Головна сторінка сайту
Сторінка 1 з 11
Бібліотека » Різне » Суспільство » А л к о г о л ь як засіб деградації
А л к о г о л ь як засіб деградації
Дата: П`ятниця, 28.05.2010, 00:57 | Повідомлення # 1
Більшості з нас уже давно набридли розмови про шкідливість алкоголю та його вплив на людський організм. Проте попри всю нашу обізнаність, ця проблема не припиняє свого зростання в нашому суспільстві. Реклами хоч залийся! Агітація потужніша, ніж в період виборів. Яким товаром славиться наша держава на світовій арені? А головне, що ми цим пишаємось. Зараз уже нікого не дивує не тільки те, що алкоголь – спонсор спортивних змагань, а й те, що нормою є підліток із пляшкою пива. Не вживати “допінг” зараз не модно, не сучасно, не по-нормальному. Цей наркотик став майже невід’ємним атрибутом на святах, тусовках, а й навіть при простому спілкуванні. І ми самі себе штовхаємо в цю залежність, точніше не залежність, а спосіб розслаблення та відчуття смаку життя.
Незважаючи на всю нашу обізнаність щодо впливу цього пійла (пива, вина чи горілки – різниці немає), я все-таки спробую вас здивувати. Формулу, мабуть, єдину, яку більшість із нас пам’ятає ще зі школи, пригадувати не буду, лише скажу, що далі мова піде про етиловий спирт, на основі якого виготовляються всі лікеро-горілчані вироби. Не секрет, що спирт є ніщо інше, як сеча дріжджових бактерій. Чому саме так виразився – багато хто ж образиться? Жарт із туалетом знаєте? Коли дріжджі туди кинути, усе в декілька разів збільшується в об’ємі. Ідеш повз, а звідти тягне таким напівсухим-напівсолодким. Тобто дріжджі можуть переробити будь-що у цей спирт, навіть... . Але мало хто усвідомлює, що це наркотично-смертоносна отрута, яка викликає таку ж залежність, як і всі речовини, які ми називаємо словом «наркотик». Якщо прийняти більше 8 мл спирту на 1 кг ваги, то організм помирає, 4-6 мл на 1 кг ваги – наркозна доза. Близько 300 років медицина використовувала спирт як засіб для наркозу і припинила використання через те, що у нього дуже тонка наркозна лінія. Тобто траплялося, і досить часто, що лікарі просто не розраховували дози і пацієнту більше не була потрібна жодна допомога. У чому ж справа? А суть у тому, що в 1961 р. три американські фізики, розглядаючи у виготовлений ними мікроскоп людське око, в одного з “піддослідних” побачили згустки замість поодиноких еритроцитів, що рухались по судині ока. Пізніше виявилось, що він вживав алкоголь перед дослідом. Так вперше було доведено, що алкоголь стимулює згортання крові не лише в пробірці. Молекули етилового спирту забирають негативний заряд від еритроцитів – клітин, що переносять кисень та вуглекислий газ, – і вони замість того, щоб відштовхуватись, починають злипатися. Так утворюються згустки в крові, а небезпечні вони тим, що попросту закупорюють вузькі судини, по яким вони пройти не можуть. Далі закупорена згустками судина відмирає, і кровообіг по ній припиняється назавжди. Це і є причиною синього носа в п’яниць, оскільки там розміщені дуже тонкі судини. Коли закупорка трапляється в тілі, наприклад у печінці, то в цьому разі нічого страшного немає, тому що кров’яна система людини є розгалуженою і кров до цієї ділянки можна “подати” з іншого боку. Але якщо таке трапиться у пальцях рук чи ніг, то вже тут з іншого боку неможливо “підвести” кров. Ось тоді й виникає хвороба, яку в народі називають “гангреною”.
Переходимо до найцікавішого. Кора головного мозку складається з мільярдів клітин. Кожна з них має свій персональний канал живлення, і він є настільки тонкий, що кров’яні клітини можуть лише по одній дістатися до неї. І уявіть собі, що після вжитої дози алкоголю утворились згустки, кров надходить до мозку, починається закупорювання клітин, а залишившись без живлення, клітини відмирають через 7 хвилин, тобто настає саме той очікуваний від алкоголю ефект. Так пояснюється пам’ятостираюча функція оковитої, і часто зранку виявляється важко згадати, де був учора. А відмирання клітин і є причиною цього. Мозок уже не працює нормально, і ми керуємось уже не волею, а простими тваринними рефлексами. Так і трапляється, що “під градусом” робиш такі речі, про які тверезий не зміг би навіть подумати, а ще й за наслідки доводиться відповідати тверезому, а не в стані, коли море по коліна. А потім запитуєш себе: “Як я міг, хіба це я?”. Але втрата пам’яті не єдиний прояв сп’яніння. Залежно від того, на яку частину мозку діє алкоголь, може виникати погіршення координації руху, незв’язне мовлення, загальмованість реакцій тощо. А на ранок ми хворіємо на так зване «похмілля». Голова болить, мучить шалена спрага. У голові мертві клітини починають гнити, виділяється тепло, як у процесі будь-якого гниття, і організм змушений закачувати велику кількість води до мозку. Уранці ви просто заливаєте власний мозок. Від цього ми в прямому значенні тупіємо. Спирт є також добрим розчинником. Тільки нашому організму від цього
не легше. Коли молекула спирту підходить до стінки нашої клітини, відбувається взаємодія, і спирт просто вибиває молекулу зі стінки клітини. Тепер клітина вразлива, у неї може потрапити “екологія”, тобто віруси, бактерії.
Чому лікарі рекомендують чоловікам перед зачаттям дитини утримуватися від вживання алкоголю та тютюну протягом 3 місяців? Бо за цей час в організмі чоловіка повністю змінюються статеві клітини. Але це лише для фізично сильної половини людства. Щодо дівчат, то вони народжуються уже зі статевими клітинами, які просто щомісячно дозрівають для можливого запліднення. “Людською” мовою це означає, що дівчатам краще взагалі не вживати алкоголю, якщо вони дбають про здоров’я своїх майбутніх дітей. А потім посилаємось на екологію, Чорнобиль... А чи відомо вам скільки в Україні притулків для розумово відсталих дітей, від яких просто відмовились батьки? От і подумайте тепер над тим, що насправді є причиною такого становища дітей. Але діти страждають не стільки через вади здоров’я, скільки через те, що перебувають у притулках тільки тому, що батьки алкоголіки. І взагалі, побутує така думка, ніби наша нація спивається. Можливо, це тільки моя думка, і хотілося б вірити, що лише моя. Коротка статистика: алкоголь виводиться з організму через 20 діб. І з цим не варто сперечатись: інформація з професорської роботи. Люди, що «в міру» (яка в кожного є своя) вживають алкоголь, живуть на 17-20 років менше. В Україні щорічно на душу населення (незалежно від віку) припадає – увага! – по 18,6 літрів чистого спирту.
Ну, а про наслідки годі й говорити, ви й самі є цьому свідками. З особистого досвіду скажу, що в моєму гуртожитку 90% інцидентів трапляється під впливом цього самого напою. Я не знаю, чи моя стаття щось донесе до вас, проте особисто я вже 10 місяців узагалі не п’ю. У цьому світі варто мати свою власну думку, і пам’ятайте: усім сподобатись неможливо, кожен із нас – особистість із власними смаками та поглядами. Якщо цього немає, то вийде просто інкубатор.

http://molodalexander.org.ua

Бібліотека » Різне » Суспільство » А л к о г о л ь як засіб деградації
Сторінка 1 з 11
Пошук:

© 2008-2017 Свята Традиція УГКЦ

Яндекс.Метрика