Меню сайту

Категорії розділу
Січень [96]Лютий [13]
Березень [43]Квітень [0]
Травень [60]Червень [69]
Липень [0]Серпень [0]
Вересень [51]Жовтень [56]
Листопад [57]Грудень [43]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Братство Св. Пія Х (BY)
Братство Св. Пія Х (RU-Mos)
Братство Св. Пія Х (RU-Pet)
Una Voce Russia
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Бушкрафт
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:


Головна » Життя Святих | Церковні празники | Свята » Січень [ Додати матеріал ]

СВЯТО ТРЬОХ СВЯТИХ
19.02.2016, 09:55
Три архієпископи грецького обряду: Василій Великий, Григорій Богослов та Іван Золотоустий здобули собі славу вже за свого життя своєю святістю, спасенними проповідями й релігійними працями. Відразу після їхньої смерті люди почали вшановувати їх як Святих. За часів імператора Олексія Комнена в Царгороді постало питання: кого з трьох Святих вважати більшим і святішим від інших. Те людське питання вирішили самі Святі, з'явившись Іванові, побожному єпископові міста Евхаїди, переказавши йому ось яке пов­чання для людей: "Ми — одне в Бога, а кожний з нас у свій час, окремо надхнений Божим Духом, навчав на спасіння людей. Тож нема в нас ні більшого, ні меншого, але як назвеш одного, то за ним ідуть два інші. Встань, отже, і поклади край суперечці вірних, бо як за життя, так і після смерті нашим намаганням було всі сторони світу приводити до миру й єдності. Введи святкування нашої пам'яті одного дня, бо ми є одне в Бога, а ми будемо помічниками тих, хто святкуватиме нашу пам'ять".
Тоді єпископ Іван ввів Свято трьох Святих, призначивши його на 30 січня і звеличивши їхню пам'ять у тропарях, канонах і церковних піснях. Ними св. Церква прегарно віддає честь усім трьом Божим Угодникам: "Василій — божест­венний розум, Григорій — божественний голос, Іван — прегарний світильник, три високі угодники й слуги Пресвятої Трійці. Вийшовши на вершину Христової любові, побачив Василій невимовні й божественні таїнства, які пояснив людям як правовірності мудрий проповідник. Григорій мудрістю своїх слів і наук розв'язав єретицькі в'язання й привів до однодушності правовірних, що розумно прославляли Бога. А Івана поставив Христос, щоб був непорушним стовпом своєї Церкви".
Крім того, св. Церква вшановує ще й окремо кожного з них: св. Василія — 1 січня, св. Григорія — 25 січня, а св. Івана — 13 листопада.

Схожі матеріали:
Переходів: 0 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Рейтинг: 0.0/0 | Теги: СВЯТО, святих, трьох
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений
Непорочному Зачаттю
Пречистої Діви Марії

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:

Пошук на сайті


Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2018©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.info дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.info. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.info, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика