Меню сайту

Категорії розділу
Січень [96]Лютий [13]
Березень [43]Квітень [0]
Травень [60]Червень [69]
Липень [0]Серпень [0]
Вересень [51]Жовтень [56]
Листопад [57]Грудень [43]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Братство Св. Пія Х (BY)
Братство Св. Пія Х (RU-Mos)
Братство Св. Пія Х (RU-Pet)
Una Voce Russia
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Бушкрафт
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:


Головна » Життя Святих | Церковні празники | Свята » Січень [ Додати матеріал ]

СВЯТІ КЛИМЕНТ І АГАТАНГЕЛ
19.02.2016, 09:38
У місті Анкирі (Мала Азія) жила за імператора Діокле-тіана побожна християнка Євфросинія, що мала чолові-ка-поганина. Вона сердечно молилася за його навернення до Христової віри, та чоловік так і помер ненаверненим по­ганином близько 250 року, залишивши її з маленьким си­ном, що під час св. Хрищення одержав ім'я Климент. Побож­на мати старалася всіма сила­ми виховати його по-християнськи й мала цю радість: Климент був справді побож­ною дитиною, охочим до знан­ня Святого Письма.
 
Коли йому було 12 літ, померла й Євфросинія. Тоді ним заопікувалася побожна й багата приятелька покійної Софія. У той час настав у Галатії голод, і погани, які не мали чим годувати дітей, викидали їх без милосердя на вулицю. Тих нещасних дітей Климент забирав додому, де разом зі своєю побожною опікункою їх годували, навчали правд віри й готували до св. Хрищення. Дім Софії став наче сиротинцем і школою багатьох дітей, що знайшли щастя завдяки побожності Климента й Софії.
Хлопця так любили в Анкирі, що коли йому було 20 літ, його вибрали єпископом. Молодий літами, та поважний своєю побожністю й знаннями, Климент став ревно й успішно працювати над спасінням християнської громади.
Його спасенну працю перервало Діоклетіанове пересліду­вання християн, що не минуло й Климента. Його мучили різними способами, тримаючи у в'язниці. На саме свято Христового Богоявлення вдалося Софії визволити св. Климен та з в'язниці і привести до церкви на богослужбу. Опісля перебував він ще кілька днів на волі. Коли однієї неділі відправляв Службу Божу й нахилився над Найсвятішими Тайнами, вбіг до церкви з вояками гонитель Олександр і наказав відрубати св. Климентові голову. Найсвятіші Дари потоптали погани ногами. Сталося це близько 312 року.
Загинули тоді також два диякони Христофор і Харитон. Тіла св. мучеників поховала побожна Софія при мощах св. Агатангела, якого в Римі навернув св. Климент до Христо­вої віри і висвятив на диякона. Св. Агатангел був також у той час убитий мечем за Христову віру.
Імператор Василь Македонянин збудував на честь тих св. мучеників церкву в Царгороді, де поклали її. У XIII сторіччі вивезли хрестоносці голову св. Климента до Франції.

Схожі матеріали:
Переходів: 0 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Рейтинг: 0.0/0 | Теги: АГАТАНГЕЛ, Климент, святі
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений
Непорочному Зачаттю
Пречистої Діви Марії

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:

Пошук на сайті


Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2018©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.info дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.info. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.info, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика