Меню сайту

Категорії розділу
Січень [96]Лютий [13]
Березень [43]Квітень [0]
Травень [60]Червень [69]
Липень [0]Серпень [0]
Вересень [51]Жовтень [56]
Листопад [57]Грудень [43]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Братство Св. Пія Х (BY)
Братство Св. Пія Х (RU-Mos)
Братство Св. Пія Х (RU-Pet)
Una Voce Russia
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Бушкрафт
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:


Головна » Життя Святих | Церковні празники | Свята » Лютий [ Додати матеріал ]

СВЯТИЙ ТЕОДОР ТИРОН
21.04.2016, 12:43
Серед Святих, які віддали своє життя за Христову віру, був і св. Теодор Тирон, тобто новобранець. Родом він був з Вірменії або Сирії і служив у римському війську. Зі своїм полком прибув він до міста Амасії в Малій Азії. В той час імператори Галерій і Максимін оголосили наказ про віднову Діоклетіанового переслідування християн. Побожний і від­важний вояк Теодор далекий був від того, щоб ховати свою * християнську віру. Коли за те повели його на суд до управите­ля провінції й військового коменданта леґіону Теодор смі­ливо заявив суддям:
— Я не знаю ваших богів. Ісус Христос, єдиний Божий Син, є моїм Богом. А якщо мої слова зневажають вас, виріжте мені язика; кожна частина мого тіла готова вмерти, якщо Бог вимагає її як жертви.
 
Після того судді звільнили його, та св. Теодор, щоб переконати мучителів про свою незмінну постанову, підпалив поганську божницю, що стояла посеред міста. Коли його ув'язнили другий раз, судді наказали немилосердно бичу­вати його, а опісля вкинути до в'язниці, де потішали його Божі ангели. Після третіх допитів засудили св. Теодора на спалення живцем у печі. Сталося це 17 лютого 306 року. Його тлінні останки поховала з пошаною побожна жінка Євсевія.
 
У похвальній проповіді, яку виголосив св. Григорій Ніський над гробом св. Теодора в Евхаїті, поблизу Амасії, в день його свята, було сказано, що завдяки заступництву св. Тео­дора були переможені скити, які напали на країну. На закін­чення того слова проповідник просив у Святого заступництва так: "Як вояк — борони нас; як мученик — промовляй за
нас, проси миру. Якщо нам треба більшого заступництва; збери разом своїх братів-мучеників і з ними всіма молися за нас. Проси Петра, Павла та Йоана дбати про церкви, які вони заснували. Вчини так, щоб завдяки твоїм молитвам і твоїх побратимів не ширились єресі, а християнська держава стала плодовитим полем".

Схожі матеріали:
Переходів: 0 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Рейтинг: 0.0/0 | Теги: ТИРОН, святий, Теодор
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений
душам у чистилищі

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:

Пошук на сайті


Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2018©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.info дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.info. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.info, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика