!
Христос воскрес! (2)
Земленька зі сну збудилась,
В трави, цвіти замаїлась.
Звір і птичка веселиться,
Миром Божий світ краситься.
Люди! Мир дав Бог з небес:
2. Христос воскрес!
Христос воскрес! (2)
Мир нам сам Христос приносить,
Мир нам небо днесь голосить,
Мир той Божий всі витаймо,
Ласку Божу прославляймо,
Чудо Боже з всіх чудес:
2. Христос воскрес!
Христос воскрес! (2)
Ученики мир співають,
Страх і смуток забувають,
Слово Боже всім голосять
І спасення їм приносять;
А спасення йде з небес:
2. Христос воскрес!
Христос воскрес! (2)
В правді Божій просвітімся,
В правді Божій веселімся,
Щезла страшна вже неволя,
Завитала краща доля,
Доля Божая з небес:
2. Христос воскрес!
Христос воскрес! (2)
Радуйтеся Божі люди,
Най між нами гнів не буде,
Най цвіте любов все Божа,
Чиста, мила, як цвіт рожа,
Бо любов прийшла з небес:
2. Христос воскрес!

Пісні до Бога Отця
Бог є чиста любов
Бог є чиста любов,
Світ з любови створив,
До найглибших основ
Все любов'ю сповнив.
Бог є вічне буття
Безконечних віків,
Сяйво, радість, краса
Незліченних світів.

Боже мій, Боже, з Тобою пісня
Боже мій, Боже, з Тобою пісня,
З Тобою правда і надія,
З Тобою в смутку перемога,
З Тобою радісна дорога,
Коли життя несе тривоги,
Коли гнітить тебе неспокій,
Коли хтось хоче залякати,
І ти не знаєш, де сховатись...
Приспів:
Гітару в свої руки візьмеш,
Чужий десь світ позаду лишиш,
На тебе інші вже чекають,
Разом з тобою заспівають...
Світ нас чарує, світ нас манить,
Кар'єра, гроші і розваги.
А я усе це залишаю,
Бо я багатство інше маю.
Блакитне небо, білі хмари,
Високі гори, квіти, трави,
Гітари звук, знайома пісня,
і в серці радісна молитва.
Приспів:
Про правду люди забувають,
Лице під маскою ховають,
А я не хочу фальшувати,
Життя обманом будувати.
Мені чужі сум і тривога,
На мене жде нова дорога,
Я хочу радісно співати,
Я хочу з Богом мандрувати.
Приспів:

Пісні до Ісуса Христа
Витай між нами
Витай між нами, Христе, витай!
Щастя єдине в цей час гостини
В невиннім серці, серці дитини: (2)
Ти наше сонце, життя і рай,
Нехай радіє душа Тобою
І наповняється чаром-красою: (2)
Ти наше сонце...
Хай ця хвилина раєм нам стане,
Хай в нашу душу радість загляне:. (2)
Ти наше сонце...
У святих тайнах Ти найсвятіший,
Людському серцю Ти найлюбіший, (2)
Ти наше сонце...

Вірую, Господи
Вірую, Господи, і визнаю,
Що Ти - Син Бога живого,
(2) Прийшов на землю, щоб душу мою
Спасти від всякого злого.
Ти за причасника в храмі святім
Прийми мя в тайній вечері.
(2) Тайну Твоїм ворогам не повім
І не відчиню їм двері.
Не як той Юда, цілую Тебе,
Щоби віддати на муки,
(2) А як розбійник той, ще за життя
До Тебе взношу я руки.
Господи Боже, мене пом'яни,
Як прийдеш в царство небесне,
(2) І благодаттю мене осіни,
Нехай і грішник воскресне!
Нехай причастя це пресвяте
На кару м'я не осудить,
(2) Лиш на щасливе і вічне життя
Душу і тіло пробудить.
Боже, Ти милостив грішному будь
Мені в великій провині.
2. І безчисленні гріхи мої забудь,
Прости ми, Господи, нині

Пливи світами
Пливи світами, пісне любови,
Най звук твій громом сотен гуде,
(2) На нас спливає щастя чудове,
Сам Христос Господь у славі йде.
В малій хатині, в малім кивоті
Гостить безмежне щастя, любов,
(2) Сам Христос Господь, що на Голготі
За гріхи світу дав в жертві кров.
О Пресвятая тайно любови!
Перед Тобою мудрість німа:
(2) В час святой жертви Тіла і Крови
Хай за нас мовить віра тверда.
Хай за нас мовить і серце чисте,
Каяння сльози в наших очах:
(2) Витай між нами, Спасе наш Христе,
Всесильний Боже, чудний в ділах!

