Меню сайту

Категорії розділу
Січень [96]Лютий [13]
Березень [43]Квітень [0]
Травень [60]Червень [69]
Липень [0]Серпень [0]
Вересень [51]Жовтень [56]
Листопад [57]Грудень [43]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Братство Св. Пія Х (BY)
Братство Св. Пія Х (RU-Mos)
Братство Св. Пія Х (RU-Pet)
Una Voce Russia
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Бушкрафт
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:


Головна » Життя Святих | Церковні празники | Свята » Січень [ Додати матеріал ]

ПОКЛІН ОКОВАМ СВЯТОГО ПЕТРА
05.02.2016, 16:47
Цар Ірод Агрипа, внук того Ірода, що наказав повбивати дітей у Вифлеємі, стараючись вгодити іудеям щоб довше пробути при владі, почав переслідувати християн. Серед інших віруючих він заточив до єрусалимської тюрми св. апостола Петра, задумавши засудити його на смерть. У тюрмі наказав Ірод закувати Святого в кайдани й поставити біля нього велику сторожу. Та вночі з'явився св. Петрові ангел і вивів його з тюрми на волю.
Кайдани св. Петра переховував у себе спочатку начальник в'язниці, що став християнином; опісля перейшли вони в руки інших християн, що берегли їх як дорогоцінну пам'ятку.
За Константина Великого ті окови перебували в єрусалим­ській церкві Господнього Воскресіння. У 439 році прибула до Єрусалима на прощу грецька цариця Євдокія, дружина імператора Теодосія Малого. Під час свого перебування в Єрусалимі вона щедро обдарувала різні тамтешні церкви. З вдячності за те Єрусалимський патріарх Ювеналій подарував Євдокії окови св. Петра. Одну частину тих оков узяла цариця з собою до Царгорода, а іншу послала в Рим своїй доньці Євдоксії, що була дружиною імператора Валентіана III. Євдоксія прийняла з великою побожністю цінний дар, наказала поставити на честь св. Петра церкву й там поклала свою частину оков.
У Римі були ще й інші кайдани, в які* був закутий св. Петро за імператора Нерона. Ті окови наказав у V сторіччі Папа Сикст НІ або Лев Великий з'єднати разом з тією частиною оков, які були подаровані побожній цариці Євдоксії. Коли ті окови торкнулися одні до одних — сталося чудо: обидві частини злучились в один суцільний ланцюг! Тоді церковна влада вирішила кожного року поклонятися оковам св. Петра окремим церковним святом. Окови св. Петра мають 38 ланок і дві круглі клямри, якими була закута шия св. Петра.
Бог робив багато чудес за посередництвом тих оков, тому сповнились слова св. Івана Золотоустого: "Коли тінь св. Петра мала таку цілющу силу, то набагато більшу матимуть окови, що дотикались його тіла".

Схожі матеріали:
Переходів: 0 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Рейтинг: 0.0/0 | Теги: ОКОВАМ, ПОКЛІН, святого, Петра
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений
Непорочному Зачаттю
Пречистої Діви Марії

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:

Пошук на сайті


Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2018©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.info дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.info. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.info, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика