Головна сторінка сайту
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Архів - тільки для читання
Бібліотека » Духовність » Для душі - історії, легенди, перекази » Як Мати Божа оживила джерело (українська народна легенда)
Як Мати Божа оживила джерело
Дата: П`ятниця, 28.05.2010, 00:53 | Повідомлення # 1
Ішла Марія, Божа Мати, зі святим Йосипом у гостину до своєї тітки Єлисавети. Вони втомились, бо день був дуже гарячий. Дорога вела степом, де росла тільки марна травичка — ніде ні деревця, ні джерельця.
Аж ось серед рівнини вони побачили одним-одно невеличке дерево. Під деревом сидів пастушок. Кругом нього паслися вівці, скубали суху траву, але вона їм не смакувала, бо хотіли пити.
— Чи дозволиш нам, хлопчику, відпочити в тіні твого дерева? — запитала Божа Мати. — І, може, покажеш нам якесь джерело, бо спрага в нас велика.
Хлопець привітно всміхнувся, але відповів зажуреним голосом:
— Будь ласка, відпочивайте! Але слабу тінь дає це дерево, бо всихає від посухи. А джерельце є тут недалеко, та зосталось у ньому лише трохи каламутної води. Я сам з овечками примираю від спеки і спраги. Сонце сьогодні пече як ніколи.
— Дай нам горнятко тієї води! — попросив святий Йосип. Хлопчик побіг і приніс горнятко теплої каламутної води. Мати Божа простягнула руку до горнятка, і, як тільки його доторкнулась, вода зробилася чистою і свіжою. Напилась і подала Йосипові.
Потім пішла до джерельця і вилляла в нього решту води. По дорозі бризнула кількома краплями на сухе деревце.
В ту ж мить наповнилось джерело погожою водою. Вода потекла потічком на леваду й відсвіжила траву. А дерево враз зазеленіло і вкрилося таким густим листям, що зовсім закрило мандрівників і пастушка від пекучого сонця.
Овечки напилися води і стали пастися на свіжій траві, весело підстрибуючи і поме- куючи.
Здивований пастушок став навколішки й запитав незвичайних мандрівників:
— Чи ви, може, ангели з неба, що зійшли порятувати мене й мою отару?
Божа Мати всміхнулась, поблагословила хлопчика і пішла зі святим Йосипом у дальшу дорогу. А хлопчик зробив собі з галузки дерева сопілку і заграв так гарно, що навіть овечки перестали на хвилину пастися, підняли голови і слухали. Він грав на честь Бога і тих мандрівників, що оживили джерело й дерево до нового життя.

http://molodalexander.org.ua/
Бібліотека » Духовність » Для душі - історії, легенди, перекази » Як Мати Божа оживила джерело (українська народна легенда)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

© 2008-2020 Свята Традиція УГКЦ

Яндекс.Метрика