Меню сайту

Категорії розділу
Січень [96]Лютий [13]
Березень [43]Квітень [0]
Травень [60]Червень [69]
Липень [0]Серпень [0]
Вересень [51]Жовтень [56]
Листопад [57]Грудень [43]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Братство Св. Пія Х (BY)
Братство Св. Пія Х (RU-Mos)
Братство Св. Пія Х (RU-Pet)
Una Voce Russia
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Бушкрафт
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:


Головна » Життя Святих | Церковні празники | Свята » Січень [ Додати матеріал ]

СВЯТИЙ ДОМЕТІЯН
27.01.2016, 11:30
За правління візантійського імператора Юстініана (527— 565 рр.) серед найвищих посадових осіб держави був чесний муж на ім'я Теодор. Жив він свято зі своєю дружиною Євдокією. Завдяки дбайливості побожних батьків їхній син Дометіян зростав у Христовій вірі й чесноті, а також добре знав Святе Письмо.
Дометіян, закінчивши своє навчання, одружився. Та Бог скоро покликав його молоду дружину до себе, тоді він віддався м6*литві й постам та посвятився повністю Божій службі.
На 30 році життя вибрали Дометіяна єпископом у місті Мелітині, що над річкою Євфрат, у Вірменії. На владичому престолі св. Дометіян розпочав широку й спасенну як релі­гійну, так і політичну діяльність. Не лише вищі посадові особи, навіть новий імператор Маврикій, просили в достой­ного владики поради в складних справах.
Коли поганські перси збунтувалися проти імператорського намісника Хозроя й облягли Мелітин та довколишні села, несучи з собою християнському народові ідолопоклонство і погибель, а імператор не міг прийти в далеку Вірменію з допомогою своєму намісникові, тоді він написав листа до Дометіяна та віддав усю справу в його руки. З Божою ласкою св. Дометіян заспокоїв персів, багато з них навернув до Христової віри, навіть пробував самого перського царя відвернути від ідолопоклонства та привести до пізнання правдивого Бога. Вдячний імператор Маврикій наділив за те св. Дометіяна великим багатством, з якого скористало багато вбогих.
Слава св. Дометіяна дійшла аж до Рима, звідки Папа Григорій Великий писав до нього листи, в яких йшлося про велику мудрість, ревність і суворість життя св. владики. А щодо безуспішних заходів Дометіяна над наверненням персь­кого царя Папа заявив, що Дометіян одержить від Бога свою нагороду, хоч душа царя не навернулась до Христа.
У 602 році загинув імператор Маврикій. Тоді св. Дометіян, який був його родичем, опікувався його дітьми. Та недовго, бо вже наступного року й він закінчив своє трудолюбне й святе життя. Його тіло похоронили в Царгороді, а згодом урочисто перенесли до Мелітина. Як за життя, так і після смерті Бог прославив преподобного Дометіяна, Мелітинського єпископа, численними чудами.

Схожі матеріали:
Переходів: 0 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Рейтинг: 0.0/0 | Теги: святий, ДОМЕТІЯН
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений
душам у чистилищі

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:

Пошук на сайті


Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2018©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.info дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.info. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.info, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика