Головна сторінка сайту
Сторінка 1 з 11
Архів - тільки для читання
Бібліотека » Духовність » Молитви, духовні практики » Молитви по святім причастю
Молитви по святім причастю
Дата: Неділя, 07.03.2010, 20:52 | Повідомлення # 1
Молитви по святім причастю

Слава тобі, Боже. Слава тобі, Боже. Слава тобі, Боже.
Благодарю тебе, Господи Боже мій, що ти не відкинув мене, грішного, але сподобив мене бути причасником твоїх святощів. Бла-годарю тебе, що ти сподобив мене, недостой-ного, причаститися твоїх пречистих і небес-них дарів.
Але, Владико Чоловіколюбче, що ради нас умер і воскрес, та дарував нам ці страшні
і животворящі таїнства на благодіяння й освя-чення душ і тіл наших, дай, щоб вони були й мені на зцілення душі і тіла, на прогнання всього супротивного, на просвічення очей мого серця, на мир моїх душевних сил, на віру непостидну, на любов нелицемірну, на повноту мудрості, на додержування твоїх заповідей, на збільшення твоєї божествен-ної благодаті і на присвоїння твого царства, щоб я, ними охоронюваний у твоїй святості, завжди пам’ятав про твою благодать і вже жив не для себе, але для тебе, нашого Вла-дики і доброчинця, і так, відійшовши з цього життя в надії на життя вічне, досягнув не-проминаючого спокою, де безнастанний го-лос тих, що торжествують, і безконечна на-солода тих, що оглядають невимовну красу твого обличчя.
Бо ти єси істинне прагнення і несказанна радість тих, що тебе люблять, Христе Боже наш, і тебе оспівує все сотворіння на віки. Амінь.

Молитва Василія Великого

Владико, Христе Боже, царю віків і твор-че всього, благодарю тебе за всі блага, якими ти мене обдарував, і за причастя твоїх пре-чистих і животворящих таїнств. Благаю тебе, благий і чоловіколюбче: охорони мене під твоїм покровом і в тіні крил твоїх та обдаруй мене чистою совістю, щоб я аж до мого остан-нього віддиху достойно причащався твоїх святощів на відпущення гріхів і життя вічне.
Бо ти є хліб життя, джерело святості, пода-тель благ, і тобі славу возсилаємо з Отцем
і Святим Духом, нині і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Молитва Івана Золотоустого
Таїнственно удостоївшись бути причас-ником твого пречистого тіла і чесної крові, оспівую і благословлю, поклоняюся і славлю, і величаю спасіння твої, Господи, нині і по-всякчас, і на віки вічні. Амінь.

Молитва Івана Дамаскина
Боже, Боже мій, непостоянний і невиди-мий вогню, ти чиниш ангелів своїх вогнем горющим, ти у своїй несказанній любові передав мені на поживу своє божественне тіло і прийняв мене за причасника твого божества, ради прийняття твого пречистого тіла і чесної крові!
Проникни усе моє тіло і дух, крізь мої кості і мозки! Гріхи мої спали, душу мою просвіти і ум мій проясни! Тіло освяти і оби-тель в мені створи разом із благословенним твоїм Отцем і всесвятим Духом, щоб і я був у тобі завжди, заради молитов твоєї пре-чистої Матері і всіх святих твоїх. Амінь.

Молитва Симеона Метафраста
Господи, ти добровільно дав мені своє тіло на поживу. Ти вогонь, що палиш недо-стойних, не спали мене, мій Творче, але пройди крізь мої члени, мої суглоби, нутро, серце. Спали терня моїх провин, душу освя-ти, думки очисти, суглоби разом з кістьми зміцни, мої чуття просвіти. Всього мене наповни страхом твоїм.
Завжди покривай, бережи й охорони мене від усякого діла та слова душетлінного. Очисти, обмий і прикраси мене, оздоб, вро-зуми і просвіти мене. Учини мене оселею Духа твого єдиного, а ніколи оселею гріха, щоб по причастю від мене, як від дому твого і як від вогню, втікали лиходій усякий і всяка недоля.
На заступників перед тобою кличу всіх святих, чини безплотних, предтечу твого, апостолів премудрих, а з ними і Матір твою пренепорочну, чисту. Молитви їх прийми, Христе мій милосердний, і сином світла слу-гу твого вчини. Ти бо, благий, єдиний єси, і освячення наше, і світлість, і тобі, Богові
і Владиці, належно славу всі возсилаєм повсякдень. Амінь.

Інша молитва
Господи, Ісусе Христе, Боже наш! Нехай твоє святе тіло буде мені на життя вічне
і твоя чесна кров на відпущення гріхів!
А оце благодарення — на радість, здоров’я
і потіху. На твоєму ж страшному і другому пришестю сподоби мене, грішного, достой-ним станути праворуч слави твоєї, молит-вами твоєї пречистої Матері і всіх святих.

Молитва до Пресвятої Богородиці
Пресвята Владичице Богородице, світло моєї затьмареної душі, надіє, покрове, прибіжище, потіхо і радосте моя! Благодарю тебе, що ти сподобила мене, недостойного, бути причасником пречистого тіла і чесної крови Сина твого.
Але ти, що породила істинне світло, про-світи духовні очі мого серця. Ти, що породи-ла джерело безсмертя, оживи мене, умерт-вленого гріхом. Ти, милостивого Бога мило-сердна Мати, помилуй мене, і дай мені говін-ня й сокрушення в серці моїм, і смирення
в мислях моїх, і визволення з полону думок моїх.
І сподоби мене аж до останнього віддиху неосудно приймати святощі пречистих таїнств на зцілення душі і тіла. Дай мені теж сльози покаяння і сповіді, щоб я величав
і славив тебе по всі дні мого життя, бо ти благословенна і препрославлена на віки. Амінь.
Бібліотека » Духовність » Молитви, духовні практики » Молитви по святім причастю
Сторінка 1 з 11
Пошук:

© 2008-2017 Свята Традиція УГКЦ

Яндекс.Метрика