Меню сайту

Категорії розділу
Січень [96]Лютий [13]
Березень [43]Квітень [0]
Травень [60]Червень [69]
Липень [0]Серпень [0]
Вересень [51]Жовтень [56]
Листопад [57]Грудень [43]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Братство Св. Пія Х (BY)
Братство Св. Пія Х (RU-Mos)
Братство Св. Пія Х (RU-Pet)
Una Voce Russia
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Бушкрафт
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:


Головна » Життя Святих | Церковні празники | Свята » Січень [ Додати матеріал ]

ПЕРЕНЕСЕННЯ МОЩЕЙ СВ. ІВАНА ЗОЛОТОУСТОГО
19.02.2016, 09:44
Св. Іван Золотоустий, царгородський патріарх, помер 14 вересня 407 року в Малій Азії (місто Комани), куди його заслав імператор Аркадій за намовою своєї жінки Євдоксії.
Коли 434 року Царгородський патріарх св. Прокль прославляв св. Івана Золотоустого в своїй проповіді, народ став просити його перенести св. мощі до Царгорода. Бажання народу було таке велике, що св. Прокль не міг навіть докінчити своєї проповіді. Патріарх переказав прохання вірних імператорові Теодосієві, синові Аркадія та Євдоксії, а той охоче погодився сповнити бажання народу, пославши по св. мощі вельмож зі срібною домовиною.
Під час перенесення мощей видужав один каліка. Коли мощі св. Івана Золотоустого привезли до Халкідона, навпроти Царгорода, там вже чекали на них патріарх, імпе­ратор з усім своїм двором та великою кількістю народу. Домо­вину перевезли на імператорському кораблі до Царгорода, спершу — до церкви св. Томи, а опісля — до церкви св. Ірини і помістили їх на вівтарі. Коли відкрили домовину, милий запах пронісся по церкві: мощі були нетлінні. Імпе­ратор зняв з себе плаща, прикрив ними св. мощі, а опісля нахилився над ними та став зі сльозами в очах благати в Святого прощення за насилля над ним, яке спричинили його батьки, а головно — мати Євдоксія. Також патріарх цілував з любов'ю св. мощі та радів, що вони вернулися до Царгорода; а народ вдень і вночі чатував біля них, щоб хоч торкнутися домовини Святого.
Наступного дня перевезли їх на імператорській кареті до церкви св. Апостолів і помістили на патріаршому вівтарі; тоді зворушений люд голосно скрикнув: "Прийми знову свій вівтар, отче!"
Того дня під час Служби Божої багато недужих видужали, а домовина цариці Євдоксії перестала трястися. Опісля поклали св. мощі у вівтарі та прославляли "Богодивного во Святих своїх".

Схожі матеріали:
Переходів: 0 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Рейтинг: 0.0/0 | Теги: Св., Перенесення, Золотоустого, Івана, мощей
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений
душам у чистилищі

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:

Пошук на сайті


Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2018©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.info дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.info. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.info, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика