Головна сторінка сайту
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Архів - тільки для читання
Бібліотека » Церква » Святі і Блаженні » Cвятий Отець Зигмунд Гораздовський
Cвятий Отець Зигмунд Гораздовський
Дата: П`ятниця, 28.05.2010, 00:54 | Повідомлення # 1
БУТИ УСІМ ДЛЯ ВСІХ
(1 Кор 9,22)


Cвятий Отець Зигмунд Гораздовський народився 1 листопада 1845р. в Саноці. Рукоположення у священики прийняв у Львівському Кафедральному соборі 25 липня 1871 року.
Вже на початку своєї душпастирської праці він зарекомендував себе як людина особливого дару священичої та доброчинної служби.
Близько 40 років отець Зигмунд працював у Парафії святого Миколая у Львові. Будучи людиною глибокої молитви та маючи великий запал до апостольської праці, він став автором нових ініціатив. Отець Гораздовський сприяв видавничій праці і відредагував «Катехізис», опрацював засади та правила доброго виховання для батьків та вихователів, поради для молоді та писав різноманітні статті. Але понад усе його захоплювала благодійна діяльність. Вразливість на людське страждання спонукала святого Зигмунда до конкретних дій. Таким чином, отець заснував у Львові Дім добровільної праці для жебраків, Дешеву народну їдальню, Заклад для невиліковно хворих, Дім Дитятка Ісус для самотніх матерів та покинутих немовлят. Продовження цих діл милосердя довірив заснованому ним Згромадженню Сестер Св. Йосипа.
Його сучасники свідчили: «Започаткувати та утримати стільки справ могла тільки душа, котра гаряче любила Бога».
Помер у Львові 1 січня 1920 р. Був беатифікований Святим Отцем Йоаном Павлом II у Львові 2001 р. та канонізований Бенедиктом XVI 23 жовтня 2005 р. у Римі.
Літургійний спомин святого Зигмунда, священика, відзначаємо 26 червня.

Чудо до канонізації

Увечері 20 липня 2002 р. сталася дорожньо-транспортна пригода. Роксана була пасажиркою Фіату 126п. У результаті аварії її викинуло з автомобіля, який, перевернувшись декілька разів, притиснув дівчину. Отримавши тяжкі поранення, у дуже тяжкому стані вона потрапила до лікарні в Кракові до Відділення інтенсивної терапії. Роксана була на один крок від смерті: занадто важкими були травми дихальної та опорно-рухової систем, був порушений кровообіг, відбулося зараження крові. Безпосередня загроза життю існувала протягом близько 30 днів. У цей час Роксана була непритомною та підключеною до апаратів штучного дихання.
Через 4 тижні одужання було раптовим та знаменним. Хвора почала самостійно дихати, а тяжкий сепсис поступово зникав. Повернення здоров’я було таким швидким, що протягом двох тижнів Роксана самостійно вповні сил залишила лікарню. Молитву з проханням про зцілення за заступництвом бл. отця З. Гораздовського розпочали її подруги за місцем роботи, які довідалися про постать блаженного після його беатифікації. До цієї молитви приєдналася родина Роксани, знайомі та Сестри Св. Йосипа.

С. Летиція Нємчура CSSJ
Генеральна настоятелька
http://molodalexander.org.ua

Бібліотека » Церква » Святі і Блаженні » Cвятий Отець Зигмунд Гораздовський
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

© 2008-2020 Свята Традиція УГКЦ

Яндекс.Метрика