Головна сторінка сайту
Сторінка 2 з 2«12
Архів - тільки для читання
Бібліотека » Духовність » Молитви, духовні практики » Mолитовник християнської родини
Mолитовник християнської родини
Дата: Неділя, 07.03.2010, 21:32 | Повідомлення # 6
МОЛЕБЕНЬ ДО БОГОМАТЕРІ

Священик: Благословен Бог наш завжди, нині, і повсякчас, і на віки вічні.
Люди: Амінь.
Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі.
Царю небесний, утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, скарбе дібр і життя подателю, прийди і вселися в нас і очисти нас від усякої скверни, і спаси, благий, душі наші.
Святий Боже, святий кріпкий, святий безсмертний, помилуй нас. (3)
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.
Пресвята Тройце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Святий, посіти і зціли немочі наші, імені Твого ради.
Господи, помилуй (3)
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки вічні.
Амінь.
Отче наш, Ти, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє, нехай прийде царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі.
Хліб наш щоденний дай нам сьогодні. I прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим, і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.
Священик: Бо Твоє єсть царство, і сила, і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині, і повсякчас, і на віки вічні.

Тропар, голос 4
До Богородиці з запалом нині прибіжім, грішні і смиренні, і припадім у покаянні, взиваючи з глибини душевної: „Владичице, поможи, змилосердившись над нами, поспішися, бо загибаємо від множества гріхів. Не заверни рабів Твоїх „з нічим, бо в Тобі єдину заступницю маємо.”
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.
Не замовкнемо ніколи, Богородице, про силу Твою говорити ми, недостойні - бо коли б Ти не предстояла, благаючи, хто б нас вирятував від стількох бід? Не відступимо від Тебе, Владичице: Твоїх бо рабів рятуєш завжди від усякої нужди, єдина благословенна.
Священик: Будьмо уважні. Мир всім. Премудрість, будьмо уважні.

Прокімен, голос 4
Пом’яну ім’я Твоє у всякому роді і роді.
Стих: Слухай, дочко, і споглянь, і прихили вухо твоє.
Священик: Господеві помолімся.
Люди: Господи, помилуй.
Священик: Бо Ти святий єси, Боже наш, і у святих спочиваєш, і Тобі славу возсилаємо: Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки вічні.

Голос 4:
Усе, що живе, нехай хвалить Господа.
Стих 1: Хваліте Бога у святині Його.
Стих 2: Хваліте Його у твердині сили Його.
Священик: Щоб сподобилися ми слухання святого Євангелія, Господа Бога молім.
Люди: Господи, помилуй. (3)
Священик: Премудрість, прості. Вислухаймо Святого Євангелія. Мир всім.
Люди: I духові Твоєму.
Священик: Від Луки Святого Євангелія читання.
Люди: Слава Тобі, Господи, слава Тобі.
Священик: Будьмо уважні.
I читає Євангеліє від Луки, зач. 4 (I, 39-49. 56):
У ті дні, вставши, Марія пішла з поспіхом в гори, до міста Юдового, і ввійшла в дім Захаріїв. і привітала Єлисавету. I сталося, як почула Єлисавета привітання Маріїне: заіграло дитя в утробі її. I сповнилася Духа Святого Єлисавета, і скрикнула сильним голосом, і сказала: „Благословенна Ти між женами і благословенний плід утроби Твоєї. I звідки мені це, щоб мати Господа мого прийшла до мене? Як тільки залунав голос привітання Твого в моїх вухах, заіграло з радощів дитятко в моїй утробі.” I блаженна, що увірувала, бо звершеним буде сказане їй від Господа. I сказала Марія: „Величить душа моя Господа і возрадувався дух мій у Бозі, Спасі моїм, бо споглянув на смирення раби своєї. Ось від нині блаженною величатимуть мене всі роди. Бо величчя сотворив мені Сильний, і святе ім’я Його. Пробула ж Марія з нею яких три місяці і вернулася в дім свій.
Люди: Слава Тобі, Господи, слава Тобі.

Благання
Священик:
Пресвята Діво, Маріє, Богородице премилосердна, радуйся і спаси тих. що на Тебе уповають.
Люди: Пресвята Богородице, спаси нас.
Священик: Мати Христа, Бога нашого, радуйся:
Мати предвічної любові, радуйся:
Мати Божої благодаті, радуйся:
Діво, від Херувимів світліша, радуйся:
Діво, від Серафимів славніша, радуйся:
Маріє, голубко неосквернена, радуйся:
Маріє, запашна квітко дівицтва, радуйся:
Маріє, добра вихователько дів, радуйся:
Маріє, заступнице перед справедливим Суддею, радуйся:
Маріє, потіхо заплаканих, радуйся:
Маріє, прибіжище грішників, радуйся:
Маріє, посереднице, що не покинула нас після свого успення, радуйся:
Маріє, єдина чиста й благословенна, радуйся:
Опісля співаємо оці стихири на голос 2, под. „Коли із дерева”:

За всіх Ти молишся, Благая, за тих, що прибігають з вірою під могутній Твій покров, бо іншого тривалого порятунку перед Богом у бідах і скорботах ми, грішні, не маємо, обтяжені гріхами незліченними. Мати Бога Всевишнього, тому то ми Тебе припадаємо: ізбави від усяких негод рабів Твоїх.
Стих: Пом’яну ім’я Твоє у всякому роді і роді.
Усіх скорбних радість, і пригнічених заступнице, і голодуючих кормителько, скитальців потіхо, бурями гнаних пристане, хворих посіщення, немічних покрове і заступнице, жезл старост. Мати Бога Всевишнього, Ти єси пречистая. Поспішися молитися, щоб спастися рабам Твоїм.
Стих: Слухай, дочко, і споглянь, і прихили вухо твоє.
Радуйся, Пречиста Діво, радуйся, цінний скиптре Царя Христа, радуйся, зростивша грізно таїнственне, радуйся, двере небесна і неопалима купино, радуйся, всемірне світло, радуйся, всіх радосте, радуйся, вірних спасення, радуйся, заступнице всіх християн і прибіжище, Владичице.
Голос 8:
Радуйся, Вселенної похвало, радуйся, храме Господній, радуйся, горо, тінню сповита, радуйся, всіх прибіжище, радуйся, світильниче золотий, радуйся, славо, правовірних всечесна, радуйся, Маріє, Мати Христа Бога, радуйся, раю, радуйся, Божественна трапезо, радуйся, тіне, радуйся, ручко всезолота, радуйся, всіх уповання.
Священик: Покірно схиливши свої голови і коліна, Господа Бога молім.
Люди: Господи, помилуй (3).

Молитва до Пречистої Діви Марії

Згадай, о всемилостива Діво Маріє, що від віків не чувано, щоби той, що прибігав під Твій покров, чи просив у Тебе помочі, чи молив про заступництво. - був невислуханий. У тім упованні і я удаюся до Тебе, Діво понад усі діви, й Мати моя, приходжу і стаю перед Тобою, та, каючись у своїх гріхах, прошу: „Мати Слова, не погорди словами моїми, а послухай їх ласкаво і вислухай. Амінь.
Умилосердися, найліпша Мати над тими, що відпали від святої католицької Церкви і виєднай їм ласку навернення. Амінь.”
Опісля єктенія:
Помилуй нас Боже, по великій милості Твоїй, молимось Тобі: вислухай і помилуй.
Ще молимось Господеві Богу нашому, щоб вислухав голос моління нас, грішних, і помилував рабів Своїх, і охоронив їх від усякої скорби, біди, гніву і нужди, і всякого болю душевного і тілесного, і дарував їм здоров’я з довголіттям. Промовмо всі: „Скоро вислухай і милостиво помилуй.”
Ще молимось, щоб зберегтися городові цьому (або селу цьому) і святому храму цьому, і всякому городові, селу і країні, від голоду, загибелі, землетрусу, потопу, граду, вогню, меча, нападів чужинців і міжусобної брані, і щоб Він був милостивий , добро-привітний і добропомічний, благий і чоловіколюбний Бог наш, і відвернув увесь гнів свій, що наступає на нас, та ізбавив нас від належної праведної Своєї погрози і помилував нас.
Ще молимось, щоб Господь Бог вислухав голос моління нас, грішних, і помилував нас.
Вислухай нас, Боже, Спасителю наш, уповання всіх кінців землі, і тих, що на морі далеко, і, Милостивий, будь милостивим, Владико, до гріхів наших і помилуй нас. Бо милостивий і чоловіколюбець Бог єси. I Тобі славу возсилаємо: Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки вічні.
Священик:
Премудрість.
Чеснішу від Херувимів і незрівнянно славнішу від Серафимів, що без зотління Бога Слово породила, сущу Богородицю Тебе величаємо.
Священик:
Слава Тобі, Христе Боже, уповання наше, слава Тобі.
Люди: Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь. Господи, помилуй (3) Благослови.
Священик:
Христос, істинний Бог наш, молитвами Пречистої Своєї Матері, преподобних і богоносних отців наших і всіх Святих помилує і спасе нас, як Благий і Чоловіколюбець.
Дата: Неділя, 07.03.2010, 21:37 | Повідомлення # 7
ВЕЧІРНІ МОЛИТВИ
Подумай собі, що стоїш перед престолом Всевишнього. Віддай Йому найглибший поклін і говори:

Мій всемогутній Боже! Віддаю Тобі найбільшу честь і в покорі впаду на своє лице, бо знаю, що Ти тут приявний у цілій Своїй величі!
Вірую в Тебе, мій Боже, бо Ти непомильна Правда; надіюся на Тебе, бо Ти безконечно добрий; люблю Тебе цілим своїм серцем, бо Ти достойний найбільшої любові; люблю також і ближнього свого задля Тебе.
Дякую Тобі, всемогутній Боже, за всі добродійства, що я їх від Тебе отримав. Ти пам’ятав про мене перед віками; Ти сотворив мене з нічого; Ти віддав Свого любого, єдинородного Сина для мого спасення й щодня обсипаєш мене нечисленними добродійствами. Чим же я, Господи Боже, відплачу Тобі за всі ці дари? Прилучіться до мене ви всі, небесні духи, щоб разом величати безконечне милосердя мого Бога, котрий так щедро розкидає Свої дари такому нужденному й невдячному сотворінню.
Мій Боже! Який я Тобі невдячний! За стільки Твоїх ласк, за стільки Твоїх добродійств, які на мене щохвилини зсилаєш, я не лише не дякую Тобі, але ще смію Тебе ображати гріхами. Але не карай мене по Своїй справедливості за ті гріхи, а помилуй мене по Своєму безконечному милосердю. Я хочу жалувати за ті гріхи та перепросити Тебе!
Тому просвіти мене, Святий Душе, вділи мені Свого небесного світла, щоб я пізнав гидь і злобу гріха. Наповни мене таким омерзінням настільки, щоб я міг зненавидіти гріх так, як Ти його ненавидиш. Дай мені таку сильну волю, щоб я радше вмер, аніж зробив хоч би найменший гріх!
Тепер пригадай собі все, що ти через день зробив (-ла) злого.
А коли пізнаєш, що ти в дечому образив (-ла) Господа Бога, то мусиш щиро жаліти. Зроби собі, отже, коротенький:

Іспит совісті

Щодо Господа Бога:
Чи не опустив(-ла) що з релігійних обов’язків? – Чи не був(-ла) недбалий(-ла) в їх відправленні? - Як заховував(-ла)ся в церкві? - Чи на молитві не думав (-ла) добровільно про інше? - Чи відкидав(-ла) спокуси? - Чи не спротивляв (-ла)ся Божій ласці, натхненням Св. Духа?
— Чи не нарікав(-ла), коли що зле йшло?
Щодо ближніх:
Чи не мав(-ла) ненависти до кого? - Чи не позаздрив(-ла) кому? - Чи не сварив(-ла)ся з ким? - Чи не бив(-ла) кого? - Чи не кляв(-ла) кого? - Чи не згіршив(-ла) кого злим прикладом, особливо молодших?
Щодо себе самого(-ї)
:
Чи не хвалив(-ла)ся? –Чи не зважав(-ла) на людські гадки? - Чи не говорив(-ла) неправди? – Чи не мав(-ла) злих гадок? - Чи не пожадав(-ла) чого? – Чи не заховував(-ла) міри в їді та напоях? - Чи не був(-ла) нетерпеливий(-а), не сердив(-ла)ся? – Чи не був(-ла) лінивий(-а) щодо обов’язків свого стану? А може сумління ще чимось докоряє? Коли спостережеш, що ти в дечім провинив(-ла)ся, розбуджуй у собі сердечний жаль:

Мій предобрий Боже! Як мені тепер соромно, коли бачу, що я зробив стільки гріхів! Жалую, що я прогнівив(-ла) Тебе, свого найліпшого Господа і Бога. Така то моя вдяка Тобі, мій Боже, за всі Твої добродійства! Ти за мене кров Свою пролив, а я Тебе ображаю. Бачу, що вже задалеко зайшов я в своїй злобі! Бачу й чую, що стою над пекельною прірвою. Знай те, мій Боже, що належиться мені кара. Але не карай мене, мій предобрий Пане. Прирікаю Тобі, що поправлюся, що зміню своє життя. Дай мені лише Свою ласку, бо без неї я ні кроку вперед не зроблю. Дай ласку, щоб я від сьогодні не допустив(-ла)ся вже ніякого гріха, а щоб до смерті жалував(-ла) за те, що дотепер вчинив(-ла).

Молитва св. Макарія Вел. до Бога-Вітця
Боже вічний царю всіх сотворінь! Ти дозволив мені дочекатися цієї вечірньої пори. У покорі серця й з душі пройнятої жалем благаю Тебе: прости мені гріхи, що їх я допустив(-ла)ся сьогодні й через ціле своє життя ділом, словом і думкою. Ще молю Тебе, Боже, очисти мою душу й тіло; дай мені провести спокійно ніч. Та й опісля зділай, щоб я знов встав зі смиренного свойого ложа і Твоєму імені. Визволи мене, Господи, від марних думок і лукавих похотей. Бо Твоє царство, й сила, й слава Отця, і Сина, і Святого Духа, сьогодні, й завжди, й по віки вічні. Амінь.

Молитва св. Антіоха до Г. Ісуса Христа
Господи Вседержителю, предвічне Слово Отця, сам совершенний Боже, Ісусе Христе! Благаю Тебе: не відступай від мене цієї ночі задля превеликого Твого милосердя. Ісусе, пастирю добрий, не дай, щоб я попав(-ла) у диявольські сіті цієї ночі, або коли-небудь за ввесь час мого життя. Ісусе! Охороняй мене Своєю могутньою ласкою під час сну. А коли встану, просвіти, Ісусе, мій розум світлом мудрості Св. Євангелія, огрій мою душу любов’ю Твого хреста, пройми моє серце чистотою слова Твойого. Дай, Господи, щоб я встав і славив Твоє пресвяте Ім’я. Тобі належиться слава з безначальним Твоїм Вітцем і Пресвятим Духом на віки. Амінь.

Молитва до Св. Духа
Небесний Царю, Утішителю, Душе правди, змилосердися наді мною грішним(-ою) і відпусти мені, негідному(-ій) слузі Твойому(-їй), усе, чим я провинив(-ла)ся! Прости мені, гріхи, які я зроби(-ла) по волі й по неволі, свідомо й несвідомо. Прости мені, коли я Твоїм святим іменем заклинав(-ла)ся, коли я в часі молитви думав(-ла) про що інше, або був недбалий(-ла). Прости мені, коли я кому докорив(-ла) або оклеветав(-ла) кого. Прости мені, коли я убогим погордив(-ла). Прости мені, коли я величав(-ла)ся, або дав(-ала) волю розгніваному серцю. Прости мені, коли я щось зле подумав(-ла), або щось лукаве сказав(-ла). Прости мені всі мої несвідомі неуваги й добровільні лукавства, що їх я сьогодні допустив(-ла)ся. Усе те прости мені, Всеблагий Владико і дай, щоб я спокійно заснув(-ла), а коли встану, Тобі поклонив(-ла)ся і почав(-ла) нове життя на славу Твою, що царюєш з Вітцем і Сином у безконечні віки. Амінь.
Молитва св. Йоана Дамаскина
Владико, Чоловіколюбче. мій Боже! Чи не буде ця постіль нині гробом мені? Чи, може, ще просвітиш денним світлом окаянну мою душу? Оце гріб переді мною і за плечима моїми! Боюся Твого суду, Господи, боюся безконечної муки, а проте, не перестаю злими ділами гнівити Тебе, мого Господа й преблагого Бога, Пречисту Твою Матір, святого Ангела Хоронителя й Святих моїх заступників. Знаю, Господи, що я недостойний(-а) великого милосердя Твого, а достойний(-а) гострого засуду й усякої муки. Але, Господи мій, чи я хочу, чи не хочу, спаси мене, єдиний Спасе милосердний! Бо коли спасеш праведника, коли помилуєш чистого, то це не диво: вони бо й достойні помилування Твого. Але Ти, Господи, покажи на мені, грішнім(-ій), велику Твою любов і об’яви велике чоловіколюбіє Твоє тим, що не дозволиш моїй злобі перемогти Твою невимовну доброту та Твоє милосердя. Бо Ти один могутній, Ти один милостивий. Тобі віддаю себе цілого, роби зі мною по Твоїй волі. Амінь.
Молитва до Пресвятої Богородиці

Пресвята й Пречиста Богородице Діво, Мати Божа, а моя наймогутніша Заступнице! Твоїй опіці вручаю свою душу, тіло й усе, що маю. Охороняй мене, найліпша моя Мати, в цю ніч від сітей диявола і від дочасних нещасть та випроси мені в Твого Сина, а Господа й Бога мого, щоб я встав(-ла) з розцвітом дня та славив(-ла) Тебе, свою Царицю й Матір. Амінь.
Молитва до Ангела Хоронителя

Ангеле Божий, а мій вірний Хоронителю! - Будь при мені цієї ночі й охорони мене від усякого душевного й тілесного зла. А коли Боже милосердя дозволить мені завтра прокинутись, Ти пригадай, щоб я гарячим серцем віддав(-ла) славу Богові та ревно взяв(-ла)ся виконувати обов’язки свого стану. Стережи мене, Божий Ангеле, все моє життя, щоб коли наспіє для мене година вічного спочинку, я удостоїв(-ла)ся слави, якою Тебе наділив Бог і Господь Наш у Царстві Своєму. Амінь.
Молитва за померлих

Умилосердися, Господи, над душами моїх померлих родичів, братів, сестер, свояків і над душами всіх, що жили в правдивій вірі та зійшли з цього світу в надії на воскресення й вічне життя. Прийми їх до Небесного Твого Царства, де сяє ясність лиця Твого й де Ангельські Хори славлять Тебе по віки. Амінь.

Моє уповання † Отець, моє пристановище † Син, моя охорона † Дух святий. Тройце Свята, Боже мій, слава Тобі!
Боже, будь милостивий мені грішному(-ій)!
Боже, очисти мене з моїх гріхів і помилуй мене!
Без числа я нагрішив(-ла), Господи, прости мені.
Псалом Давидів 102
(у широкому поясненні)
Благослови, моя душе Господа, й усе нутро моє: серце, розум і воля, кожна думка й усі почування нехай вдячно хвалять святе Його Ім’я. Безустанно благослови, моя душе, Господа й не забувай ніколи за всі Його дари й добродійства. Хвали Господа, що очищає всі твої беззаконня й оздоровлює всі твої недуги й терпіння, які за гріхи на тебе спадають. Він визволяє від заслуженої смерти твоє життя, до того ж іще вінчає тебе милосердям і багатими ласками. Він задовільняє всяке твоє бажання до добра так, що все обновляється, як орлина молодість твоя, що з Його ласки, як орел, у нове пір’я, ти у нову силу одягнешся. Всякому подає милосердя Своє Господь і присуджує суд справедливий усім усім покривдженим. Він показав Свої праві шляхи Мойсеєві й синам Ізраїлевим об’явив волю Свою. Щедрий і милостивий Господь, довготерпеливий і многомилостивий. Не завжди прогнівується й не на віки залишається неприязний. Не по беззаконнях наших творив Він нам, ані по гріхах наших відплачував нам, коли лише ми щиро до Нього навертались, бо як високо небо від землі, так звеличив і на віки утвердив Господь милосердя Своє для тих, що бояться Його. Яка безмірна ця висота, таке безконечне милосердя Його. Як далеко схід від заходу, так, прощаючи, Господь віддалює наші беззаконня від нас. Як милує батько синів, так від віків Господь обдаровує ласками тих, що бояться Його. Бо він знає марний наш устрій і пам’ятає, що ми – порох землі. Так, по своїй тілесній природі чоловік вельми нужденне сотворіння. Як трава дні життя його. Як цвіт польовий, так і він – скоро відцвітає. Бо ледве подув вітру перейде по ньому, по тому цвітові, а вже й не стане його. Так і людина: не пізнала би більше свого місця, хоч би могла вернутися по смерті, бо застала б те місце зайняте іншим. Тому то Бог не опускає чоловіка, тому то милость Господня розпростирається від віків і до віку на тих, що бояться Його. I справедливість Його розстелює охорону свою на внуків і правнуків тих людей, що бережуть завіт Його, та пам’ятають на заповіді Його, щоб їх совісно виконувати. Господь на небі оснував престол Свій, і царська власть Його володіє над усіми людьми й цілим світом. Тож благословіть Господа всі Ангели Його, можні силою в боротьбі за честь Божу, ви, що сповняєте радо всякий приказ Його й усе готові слухати голосу слів Його. Благословіть Господа всі небесні сили Його, вірні слуги Його, що все радо виповняєте волю Його. Благословіть Господа усі творива Його по цілому світу, й на кожному місці безмірного Царства Його. Благослови й ти, душе моя, Господа!
Поклавшись до постелі
† Заступи мене, Господи, силою чесного й животворного хреста й спаси мене від усього злого. Амінь.

Бібліотека » Духовність » Молитви, духовні практики » Mолитовник християнської родини
Сторінка 2 з 2«12
Пошук:

© 2008-2017 Свята Традиція УГКЦ

Яндекс.Метрика