Тіло Христове
Тіло Христове прийму,
Спаса і Господа мого,
(2) В серце смиренне візьму
Вічного Бога живого.
Чашу спасення прийму
Тіла і крови святої
(2) Боже ім'я призову —
Дателя жизні благої.
Господа мого з небес
Не перестану хвалити,
(2) Серед покути і слез
Бога во вишніх молити.
Господи молю Тебе:
Вислухай голосу мого.
(2) Спасе, помилуй мене
І хорони м'я від злого.

Хочу я з Тобою жить
Хочу я з Тобою жить, Спасе Ти мій дорогий.
Хочу я Тобі служить
Кожен день земний. 2.
Миру без Христа нема,
Щастя без Христа дріма,
Світло лиш Тобі сія, Вічність Ти моя.
У неволі я гріха, Ти мене з гріха звільнив.
Мертвим був, та Ти мене з мертвих воскресив.
2. Миру без Тебе нема...
З серцем не борюся я,
Де епічне душа моя?
Лиш в Тобі, де всіх Твоїх
Світ дітей святих.
2. Миру без Тебе нема...
На Гол готі Ти страждав,
Кров свою святу пролляв,
В муках Ти тяжких вмирав,
Світ Тя не жалів.
2. Миру без Тебе нема...
Хочу, Господи, як Ти,
Хрест нести аж до мети.
Твердо знаю й вірю я –
Путь в Тобі моя.
2. Миру без Тебе нема...

Пісні до Святого Духа
Царю небесний, Боже могучий
Царю небесний, Боже могучий,
Всім Утішитель, Дух правди Ти,
Всюди присутній і всевидючий,
Твоєї ласки на нас зішли.
Царю небесний, скарбе ласк многих,
Дателю жизні на нас згадай,
Прийди, вселися в серця убогих,
Ласки Твоєї здрій нам подай!
Царю небесний, від всякої скверни
Ти очисти нас, око Твоє
Небо нехай нам знову приверне,
І душі наші, Блаже, спаси.

Царю небесний, Тройці Святої
Царю небесний, Тройці Святої,
Відвічна правдо, правдо свята,
Ти наповняєш весь світ собою,
Ти одним скарбом наше життя.
Всесильний Боже!
Лиш через Тебе
Спливає в серця наші життя;
В важку годину, у час потреби
Ти свою ласку на нас зішли.
А наші душі очисть з провини,
Най їх не плямить ні пил гріха,
Най Твоя ласка на них так злине,
Як животворна з небес роса.
Спасенням стань нам.
Ласки росою
Оживи серця, як зв'ялий цвіт,
А розцвитемся життям весною,
Вічної смерти зітремо слід

Богородичні пісні
О, Маріє, Мати Божа
О, Маріє, Мати Божа,
Зглянься Ти над нами,
Ми до Тебе прибігаєм
З сльозами, мольбами.
(2) Ми до Тебе прибігаєм
І серця приносим,
А у Тебе заступництва
Молимо і просим.
Заступайся в Сина Свого,
За нами, синами,
Свої мольби неси Йому
З нашими сльозами.
(2) Умоли нам гріхів прощі,
Мати, наша Ненько,
Щоб ми були серцем чисті,
Як роса раненько.
Щоб ми були серцем чисті,
Добре все творили,
Йшли слідами Сина Твого,
По-божому жили.
(2) Щоб ми жили, як Бог хоче,
В щасті чи в недолі,
Та все вірні, все згідливі
З судом Божой волі.
Все згідливі, все в надії
На ту нагороду,
Що хрестом з'єднав Спаситель
Для людського роду.
(2) О, Маріє, Мати Божа,
Встався Ти за нами,
Ти нам ввіки будеш Мати,
Ми Тобі — синами.

О, Мати Божа, о, райський цвіте
О, Мати Божа, о, райський цвіте,
Тебе благають вкраїнські діти: (2)
Не дай в неволі нам загибати,
Вкраїну нашу верни нам, Мати.
Де наші предки конали в ранах,
Не дай нам, дітям,
жити в кайданах,
(2) Позволь зібрати жертв наших жниво,
Вкраїну нашу верни нам, Діво.
О, Мати Божа, неба княгине,
Хай наша пісня до Тебе лине,
(2) В тій пісні просьба покірна-щира,
Дай нам діждатись волі і мира.

Пренебесна, пречудесна
Пренебесна, пречудесна Діво Маріє! (2)
Ти нам Мати всім єдина,
Наймиліша в Свого Сина,
Мати Божа, Маріє!
Найчесніша, наславніша Діво Маріє! (2)
Херувими, серафими
Величають Тя з святими,
Мати Божа, Маріє!
Зоре ясна і прекрасна, Діво Маріє! (2)
Ти надія наша в небі
І заступниця в потребі,
Мати Божа, Маріє!
О, всепіта славо світа, Діво Маріє! (2)
Пісню Ти заносим щиру
І молитву на офіру,
Мати Божа, Маріє!
Благодатна і ласкава, Діво Маріє! (2)
На життя бурхливім морю,
Помагай нам в нужді, горю,
Мати Божа, Маріє!
Ти дорога всім до Бога, Діво Маріє! (2)
Від гріхів все хорони нас,
І до неба заведи нас,
Мати Божа, Маріє!

Вихваляйте, доли, гори
Вихваляйте, доли,гори,
Луги, цвіти, ліси, бори, (2)
Найкраснішу над всі діви,
Чудо дивне Божой сили.
Милим шумом, нуж, потічки,
Тай піснями, любі птички, (2)
Честь віддайте днесь Цариці,
Непорочній Всі дівиці.
Всі скажіть їй: о, Маріє,
О Пречудна Ти леліє! (2)
Найже буде честь і слава
Творцю Твому, о ласкава!
Ти в любові нам сонце ясне,
Нею повне серце красне; (2)
Ти нам місяць і зірниця:
Бо вся чиста Ти дівиця!
Ти як рожа цвітка біла,
Що світ вонею наповнила, (2)
Без порока Ти зачата,
А по смерти в небо взята!
Що Ти Богу так милою,
Це покора причиною; (2)
Ця покора учинила,
Що Ти Бога породила!
О Пречудна Діво Мати,
Не давай нам загибати, (2)
Для любови Сина Свого,
Хорони нас всіх від злого.
Дай нам в ласці Божій жити,
Свято нашу жизнь скінчити, (2)
В небі Бога вихваляти,
Вдячну піснь Ти заспівати.

О, Всепітая Царице
О, Всепітая Царице,
Укріпи нашу любов,
Величати Тебе будем
Піснями священних слов.
Приспів:
Радуйся, святая Діво,
Радуйся, святая Мати,
Випросила Ти у Бога
Більш людей всіх благодати.
За труди Твої земнії
І за всю Твою любов
Величати Тебе будем
Піснями священних слов.
Приспів:
Ти Цариця всього світу
І Владичиця землі,
Покровительниця грішних
І Заступниця в путі.

Приспів:
Випроси нам всім у Бога,
Ти ж бо є святая Мати,
Серце чисте, а у Духа —
Всесвятої благодати.
Приспів:
Прийди до нас з милосердям,
В цей день празничний, святий,
Прийди із благословенням,
Під покров візьми святий.
Приспів:
За віддання всесвятеє
І за всю Твою любов,
Прославляти Тебе будем
Піснями священних слов.
Приспів:
Діво, чистая святая,
Україну збережи.
Дай їй долю, дай їй славу,
Весь народ благослови.
Приспів:

Хтось та й вродиться
Хтось та й вродиться
з нас нещасливий,
Я не знаю яким був мій рід.
2, Пресвята Богородице Діво,
Вирушаєм сьогодні в похід.
Затріпочуть хоругви крилами,
Запорізький лунатиме марш
2. Не заручені ми із милими,
Цілий полк неодружених нас.
Помолюся і в путь, як водиться,
Треба йти до чужих вже сторон.
2. Бережи ж Ти мене, Богородице,
Щоби я не потрапив в полон.
А як я ненароком загину,
Хай мене поховають задня,
2. Понесуть на руках побратими,
Поведуть вороного коня.
Братство вдарить ураз із мушкетів,
Загримить полковий тулумбас,
2. Дух мій, Діво, тоді вже відлетить
Аж на Січ, в Україну до нас.

Пісня до Блаженної Йосафати
Ласками багата
Засіяла в Жужелі зірниця,
Діло рук Небесного Отця,
Доброти і радості криниця
Напоїла спрагнені серця.
Приспів:
2. Ласками багата,
Нині й повсякчас,
Мати Йосафато,
Моли Бога за нас.
Ти пішла за прикладом Марії
По святій стежині до мети,
В чистоті пахучої лелії
Хрест життя зуміла пронести.
Приспів:
Ми усі — твої духовні діти,
Збережем у серці назавжди,
Приклад твій — любити і терпіти,
У Христа ступаючи сліди.
Приспів:

Пісні до Святого Миколая
О хто, хто Миколая любить
О хто, хто Миколая любить,
О хто, хто Миколаю служить,
Тому святий Миколай
На всякий час помагай, Миколаю!
О хто, хто спішить в твої двори,
Цього ти на землі і морі
Все хорониш від напасті,
Не даєш му в гріхи впасти, Миколаю!
хто, хто к' ньому прибігає,
На поміч його призиває,
Той все з горя вийде ціло,
Охоронить душу й тіло, Миколаю!
Омофор твій нам оборона
одна від бід охорона.
Не дай же марно пропасти,
Ворогам у руки впасти, Миколаю!
Миколаю, молися за нами,
Благаєм тебе зі сльозами,
Ми тя будем вихваляти,
Ім'я твоє величати
Навіки.

Яка радість
Яка радість, який рай –
Іде святий Миколай,
Несе нам даруночки,
Втіху і пакуночки.
Тому кожух, тому шапку,
Тому булку, тому бабку,
Тому свитку тепленьку
І сорочку новеньку.
А хоч би кого минув,
Та за нього не забув,
Бо другого остеріг,
Щоби ближньому поміг.

Біблійна тематика
Ходить Ісус при воді
Ходить Ісус при воді,
Галилейськім озері,
Кличе Він мене й тебе:
"Всі ходіть за Мною".
Симона запитав: "Підеш ти зі Мною?"
Симон відповів: "Так, піду з Тобою".
Як Андрій, Йоан і Яків
вчули поклик, щоб іти,
Залишили все, що мали,
поспішно пішли.
Кличе Ісус мене й тебе:
"Будемо друзями. Я даю нове життя,
всі ходіть за Мною".

Пісні про спільноту
Ми є родина
Даваймо разом руки
Складімо до Христа,
Нехай радіє небо
І вся наша земля.
Даваймо разом нині
Скажімо до Христа,
Що ми є всі родина
Небесного Отця.
Приспів:
2. Ми є родина (3)
У Христі.
Як добре у родині
Життя своє прожити,
Як добре у родині,
Добро й біду ділити.
І як радіє мати,
І як радіє тато,
Коли в своїй родині
Так діточок багато.
Приспів.
Як Бог є нашим татом,
Марія наша мати.
Радіють нині з нами,
Своїми діточками.
Багата наша хата,
Та ще й багатша стане,
Як мир й любов на світі
Усюди тай настане.
Приспів.

Це я будую спільноту

Це я, це я будую спільноту, (3)
Будую спільноту, будую.
Приспів:
Через гори, доли,
Через океан,
Ідім в усі краї,
Творім спільноти.
Це ти, це ти будуєш спільноту... (3)
Приспів. Це ми, це ми будуєм спільноту... (3)
Приспів. Ісус, Ісус будує спільноту... (3)
Приспів. Любов, любов будує спільноту... (3)
Приспів.

Пісні для дітей
Бог любить всіх людей
Бог любить всіх людей:
І мене, і тебе,
І великих, і малих
З любов'ю прийме.
Приспів:
Всім скажіте,
Вість усім несіте,
Що Отець Небесний
Радо всіх прийме!
Він свого Сина дав
І мені, і тобі,
Щоби не страждати більш
Людям на землі.
Приспів:

Ти, дорогенька дитина моя
Ти дорогенька дитина моя,
Образом моїм. Алилуя.
У Христі хрещена. Алилуя.
Повна життя. Алилуя.
Повна мого Світла. Алилуя.
В Духа печаті. Алилуя.
Жий в Святім Дусі, що даю тобі,
Жий ти в Мені, а Я живу в тобі.

Тому, хто біля тебе
Тому, хто біля тебе, руку дай, руку дай,
Тому, хто біля тебе, руку дай.
2. Незалежно від раси чи кольору людей,
Ти люби усіх, усім роби добро.
Тому, хто біля тебе, дай любов... Незалежно...
Тому, хто біля тебе, серце дай... Незалежно...
Тому, хто біля тебе, усміхнись... Незалежно...
Тому, хто біля тебе, все віддай Незалежно...
Того, хто біля тебе, поцілуй... Незалежно...

Кінець, і Богу слава!

Бібліотека » Духовність » Молитви, духовні практики » Молитовник дитини
Сторінка 2 з 2«12
Пошук:

© 2008-2017 Свята Традиція УГКЦ

Яндекс.Метрика