Головна сторінка сайту
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Архів - тільки для читання
Бібліотека » Духовність » Молитви, духовні практики » СТРАДЧ: ХРЕСНА ПРОЩА
СТРАДЧ: ХРЕСНА ПРОЩА
Дата: Понеділок, 03.05.2010, 13:18 | Повідомлення # 1
ВСТУП

Неподалік від Львова (17 км), на горі (359м), по дорозі на Яворів розташоване старовинне село Страдч. Історія його заснування сягає далеких княжих часів. Одного разу два княжі стрільці з Городка відправилися на полювання. Полюючи за здобиччю, зайшли аж на Страдецьку гору, вкриту на той час густим лісом. Там їх застала ніч, але вони вирішили будь-що впіймати рись, яка сховалася у печері. На світанку, коли рись вийшла із печери, стрільці вбили її. Та найбільше їх вразила навколишня краса та річка Верещиця. Невдовзі стрільці оселилися тут, побудували хатину, а опісля невеличку дерев'яну церкву, яка проіснувала до 18 ст. У XVI ст. в Шематизмі середньовічних монастирів М. Коссака зафіксовано монастир Отців Василіян у с. Страдчі, який був ліквідований під час Австро-Угорщини. У 1795 р. повстала мурована святиня, що простояла до 1927р. Саме тоді за проектом Є. Нагірного була реконструйована церква з напівокруглим куполом у візантійському стилі. У церкві були ікони А. Манастирського, але час і різні лихоліття не пожаліли їх... Обслуговувати церкву запросили ченців, які оселилися в печерах, розкинених навколо Страдецької гори. Село швидко розросталося і отримало назву Стрілиська. У другій половині XI ст. до Стрілиська примандрував чернець із Києво-Печерської Лаври. Він зібрав самітників і розпочав з ними видовбувати в скелі підземний печерний монастир. Таким чином наприкінці 11 ст. на Страдецькій горі постає Печерська Лавра, яка збереглася донині. У печері є церква Матері Божої Нерушимої Стіни, а за престолом вхід до Печерської Лаври. На престолі були мощі свмч. Тимотея. На стінах святилища збереглися дві ікони, висічені у скельних стінах, а саме: ікона Христа Спасителя, увінчаного терням, та ікона св. П'ятниці.
У 1243 році на Страдецькій горі, як пише о. Николай Вояковський у своїй книжці "Сградецькагора"; (Львів, 1939р.), відбулася страшна трагедія. Під час боротьби татар з дружиною Ростислава, хтось з людей, укритих від ворогів в Страдецькій печері, вистрілив з лука у татарина, що проїжджав поблизу. Стріла не влучила, і татарин здійняв галас, завернув частину загону, що ішов на поле битви. Так татари випадково відкрили вхід до печери, в якій заховалося біля двох тисяч людей... Татари розпалили вогонь в головному коридорі. Від вогню згоріли всі долівки в келіях і церкві, а від диму подушилися ті, що переховувалися в печері. Ченці, які були в церкві, довідалися про страшне катування невинних людей і, пам'ятаючи слова Христа: "Ніхто не спроможен любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13), вийшли у ризах зі свого сховку і спустилися до печери... Поклонившись татарам, просили їх загасити вогонь та не карати невинних за нерозважливий вчинок однієї людини... Проте татари повбивали і ченців.
1947-го року під час масового вивозу наших людей із Західної України до Сибіру, Середньої Азії в число засуджених на примусові роботи в концтаборах потрапила велика кількість молодих дівчат із Галичини. Під час обідньої перерви дівчата заспівали "Під Твою милість..." Саме тоді біля них перебував один старий татарин, який відразу ж після завершення молитви підійшов до наших дівчат і запитав, чи вони, часом, не з Галичини? Опісля, коли переконався, що дівчата дійсно із Західної України, звернувся до них із проханням, чи не погодилися б вони ввечері після роботи прийти на могилу їхнього хана і заспівати молитву "Під Твою милість", щоб зняти прокляття з татарського народу, котре висить над ним ось уже сімсот років за злочин, який вчинили їхні предки в Галичині в селі Страдчі. І старий татарин розказав нашим дівчатам страхітливу історію злочину татарських завойовників, скоєного ними у XIII ст. у Галичині. З його оповіді дівчата довідалися, що коли татарський загін повернувся в Золоту Орду, то вихвалявся перед своїми муллами, як він розправився з монахами та жителями галицького села. Такий вчинок дуже засмутив мусульманських священиків. Вони прорікли, що за такий ганебний і варварський вчинок впаде страшне прокляття на увесь їхній народ. І це прокляття висітиме над ними до тих пір, поки із Галичини не приїдуть дівчата і не заспівають на могилі їхнього хана "Під Твою милість".
Село припинило своє існування. Згодом на цьому місці повстало нове поселення під назвою Страдч (місце терпіння, страждання). За народними переказами після Страдецької трагедії зійшла з Неба Пречиста Діва Марія та оплакувала закатованих татарами людей.
За іншими народними оповідями, ченці, знаючи про похід татар, попередили людей з села про небезпеку і просили їх сховатися в печері. Проте односельці не послухали священиків і більшість з них залишалася на горі. Лише дехто прислухався до порад ченців і разом з ними пішов до печери. Татари, напавши на село, вирізали всіх, спалили дотла будівлі. Спустившись вниз, знайшли й печеру. Та коли намірилися увійти, перед входом з'явилася Матір Божа і Своїм Плащем, як нерушима стіна, закрила вхід. Звідси, мабуть, і пішла назва Матері Божої Нерушимої Стіни. Татари до смерті перелякалися появи Матері Божої й у паніці відступили. З тих пір всі навколишні села особливим чином почитають Пречисту Діву Марію на Страдецькій горі. 28 серпня на Успіння Матері Божої щороку сюди поспішають прочани на храмове свято і відпуст.
Страдецьку церкву відзначали численні Римські Папи, надавши великі відпусти, а бл. пам'яті Папа Пій XI грамотою Прот. ч. 2876/36 уділив Страдецькій церкві повний відпуст на кожний день року. Грамотою ч. 4142/36 встановив на Страдецькій горі Хресну Дорогу (Кальварію) з Єрусалимськими відпустами. Кожний християнин повинен знати, що Хресна Дорога з Єрусалимським відпустом у Страдчі дає можливість віруючому в будь-який день прийти на прощу, відправити набоженство Хресної Дороги і отримати повний відпуст своїх гріхів. Незважаючи на всілякі лихоліття, які пронеслися над Страдчем, це Марійське місце наділене особливими благодатями з Неба. І підтвердженням цьому є безліч ласк зцілень, навернень християн у наш час.
Пані О. Я. зі Львова свідчить: "Мій чоловік усе життя пив, ніколи не молився, не ходив до церкви на Службу Божу, не приступав до Св. Сповіді та Причастя. Постійно насміхався над моїми релігійними переконаннями. Навесні 2000-го року я вирішила поїхати до Страдча на Хресну Дорогу з наміром вимолити у Матері Божої ласку навернення для свого чоловіка. Прибувши на Страдецьку гору, я потрапила на XIV стацію Гробу Господнього. Там я щиро благала Матір Божу про ласку навернення для мого чоловіка. Опісля пішла до церкви і там знову молилася. Коли відвідала чоловіка в лікарні, він несподівано для мене попросив покласти йому Розп'яття на груди і помолитися разом з ним. Я зрозуміла, що Матір Божа вчинила велике чудо навернення. Після молитви я з острахом звернулася до чоловіка і сказала йому, що в сусідній палаті є священик, який сповідає хворих. Я попросила його, щоб він висповідався і він погодився. Наступного тижня мій чоловік знову приступив до Сповіді та Св. Причастя.
Невдовзі він помер. Одного разу у сні моїй дочці сказав, що він тепер уже не боїться Св. Сповіді і вже втретє приступив до Св. Причастя. Дякую Матері Божій і Господу Богу за те, що душа мого чоловіка спасенна."
Пані Дейнека К. вважає, що саме на Страдецькій горі вимолила здоров'я для внучки, яка від народження хворіла церебральним паралічем. Спочатку вона молилася у церкві, в каплиці Матінки Божої Нерушимої Стіни, на могилі о. Миколи Конрада та ще одного священика. Нині дівчинці дванадцять років, вона побожна і здорова.
Хресна Дорога у Страдчі - це не лише Хресна Дорога Муки Спасителя, це й наша власна хресна дорога очищення душі та тіла від одержимості злим духом, від різноманітних недуг, від родових проклять. Особливо Страдецька Хресна Дорога до Отця Небесного за посередництвом душ в Чистилищі допомагає тим, хто скоїв злочин дітовбивства (аборту). Нехай же та жінка, котра вчинила цей тяжкий гріх і відчуває глибокі докори власної совісті, поспішить до Страдча і там випросить прощення в Отця Предвічного за злочин аборту, і щоб кара за це не падала на дітей та її рід.
Якось наш Господь сказав одній французькій містичці, що "в Чистилищі пануватиме лише Справедливість, але допоки живеш на землі, то перебуваєш під владою Милосердя. Користай з нього". Тож якнайчастіше прибігаймо до Божого Милосердя на Хресній Дорозі у Страдчі. Кожна християнська душа, яка прагне очищення, оздоровлення, повинна усвідомлювати, що життя на землі - це тільки перехід до вічності, і щоб та вічність виявилася для кожного з нас щасливою, необхідно зберігати своє серце в чистоті. Духовна ж чистота дарує людині Божий мир і силу проти зла. У нашому житті ми дуже часто надаємо перевагу земному над вічним, зовсім забуваючи про те, що коли живемо лише для себе, то маємо тільки земну втіху, якщо ж для Господа -нескінченне Небо. Через це нам усім так бракує Духа святості, тому ми постійно повинні просити у Матінки Божої, щоб Святий Дух прийшов і посів нас.
У Львові в церкві Св. Андрія утворилася молитовна група, яка в будь-який день тижня здійснює Хресну Прощу до Страдча. Донедавна з благословення відомого на всю Західну Україну о. Порфирія (+2001р.) з Дори (поблизу Яремча). Саме о. Порфирій сказав пророчі слова про Хресну Дорогу на Страдецькій горі. Він особливо наголосив на тому, що це відпустове місце наділене великими благодатями з Неба, бо всю Хресну Прощу необхідно жертвувати Матінці Божій за душі в Чистилищі рідних і опущених. Саме на Страдецькій горі полягло дві тисячі душ, замордованих татарами; у 1941 році по-звірячому від рук енкаведистів були закатовані о. Микола Конрад та дяк Володимир Прийма, яких Святіший Отець Іван Павло II у червні 2001 року проголосив блаженними. І якщо всю Хресну Дорогу жертвувати Отцю Предвічному за посередництвом душ в Чистилищі, то можна випросити у Бога для себе і своєї родини багато ласк. На Хресну Прощу необхідно іти натще. Та Хресна Проща, яку постійно здійснює молитовна група з церкви Св. Андрія, має свої особливості, бо випрошує всі ласки з Неба зі Святими та душами з Чистилища, по-друге, кожен крок на Хресній Дорозі омолитвлюється. У багатьох може виникнути запитання, яким чином можна випрошувати ласки у Бога за посередництвом душ в Чистилищі? Кожний християнин повинен знати, що душі в Чистилищі не в змозі зробити що-небудь для себе, для свого спасіння. Переносячи важкі терпіння, вони з надією очікують, щоб їм хтось із живих подав милостиню у вигляді молитви, доброго вчинку чи пожертви... Інколи душам з Чистилища доводиться століттями чекати на чиюсь милостиню, і коли б не молитва Церкви та всього християнського світу за опущені душі в Чистилищі, то невідомо, скільки ще перебувала б та чи інша душа в тому страшному місці.
Бідні душі волають до нас з Чистилища і благають, щоб ми, близькі та рідні їм по крові, дружбі, змилувалися над ними, над їхніми терпіннями.
З ними і зі Святими в Небі стали ми через Хрест злучені в одне Містичне Тіло Христа, через це можемо і повинні їм допомагати. Найвартіснішою допомогою для душ в Чистилищі є відправлена Служба Божа за них. Окрім Літургії за душі в Чистилищі, важливе місце у допомозі таким душам займає Хресна Дорога, особливо Єрусалимська (благословенна Папою Римським), бо на кожній стації виходять душі з Чистилища. Це набоженство приносить душам в Чистилищі велику втіху, коли жертвуємо за них терпіння і смерть Ісуса та криваві сльози Матері Божої. Дорога християнська душе, знай, що Хресна Дорога на Страдецькій горі допоможе тобі очиститися від перенасичення усім земним, матеріальним, гріховним, відкриє для тебе сенс земного терпіння, милосердя до ближнього і душ в Чистилищі, навчить тебе нести Хрест за свою родину, самого себе через прощу. Там, на цій благословенній горі мучеників, відкриєш для себе, що твоя жертва, щира молитва конче потрібні померлим і живим. Знай, що коли ти молитимешся за душі в Чистилищі та жертвуватимеш за їхнє спасіння Хресну Прошу та Хресну Дорогу, то і вони ще більше молитимуться до Божого милосердя за твоє спасіння, освячення, навернення, зцілення, допомогу в духовних та матеріальних справах.
На початку XX ст. наш Спаситель з'явився іспанському монахові бр. Естаназіо (1903-1927) і дав йому обітницю для тих, хто практикує набоженство Хресної Дороги:
1. Я дам усе, що проситимете з вірою на Хресній Дорозі.
2. Я обіцяю щасливу вічність тим, хто час від часу відмовлятиме Хресну Дорогу.
3. Я слідкуватиму за ними скрізь в житті та допоможу їм в годині смерті.
4. Навіть коли б вони мали більше гріхів, ніж трави у полі, піску в морі, все буде змито Хресною Дорогою. (Ця обітниця не усуває наш святий обов'язок сповідатися зі всіх тяжких гріхів перед прийняттям Пресвятої Євхаристії).
5. Ті, що часто відмовлятимуть Хресну Дорогу, матимуть особливу славу в Небі.
6. Я звільню їх з чистилища, навіть якщо вони там перебуватимуть у перший вівторок чи п'ятницю після їхньої смерті.
7. Я поблагословлю їх на кожній Хресній Дорозі і Моє благословення піде за ними скрізь по землі та в Небі на цілу вічність.
8. В годині смерті не дозволю дияволу спокушати їх. Я заберу всю силу від нього, щоб душі спокійно спочивали на Моїх руках.
9. Якщо відмовлятимуть з правдивою любов'ю, то зроблю з кожного з них живу чашу, з якої Я матиму приємність виливати багато ласк.
10. Я скерую Свої Очі на тих, хто часто відмовлятиме Хресну Дорогу, а Мої Руки завжди будуть розпростертими, щоб охороняти їх.
11. Через те, що Я прибитий до Хреста, тому завжди буду з тими, хто віддає Мені честь, часто відмовляючи Хресну Дорогу.
12. Вони ніколи не зможуть віддалитися від Мене, бо Я дам їм ласку, щоб вже ніколи не впали у тяжкий гріх.
13. У годині смерті Я потішу їх Моєю Присутністю і Ми разом підемо до Неба. Смерть буде солодкою всім тим, хто віддавав Мені честь упродовж життя відмовленням Хресної Дороги.
14. Моя Душа буде охоронним щитом для них; Я завжди допоможу їм, коли щось попросять.
Безцінним скарбом є духовний досвід Хресної Прощі на Страдецьку гору молитовної групи з церкви Св. Андрія Отців Василіян. Можна лише подивуватися і порадіти безмежному Милосердю Отця Предвічного, яке витворило таку духовну практику серед наших християн.

Дата: Понеділок, 03.05.2010, 13:24 | Повідомлення # 2
ХРЕСНА ПРОЩА
Початок Хресної Прощі розпочинається у церкві Св. Андрія Отців Василіян, де вірні звертаються з проханням до Отця Предвічного:
1.Отче Небесний, благослови мене і всіх, хто йде на Прощу і Хресну Дорогу на Страдецьку гору, уділи нам духа святості, вбогості, чистоти серця, смирення, вірності Апостольському Престолу, Україні та прощення усіх наших гріхів.
2. Просимо Святих (своїх улюблених), аби молилися за душі в Чистилищі та за необхідні ласки для нашого народу та наших родин.
Отче наш..., Богородице Діво..., Царю Небесний...
3. Підходимо в церкві св. Андрія до фігури чи чудотворного образу Матінки Божої та просимо її, щоб Вона зі Святими провадила нас на Прощі.
Під Твою милість прибігаємо... (9р.)
4. У Рясній, біля фігурки Матінки Божої Непорочного Зачаття, просимо в Марії благословення на Прощу і закликаємо наших улюблених Святих (назвати поіменно) та убієнних у Страдчі, щоб вони допомагали випрошувати в Пресвятої Тройці та Матінки Божої прощення гріхів та ласк для наших родин (назвати яких). Співаємо пісню "Веди нас, Маріє, веди". По дорозі до Страдча співаємо пісню "Через поле України ішла Божа Мати", а біля джерела, що за мостом по дорозі на Поріччя, співаємо вервичку до Матері Божої Неустанної Помочі.
5. По дорозі до Страдча відмовляємо Царю Небесний за ласку чистоти й любові та загальну вервичку і жертвуємо її в намірі Матінки Божої, щоб Вона її використала у Своєму намірі. Коли завершуємо молитву на вервиці, тоді, за порадою о. Порфирія з Дори, відмовляємо вервичку за душі в Чистилищі, рідних та опущених, і просимо їхньої допомоги та заступництва перед Богом в наших намірах.
Насамперед, у капличці в Страдчі, відмовляємо Вервицю до "Полум'я Любові" Непорочного Серця Марії. Знай, душе, що за кожну добре проведену Хресну Дорогу можна випросити в Отця Предвічного ласку звільнення для п'яти душ з Чистилища на кожній стації (3 об'явлень Ісуса Христа Г.Боссі). Коли ж упродовж року відбудеш 12 прощ до Страдча, то зможеш випросити у Бога багато ласк для себе чи своєї родини.

Вервиця до "Полум'я Любові" Непорочного Серця Марії
На честь п'яти Христових Ран
Початок: В ім'я Отця... (5 р.)
На великих зернятах: Непорочне Серце Марії, повне болю, молися за нас, що до Тебе прибігаємо.
На малих зернятах: Матінко, рятуй нас через "Полум'я Любові" Твого Непорочного Серця.
Закінчення: Слава: І нині (З р.)
Царице світу і Заступнице людського роду, єдине прибіжище і надіє наша, будь милосердна до нас, грішних, і до цілого світу. Амінь. (З р.)

У Страдчі, в капличці, спочатку звертаємося до Матінки Божої: "Матінко наша, просимо у Тебе ласки та благословення на Хресну Дорогу зі всіма Святими, Ангелами, з мучениками зі Страдча, з нашими Святими і душами рідних і знайомих з Чистилища. Просимо Вашої молитви і підтримки за ласку великої і чистої любові до Пресв. Тройці, за акт пожертвування нашої душі Богу тепер і в годині нашої смерті."
Поруч з капличкою могила мученика за католицьку віру бл. о. д-ра Миколи Конрада. Моляться на його могилі, щоб його душа та душі всіх померлих на Страдецькому цвинтарі брали участь у їхній Хресній Дорозі. Опісля йдуть на першу стацію Хресної Дороги. Тексти для Хресної Дороги можуть бути довільними, але все слід жертвувати Отцю Предвічному через душі в Чистилищі.
За візією бл. Анни Катерини Еммеріх, коли Господа Ісуса привели до Ірода, Іван з Пресвятою Дівою Марією і Магдалиною обійшли всі місця, котрими проходив Ісус. Мати Божа часто падала на землю і цілувала ті місця, де упав Її Син. Таким був початок Хресної Дороги і почитання Муки Ісуса ще до того, як вона була сповнена. Таким чином Пресвята Діва Марія, Мати Ісуса, відкрила Церкві нове джерело збирання заслуг Її Сина, як щось найцінніше, що можна було би жертвувати Отцю Предвічному за всіх людей. Тим джерелом є Хресна Дорога.
Одного разу французька містичка Габріела Боссі на Хресній Дорозі зробила знак св. Хреста на св. Голові Спасителя, на Його грудях, на Його раменах. Ісус відповів: "Цей хрест приносить полегшу Моєму Хрестові". Кожен з нас може наслідувати цю побожну практику на Хресній Дорозі у Страдчі.

ХРЕСНА ДОРОГА

Пропонований текст Хресної Дороги в Страдчі, взятий із щоденника с. Йосифи Метендес, монахині з Франції,яку їй дав Спаситель.
Молитва перед початком Хресної Дороги
Величаємо Тебе, Господи Icyсе Христе, розважаючи Стації Муки Хресної. Віддаємо Тобі глибоку честь і поклін, жертвуємо себе Твоїй Пренайдорожчій Крові. Прагнемо через наші молитви випросити грішникам ласку навернення, усвідомлення своєї нікчемності та Твоєї, о Icyсе, незглибимої Милосердної Любові, щоб Тебе відразу ж полюбити і величати навіки.
1-а- стація
Ісуса засуджують на смерть
Слава страстям Твоїм, слава довготерпінню Твоєму, Господи!
Слухай, як проголошують вирок Моєї смерті. Подивися, в якій мовчанці і з якою терпеливістю і лагідністю приймає його Моє Серце. Душі, що хочете Мене наслідувати, вчіться зберігати мовчання і спокій духа тоді, коли вас щось болить і коли вам противляться.
Молитва
Предвічний Отче, прийми від мене (нас) в жертві цю Божу Кров, котру Ісус Христос, Твій Син, пролив під час страждань. Через Його Рани, через Його св. Голову, поранену терням, через Його Серце і всі Його Божі заслуги, прости душам і спаси їх... цілує землю...
О, Крове Христа, Мого Спасителя, величаю Тебе з найбільшою честю і любов'ю для винагородження за зневаги, які завдають Тобі душі.
Отче наш..., Богородице Діво..., Слава: І нині:
Претерпівий за нас страсті, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас і душі в Чистилищі
Намір: Предвічний Отче, просимо Тебе за душі в Чистилищі рідних і опущених, а їх просимо молитися за батьків і родину (молимося дорогою до ІІ-ї стації).
Встаємо і по дорозі до кожної наступної стації відмовляємо:
Отче наш..., Богородице Діво..., Царю Небесний..., Слава: І нині:
Якщо залишаються вільні кроки до Хреста, відмовляємо декілька разів Богородице Діво за душі вЧистилищі.
2-а стація
Ісус бере на Себе Хрест
Слава страстям Твоїм, слава довготерпінню Твоєму, Господи!
Вдивляйся в Хрест, що поклали на Мої Рамена. Великий Його тягар, але набагато більша Моя любов до душ.
Душі, що люблять Мене, порівняйте своє терпіння з любов'ю, яку маєте до Мене, і не дозвольте, аби втома та лінь погасили полум'я цієї любові.
Молитва
Предвічний Отче, прийми від мене (нас) в жертві цю Божу Кров, котру Ісус Христос, Твій Син, пролив під час страждань. Через Його Рани, через Його св. Голову, поранену терням, че-
рез Його Серце і всі Його Божі заслуги, прости душам і спаси їх... цілує землю...
О, Крове Христа, Мого Спасителя, величаю Тебе з найбільшою честю і любов'ю для винагородження за зневаги, які завдають Тобі душі.
Отче наш..., Богородице Діво..., Слава: І нині:
Претерпівий за нас страсті, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас і душі в Чистилищі
Намір: Предвічний Отче, просимо Тебе за душі в Чистилищі рідних і опущених, а їх просимо молитися за мою сім'ю, чоловіка або жінку і за спасіння їхньої душі (молимося дорогою до ІІІ-ї стації).
Отче наш..., Богородице Діво..., Царю Небесний..., Слава: І нині:
3-я стація
Ісус падає під Хрестом
Слава страстям Твоїм, слава довготерпінню Твоєму, Господи!
Тягар Хреста повалив Мене на землю, але думка про спасіння душ піднімає Мене і додає відваги для дальшої дороги. Душі, які Я кличу допомогти Мені нести Хрест, подивіться, чи думка про спасіння душ додає вам нової сили на дорозі зречення, чи, може, надмірна власна любов пригнічує вас під тягарем Хреста.
Молитва
Предвічний Отче, прийми від мене (нас) в жертві цю Божу Кров, котру Ісус Христос, Твій Син, пролив під час страждань. Через Його Рани, через Його св. Голову, поранену терням, через Його Серце і всі Його Божі заслуги, прости душам і спаси їх... цілує землю...
О, Крове Христа, Мого Спасителя, величаю Тебе з найбільшою честю і любов'ю для винагородження за зневаги, які завдають Тобі душі.
Отче наш..., Богородице Діво..., Слава: І шині:
Претерпівий за нас страсті, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас і душі в Чистилищі
Намір: Предвічний Отче, просимо Тебе за душі в Чистилищі рідних і опущених, а їх просимо молитися за навернення і спасіння своїх дітей, внуків і правнуків (молимося дорогою до IV -ї стації).
Отче наш..., Богородице Діво..., Царю Небесний..., Слава: І нині:
4-а стація
Ісус зустрічається з Своєю Матір'ю
Слава страстям Твоїм, слава довготерпінню Твоєму, Господи!
Тут зустрічаюся з Моєю Пресвятою Матір'ю. Розваж над терпінням Наших двох Сердець. Спільний біль єднає нас і змінює так, що замість великого страждання тріумфує Любов. Душі, що йдуть цією самою дорогою, нехай вигляд Наших спільних терпінь підбадьорює і зміцнює вас, тільки так зможе перемогти любов. Єдність в терпінні нехай вас підтримує, допомагає вам у великодушному прийнятті терня на спільній дорозі.
Молитва
Предвічний Отче, прийми від мене (нас) в жертві цю Божу Кров, котру Ісус Христос, Твій Син, пролив під час страждань. Через Його Рани, через Його св. Голову, поранену терням,
через Його Серце і всі Його Божі заслуги, прости душам і спаси їх... цілує землю...
О, Крове Христа, Мого Спасителя, величаю Тебе з найбільшою честю і любов'ю для винагородження за зневаги, які завдають Тобі душі.
Отче наш..., Богородице Діво..., Слава: І чині:
Претерпівий за нас страсті, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас і душі в Чистилищі
Намір: Предвічний Отче, просимо Тебе за душі в Чистилищі рідних і опущених, а їх просимо молитися за наш рід та сім'ю, за Божий мир в ній, за любов один до одного, за продовження часу Божого Милосердя для всього людства (молимося дорогою до V-ї стації).
Отче наш..., Богородице Діво..., Царю Небесний..., Слава: І нині:
5-а стація
Киринеєць помагає Ісусові нести Хрест
Слава страстям Твоїм, слава довготерпінню Твоєму, Господи!
Погляньте, як ця людина бере мій важкий тягар. Придивіться до Мого Тіла, що від знесилення падає. Душі, які вибрали стан досконалості, якщо вам доводиться супроти своєї волі перенести зусилля, якщо вам забракне відваги, то пригадайте, що не для земської розкоші несете Хрест, а з єдиною метою - осягнути життя вічне для себе і для інших душ.
Молитва
Предвічний Отче, прийми від мене (нас) в жертві цю Божу Кров, котру Ісус Христос, Твій Син, пролив під час страждань. Через Його Рани, через Його св. Голову, поранену терням,
через Його Серце і всі Його Божі заслуги, прости душам і спаси їх... цілує землю...
О, Крове Христа, Мого Спасителя, величаю Тебе з найбільшою честю і любов'ю для винагородження за зневаги, які завдають Тобі душі.
Отче наш..., Богородице Діво..., Слава: І шині:
Претерпівий за нас страсті, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас і душі в Чистилищі
Намір: Предвічний Отче, просимо Тебе за душі в Чистилищі рідних і опущених, а їх просимо молитися за наших похресників, їхніх батьків, за витривання їх у ласці Божій на всіх дорогах їхнього життя (молимося дорогою до VІ-ї стації).
Отче наш..., Богородице Діво..., Царю Небесний..., Слава: І нині:
6-а стація
Св. Вероніка обтирає Найсвятіше Обличчя Ісуса
Слава страстям Твоїм, слава довготерпінню Твоєму, Господи!
Подивіться, з якою любов'ю ця жінка підходить, щоб обтерти Моє закривавлене Обличчя, і як любов її перевищує усякі людські помисли.
О, ви, що з любові до Мене зреклися світу і всього, що на цій землі любили, не дозвольте, аби страх перед втратою слави у людей перешкодив вам оглянути Рани на Моєму Обличчі. Гляньте, як Його заливає кров.
Молитва
Предвічний Отче, прийми від мене (нас) в жертві цю Божу Кров, котру Ісус Христос, Твій Син, пролив під час страждань. Через Його Рани, через Його св. Голову, поранену терням, через Його Серце і всі Його Божі заслуги, прости душам і спаси їх... цілує землю...
О, Крове Христа, Мого Спасителя, величаю Тебе з найбільшою честю і любов'ю для винагородження за зневаги, які завдають Тобі душі.
Отче наш..., Богородице Діво..., Слава: І нині:
Претерпівий за нас страсті, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас і душі в Чистилищі
Намір: Предвічний Отче, просимо Тебе за душі в Чистилищі рідних і опущених, а їх просимо молитися за ласку доброї смерті для душ з наших родин (молимося дорогою до VII-ї стації).
Отче наш..., Богородице Діво..., Царю Небесний..., Слава: І нині:
7-а стація
Ісус падає другий раз під Хрестом
Слава страстям Твоїм, слава довготерпінню Твоєму, Господи!
Хрест виснажує Мої сили. Дорога стає довгою і нестерпною. Ніхто не приходить, щоб Мені допомогти, а Я від великого виснаження вдруге падаю під Хрестом.
Душі, що йдуть Моїми слідами, не знеохочуйтеся, якщо ваше життя без духовної підтримки пригноблене, піднесіться на духу, дивіться, як Я вдруге падаю по дорозі на Голготу, але піднімаюся. Якщо бажаєте зміцнення, прийдіть і поцілуйте Мої стопи.
Молитва
Предвічний Отче, прийми від мене (нас) в жертві цю Божу Кров, котру Ісус Христос, Твій Син, пролив під час страждань. Через Його Рани, через Його св. Голову, поранену терням, через Його Серце і всі Його Божі заслуги, прости душам і спаси їх... цілує землю...
О, Крове Христа, Мого Спасителя, величаю Тебе з найбільшою честю і любов'ю для винагородження за зневаги, які завдають Тобі душі.
Отче наш..., Богородице Діво..., Слава: І нині:
Претерпівий за нас страсті, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас і душі в Чистилищі
Намір: Предвічний Отче, просимо Тебе за душі в Чистилищі рідних і опущених, а їх просимо молитися за навернення і спасіння душ п'яниць, наркоманів, розпусників і опущених у наших родинах... (молимося дорогою до VIII -ї стації).
Отче наш..., Богородице Діво..., Царю Небесний..., Слава: І нині:
8-а стація
Ісус зустрічає побожних жінок
Слава страстям Твоїм, слава довготерпінню Твоєму, Господи!
Жінки єрусалимські плачуть наді Мною. Світ плаче через терпіння, але Я вас запевняю: душі, які йдуть за Мною, пізніше світ буде по-іншому дивитися на вас, коли ходитимете небесними квітучими лугами. Світ і його прихильники підуть у вогонь вічний, котрий їм приготують приємності, забави і розкоші.
Молитва
Предвічний Отче, прийми від мене (нас) в жертві цю Божу Кров, котру Ісус Христос, Твій Син, пролив під час страждань. Через Його Рани, через Його св. Голову, поранену терням,
через Його Серце і всі Його Божі заслуги, прости душам і спаси їх... цілує землю...
О, Крове Христа, Мого Спасителя, величаю Тебе з найбільшою честю і любов'ю для винагородження за зневаги, які завдають Тобі душі.
Отче наш..., Богородице Діво..., Слава: І нині:
Претерпівий за нас страсті, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас і душі вЧистилищі
Намір: Предвічний Отче, просимо Тебе за душі в Чистилищі рідних і опущених, а їх просимо молитися за прощення гріха дітовбивства в наших родинах, щоб кара Господня не падала на наші сім'ї та за збереження зачатих дітей. Прости нам, Господи! (молимося дорогою до ІХ-ї стації).
Отче наш..., Богородице Діво..., Царю Небесний..., Слава: І нині:
9-а стація
Ісус падає третій раз під тягарем Хреста
Слава страстям Твоїм, слава довготерпінню Твоєму, Господи!
Споглядайте Мене, коли, наближаючись до Голготи, падаю втретє. Тут зміцню бідні душі, що стоять над прірвою. Кров з відкритих Ран очистить їх, дасть ласку піднестися з упадку, щоб таким чином могли дійти до вічного життя. Душі, що бажають уподібнитися до Мене, не відмовляйтеся ніколи навіть від найбільшої жертви, яка б мала завдати вам нової рани. Незважаючи ні на що, ідіть услід за Тим, хто наближається до Голготи.
Молитва
Предвічний Отче, прийми від мене (нас) в жертві цю Божу Кров, котру Ісус Христос, Твій Син, пролив під час страждань. Через Його Рани, через Його св. Голову, поранену терням, через Його Серце і всі Його Божі заслуги, прости душам і спаси їх... цілує землю...
О, Крове Христа, Мого Спасителя, величаю Тебе з найбільшою честю і любов'ю для винагородження за зневаги, які завдають Тобі душі.
Отче наш..., Богородице Діво..., Слава: І нині:
Претерпівий за нас страсті, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас і душі в Чистилищі
Намір: Предвічний Отче, просимо Тебе за душі в Чистилищі рідних і опущених, а їх просимо молитися за дар любові та лагідності до всіх наших неприятелів і ворогів (молимося дорогою до Х-ї стації).
Отче наш..., Богородице Діво..., Царю Небесний..., Слава: І нині:
10-а стація
З Ісуса знімають одяг і напувають жовчю
Слава страстям Твоїм, слава довготерпінню Твоєму, Господи!
Погляньте, з якою жорстокістю здирають з Мене одяг. Розважте, як Я це зношу в мовчанні і приниженні.
Душі, зречіться своїх багатств, своєї власної волі і всього, що маєте, а за це Я зодягну вас у чистоту і обдарую скарбами Мого Серця.
Молитва
Предвічний Отче, прийми від мене (нас) в жертві цю Божу Кров, котру Ісус Христос, Твій Син, пролив під час страждань. Через Його Рани, через Його св. Голову, поранену терням, через Його Серце і всі Його Божі заслуги, прости душам і спаси їх... цілує землю...
О, Крове Христа, Мого Спасителя, величаю Тебе з найбільшою честю і любов'ю для винагородження за зневаги, які завдають Тобі душі.
Отче наш..., Богородице Діво..., Слава: І нині:
Претерпівий за нас страсті, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас і душі в Чистилищі
Намір: Предвічний Отче, просимо Тебе за душі в Чистилищі рідних і опущених, а їх просимо молитися до Святого Духа за ласку святості та витривалості у вірі для наших священиків з наших парафій, сіл і міст, наших духовних провідників та ісповідників, монахів та монахинь, щоб духовні пастирі ревно молилися за наш народ і випрошували ласки для нього і для нас (молимося дорогою до ХІ-ї стації).
Отче наш..., Богородице Діво..., Царю Небесний..., Слава: І нині:
11-а стація
Ісуса прибивають до Хреста
Слава страстям Твоїм, слава довготерпінню Твоєму, Господи!
Стою на вершині Голготи, де на Мене чекає смерть. Кати прибивають Мене до Хреста. Не можу поворушити рукою чи ногою. Та це не цвяхи, а жертовна любов унерухомила Мене. З Моїх уст не зрине ані скарга, ані стогін.
Всі ви, з'єднані через Хрест узами любові, не жалійтеся, не нарікайте, коли ці благословенні цвяхи будуть розривати вам руки і ноги. Прийдіть і поцілуйте Мої Рани і в них знайдете силу.
Молитва
Предвічний Отче, прийми від мене (нас) в жертві цю Божу Кров, котру Ісус Христос, Твій Син, пролив під час страждань. Через Його Рани, через Його св. Голову, поранену терням, через Його Серце і всі Його Божі заслуги, прости душам і спаси їх... цілує землю...
О, Крове Христа, Мого Спасителя, величаю Тебе з найбільшою честю і дюбов'ю для винагородження за зневаги, які завдають Тобі душі.
Отче наш..., Богородице Діво..., Слава: І нині:
Претерпівий за нас страсті, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас і душі в Чистилищі
Намір: Предвічний Отче, просимо Тебе за душі в Чистилищі рідних і опущених, а їх просимо молитися за святих священиків, монахів і монахинь у моєму роді та моєму поколінні (молимося дорогою до ХІІ-ї стації).
Отче наш..., Богородице Діво..., Царю Небесний..., Слава: І нині:
12-а стація
Ісус вмирає на Хресті
Слава страстям Твоїм, слава довготерпінню Твоєму, Господи!
Хрест став Моїм товаришем у дорозі на Голготу. На Хресті Я віддав духа Мого у руки Отця Небесного.
Душі, що люблять Хрест, як незмінного товариша свого життя, будьте переконані, що на Його раменах віддасте також свій останній дух. Будьте певними, що Хрест стане для вас брамою, якою увійдете до життя вічного. Обсипайте Його поцілунками, обнімайте і любіть Його, як найбільший свій скарб.
Молитва
Предвічний Отче, прийми від мене (нас) в жертві цю Божу Кров, котру Ісус Христос, Твій Син, пролив під час страждань. Через Його Рани, через Його св. Голову, поранену терням, через Його Серце і всі Його Божі заслуги, прости душам і спаси їх... цілує землю...
О, Крове Христа, Мого Спасителя, величаю Тебе з найбільшою честю і любов'ю для винагородження за зневаги, які завдають Тобі душі.
Отче наш..., Богородице Діво..., Слава: І нині:
Претерпівий за нас страсті, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас і душі в Чистилищі
Намір: Предвічний Отче, просимо Тебе за душі в Чистилищі рідних і опущених, а їх просимо молитися за спасіння душі людини, яка відходить до вічності і ніколи не молилася, не приймала Христа в Євхаристії і не отримала останнього намащення, а спасенну душу просимо молитися за мене (нас), за людей які вперше проходять цю Хресну Дорогу (молимося дорогою до XIII-ї стації).
Отче наш..., Богородице Діво..., Царю Небесний..., Слава: І нині:
13-а стація
Ісуса знімають з Хреста
Слава страстям Твоїм, слава довготерпінню Твоєму, Господи!
Розважте, з якою любов'ю цей чоловік знімає Моє Тіло з Хреста. Віддає Його Моїй Матері, яка Його адорує, обсипає поцілунками і зрошує сльозами Моє Обличчя. Потім віддає тим, хто має покласти Його до гробу.
Душі, покликані стати співучасниками у Моїй Жертві, прийдіть і візьміть Моє Тіло, намастіть Його ароматом своїх чеснот. Адоруйте Мої благословенні Рани, цілуйте їх і зрошуйте сльозами Моє Обличчя, віддайте Мені в жертву ваші серця, а Моїй і Вашій Матері скажіть найсердечніші слова співчуття.
Молитва
Предвічний Отче, прийми від мене (нас) в жертві цю Божу Кров, котру Ісус Христос, Твій Син, пролив під час страждань. Через Його Рани, через Його св. Голову, поранену терням, через Його Серце і всі Його Божі заслуги, прости душам і спаси їх... цілує землю...
О, Крове Христа, Мого Спасителя, величаю Тебе з найбільшою честю і любов'ю для винагородження за зневаги, які завдають Тобі душі.
Отче наш..., Богородице Діво..., Слава: І нині:
Претерпівий за нас страсті, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас і душі в Чистилищі
Намір: Предвічний Отче, просимо Тебе за душі в Чистилищі рідних і опущених, а їх просимо молитися за з'єдинення віруючих в одну Святу Апостольську Церкву (молимося дорогою до XIV-ї стації).
Отче наш..., Богородице Діво..., Царю Небесний..., Слава: І нині:
14-а стація
Ісуса вкладають до гробу
Слава страстям Твоїм, слава довготерпінню Твоєму, Господи!
Придивіться, з якою ніжністю кладуть Мене до гробу. Новий це гріб, в якому ще нікого не ховали. Душі, зв'язані зі Мною міцними узами любові
є шукайте цієї ніжності, щоб ваші серця стали чистими і готовими Мене зберігати в ніжній любові, любові сильній, тривкій і великодушній.

Молитва
Предвічний Отче, прийми від мене (від нас) в жертві цю Божу Кров, котру Ісус Христос, Твій Син, пролив під час страждань. Через Його Рани, через Його св. Голову, поранену терням, через Його Серце і всі Його Божі заслуги, прости душам і спаси їх ... цілує землю...
О, Крове Христа, мого Спасителя, величаю тебе з найбільшою честю і любовю для винагородження за зневаги, які завдають Тобі душі.
Отче наш..., Богородице Діво..., Слава: І нині:
Претерпівий за нас страсті, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас і душі в Чистилищі* (Покутні молитви за ненароджених дітей через гріх аборту)

А тепер, Йосифо, адоруй Мої Рани, цілуй Їх і помолися "Помилуй мене, Боже".

Дата: Понеділок, 03.05.2010, 13:25 | Повідомлення # 3
АДОРАЦІЙНІ МОЛИТВИ ДО НАЙСВЯТІШОЇ КРОВІ СПАСИТЕЛЯ

Таємниця перша
Обрізання Господа Ісуса

Отче Предвічний, Боже, жертвую Тобі через Найсвятіше Серце Господа Ісуса і Непорочне Серце Марії перші рани, перші болі та перше пролиття Найсвятішої Крові Господа Ісуса як покуту за гріхи молодості моєї та всіх людей на запобігання перших тяжких гріхів, а особливо в моїй родині.
Отче наш... Богородице Діво...
Таємниця друга
Кривавий піт Господа Ісуса

Отче Предвічний, Боже, жертвую Тобі через Найсвятіше Серце Господа Ісуса і Непорочне Серце Марії ту жорстоку Муку Серця Господа Ісуса на Оливній горі, кожну краплину Крові з Кривавого Поту як покуту за всі гріхи серця, на запобігання тих гріхів, на збільшення Любові Божої і Любові ближніх наших.
Отче наш... Богородице Діво...
Таємниця третя
Бичування Господа Ісуса

Отче Предвічний, Боже, жертвую Тобі через Найсвятіше Серце Господа Ісуса і Непорочне Серце Марії ті тисячі Ран через жорстокий Біль і Дорогоцінну Кров Господа Ісуса, спричинену бичуванням як покуту за мої та всіх людей гріхи серця і порочності, на запобігання тих гріхів і на збереження невинності, особливо в моїй родині.
Отче наш... Богородице Діво...
Таємниця четверта
Увінчання терновим вінцем Господа Ісуса

Отче Предвічний, Боже, жертвую Тобі через Найсвятіше Серце Господа Ісуса і Непорочне Серце Марії Рани, Терпіння та Дорогоцінну Кров Господа Ісуса від Увінчання Терням як покуту за мої та всіх людей гріхи нечистих думок, на запобігання тих гріхів, на розповсюдження Царства Христа на землі.
Отче наш... Богородице Діво.
Таємниця п'ята
Несення Хреста

Отче Предвічний, Боже, жертвую Тобі через Найсвятіше Серце Господа Ісуса і Непорочне Серце Марії ту жорстоку Муку Господа Ісуса і Його Дорогоцінну Кров як покуту за мої та всіх людей гріхи, за бунт проти Твоїх Святих Постанов, проти всіх інших гріхів і на випрошення правдивої Любові до Хреста.
Отче наш... Богородице Діво...
Таємниця шоста
Розп'яття Господа Ісуса

Отче Предвічний, Боже, жертвую Тобі через Найсвятіше Серце Господа Ісуса і Непорочне Серце Марії Твого Божественного Сина на Хресті, Його прибиття до Хреста, Його Піднесення на Хресті, Його Святі Рани на Руках, Ногах і Боці, Його Дорогоцінну Кров, котра пролилася за нас, Його покору і безкровне відновлення Його Святих Ран у всіх Службах Божих на землі як покуту за розірвання святих монаших обітів і конституцій на винагородження за всі гріхи мої та людей цілого світу, за хворих і вмираючих, за священиків і мирян, за бажання і просьби Святішого Отця, за віднову християнських родин, за зміцнення у вірі, за Україну, за єдність родин і народів, єдність Церкви в Христі, за душі, терплячі в Чистилищі, і за тих, хто ні звідки порятунку немає.
Отче наш... Богородице Діво...
Таємниця сьома
Відкриття Святого Боку Господа Ісуса

Отче Предвічний, Боже, зволь прийняти через Найсвятіше Серце Господа Ісуса і Непорочне Серце Марії Відкриття Святого Боку і Серця Господа Ісуса Христа за потреби Святої Церкви і як покуту за мої та всіх людей гріхи. Зволь прийняти Ту Дорогоцінну Найсвятішу Кров і Воду, котра вилилася з Рани Боку і Божественного Серця Господа Ісуса. Зволь нам бути ласкавими і милосердними. О Найсвятіша Крове Христа, зволь очистити мене та всіх людей від власних і чужих гріховних провин! О Найсвятіша Водо з Найсвятішого Боку і Серця Господа Нашого Ісуса Христа, зволь звільнити мене та всіх людей від кари за гріхи, а також зволь погасити мені та всім бідним душам вогонь з Чистилища.
Отче наш... Богородице Діво...

Господи і Боже наш, зволь не карати нас за гріхи наші згідно з Твоєю Святою Справедливістю, але будь до нас ласкавим у Твоєму Великому Милосерді. Господи Ісусе, Ти, що вмирав за нас на Хресті, занур навіки у Своєму Найсвятішому Конанні наші душі, щоб ми удостоїлися спасіння через Твою Найсвятішу Агонію.
Величаю Тебе, Отче, через Милосердя Сина Твого. Ісусе, Милосердний Боже, вірую в Тебе і довіряю Доброті Твоїй нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
А тепер, християнське душе, прийми Святе Духовне Причастя і дякуй нашому Господу за добре проведену Хресну Дорогу, за безцінний Дар Тіла і Крові нашого Спасителя.
Духовне св. Причастя
Якщо не матимеш змоги висповідатися і прийняти св. Причастя з рук священика, тоді можеш скористати з духовного Св. Причастя. Для цього необхідно збудити в собі досконалий жаль за гріхи і промовити цю молитву: О Ісусе, в Найсвятіших Тайнах утаєний, вірую в Тебе і люблю Тебе. З цілого серця жалую за усі гріхи мої, прагну тебе прийняти у Св. Причасті.
Прийди, о Ісусе, принаймні духовно до мого серця і оселися в ньому назавжди.
Молитва
Відмовляємо ці молитви після Св. Причастя

Предвічний Отче, жертвую Тобі Предорогоцінну Кров Ісуса Христа як надолуження за мої гріхи, за визволення душ із чистилища й за потреби святої Церкви (можна додати й інші свої наміри).
Молитва Св. Івана Золотоустого
Христе й Боже мій! Я, що удостоївся Причастя Пресвятого Тіла Твого й чесної Твоєї Крові, вихваляю, покланяюся, славлю й величаю Тебе за все, що Ти, Господи, вчинив для мого спасіння. Амінь.

Ось і завершується, дорога християнська душе, твоя Хресна Проща на Страдецькій горі, освяченій кров'ю невинно убієнних душ татарами, мучениками за католицьку віру та душами з Чистилища, які разом з тобою молилися на Хресній Дорозі та випрошували ласки для тебе через Матір Божу Нерушимої Стіни в Отця Предвічного. Тож, на завершення Хресної Прощі достойним чином постарайся подякувати Матері Божій Нерушимої Стіни за Її постійну опіку над тобою, за Її особливу любов і доброту до тебе, за Її велике милосердя, за Їїї Непорочне Серце, яке горить до тебе найніжнішою любов'ю.
Молитва
Маріє, будь зі мною в годині смерті. Візьми моє життя і пригорни мене до Себе. Маріє, допоможи мені зрозуміти все те, що жертвувала мені тут, на Страдецькій горі. Нехай у щирій радості живу з Тобою і щоденно виконую волю Отця Предвічного так, як Ти це чинила.
Нехай вмре в мені усяке зло, а відродиться добро і життя! Амінь.
Молитва
Дякую Тобі, о Маріє, за любов Твого Серця Матері.
Дякую, що під час Благовіщення погодилася прийняти і носити Ісуса в Своєму лоні, дала Йому місце в Своєму власному Серці.
Дякую, що погодилася, аби Син Божий прийняв тіло в Твоєму лоні і став Людиною і нашим Спасителем.
Дякую за Твої Рамена, котрі прийняли Ісуса після смерті через людей.
Дякую, що у вірі та надії віддала Свого Сина землі та поклала Його до Гробу!
Маріє, благаю Тебе за всіх дітей світа, а особливо за тих, котрі остигли у вірі або вмирають духовно з приводу гріха. Заволоділа ними вічна смерть. Прийми їх із хрестами, нехай оживуть силою Духа Святого.
Маріє, прошу Тебе також за покинутих дітей, які не знають материнського тепла. Будь їм Матір'ю, поверни їм бажання жити.
О Маріє, прошу Тебе за всіх матерів, лоно котрих стало могилою життя, бо вбили своїх дітей або покинули їх після народження. Наверни їх до життя, щоб материнське лоно ожило і стало знову колискою, а не могилою життя.
О Маріє! Дякую Тобі за дар життя! Нехай кожна мить мого життя буде сповнена Твоєю Любов'ю, Твоєю Чистотою, Твоєю Вірністю Богові, Твоєю Радістю, Твоїм Миром і Смиренням!
Дорогу додому своєї Хресної Прощі жертвуй Матінці Божій за власне очищення і молись...

Дата: Понеділок, 03.05.2010, 13:27 | Повідомлення # 4
Молитва за зцілення душі
Отче всякого добра, Отче любові, благословляю Тебе і дякую Тобі за те, що через Світло Духа Святого я зрозумів(ла), що Ти - СВІТЛО, ПРАВДА, ДОБРИЙ ПАСТИР, який прийшов для того, аби ми мали життя вповні.
Хочу Тобі, Отче, сьогодні доручити себе (ім'я). Віддаю себе Тобі, щоб Ти глянув на мене батьківським оком, аби подивився на все моє життя. Ти знаєш моє серце і всі його рани. Ти знаєш про все, що я хотів(ла) вчинити, а не вчинив(ла). Ти знаєш, що злого я зробив(ла) і що злого мені зроблено. Ти знаєш мої немочі, помилки та гріхи. Ти знаєш мою поведінку і всі недоліки мого життя.
Зараз прошу Тебе, Отче, задля Любові Твого Сина Ісуса Христа, зішли Свого Святого Духа на мене, щоб тепло Твоєї Любові, яке зцілює, проникло до всіх закутків мого серця. Ти, хто лікує розбиті серця і загоює рани, зціли мене. Увійди до мого серця, Боже, як увійшов до дому, де перебували злякані учні. Ти став посеред них і сказав: "МИР ВАМ!"
Увійди до мого серця і подаруй йому спокій. Наповни його любов'ю. Знаю, що любов перемагає страх. Увійди в моє життя і зціли моє серце. Знаю, Боже, що вчиниш те, про що я Тебе проситиму.
Прошу Тебе про це разом з Марією, нашою Матір'ю, яка на весіллі у Кані Галилейській, коли не вистачило вина, попросила Тебе, і Ти перемінив воду на вино. Зміни моє серце, зроби його великодушним, лагідним, сповненим добра, обнови. Зроби, Господи, щоб у мені проросли плоди Твоєї присутності. Обдаруй мене дарами Твого Святого Духа, а саме: любов'ю, радістю і спокоєм. Учини, нехай зійде на мене дух благословення, щоб я міг(могла) пізнавати і шукати Бога, жити без гріхів і терпеливо витримувати нерозуміння оточуючих.
Дякую Тобі, Господи, за те, що чиниш у моєму житті. Дякую Тобі усім серцем, бо це Ти зцілюєш. Ти мене звільняєш, Ти розриваєш наші ланцюги і повертаєш нам свободу.
Дякую Тобі, Боже, за те, що душа сяє святинею Твого Духа,а ця святиня не може бути знищена, бо вона - Твій храм.
Складаю Тобі подяку, Господи, за віру, за любов, яку Ти вклав у моє серце. Який Ти могутній, Господи!
Будь благословенний і прославлений!
Молитва
Отче Небесний, через Найдорожчу Кров Ісуса, спаси душі наших дорогих померлих, а Твої святі Ангели нехай приведуть їх до вічної Любові. Ти ж, найкраща Мати, Маріє, Потішителько терплячих душ в Чистилищі, вилий на них чашу Крові Твого Сина, щоб їхня болюча, невгасима туга за Богом чимскоріше завершилась!
Дата: Понеділок, 03.05.2010, 13:32 | Повідомлення # 5
МОЛИТВИ ПРОСТОГО ЕКЗОРЦИЗМУ
(за дозволом Церковної влади)


Простий ранковий екзорцизм,
який може відмовляти кожний християнин
В ім'я Бога +Тройці Єдиної, в ім'я Отця + і Сина, і Святого Духа, втікайте, злі духи, з того місця, не дивіться, не слухайте, не нищіть і не втручайтеся у наші діла та наші задуми, котрі ввіряємо спасенному планові Бога. Наш Бог є вашим Господом, і Він наказує вам: "Віддаліться і не повертайтеся більше сюди!" Амінь.
Боже, Найвищий наш Господи, Твоєю Божественною Силою вчини нас невидимими для наших ворогів!
Святий Архангеле Михаїле, що разом з Ангелами переміг сатану на небі, допоможи нам перемогти його на землі.
Молитва проти злих духів до Св. Архангела Михаїла
Святий Архангеле Михаїле, допомагай нам у боротьбі, а проти негідності і підступів сатани будь нам обороною. Покірно просимо, нехай його Бог подолає, а, Ти, Князю Небесного війська, сатану та інші злі духи, які на згубу душ по світі витають, силою Божою скинь до пекла. Амінь.
Молитва визволення
Господи Ісусе Христе ! Визнаю Тебе своїм Сотворителем, Спасителем, Господом і Царем! Ти взяв на Себе мої гріхи і вмер за них на Хресті, а на третій день воскрес, тепер заповідаєш прощення через Свою Церкву в Таїнстві Покути і Поєднання.
Дякую Тобі, Господи Ісусе, за те, що вчинив для мене і цілого людства. Своїм послухом волі Отця Небесного переміг пихатого сатану і визволив нас з його неволі.
Прославляю Тебе і величаю, о Боже, необмежений у Своїй любові, доброті та милосерді. Непорочна Маріє, Святий Архангеле Михаїле, мій Ангеле-Хоронителю, усі Ангели і Святі, а особливо наші Патрони, допоможіть мені у прославленні Бога, який любить мене, прощає мені гріхи і дає Себе на духовну поживу для моєї душі!
Перепрошую Тебе, Господи Icyсе, за такі мляві та холодні відповіді на Твою любов і за те, що не відкриваюся в повноті на ділання Святого Духа, на прийняття Твоїх ласк, не користаю вповні з влади і сили, котрі мені уділяєш для перемоги сатани і злих духів!
Жалію, Господи, що багато раз піддався(ла) їхній брехні та не виконував(ла) Твоїх наказів і заповідей. Прости мені, мій Спасителю! Хочу віднині цілковито належати до Тебе, бо все можу в Тобі, Котрий мене зміцнює!
Зрікаюся сатани і його непослуху, його брехні та незалежності. Визнаю, що без Тебе, Господи, не можу вчинити нічого доброго. Для того, надіючись на Твоє милосердя і на захист Твоєї Найдорожчої Крові, на заступництво Твоєї Пресвятої Матері Марії та моєї духовної Матері, на допомогу Святого Архангела Михаїла, мого Ангела-Хоронителя, усіх ангельських Хорів і всіх Святих, наказую тобі, сатано:
+ Відійди від мене аж на дно пекла і не повертайся більше!
Відійди + від моїх близьких (від мого чоловіка, жінки, сина, доньки, моїх дітей),моїх рідних, сусідів, товаришів і знайомих!
Ісус Христос є моєю силою і міццю!
Вірую в Тебе, Господи Icyсе, і хочу завжди належати до Тебе!
В ім'я Ісуса + наказую вам, прокляті духи,відійдіть від мене і моїх близьких! Відійдіть, духи пихи, нечистоти і заздрощів!
Міццю Христа + наказую тобі:
відійди від мене і моїх близьких, сатано гніву,обжорства, пияцтва і лінивства !
Іди геть, духу ненависті, розколу і насильства. Скидаю тебе на дно пекла! Належу до мого Спасителя і Господа Ісуса Христа! ВІН пролив за мене Свою Кров, Його навіки хочу прославляти і величати, і дякувати Йому.
Господи Ісусе, зціли всі рани моєї душі та мого тіла! Вилікуй рани мого грудного віку і дитинства, рани молодості та зрілості.
О мій Спасителю! Хочу віднині використовувати моє здоров'я і всі мої сили до творення добра і до виконання Твоїх святих заповідей. Дякую Тобі за те, що любиш мене відвічною любов'ю, що виліковуєш і зміцнюєш цілу мою особу.
Разом з Непорочною Марією, з Святим Архангелом Михаїлом, з Ангелами і усіма Святими, хочу прославляти Твоє ім'я: Слава Отцю і Сину і Святому Духові на віки вічні. Амінь.

Вервиця до Містичного Тіла Христа

1. Боже, рятуй мене!
Господи, мені на допомогу поспішися!
2. Слава Отцю і Сину і Святому Духові через Ісуса Христа і Його Містичне Тіло (Зр.).
На великих зернятах:
Величання, хвала і подяка нехай зносяться до Тебе, Отче Небесний, в Святому Дусі, через Ісуса Христа і Його Містичне Тіло.
На маленьких зернятах:
Благословляємо Тебе, Отче Небесний, в Святому Дусі через Ісуса Христа і Його Містичне Тіло.
На закінчення:
Отче безмежного милосердя, прославляємо Тебе в Святому Дусі через Ісуса Христа, Його Пресвяту Матір, Святого Архангела Михаїла, всі хори Ангелів і усіх Святих, а також святі душі з Чистилища (Зр.).

Молитва до Чесного Хреста
Нехай воскресне Бог і розвіються вороги Його, і нехай біжать від лиця Його всі ненависники Його.
Як щезає дим, нехай щезнуть, як тане віск від вогню, так нехай загинуть біси від лиця тих, хто любить Бога і осіняє себе хресним знаменням, і в радості промовляє: радуйся, Пречесний і Животворящий Хресте Господній, що проганяєш бісів силою Розп'ятого на тобі Господа нашого Ісуса Христа, що до аду зійшов, і подолав силу диявола, й дарував нам тебе, Хрест Свій Чесний, на прогнання всякого супостата.
О Пречесний і Животворящий Хресте Господній, допомагай мені зі Святою Дівою Господньою Богородицею й зо всіма Святими завжди, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Псалом 90
Ти, що живеш під Всевишнього покровом,* що у Всесильного тіні пробуваєш!
Скажи до Господа: Мій захисте і моя твердине,* мій Боже, на котрого покладаюсь.
Він бо спасе тебе від сітки птахолова,* і від погибельного мору.
Він тебе покриє крилами своїми, і ти втечеш під його крила;* щит і забороло - його вірність.
Ти не злякаєшся ні страху вночі,* ані стріли, що вдень літає.
Ані чуми, що в пітьмі бродить,* ані зарази, що нищить опівдні.
Нехай і тисяча впаде біля тебе, і десять тисяч праворуч від тебе, * - до тебе не підійде.
Ти лиш очима споглянеш* - і кару грішників побачиш.
Бо Господь - твоє прибіжище,* Всевишній - твій захист.
Ніяке лихо до тебе не приступить,* ніяка кара не підійде близько намету твого.
Бо ангелам своїм він повелить про тебе,* щоб берегли тебе на всіх твоїх дорогах.
І на руках тебе носитимуть,* щоб не спіткнулася нога твоя об камінь.
На гада й змія будеш наступати,* розтопчеш лева й дракона.
Тому, що він виявив свою любов до мене, я його врятую;* я вивищу його, бо він знає моє ім'я.
Візве до мене, і я озвусь до нього;* я буду з ним у скруті, я його визволю і його прославлю.
Довгим віком його насичу* і явлю йому моє спасіння.
Хор кінчає читання псалмів:
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові:* І нині і повсякчас, і на віки вічні. Амінь. Алилуя, алилуя, алилуя: Слава тобі, Боже! (З р.). Господи, помилуй (Зр.). Слава і нині:
Молитва
В ім'я Ісуса Христа наказую тобі, злий духу пихи, лінивства і т.д., відійти від мене і більше не повертайся!
Молитва
Іди геть, сатано! В ім'я Ісуса і Його міццю наказую тобі відійти! Належу Icyсові! Він пролив за мене Свою Найсвятішу Кров.
Непорочна Маріє, Святий Архангеле Михаїле, Святі Ангели і Святі Господні, прийдіть до мене на допомогу!
Молитва
Відійди геть, сатано, немаю нічого спільного з тобою, бо ти - облудник.
Я належу Ісусові, котрий є Правдою і Життям!
Прохання про покору
Святий Архангеле Михаїле, переможцю сатани, духа пихи, допоможи мені перебороти мій егоїзм, котрий не хоче піддаватися Богу і Його святій волі.
Вставляйся за мною до ГОСПОДА, аби захоплений Богом, звертався до Нього в кожній хвилині мого життя: "Хто як Бог!" Амінь.
* * *
Дорога християнська душе, всі молитви, які розміщені в даному розділі, можуть відмовляти всі християни, триваючи в єдності з Христом. Задля цього необхідно:
1. Стати духовно в покорі та з вірою в присутність Бога.
2. Збудити в собі акт жалю і довіри Богові.
3. Закликати на допомогу Непорочну Марію, Святого Архангела Михаїла і ціле Містичне Тіло.
4. Намагаймося, щоб слова, які вимовлятимемо, виходили не лише з наших уст, але й з нашого серця.
5.Слова необхідно вимовляти повільно й уважно.
Всі молитви простого екзорцизму подані за дозволом Церковної влади.

Акт посвячення себе Святому Хрестові
"Найменший акт чистої любові, - каже св. Йоан від Хреста, - дорожчий в очах Божих і корисніший для Церкви, ніж усі інші зовнішні діла разом взяті. Це ж бо є та любов, якої Господь прагне"
* * *
О Хресте, посвячуюся Тобі.
Відрікаюся усіх моїх гріхів супроти Тебе, а також гріхів світу.
Відрікаюся усякої зневаги, вчиненої Хресту через мене або через інших.
Встидаюся і жалію, що ображав Тебе, Ісусе, і цей знак мого власного спасіння.
Віднині хочу належати тільки до Твого Хреста.
Нехай Він буде єдиним моїм знаком надії та спасіння.

Бл. о.д-р Микола Конрад народився 16 травня 1876р. у сім'ї різьбяра, у Струсові. Отримав у Римі блискучу освіту. Там здобув докторати з філософії і богослов'я. Повернувшись до рідного краю, о. - д-р Микола Конрад плекав здорові християнські цінності у молодого покоління. У 1929 р. о. Микола Конрад засновує товариство української академічної молоді "Обнова ". У 1930 р. Митрополит Андрей Шептицький запрошує о. д-ра Миколу Конрада викладати у Львівській Богословській Академії. У1939р. Академія тимчасово припинила діяльність, і о. Микола Конрад переїжджає до с. Страдч виконувати священичі обов'язки. 26 червня 1941р. о. Миколу попросили висповідати і причастити стару хвору жінку. З о. Миколою пішов і 36-ти літній дяк Володимир Прийма, ревний християнин і добрий батько багатодітної сім'ї. Треба було переходити через шлях яким відступали радянські війська. Енкаведисти на конях спіймали їх і погнали до лісу. Там жорстоко закатували о. Миколу Конрада і дяка Володимира Прийму. Тіла мучеників були знайдені у сосновому лісі Бірку. Очевидці згадують: тіло дяка уже розкладалося, проте тіло о. Миколи залишалось чистим, без запаху. Поховали їх на Страдецькій горі. Святіший Отець Іван Павло ІІ під час свого візиту до Львова у червні 2001 року проголосив о. Миколу Конрада та дяка Володимира Прийму Блаженними.

Бібліотека » Духовність » Молитви, духовні практики » СТРАДЧ: ХРЕСНА ПРОЩА
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

© 2008-2020 Свята Традиція УГКЦ

Яндекс.Метрика