Меню сайту

Категорії розділу
Січень [96]Лютий [13]
Березень [43]Квітень [0]
Травень [60]Червень [69]
Липень [0]Серпень [0]
Вересень [51]Жовтень [56]
Листопад [57]Грудень [43]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Братство Св. Пія Х (BY)
Братство Св. Пія Х (RU-Mos)
Братство Св. Пія Х (RU-Pet)
Una Voce Russia
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Бушкрафт
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:


Головна » Життя Святих | Церковні празники | Свята » Січень [ Додати матеріал ]

СВЯТИЙ ІВАН КУЩНИК
29.01.2016, 09:50
У V сторіччі жив у Царгороді військовий старшина Евтропій з дружиною Теодорою. Були це побожні люди, які дбайливо виховували своїх трьох синів. Два старші, за прикладом батька, посвятили себе військовій справі, а наймолодший Іван займався наукою. Був це розумний юнак, вчився ліпше за всіх своїх товаришів, самі вчителі дивувались його пам'яті й здібностям. За вдачею був лагідний, покірний, слухняний і побожний; у вільний час спішив не на забави, а до церкви на молитву або читав Святе Письмо.
Одного разу проїжджав через Царгород один монах, що поспішав на прощу до Єрусалима. Був він з монастиря акімітів — "несплячих", який заснував святий ігумен Маркел. Івась познайомився з тим монахом і довідався про тих ченців, що вдень і вночі відправляють позмінно все церковне правило, безперестанку прославляючи Бога. Серце побожного юнака загорілось любов'ю до Господа, й він відчув у собі поклик до досконалішого життя в монастирі. Просив свого нового знайомого, щоб він, повертаючись зі св. Землі, знову вступив до нього й забрав його з собою до монастиря. Монах пізнав у тому Божу волю й обіцяв виконати бажання побожного юнака.
Тепер усі Іванові думки були про те, щоб покинути світ. Він ще гарячіше молився, читав Святе Письмо та з нетерпін­ням вижидав тієї хвилини, поки його приятель вернеться з Єрусалима та забере його з собою до Витанії. Одне тільки непокоїло хлопця: його батьки, напевно, не погодяться на, цей надзвичайний крок; бо хоч вони й побожні люди, та все-таки не схочуть розлучатися зі своїм улюбленцем. Знаючи це, Іван нічого не говорив батькам про свій намір, а коли його приятель вернувся з Єрусалима, то втік з дому потай від них, сів на корабель й поплив до монастиря "несплячих". З собою взяв тільки гарно оправлене Євангеліє — подарунок батьків.
Ігумен Маркел спочатку не хотів приймати такого молодого хлопця до монастиря, та сердечне прохання Івана перемогло. Св. Маркел постриг його на ченця. Молодий монах своїм духовним поступом незабаром здивував увесь монастир. Завжди був перший до молитви, а постив так суворо, що деколи цілими днями не мав нічого в устах, крім св. Причастя.
Так минуло шість літ життя в монастирі..Тоді ворог людських душ почав мучити Івана дуже сильними спокусами, а головно розбуджував у його серці сильне бажання побачити ще раз своїх батьків. Іван чував і молився, щоб перемогти ту спокусу, та спокій не вертався до його душі. Від духовної боротьби став навіть сохнути й хворіти. Тоді ігумен вирішив відпустити його додому. Скликавши всіх монахів до церкви, помолився сердечно з ними за брата Івана, а потім зі сльозами в очах попрощався із своїм духовним сином. З великим жалем розлучалися з ним брати, з тяжким серцем прощався й сам Іван. Дорогою зустрів убогого старця. Тоді спало йому на думку подарувати свою одежу старцеві, а самому вдягнутись у його лахміття. Переодягнений жебраком, сів на корабель й відплив до Царгорода, молячись, щоб щасливо побачити своїх батьків, які через його таємний від'їзд, певно, мали багато смутку.
Дійшовши до свого рідного дому, впав перед ворітьми на землю й так дочекав ранку. Вранці відчинив ворота наставник слуг. Побачивши старця в такому нужденному лахмітті, почав відганяти його від дому, та опісля, зворушений прохан­ням Івана, якого не впізнав, дозволив йому залишитись біля воріт. Незабаром побачив Іван також і своїх батьків, які виходили з дому до міста. Добрий Евтропій був ласкавий до вбогого старця й посилав йому навіть поживу зі свого столу, та мати не могла дивитись на його нужденний одяг і казала слузі перевести Івана в більш віддалене місце, щоб не мати того брудного лінюха, як думала собі, весь час перед очима. Він став проживати в малій комірці, яку поставили йому слуги. Ту поживу, яку одержував від батька, роздавав убогим, а сам проводив свої дні в голоді і спразі, чим так висушив своє тіло, що можна було полічити ребра.
Так прожив Іван три роки, невпізнаний ні батьками, ні слугами. Тоді об'явив йому Бог, що за три дні покличе його по небесну нагороду. Коли Іван почув ту веселу вістку, просив наставника слуг, щоб пані дому прийшла до нього, бо він хоче сказати їй щось важливе; та вона не захотіла. Коли ж Іван дуже просив побачення з нею перед смертю, вона сказала принести хворого Івана до себе. З останніх сил він подякував за милосердя до нього, а потім просив її бути ласкавою поховати його після смерті в його жебрацькій одежі й на тому місці, де він проживав. На прощання дав їй також те св. Євангеліє, яке він колись одержав від батьків. Евтропій і Теодора відразу впізнали своє Євангеліє. Стали питати вмираючого Івана, звідки він дістав ту св. книгу. Тоді вбогий "кущник" признався, що він — їхній син, який кілька років тому потай від них з тією книгою виїхав до монастиря "несплячих". Та батьки не довго тішились знайденим сином," преподобний Іван у той же день віддав Богу свою праведну душу.
Згідно з бажанням покійного, поховали його в тій комірці, де він дожив віку в убогості й самозреченні. Та коли мати наказала вбрати його тіло в багату одежу, то відразу занедужала й доти лежала немічною, доки тіло сина знову вбрали в жебрацьку одежу. Згодом поставили батьки над його гробом церкву й дали на церковні потреби частину свого майна; решту віддали вбогим і подорожнім. Незабаром і їх самих покликав Бог до кращого життя.

Схожі матеріали:
Переходів: 0 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Рейтинг: 0.0/0 | Теги: КУЩНИК, святий, іван
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений
Непорочному Зачаттю
Пречистої Діви Марії

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:

Пошук на сайті


Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2018©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.info дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.info. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.info, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика