Меню сайту

Категорії розділу
Січень [96]Лютий [13]
Березень [43]Квітень [0]
Травень [60]Червень [69]
Липень [0]Серпень [0]
Вересень [51]Жовтень [56]
Листопад [57]Грудень [43]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Братство Св. Пія Х (BY)
Братство Св. Пія Х (RU-Mos)
Братство Св. Пія Х (RU-Pet)
Una Voce Russia
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Бушкрафт
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:


Головна » Життя Святих | Церковні празники | Свята » Лютий [ Додати матеріал ]

СВЯТА АГАФІЯ
21.04.2016, 12:36
За часів римського імператора Декія жила на сицилій-ському острові, в місті Палермо або Катанії, дівчина Агафія, яка від земного батька одержала великий маєток, а від
 
Небесного — красу, і головне — дар св. віри. Завдяки їй молоденька Агафія так свято любила Христа, що добровільно посвятила Йому своє дівицтво й вела ангельське життя. Для., молодих дівчат і хлопців, своїх ровесників, вона була живою й чарівною невинністю, прегарним взірцем високого життя.
 
 
Царським консулом був тоді на Сицилії поганин Квінтіан, який жадібним оком дивився як на дівочу красу, так і на багатство Агафії, чекаючи тієї хвилини, коли дівчина потра­пить до його рук. Виконати свій лихий задум вирішив Квінтіан негайно, як тільки Декій проголосив свій наказ про переслідування хрис­тиян.
Коли вояки схопили Ага-фію, щоб привести її до Квінтіана, святе дівча моли­лося: "Ісусе Христе, Господи всіх речей, Ти бачиш моє серце, Ти знаєш мої бажання. Прошу Тебе, щоб Ти один посідав усе, чим я є. Я — твоя овечка. Зроби мене гідною перемогти диявола". Дорогою молилася, щоб Бог дав їй відвагу й силу духа.
Квінтіан наказав відвести її до багатої жінки Афродисії, яка з шістьма своїми дочками утримувала будинок розпус­ти. Нечесний консул надіяв­ся, що в такому товаристві Агафія зіпсується і не буде противитися його забаганкам. Та цей план не вдався, бо за Божою ласкою невинна дівчина серед численних нагод до спокус залишилася наче біла лелія, готова кожної хвилини й життя віддати за збереження своєї дівочої невинності.
Після місяця духовного мучеництва святої Христової обручниці в домі гріха наказав Квінтіан привести Агафію до себе і пробував залякати її погрозами. Потім, розлючений, що вона не зважає на жодні залякування, наказав бити її й мучити різними способами. Закінчила св. мучениця своє терпіння під час молитви у в'язниці.
При гробі Агафії діялися різні чуда. Коли з гори Етни на Сицилії почала виходити гаряча лава й місто Катанія було вже близьким до загибелі, винесли серпанок св. Агафії і стали обносити його довкола міста; тоді Бог відвернув вогонь і охоронив місто від знищення. Подібні чуда повторювалися кілька разів.
Над гробом св. Агафії поставили гарну церкву, а в Римі Папа Григорій Великий посвятив одну церкву на честь цієї Святої. Під час посвячення Бог прославив св. Агафію новими чудами.
В Україні люди вірили, що призивання імені св. Агафії оберігає людей від пожежі. Вважають її також опікункою виливачів дзвонів.
Історія життя й мучеництва св. Агафії гарна й зворуш­лива, а приклад її постійності у вірі, чистоті й терпіннях кличе до наслідування її геройської чесноти.

Схожі матеріали:
Переходів: 0 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Рейтинг: 0.0/0 | Теги: свята, АГАФІЯ
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений
Непорочному Зачаттю
Пречистої Діви Марії

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:

Пошук на сайті


Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2018©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.info дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.info. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.info, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика