Головна сторінка сайту
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Архів - тільки для читання
Бібліотека » Церква » Святі і Блаженні » Святий Валентин
Святий Валентин
Дата: Неділя, 16.05.2010, 22:33 | Повідомлення # 1
Свята церква вшановує трьох мучеників на ім’я Валентин:
– мученик Валентин Доростольський, що постраждав за віру в Христа в 228 році (пам’ять 7 травня);
– священномученик Валентин єпископ Італійський - убитий за те, що він був християнином, в 273 році (пам’ять 12 серпня);
– священномученика Валентин пресвітер Римлянин - замученого за проповідь про Бога в 269 році (пам’ять 19 липня).

Всі дати пам’яті - це дні, коли мученики прийняли кончину від рук язичників.

Святий Валентин Римський був єпископом італійського міста Терні в той час, коли християни зазнавали переслідувань з боку імператора Клавдія. Валентин Римський був схоплений за сповідання Христа, закутий в кандали і приведений до імператора Клавдія для допиту. "Що ти думаєш про богів Зевса і Меркурія?" - запитали його. "Нічого іншого я не думаю, - сказав святий Валентин, - як тільки те, що вони були жалюгідні і нечестиві люди, які час життя свого провели нечестиво, в пороках і задоволеннях". Своїм мучителям він розповідав про Христа, про порятунок, пропонував імператорові покаятися. Оскільки святий Валентин був чоловіком поважним і мудрим, імператор Клавдій вирішив віддати його освіченому сановникові Астерію, для того, щоб перемогти віру Валентина в словесних спорах. Прийшовши в будинок Астерія, святий молився Богові. Астерій почув, як святий Валентин називає Ісуса Христа Світлом істини, і сказав: "Якщо Христос освічує кожну людину, то я тепер же випробую, чи істинне те, що ти говориш. У мене є донька, що осліпла раніше дворічного віку, і якщо ти ім’ям Христа твого повернеш їй зір, то я зроблю все, що ти побажаєш". Святий погодився, а Астерій поспішно пішов і привів сліпу дочку. Після гарячої молитви маленька дівчинка прозріла, і всі домочадці Астерія увірували в Христа, і після підготовки Астерій зі всім своїм будинком, в якому було 46 чоловік, прийняв Таїнство Хрещення. Почувши про хрещення Астерія багато християн прийшли в будинок його, де і були схоплені імператорськими солдатами і кинуті у в’язницю. Після довгих мук християни з’явилися перед судом імператора Клавдія, який "дав наказ без пощади побити святого Валентина палицями і потім відсікти йому голову мечем". Потім також постраждала решта всіх схоплених християн, зокрема Астерій з своєю сім’єю.

Святий Валентин Римський - заступник закоханих. Чому?

Коли Валентин зцілив від сліпоти доньку сановника Астеріуса - вся родина сановника прийняла християнство. Це викликало гнів імператора - і 14 лютого 269 року єпископ був обезголовлений.

"У ті дні в Римській імперії проходили щорічні святкування на честь богині Юнони - покровительки закоханих пар. Однією з традицій свята було дарувати один одному записки з іменами закоханих. Християни перейняли цей звичай, записуючи на листівках імена святих. Саме тому Святий Валентин став заступником закоханих. Це - народна традиція, а не церковна.

Переказ про те, що єпископ Валентин, усупереч забороні імператора вінчав римських солдатів, є не більш ніж легендою.У Католицькій Церкві пам’ять святого Валентина є факультативною, тобто відзначається на рівні з святими, імена яких у календарі ми бачимо щодня. І відзначається саме "пам’ять", а не "свято" святого. Я, напевне, як і багато священників, буду права коли скажу, що якщо і згадувати ім’я Валентина, то в молитвах про опіку над християнськими подружжями.

Бібліотека » Церква » Святі і Блаженні » Святий Валентин
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

© 2008-2020 Свята Традиція УГКЦ

Яндекс.Метрика