Головна сторінка сайту
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Архів - тільки для читання
Бібліотека » Церква » Святі і Блаженні » Святий Йосиф, обручник Діви Марії
Святий Йосиф, обручник Діви Марії
Дата: Неділя, 16.05.2010, 22:34 | Повідомлення # 1
19 березня - св. Йосиф, Обручник Діви Марії.
1 травня - св. Йосиф-ремісник, покровитель усіх робітників.
(За Юліанським календарем - 1 січня, 26 грудня)

Св. Йосиф, Чоловік та Обручник Діви Марії, Опікун Господа Ісуса. Походить з роду царя Давида. На життя заробляв столярством. Будучи зарученим з Марією, довідався про таємницю чудесного Зачаття. Постановив тоді таємно Її полишити. Однак, впроваджений Ангелом уві сні в таємницю, взяв Марію до себе, до дому в Назареті (Мт 1-2; 13,55; Лк 1-2).

Підкоряючись декретові про перепис населення, разом з Марією вирушає до Вифлеєму, де народжується Ісус. Після надання Дитині імені та представленні Її у Святині, попереджений Ангелом уві сні про небезпеку, переховує Марію і Дитя у Єгипті. Після смерті Ірода повертається до Назарету. Останній раз Йосиф з'являється на сторінках Святого Писання під час паломництва з дванадцятирічним Ісусом до Єрусалиму (Лк. 2, 41-52).

Вважається, що він помер ще перед початком публічної проповіді Ісуса. Апокрифи та Отці Церкви прославляють його чесноти та дивне покликання - обручник Марії, годувальник та вихователь Ісуса. Покровитель робітників, християнських родин, сиріт. Покровитель доброї смерті.

В іконографії Йосиф представлений з Дитятком Ісус на руках, з лілією в долонях. Його атрибутами часто виступають столярні інструменти.

Бібліотека » Церква » Святі і Блаженні » Святий Йосиф, обручник Діви Марії
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

© 2008-2020 Свята Традиція УГКЦ

Яндекс.Метрика