Головна сторінка сайту
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Архів - тільки для читання
Бібліотека » Церква » Святі і Блаженні » Святий Іван Боско
Святий Іван Боско
Дата: П`ятниця, 28.05.2010, 03:04 | Повідомлення # 1
Не вистачає любити молодь,
потрібно, щоб вона відчула, що її люблять

Йоан (італ. Джованні) Боско народився 16 серпня 1815 року в маленькому селі Кастельнуово д’Асті в королівстві П’ємонт, що на півночі Італії. Ще в дитинстві він втратив батька. В особі матері малий Джованні вбачав приклад справжнього християнського життя. Деякі джерела згадують про те, що в дитинстві майбутньому святому наснився сон: він був серед великого гурту дітей, деякі з яких богохулили. Через це Джованні кинувся на них з кулаками, щоб змусити їх мовчати. В той же момент побачив перед собою Чоловіка, який сказав: «Не бійкою, а добротою та любов’ю муситимеш завоювати цих твоїх друзів… Я дам тобі Вчительку, яка навчить тебе мудрості». Тим чоловіком був Ісус, а вчителькою – Пресвята Богородиця. Якщо прослідкувати подальше життя Йоана Боско, то, напевно, можна назвати цей сон пророчим.
Далі були роки важкої праці, щоб заробити на навчання в семінарії. І от у 26 років у Турині Боско висвятили на священика. В той час місто було переповнене бідними хлопцями, сиротами та безпритульними. Щонеділі отець Боско збирав їх у церкві, на галявині чи майдані і намагався познайомити їх з Христом, нагодувати, приділити кожному увагу. Пізніше отримав можливість створити ораторій (лат. оratorium – місце молитви), де хлопці жили, вивчали ремесла та пізнавали Христа. Якщо аналізувати життя Йоана Боско, то це посвята молоді, насамперед найбіднішій; це любов, яка любить, незважаючи на гріх та зло; це пожертвування серця і всіх сил для «розбишак» (так він жартівливо називав свою молодь), які таким чином «преображалися» просто на очах, які пізнавали через любого духовного батька Любов Божу.
Серед вихованців отця Боско були майбутні святі, серед яких і відомий Домінік Савіо (канонізований у 1953 р.). Також Йоан Боско заснував Згромадження Отців Салезіян та Згромадження Дочок Марії Помічниці християн (Салезіянки), Товариство Салезіянських Співробітників та інші. Помер Йоан Боско 31 січня 1888 року. У 1934 р. був канонізований Папою Пієм ХІ.
В чому ж секрет популярності Йоана Боско серед молоді? Давайте розглянемо основу системи виховання цього священика:
1) Повне бачення молодої особи. Оскільки молодь дуже полюбляє ігри і розваги, то варто брати активну участь у забавах, як співтовариш, приятель, порадник. Йоан Боско любив повторювати: «Любіть усе, що любить молодь».
2) Оптимізм. «Я ніколи не зустрічав юнака, в котрому не було би певного місця, доступного для добра (тобто, позитивних рис), і, користуючись цим, я здобував набагато більше, ніж розраховував».
3) Справжнє запобігання. «Краще запобігти, ніж лікувати», тобто не допустити, щоб молода особа зустріла негативний досвід, який міг би призупинити її ріст, а надати всі можливості, щоб вона могла самостійно увійти в життя з усіма труднощами і протипоказаннями, створити такий клімат, де цінності «рекламуються» самими вихователями (отже, власним прикладом).
4) Центральне значення любові у вихованні. «Виховання – це діло серця», «Використання цієї системи повністю ґрунтується на словах св. Павла: «Любов – довготерпелива, любов –лагідна…; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить». Йоан Боско пише, що не вистачає любити молодь, потрібно, щоб вона відчула, що її люблять.
І на завершення святий стверджує, що те добро, яке є в кожній молодій особі, настільки цінне, що заради нього можна і «життя віддати».
http://molodalexander.org.ua/

Бібліотека » Церква » Святі і Блаженні » Святий Іван Боско
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

© 2008-2020 Свята Традиція УГКЦ

Яндекс.Метрика