Головна сторінка сайту
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Бібліотека » Різне » Суспільство » Рідний Калуш
Рідний Калуш
Дата: Середа, 10.02.2010, 23:19 | Повідомлення # 1
Ющенко вніс законопроект щодо екологічної ситуації в Калуші

Президент України Віктор ЮЩЕНКО вніс до Верховної Ради проект закону щодо затвердження Указу про оголошення територій Калуського району Івано-Франківcької області зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Про це УНІАН повідомили в прес-службі Президента України.

"Унаслідок тривалої діяльності підприємств з видобутку на території Калуш-Голинського родовища калійних солей та переробки калійних руд на території Калуського промислового вузла на території міста Калуш, сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області склалася надзвичайна екологічна ситуація", - пояснює В.ЮЩЕНКО необхідність ухвалення свого законопроекту.

На його думку, розташовані на цих територіях рудники, Домбровський кар`єр, відвали засолених грунтів, хвостосховища і шламонакопичувач є потенційно небезпечними для життєдіяльності людей та спричинили численні провали земної поверхні, руйнування будинків і комунікацій, інтенсивний розвиток карсту, засолення водоносних горизонтів, джерел питної води в регіоні.

В.ЮЩЕНКО вважає, що інтенсивні опади та раптовий вилив розсолів калійних солей можуть призвести до руйнування прилеглих промислових об`єктів та житлового фонду, а також забруднення такими розсолами річки Дністер.

"Такі негативні зміни в навколишньому природному середовищі міста Калуш та сіл Кропивник і Сівка-Калуська вже призвели до значного перевищення гранично допустимих норм показників якості грунтів, водоносних горизонтів, суттєво обмежують можливість життєдіяльності населення та дальше провадження господарської діяльності в цих умовах, потребують застосування надзвичайних заходів з боку держави для забезпечення захисту життя і здоров`я людей. Зволікання з усуненням наявних ризиків може спричинити техногенну катастрофу, унеможливлення проживання населення на цих та прилеглих територіях", - підкреслює В.ЮЩЕНКО.

Президент України також додав, що 17 січня жителі міста Калуш висловилися за оголошення міста зоною надзвичайної екологічної ситуації.

В.ЮЩЕНКО уповноважив першого заступника глави Секретаріату Президента України - представника Президента України у Кабінеті міністрів України Олександра ШЛАПАКА представляти зазначений законопроект під час його розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради України.


постiйна адреса статтi: http://www.unian.net/ukr/news/news-362153.html

Дата: Четвер, 11.02.2010, 22:34 | Повідомлення # 2
Дата: Субота, 13.02.2010, 00:32 | Повідомлення # 3
Калуш дочекався указу

У четвер Президент України Віктор Ющенко підписав указ про оголошення на термін 90 днів територій міста Калуша та сіл Кропивника і Сівки Калуської Калуського району зоною надзвичайної екологічної ситуації і зробив відповідні доручення Кабінетові Міністрів України, зокрема міністерствам зовнішніх справ, економіки та внутрішніх справ України. Окрім цього, глава держави направив до Верховної Ради відповідний проект закону. Таким чином, регіон дочекався того, про що йшлося під час робочої наради з участю Президента України в Калуші 3 лютого цього року.

Наголосимо, що всі доручення Президента України стануть виконавчими реаліями тільки після відповідного затвердження Верховною Радою України поданого проекту закону. «Такий дев’яностоденний період, — зазначив заступник міського голови Калуша Василь Петрів, — визначений для того, щоб зупинити, звести до мінімуму джерело екологічної небезпеки». Серед президентських доручень для Кабміну такі: забезпечити добровільне відселення людей з територій просідання земної поверхні, утворення провальних воронок, карстів, зсувів грунтів з обов’язковим забезпеченням населення житловими приміщеннями для тимчасового, а відтак і постійного проживання; здійснення укріплення, гідроізоляції, зменшення динаміки накопичення розсолів у Домбровському кар’єрі калійних руд; укріплення дамби хвостосховища № 2 Калуш-Голинського родовища калійних солей; дослідження полігону поховання токсичних хімічних відходів, локалізації джерела забруднення та ліквідації його наслідків; виділити у тижневий термін додаткові кошти місцевим бюджетам міста Калуша і Калуського району та інші матеріальні ресурси для нормалізації екологічного стану в зоні надзвичайної екологічної ситуації і т. д. Своєю чергою МЗС України повинно звернутися до міжнародних організацій та іноземних держав з проханням про надання гуманітарної і технічної допомоги, а Міністерство економіки — сприяти залученню інвестицій у соціально-економічний розвиток регіону.Якщо говорити мовою цифр, то йдеться про 561 млн. грн., які розраховують одержати з Держбюджету згадані території надзвичайної екологічної ситуації.Коли верстався номер:

Вчора питання екологічної ситуації в Калуші та указ Президента України розглянула Верховна Рада України і 392 голосами схвалила відповідний закон.

Джерело - http://www.galychyna.if.ua/index.p....Pid]=24

Бібліотека » Різне » Суспільство » Рідний Калуш
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

© 2008-2020 Свята Традиція УГКЦ

Яндекс.Метрика