Меню сайту

Категорії розділу
Січень [96]Лютий [13]
Березень [43]Квітень [0]
Травень [60]Червень [69]
Липень [0]Серпень [0]
Вересень [51]Жовтень [56]
Листопад [57]Грудень [43]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Братство Св. Пія Х (BY)
Братство Св. Пія Х (RU-Mos)
Братство Св. Пія Х (RU-Pet)
Una Voce Russia
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Бушкрафт
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:


Головна » Життя Святих | Церковні празники | Свята » Лютий [ Додати матеріал ]

СВЯТИЙ ХАРАЛАМПІЙ
21.04.2016, 12:48
За проповідування Божого слова ув'язнили за правління римського імператора Севера (+211) старенького 113-літнього єпископа сирійського міста Магнезії св. Харалампія. Коли його привели до суддів Лукіяна й Лукія, він сміливо заявив, що вірить у Христа. Тоді вони наказали роздягнути Святого, підвішати на риштованні й залізними кігтями дряпати його тіло — здирати шкіру від голови до стіп. Аж мороз проходив по тілах очевидців, які дивилися на таку муку. А св. владика ще говорив катам: "Дякую вам, браття, що ви обстругали моє старе тіло, бо тим ви оновили мого духа, що бажає одягнутися в нове, вічне життя". Побачивши таку мужність св. Харалампія, повірили в Христа два його мучителі, Порфи-рій і Бантос, а також три жінки; всіх їх відразу зарубали мечами.
Смерть навернених не налякала народу; коли під час мук св. Харалампія почали діятися чуда, майже все місто навернулося до Христової віри; сам воєвода Лукій визнав великим християнського Бога. Стривожений тим консул Лукіян повідомив про все імператора Севера, який звелів привести св. Харалампія до Писидської Антіохії, де знову тяжко мучили його. Під час тих страждань Святого Бог прославив його різними чудами; тоді навернулася до Христа імператорська дочка Галина, а за нею й інші погани. Навіть сам імператор став вагатись у своєму поганстві, та за намовою консула Крипса вкінці видав наказ убити Святого мечем.
Коли св. Харалампій став на коліна, щоб дати свою голову під меч, явився йому Христос. Святий просив Його, щоб на тому місці, де спочинуть його мощі, не було ні голоду, ні недуг, ні пошесті на худобу, щоб там царював мир, щоб усі жили в добрі, а понад усе — в Божій ласці. Після тієї молитви душа св. мученика спокійно перейшла в кращий світ. Коли кат підніс меча, щоб відрубати св. Харалампієві голову, то побачив, що тільки його тіло має перед собою, бо душа з гарячою молитвою полинула до неба.
Було це 10 лютого 202 року. Тіло св. мученика поховала царівна Галина, якій батько дозволив жити по-християнськи.

Схожі матеріали:
Переходів: 0 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Рейтинг: 0.0/0 | Теги: святий, ХАРАЛАМПІЙ
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений
Непорочному Зачаттю
Пречистої Діви Марії

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:

Пошук на сайті


Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2018©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.info дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.info. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.info, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика