Головна сторінка сайту
Сторінка 1 з 212»
Архів - тільки для читання
Бібліотека » Духовність » Молитви, духовні практики » Mолитовник християнської родини
Mолитовник християнської родини
Дата: Неділя, 07.03.2010, 21:02 | Повідомлення # 1
МОЛИТВИ ЩОДЕННІ

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь. (3).
За молитвами святих наших Отців, Господи Ісусе Христе, Боже наш, помилуй нас.
Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі.
Молитва до святого Духа
Царю небесний, Утішителю, Душе істини, що всюди єси й усе наповняєш, Скарбе дібр і життя, подателю прийди і вселися в нас і очисти нас від усякої скверни, спаси, Благий, душі наші.
Трисвяте
Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас. (3).
Мале Славослів’я
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.
Молитва до Пресвятої Тройці
Пресвята Тройце, помилуй нас, Господи, очисти нас з наших гріхів, Владико, прости беззаконня наші, Святий прийди та вилікуй немочі наші, імені Твого ради.
Господи, помилуй (3).Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.
Господня молитва
Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє, нехай прийде царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні, і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим, і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого. Амінь
Поклін Ісусові Христові
Прийдіте, поклонімся Цареві нашому Богу.
Прийдіте, поклонімся Христові, Цареві нашому Богу.
Прийдіте, поклонімся і припадім до самого Господа Ісуса Христа, Царя і Бога нашого.
П’ятдесятий Псалом
Помилуй мене, Боже, з великої милості твоєї, і багатством щедрот Твоїх очисти мене з беззаконня мого.
Обмий мене повнотою з беззаконня мого, і від гріха мого очисти мене.
Бо беззаконня моє я знаю, і гріх мій є завжди переді мною.
Проти Тебе самого я згрішив та перед Тобою вчинив зло, щоб Ти оправдився в словах Твоїх і побідив, коли Тебе будуть судити.
Се бо я в беззаконнях зачатий і в гріхах породила мене мати моя.
Та Ти, що полюбив правду, явив єси мені незвісні й тайні правди Твоєї премудрості.
Окропиш мене іссопом - і стану чистий; обмиєш мене – й біліший стану від снігу.
Дай, мені відчути радість і веселість, щоб зраділи кості, які ти сокрушив.
Відверни лице Твоє від гріхів моїх, і всі мої беззаконня очисти.
Серце чисте створи в мені, Боже, і дух потужний віднови в нутрі моєму.
Не відкинь мене від лиця Твого і Духа Твого Святого не відійми від мене.
Поверни мені радість спасіння Твого й духом владичним утверди мене.
Вкажу беззаконним дороги Твої, щоб нечестиві до Тебе навернулися.
Визволи мене від вини крови, Боже, Боже спасіння мого, щоб язик мій радісно прославив справедливість Твою.
Господи, губи мої відкрий, щоб уста мої сповістили хвалу Тобі.
Бо якби Ти жертви захотів, дав би я. Та всепалення не миле Тобі.
Жертва Богові - дух сокрушений, Серцем засмучений і смиренним Бог не погордить.
Ущаслив, Господи, благоволінням Твоїм Сіон, і нехай відбудуються стіни єрусалимські.
Тоді вподобаєш собі жертву правди, приношення і всепалення; тоді покладуть на вівтар Твій тельців.
Символ віри
Вірую в єдиного Бога, Отця Вседержителя, Творця неба й землі, й усього видимого і невидимого.
I в єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, єдинородного, від Отця рожденого, перед усіма віками.
Світло від Світла, Бога істинного, від Бога істинного, рожденого, несотвореного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося.
Він задля нас людей, і нашого ради спасіння зійшов із небес, і воплотився з Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком.
I був розп’ятий за нас за Понтія Пилата і страждав і був похований.
I воскрес у третій день, згідно з Писанням. I вознісся на небо, і сидить праворуч Отця.
I вдруге прийде зі славою, судити живих і мертвих, а його царству не буде кінця.
I в Духа Святого, Господа животворного, що від Отця і Сина ісходить.
Що з Отцем і Сином рівнопоклоняємий і рівнославимий, що говорив через пророків.
В єдину, святу, соборну й апостольську Церкву.
Ісповідую одне хрещення на відпущення гріхів.
Очікую воскресення мертвих; і життя майбутнього віку. Амінь.
Молитва покаяння

Ослаби, прости, відпусти, Боже, прогрішення наші: добровільні і недобровільні, що в думці і в помислі, що вдень і вночі - все нам прости, бо Ти Благий й Чоловіколюбець.
Молитва до Пречистої Діви Марії
Богородице Діво, радуйся, благодатна Маріє, Господь з Тобою. Благословенна Ти між жінками і благословенний плід лона Твого, бо Ти породила Христа Спаса, Ізбавителя душ наших.
Достойно є воістину величати блаженною Тебе, Богородицю, всеблаженну і пренепорочну, і Матір Бога нашого. Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що без зотління Бога Слово породила, сущу Богородицю, тебе величаємо.
Під Твою милість прибігаємо, Богородице Діво. молитвами нашими в скорботах не погорди, але від бід визволи нас, єдина чиста і благословенна.
Преславна Вседіво, Богородице! Прийми молитви наші і, донеси їх Синові Твоєму і Богові нашому, щоб заради Тебе спас душі наші.
Молитва до святих Ангелів
Усі Небесні Сили, святі Ангели й Архангели, моліть Бога за нас грішних.
Молитва до всіх Святих
Святі славні й усехвальні Апостоли, Пророки, Мученики, й усі Святі, моліть Бога за нас грішних.
Молитва до Пресвятої Тройці
Уповання наше - Отець, прибіжище наше - Син, і покровитель наш - Дух Святий: Тройце Свята, Боже наш, слава Тобі.
Митарева молитва
Боже, милостивий будь мені грішному (-ій)!
Боже, очисти гріхи мої і помилуй мене!
Без числа нагрішив (-ла) я, Господи, прости мені!

Дата: Неділя, 07.03.2010, 21:06 | Повідомлення # 2
КАТЕХИЗМОВІ МОЛИТВИ

Навчи мене, Господи, дороги уставів Твоїх, а я додержу її до кінця життя. Дай мені розум і я буду хоронити закон Твій і повнити його з цілого серця. Дай ходити стежками Заповідей Твоїх. бо в цьому радість моя (Пс. 118. 33-35).
Заховай мої слова, мої ж заповіді зложи в собі. Бережи моїх заповідей і моїх слів. як ока в голові. то будеш жити. Понав’язуй їх на пальці собі й понаписуй їх на скрижалях серця твого. (Притчі 7. 1-4).

Дві головні заповіді любові
1. Люби Господа Бога Твого всім серцем своїм і всією душею своєю, й усією силою своєю, й усією думкою своєю.
Це перша і найбільша заповідь. А друга подібна до неї.
2. Люби ближнього свого, як себе самого.
Десять Божих Заповідей
Я Господь Бог Твій, що вивів тебе з землі єгипетської, з дому неволі. Тому:
1. Не знай інших богів крім Мене.
2. Не взивай марно Імені Господа Бога свого.
3. Пам’ятай день святий святкувати.
4. Шануй вітця свого й матір свою, щоб було тобі добре, і щоб довго прожив ти на землі.
5. Не вбий.
6. Не чужолож.
7. Не кради.
8. Не свідчи ложно на ближнього свого.
9. Не пожадай жінки ближнього свого.
10. Не пожадай ніякого добра, що є твого ближнього.
Шість церковних заповідей
1. Установлені свята святкувати.
2. В неділі й свята Служби Божої побожно слухати.
3. Приказні пости заховувати.
4. Кожного року, хоч раз, сповідатися й у Великоднім часі причащатися.
5. Весіль і забав у заказані часи не справляти.
6. Злих книжок і часописів не читати.
Сім святих Тайн
1. Хрещення.
2. Миропомазання.
3. Євхаристія, це є: Тіло й Кров Господа Нашого Ісуса Христа (ГНІХ.), під видами хліба й вина.
4. Сповідь.
5. Оливопомазання.
6. Священство.
7. Подружжя.
Шість правд віри

Кожний християнин мусить їх знати й у них вірити, якщо хоче бути спасенний.
1. Є один Бог, котрий усе сотворив і всім управляє.
2. Бог є справедливий Суддя, котрий за добре нагороджує, а за зле карає.
3. Є три Особи Божі: Бог Отець, Бог Син і Бог Дух Святий.
4. Син Божий стався чоловіком і вмер на хресті для нашого спасіння.
5. Людська душа є безсмертна.
6. Божа ласка є конечно потрібна до спасіння.
Чесноти

Божі: Моральні:
1. Віра. 1. Мудрість.
2. Надія. 2. Справедливість.
3. Любов. 3. Мужність.
4. Поміркованість.
Три головні добрі діла

1. Молитва.
2. Піст.
3. Милостиня.
Сім діл милосердя щодо тіла

1. Голодного нагодувати.
2. Спрагненого напоїти.
3. Нагого приодіти.
4. Подорожнього в дім прийняти.
5. Недужого посітити.
6. Ув’язненого відвідати.
7. Вмерлого поховати.
Сім діл милосердя щодо душі

1. Грішника направити.
2. Невіжу навчити.
3. Тому, що в сумнівах, добру раду дати.
4. Сумного потішити.
5. Кривду терпеливо зносити.
6. Обиду щиро прощати.
7. За живих і мертвих молитися.
Три євангельські ради

1. Добровільне убожество.
2. Досмертна чистота.
3. Досконалий послух.
Сім дарів Святого Духа

1. Премудрість.
2. Розуміння.
3. Рада.
4. Кріпость.
5. Знання.
6. Побожність.
7. Страх Божий.
Дев’ять плодів Святого Духа

1. Любов.
2. Радість.
3. Мир.
4. Терпеливість.
5. Доброта.
6. Милосердя.
7. Віра.
8. Лагідність.
9. Здержливість.
Євангельські блаженства

1. .Блаженні (щасливі) вбогі духом, бо їх є небесне царство.
2. Блаженні ті що плачуть, бо вони будуть потішені.
3. Блаженні лагідні, бо вони дістануть землю.
4. Блаженні голодні й жадні правди, бо вони наситяться.
5. Блаженні милостиві, бо вони будуть помилувані.
6. Блаженні чисті серцем, бо вони побачать Бога.
7. Блаженні миротворці, бо вони назвуться синами Божими.
8. Блаженні гонені за правду, бо їх є царство небесне.
Гріхи проти Святого Духа
1. Надмірне вповання на милосердя Боже.
2. Безнадійність на милосердя Боже.
3. Спротивлення пізнаній правді християнської віри.
4. Завидування ближньому ласки Божої.
5. Закаменілість на спасенні упімнення.
6. Нерозкаяність до самої смерти.
Гріхи, що кличуть до неба за помстою

1. Зумисне вбивство.
2. Содомський гріх.
3. Покривдження вдів і сиріт.
4. Затримання найманої, добре заслуженої плати.
Головні гріхи противні їм чесноти
1. Гордість. 1. Покора.
2. Лакімство. 2. Щедрість.
3. Нечистота. 3. Чистота.
4. Зависть. 4. Любов ближнього.
5. Обжирство й п’янство. 5. Поміркованість.
6. Гнів. 6. Терпеливість.
7. Лінивство. 7. Ревність.
Чужі гріхи

1. Гріх приказувати.
2. До гріха побуджувати.
3. Гріх радити.
4. У гріху помагати.
5. На гріх дозволяти.
6. Гріх схвалювати.
7. Гріха боронити.
8. За гріх не карати.
9. На гріх мовчати.
Для доброї сповіді потрібні:

1. Іспит совісті.
2. Жаль за гріхи.
3. Постанова поправитися.
4. Сповідь.
5. Відправлення покути.
Християнська праведність

Стережися гріха, а роби добре.
Останні речі

1. Смерть.
2. Суд Божий.
3. Небо.
4. Пекло.

Дата: Неділя, 07.03.2010, 21:10 | Повідомлення # 3
РАНІШНІ МОЛИТВИ

Коли пробудишся зі сну, першою Твоєю думкою нехай буде думка про Бога, твого Сотворителя. Не берися ні за яке діло, доки не віддаси чести Богові й Господеві своєму.

Молитва
Слава Тобі Боже наш, слава Тобі. Слава Тобі Отче, Слава Тобі Сину, слава Тобі, Душе Святий. Пресвята Тройце - єдиний Боже, слава Тобі.
Дякую Тобі, всемогутній і премилосердний Боже, за всі ласки, якими наділяєш мене в усіх днях життя мого. Дякую Тобі за ласку сотворення. Дякую Тобі за ласку відкуплення. Дякую Тобі за ласку освячення. Дякую Тобі й за те, що Ти збудив мене з нічного сну, щоб я прославляв Тебе, Господа і Бога свого. Отвори, Господи, мої уста й дай, щоб я гарячим серцем прославляв Твоє пресвяте ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа, тепер і через ціле своє життя. Амінь.
Пожертвуй себе Ісусові Христові
У стіп Твоїх, Ісусе Христе, Господи, складаю своє здоров’я й життя... Віддаю Тобі все, що маю й чим я є. Віддаю Тобі свій розум, щоб не завів мене в пропасть блуду й брехні. Віддаю Тобі свою волю, щоб ніколи не могла протиставитися Твоїй пресвятій волі. Віддаю Тобі свою пам’ять, щоб не зблудила на бездоріжжях марних і грішних мрій. Віддаю Тобі, Господи, своє серце, щоб воно ніколи нічого не любило більш, як Тебе, Господа й Бога мого.
Ти сам, Господи, Ісусе Христе, керуй мною, бережи мене, бадьори мене, допомагай мені, бо без Тебе, Ісусе, я нічого не можу, а з Тобою можу все!.. Завдаш Ісусе, серцю моєму болючу рану, тож нехай ця рана прославляє Твоє пресвяте ім’я. Витиснеш з мого ока гірку сльозу, тож нехай ця сльоза звідомляє про Твоє безконечне милосердя. А загоїш рану й утреш сльози, тож нехай тоді душа моя проповідує Твою безмежну доброту та ласкавість.
Господи, за життя дякую Тобі й від смерти не випрошуюся, бо життя й смерть - це Твої дари, Ісусе! Вложиш на мене хрест, прийму його в покорі й піду вслід за Тобою. Піду вбогий за Тобою вбогим, Христе; переслідуваний, за Тобою переслідуваним, висміяний, за Тобою висміяним; гноблений злобою світу - пригорнусь до Тебе, Ісусе, й буду молитися так, як Ти молився на горі Оливній: „Не моя, але Твоя воля нехай станеться”, і скажу слова, що їх Ти сам мене навчив: „Нехай буде воля Твоя”. Господи Ісусе Христе! Вповаю на Твоє Безмежне милосердя, бо знаю, що Ти не погордиш жертвою, яку складаю Тобі з цілого себе.
Прийми її, наймилосердніший Ісусе, дай щоб я в годині смерти міг з вірою й любов’ю закликати до Тебе: „У руки Твої, Господи, віддаю духа мого”. Амінь.
Молитва св. Августина
Я вірую, Господи, але дай нехай вірую сильніше! Я вповаю на Тебе, та нехай уповаю більше. Я жалую, та нехай жалую сердечніше. Я люблю Тебе, та нехай люблю гарячіше. Кланяюся Тобі, як початкові всіх речей, бажаю Тебе, як останнього свого кінця. Славлю Тебе як найщедрішого давця, кличу до Тебе, як до найліпшого батька.
Ти керуй мною Своєю мудрістю, охороняй могутністю, потішай ласкавістю, стримуй справедливістю.
Хочу того, чого Ти хочеш; хочу, як Ти хочеш, хочу, поки Ти хочеш.
Нехай буду на молитві уважний, у їжі стриманий, в обов’язках пильний, у постановах постійний. Нехай дбаю про зовнішню чемність, про внутрішню вірність, про уладнане життя, про прикладні чесноти.
Жертвую Тобі, Господи, свої думки, щоби простували до Тебе; свої розмови, щоби були про Тебе; свої діла, щоби були для Тебе; свої терпіння, щоби були задля Тебе.
Зроби Господи, щоб я любив Тебе, ненавидів себе, був зичливий для ближніх, а погорджував світом.
Допоможи мені, Боже, щоб я перемагав розкішливість строгістю, гнівливість - лагідністю, байдужість - побожністю.
Просвіти, Боже, мій розум, запали волю, очисти тіло, освяти душу. Нехай я ніколи не забуваю, що марне все, що земне, а велике все, що Боже, що коротко триває все дочасне, а довго - все вічне. Зроби, Господи, щоб я погорджував смертю, не чекав від Тебе осуду, врятувався від пекла й осягнув небо. Амінь.
Молитва св. Йоанна Золотоустого

Господи, не відбери мені небесних Своїх дарів! Господи, визволи мене від вічних мук. Господи, прости мені гріхи, що їх я зробив думкою, словом і ділом. Господи, бережи мене від малодушности й закаменілости серця. Господи, визволи мене від усякої гріховної спокуси! Господи, просвіти моє серце, затемнене злими похотями. Господи, я согрішив, бо грішна я людина, та Ти - Бог милосердний, Ти знаєш мою неміч, то ж умилосердися наді мною. Господи, пішли мені на поміч Свою ласку, щоб я прославляв Твоє святе ім’я.
Господи, Ісусе Христе, впиши мене, слугу Свого, в книгу життя й дай мені щасливу смерть. Господи, Боже мій, хоч я дотепер не зробив нічого доброго перед Тобою, Ти, однак, допоможи мені ласкою Своєю зробити початок доброго. Господи, скропи моє серце росою ласки Своєї. Господи неба і землі, згадай мене, грішного слугу Твого, у царстві Своїм. Амінь.
Господи, прийми моє розкаяння! Господи, не дай мені попасти у напасть. Господи, дай мені сльози покути й пам’ять про смерть. Господи, дай мені чесноту покори, чистоти й послуху. Господи, подай терпеливість, великодушність і лагідність. Господи, защепи в мені корінь доброго і страх перед Тобою в серці моїм. Господи, нехай я удостоюся любити Тебе з цілого серця й творити в усім волю Твою. Господи, охорони мене від людей лукавих, від усякого зла. Господи, Ти все твориш по Своїй волі, так нехай Твоя воля кермує мною грішним. Боже, будь благословенний по віки. Амінь.
Молитва св. Василія Великого

Боже, Тобі кожної години належні слава і поклін. Бо Ти - Бог предобрий, довготерпеливий і наймилосердніший. Ти любиш праведних, милосердишся над грішними, а всіх кличеш до спасіння та обіцяєш добра будучого життя. Прийми ж, Господи, оцю мою молитву: Я молю Тебе: покермуй у Своїй доброті моїм життям згідно зі Своїми заповідями. Душу мою освяти, тіло очисти, думку зверни до добра, розум облагородни та просвіти. Охорони мене, Господи, від усякої журби, недостатку, болю та душевних терпінь. Постав на сторожі біля мене святих Твоїх Ангелів, щоб я під їх охороною був стійким у правдивій вірі й прийшов до пізнання недосяжної Твоєї слави. Боже, будь благословенний по віки. Амінь.
Молитва до Пресвятої Богородиці

Пречиста, Преблагословенна Діво Маріє й Мати Божа! Тобі поручив Твій наймиліший Син, наш Господь Христос, щоб Ти була нашою заступницею і Покровителькою. Отже, з найбільшим упованням прибігаю до Тебе й молю Тебе: допомагай мені, Маріє, поміччю й потіхою Своєю. Рятуй мене, Мати, в усіх пригодах і небезпеках життя. Виблагай мені, Заступнице, усі ласки потрібні для спасіння, особливо – ласку щасливої смерті. Будь мені, Маріє, матір’ю по всі дні життя мого, щоб могла Ти бути моєю царицею в Небеснім Царстві Твого Сина. Амінь.
Молитва до Пресвятої Богородиці

Згадай, Всемилостива Діво Маріє, що від віків не чувано, щоб Ти покинула кого-небудь, хто прибігав під Твій покров, або благав Твоєї помочі, або вмовляв Твого заступництва. Ведений (а) цією надією, Діво над усі діви й Мати Ісусова, я вдаюся до Тебе, приступаю і стаю перед Тобою, як грішник (ця), зітхаючи: не відкидай, Царице світу й Мати предвічного Слова, моїх молитов, а вислухай їх ласкаво. Амінь.
Молитва до Ангела Хоронителя

Ангеле, Хоронителю мій! Тебе Бог поставив сторожем моєї бідної душі. Не покидай мене сьогодні й не відступай від мене ніколи! Я свідомий (-а) того, що я Тобі невдячний (-а) і часто противлюся святим Твоїм натхненням. Та прости мені ці мої провини. Я молю Тебе: кермуй мною в сумнівах, потішай у журбі, рятуй у небезпеці, підноси зі спаду і доведи мене до місця вічного щастя. Амінь.
Молитва пожертви Г. Богові цілого дня
Господи, Ісусе Христе! У злуці з тим божественним наміренням, яким Ти сам, живучи між людьми, Бога Вітця Своїм Пресвятим Серцем на землі прославляв і тепер ще безустанно в Пресвятій Тайні Євхаристії по цілім світі, аж по кінець віку прославляєш. Я, наслідуючи Пречисте Серце Преблагословенної, Пренепорочної Вседіви Марії, жертвую Тобі сьогодні на увесь день і на кожну хвилиночку всі мої наміри та задуми, всі свої почування та слова.
Особливо жертвую Тобі їх і прошу за (тут скажи свій особливий намір).
Господи Ісусе, захорони Своїм божественним Серцем Святішого Вітця нашого, Папу Римського.
Пресвяті Серця Ісуса й Марії, рятуйте Церкву й Україну.
О святий Йосифе, Первовзоре й Заступнику приятелів Пресвятого Ісусового Серця, моли Бога за нас.
Святий Архангеле Михаїле, св. Миколаю, св. Володимире й св. Йосафате, моліть Бога за нас.
62. Псалом Давида з того часу, як перебував на пустині Юдейській
(У ширшому поясненні)
Боже, Боже мій, бажаю зблизитися серцем до Тебе, і здосвітку чуваю: не про користі землі перша моя думка, - Тебе, добра мого найвищого, прагне душа моя. А як часто тужливим оком споглядає до Тебе й тіло моє, в очікуванні Твоїх ласк на цій пустій і бездорожній та безводній землі! Бо без Твоєї науки нема тут правдивої мудрості, без Твого закону немає правдивої дороги, без ласки Твоєї замліває душа моя!
Відвернувся я від марноти і гріхів світу цього, перенісся я думками в небо й так являюся духом у небесній святині перед Тобою, щоб оглянути силу Твою й славу Твою.
Возношу духа мого до Тебе й розважую милосердя Твоє; бо дорожче мені Твоє милосердя над саме моє життя. Я пізнав доказів його без числа, й тому уста мої будуть Тебе безперестанно хвалити!
I як у цій годині поранній, так буду благословити Тебе в цілому житті своєму, у долі й недолі, а покладаючи надію єдино в імені Твоїм, буду підносити у похвальних і подячних молитвах руки свої до Тебе єдиного.
Як тіло від товщу й масти набирає сил та веселості, так нехай наповниться, нехай насититься душа моя радісною певністю нерозривного зв’язку з Тобою, а тоді весело похвалять Тебе уста мої.
О, любо мені серцем бути разом з Тобою. Якось згадав я Тебе, збудившись уночі в постелі своїй, то аж до ранку роздумував про Тебе.
Бо Ти завжди був моїм помічником і лише під ослоною крил Твоїх я веселий та щасливий.
Щирою любов’ю прилягла душа моя до Тебе, бо пригорнула мене до Тебе сама Твоя вітцівська правиця доказами добродійств незчислимих.
Скільки-то вже ворогів видимих і невидимих намагалося шкодити мені, але не осягнули вони мети своєї. Бо дарма намагалися погубити душу мою: осуджені Тобою, вони самі зійдуть у безодню землі!
За допустом Твоїм будуть вони віддані у збройні руки, стануть здобиччю шакалів.
Цар же і Спас наш звеселиться в Бозі-Отці Своїм, що дав перемогу Йому над неправдою. А в день Суду всякий, що за життя Ним клявся, як Господом своїм єдиним, буде величатися, тому що вже навіки загородились і замовкли уста безбожників, уста що неправду говорили.

Дата: Неділя, 07.03.2010, 21:17 | Повідомлення # 4
МОЛИТВИ ПЕРЕД СЛУЖБОЮ БОЖОЮ

Приготування
Коли йдеш на Службу Божу, забудь про все, що земне, а зверни свою думку до Бога. Подумай, що йдеш нагору Голгофту, щоб там разом із Пречистою Дівою та св. Йоаном стати під хрестом, на якому умирає за тебе Син Божий.
Будь на Службі Божій якнайчастіше: в неділю й свято, а в тижні - коли лише на це позволять тобі обов’язки твого стану.
Пам’ятай. що нема на світі нічого ціннішого, як Служба Божа. Пам’ятай також. що ласки, які Ісус вислужив нам на хресті, роздає Він щедро тим, хто уважно й побожно слухає Службу Божу.
Коли ти є на Службі Божій, то зроби завжди намірення тобто: скажи Господеві Богові, за кого або за що ти жертвуєш це слухання Служби Божої.
Службу Божу можеш жертвувати, напр.: за родичів, за душі в чистилищі, за перебування у доброму до кінця, за батьківщину, за своє здоров’я і т.п.

Вислови Святих про Службу Божу

Щоб ми належно цінували Службу Божу, то послухаймо, що говорять Святі й учені мужі про цю святу жертву.
Св. Іван Золотоустий каже: „Служба Божа має таку саму вартість, що й смерть Христова на хресті... Хто побожно вислухав Служби Божої, той буде того дня щасливий у праці, у торзі, в подорожі й у всьому, і Господь буде кріпити його душею”.
Св. Тома з Аквіну: „З кожної Служби Божої ми можемо мати ту саму користь, що її Ісус Христос вислужив нам у Велику П’ятницю Своєю Смертю на хресті”.
Св. Лаврентій Юстиніян: „Коли Христос жертвується на престолі (під час Служби Божої), то Він указує небесному Вітцеві на рани Свого Пресвятого Тіла й просить, щоб задля них небесний Отець хоронив людей від вічних мук”.
А на іншому місці той самий святий каже: „Людська мова не в силі висловити, які то рясні плоди та великі ласки пливуть зі Служби Божої! Через Службу Божу грішник доступає прощення, праведник стає ще справедливіший, заслуги помножуються, чесноти збільшуються; зменшуються гріхи, слабнуть спокуси диявола, постають ті, що впали, кріпляться немічні”.
Св. Кипріян каже: „Коли хліб і вино (під час Служби Божої) стали освячені ( перемінилися в Тіло і Кров Ісуса Христа), то вони служать на життя і спасіння цілого людського роду. Вони є рівночасно ліком і жертвою на виліковування недуг і на відпущення гріхів”.
Св. Григорій Папа: „Ця жертва (Служба Божа) особливішим способом охороняє душу від вічної погибелі”.
Св. Франц Салевій. „Чим є сонце поміж зорями, тим є Служба Божа поміж усіма іншими богослуженнями. Служба Божа – це сонце духовних вправ, це серце молитов, це душа побожності, це полум’я любові, це безодня Божого милосердя, це Божий орудник, яким Бог подає нам Свої ласки”.
Св. Бонавентура: „Скільки в морі крапель, скільки проміння в сонці, скільки на небі зір, скільки квіття на землі - стільки таїнств у Службі Божій”.
Св. Учитель Церкви Альфонс: „Людина не в силі принести Богу жертви ціннішої та милішої, як таїнственна жертва Служби Божої... Вся слава сотворінь від початку до кінця світу, вся честь і похвальні пісні Ангелів, уся хвала й подяка від людей, усі добрі діла, покути, і навіть мучеництва й усе те разом не приносить Богові стільки слави, що одна-єдина Служба Божа... Служба Божа - це діло найвищого почитання Пресвятої Тройці; вона є наймогутнішим орудником проти пекольних сил; вона відвертає від грішника меч Божого гніву. Вона приносить душам у чистилищі найбільшу поміч; вона є орудником, що ним люди можуть осягнути всяке добро, якого лише забажають (розуміється, оскільки це не є шкідливе для душі)”.

Молитва перед Службою Божою
Всюди присутній Царю неба й землі! Це я, земля і порох, паду на лице перед Тобою, щоб віддати Тобі славу, честь і поклін. Визнаю, що Ти мій Бог і пан що Ти – мій Сотворитель і остання ціль моїх трудів і простувань.
Пресвята Тройце, єдиний Боже! Це я, негідне сотворіння Твоє, знижуюся перед Тобою і в покорі серця молю Тебе: прости мені всі мої недбальства в Твоїй службі..., всі байдужності..., всі занехаяння..., в передовсім усі мої свідомі та тяжкі провини..., Боже, будь мені милосердний! Я жалую з цілого серця, що образив (-ла) Тебе, свого Господа й Бога. Молю Тебе, мій Боже: прости мені їх задля безконечних заслуг жертви Служби Божої та вчини, щоб я радше вмер, аніж мав би Тебе знову образити тяжким гріхом.

Молитва до Бога-Вітця
Паду на лице перед Тобою, Боже-Отче безконечної величі. Признаю Твою, нічим необмежену, владу над усіма сотворіннями й жертвую Тобі руками священика Пресвяте Тіло й Пресвяту Кров Сина Твого, а мого Спасителя. Прийми, Боже-Отче, цю жертву, як жертву найвищого почитання, Тобі одному належного. Прийми її, як жертву подяки, за всі добродійства, що ними обдарував Ти мене та цілий світ. Прийми цю Службу, як жертву надолуження за гріхи мої та за гріхи усіх людей. Прийми її, Боже-Отче, також як благальну жертву.
Прийми, Предвічний Отче, наймилішого Твого Сина, що за нас пролив останню краплю Своєї крови та вмер на соромнім хреснім дереві. Будь ласка, дай нам те, чого Він просив у Тебе: щоб ми любили Тебе, Боже, цілим серцем; щоб ми оглядали Тебе у вічності. Амінь.
Дата: Неділя, 07.03.2010, 21:25 | Повідомлення # 5
МОЛЕБЕНЬ ДО ПРЕСВЯТОГО СЕРЦЯ ІСУСОВОГО

Священик: Благословен Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки вічні.
Люди: Амінь.

Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі.
Царю небесний, утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, скарбе дібр і життя подателю, прийди і вселися в нас і очисти нас від усякої скверни, і спаси, благий, душі наші.
Святий Боже, святий кріпкий, святий безсмертний, помилуй нас. (3)
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.
Пресвята Тройце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Святий, посіти і зціли немочі наші, імені Твого ради.
Господи, помилуй (3)
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки вічні.
Амінь.
Отче наш, Ти, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє, нехай прийде царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі.
Хліб наш щоденний дай нам сьогодні. I прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим, і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.
Священик: Бо Твоє єсть царство, і сила, і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа нині, і повсякчас, і на віки вічні.

Тропар, голос 4
Нині вселенна радується, бо ж на престолі Серце Спасителя в полум’ї вогнянім видніє, усіх призиваючи до божественного пристановища, де болі душ і тіл зціляються. Ради цього призови і мене, Спасе, пробачивши мої прогрішення.
Величання:
Величаємо Тебе, життєдавче Христе, бо удостоїв Ти нас бути причасниками щедрот Пресвятого Серця Твого.
Стих 1: Чим я віддячу Господеві за всі Його добродійства для мене?
Стих 2: На Нього уповає серце моє, й Він допоможе мені.
Стих 3: Серце чисте сотвори в мені, Боже, і духа правого обнови в нутрі моєму.
Слава: Отцю, і Сину, і Святому Духові нині, і повсякчас, і на віки вічні.
Священик: Будьмо уважні. Мир всім. Премудрість, будьмо уважні.

Прокімен, голос 4
Воскликніте Господеві, вся земля, співайте ж імені Його, віддайте славу хвалі Його.
Стих: Уся земля нехай поклониться Тобі, псалми нехай Тобі співає, оспівує Твоє ім’я у псалмах Всевишній.
Священик: Господеві помолімся.
Люди:
Господи, помилуй.
Священик:
Бо Ти святий єси, Боже наш, і у Святих спочиваєш, і Тобі славу возсилаємо: Отцю, і Сину, і Святому Духові нині, і повсякчас, і на віки вічні.

Голос 4:
Усе, що живе, нехай хвалить Господа.
Стих 1: Хваліте Бога у святині Його.
Стих 2: Хваліте його у твердині сили його.
Священик: Щоб сподобилися ми слухання Святого Євангелія, Господа Бога молім.
Люди: Господи помилуй. (3)
Священик: Премудрість, прості. Вислухаймо Святого Євангелія. Мир всім.
Люди: I Духові Твоєму.
Священик: Від Матея Святого Євангелія читання.
Люди: Слава Тобі, Господи, слава Тобі.
Священик: Будьмо уважні.
I читає Євангеліє від Матея, зач. 43 (XI, 27-30):
Сказав Господь своїм ученикам: „Усе є передане мені Отцем, і ніхто не знає Сина – тільки Отець; ні Отця ніхто не знає – тільки Син, і якщо кому Син зволить відкрити. Прийдіть до Мене, всі труджені й обтяжені, і я впокою вас. Візьміть ярмо моє на себе і навчіться від мене, бо я лагідний і смиренний серцем - і знайдете спокій душам вашим. Бо ярмо моє миле і тягар мій є легкий”.
Люди: Слава Тобі, Господи, слава Тобі.

Благання:
Священик:
Ісусе, Сину Бога живого, що відкрив щедроти Пресвятого Серця Твого, помилуй і спаси тих. що Тебе величають.
Люди: О Пресвяте Серце Ісуса, помилуй нас.
Священик: Серце Ісуса, красо пресвітла, помилуй:
Серце Ісуса, сило непереможна, помилуй:
Серце Ісуса, любове невимовна, помилуй:
Серце Ісуса, веселосте серця мого, помилуй:
Серце Ісуса, втомлених помоче, помилуй:
Серце Ісуса, джерело дівства, помилуй:
Серце Ісуса, очисти розум мій від пустих помислів, помилуй:
Серце Ісуса, охорони серце моє від поривів лукавих, помилуй:
Серце Ісуса, покрове життя мого помилуй:
Серце Ісуса, надіє у смерті моїй, помилуй:
Серце Ісуса, потіхо моя на Суді Твоїм, помилуй:
Священик:
Покірно, схиливши свої голови і (коліна), Господа Бога молім.
Люди:
Господи, помилуй. (3)
Відтак священик відмовляє голосно молитву:

Молитва до Серця Христового
Пресвяте Серце Ісуса, джерело всякого добра! Припадаю до Тебе з поклоном і любов’ю; жалую щиро за мої гріхи і віддаю Тобі моє серце. Зроби його покірним, терпеливим, чистим і послушним в усьому, чого Ти від нього бажаєш. Дай, Ісусе, щоб я жив у Тобі й для Тебе. Охороняй мене в небезпеках, потішай у горі, дай здоров’я, допомагай у всіх потребах та благослови мене в усіх працях, а в кінці дозволь мені в ласці Твоїй свято вмерти. Амінь.
Опісля єктенія:

Помилуй нас, Боже, по великій милості Твоїй. Молимось Тобі: вислухай і помилуй.
Люди: Господи, помилуй. (3)
Ще помолимось за святішого вселенського Архирея нашого (ім’я) Папу Римського і за блаженнішого Архиєпископа нашого Кир (ім’я) преосвященнішого Митрополита нашого Кир (ім’я) боголюбивого Єпископа нашого Кир (ім’я) і за всечесніших отців наших: Протоархимандрита (ім’я) , Протоігумена (ім’я) , Ігумена (ім’я) , за тих, що служать і прослужили в святім храмі цім (у святій обителі цій), за отців наших духовних і всю в Христі братію нашу.
Ще молимось Господеві Богу нашому, щоб вислухав голос моління нас, грішних, і помилував рабів Своїх, і охоронив їх від усякої скорботи, біди, гніву і нужди, і всякої хвороби душевної і тілесної, і дарував їм здоров’я з довголіттям. Промовмо всі: скоро вислухай і милостиво помилуй.
Люди: Господи помилуй. (3)
Ще молимось, щоб зберегти городові цьому (або селу цьому) і святому храму цьому, і всякому городові, селу і країні від голоду, загибелі, землетрусу, потопу, граду, вогню, меча, нападу чужинців і міжусобної брані, і щоб Він був милостивий, добропривітний і добропомічний, благий і чоловіколюбний Бог наш, і відвернув увесь гнів Свій, що наступає на нас, і ізбавив нас від належної праведної Своєї погрози, і помилував нас.
Люди:
Господи, помилуй. (3)
Ще молимось, щоб Господь Бог вислухав голос моління нас, грішних, і помилував нас.
Вислухай нас, Боже, Спасителю наш, уповання всіх кінців землі і тих, що на морі далеко, і, Милостивий, будь милостивим, Владико, до гріхів наших і помилуй нас. Бо милостивий і чоловіколюбець Бог єси, і Тобі славу возсилаємо: Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки вічні.
Священик:
Премудрість.
Люди:
Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від Серафимів, що без зотління Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.
Священик:
Слава Тобі, Христе Боже, уповання наше, слава Тобі.
Люди: Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і навіки вічні. Амінь. Господи, помилуй (3). Благослови.
Священик: Христос, істинний Бог наш, молитвами Пречистої Своєї Матері, преподобних і богоносних отців наших і всіх Святих, помилує і спасе нас, як Благий і Чоловіколюбець.

Бібліотека » Духовність » Молитви, духовні практики » Mолитовник християнської родини
Сторінка 1 з 212»
Пошук:

© 2008-2017 Свята Традиція УГКЦ

Яндекс.Метрика