Меню сайту

Категорії розділу
Публіцистика [340]Демонологія, містицизм [81]
Молитви-екзорцизми [15]Рідкісні молитви [18]
Екзорцизм [24]Книги [21]
Молитви [191]Секти, культи, окультизм [182]
Підпілля, історія УГКЦ [64]Християнський софт [5]
Часопис "Пізнай Правду" [22]Життя Святих [116]
Творчість [16]Масонерія і антихрист [242]
Відео Online [36]о. Піо "Щоденник Любові" [5]
Християнський націоналізм [104]Безбожники [36]
Папа Бенедикт ХVI [49]Московська психіатрія (МП) [105]
Культура [17]Життя у чистоті [40]
Роздуми про віру [104]Суспільні проблеми [448]
Пророцтва, об'явлення [55]Повчання, настанови [388]
Образки, ікони [5]Пресвята Богородиця [128]
Християнська містика [27]Українознавство [76]
Наука Церкви [423]Профанації [18]
Екологія [7]Цікаво... [68]
Традиціоналізм [62]Криза Церкви. Модернізм [65]
Повчальні історії, притчі [173]Паломництво [10]
о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" [26]Подружжя [128]
Християнська етика [39]Апокрифи [2]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Братство Св. Пія Х (BY)
Братство Св. Пія Х (RU-Mos)
Братство Св. Пія Х (RU-Pet)
Una Voce Russia
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Бушкрафт
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » 2016 » Лютий » 18 » Повчання, настанови » Вибір стану і приготування до подружжя. Стан наречених вимагає обачності
23:09
Вибір стану і приготування до подружжя. Стан наречених вимагає обачності

Від моменту, коли взаємні сто­сунки стали ближчими і привели до заручин, настав найважливіший, вирішальний період. Йдеться про остаточне запізнання рішення на­речених про те, чи їх взаємні пере­конання одне про одного, кажучи по-людськи, допоможуть запевнити щастя майбутній парі. Велика обе­режність тут не завадить. Не забу­ваймо, що причиною пізніших не­щасть є не тільки зла воля і свідоме приховування правди, але набагато частіше розчарування приходить, не зважаючи на найкращу волю обох, які хотіли бути щирими, діяли в до­брій вірі і бездоганно, але не знали глибше самі себе, не усвідомлювали, що забагато обіцяють і не можуть того виконати.

Тому батьки повинні думати про своїх дітей і доповнити ці недоліки на підставі багатого власного до­свіду та досвіду інших. Тож вони не повинні керуватися зовнішніми враженнями, видимою мужністю і вихованістю молодого чи красою і невинністю дівчини. Що стосується останньої, то не завжди, але дуже часто справджуються слова, що під гарним личком нерідко криється інша душа, адже краса буває причи­ною легковажності і зарозумілості. Коли ж з літератури і з досвіду відо­мо, що кохана жінка здатна вдавати наївну і невинну, і багато чоловіків стало жертвою її хитрості.

По-друге, не можна ніколи без­заперечно вірити словам, хоч би вони були найкрасномовнішими і підкріпленими запевненнями і при­сягами - потрібно ретельно досліди­ти вчинки, життя і поведінку іншої особи. Треба переконатися, чи він і вона були завжди добрим сином і дочкою, бо хто таким не був, той не зможе бути добрим чоловіком або дружиною. Чи завжди вони сумлінно виконували свої обов'язки, чи вели моральне життя, позбавлене гріхов­них схильностей. Ніколи не слід за­плющувати очей на колишні гріховні залежності. Не можна надмірно до­віряти обіцянкам змінитися, бо вони часто не є запорукою того, що зло через певний час знову не повер­неться.

Передусім треба перевірити, чи друга сторона є глибоко віруючою і практикуючою, бо хто в Бога не ві­рить серцем і вчинком, той не має фундаменту і не можна на нього покладатися, хоч би в цей час він справляв якнайкраще враження. Час заручин вимагає великої обе­режності, оскільки йдеться про осо­бисті контакти обох наречених. Вони повинні бути близькі і сердечні, але далекі від надмірної близькості, яка може далеко завести. Має домінува­ти повага і делікатність, особливо з його сторони. Хлопець, який не уміє в цей період так поводитися, у май­бутньому, ставши чоловіком, тим більше не спроможеться на це.


6. Турбота про матеріальні справи

Поряд з духовними і моральни­ми турботами, пов'язаними з при­готуванням до подружнього стану, не слід забувати й про інші. Подру­ги, які бажають належно виконува­ти обов'язки щодо себе і дітей, по­требують для цього також здоров'я, матеріальних засобів, вміння вес­ти домашнє господарство. Перед укладенням шлюбу молоді повинні взаємно переконатися щодо стану здоров'я один одного, від чого зале­жить їх родинне щастя, а особливо здоров'я й доля дітей. Не потрібно ніколи поєднувати свою долю з хво­рими особами або тими, які мають успадковані хвороби, особливо коли йдеться про венеричні або психічні. Наречені мають право на гарантії у цій справі, хоча б у формі свідоцтва, виданого сумлінним лікарем.

Другим важливим пунктом є за­безпечення достатнього утримання родини і то можливо через самого чоловіка, бо система праці дружини поза домом виявляється часто згуб­ною для родинного життя і для ви­ховання дітей. Дружина натомість повинна добре розумітися на веден­ні домашнього господарства, бути ощадною і сумлінною. Питання по­сагу є другорядною справою. Воно справді пригодиться, але не від ньо­го залежить щастя подружжя. Мало того, великий посаг буває часом причиною нещасть, а також нерідко одруження заради грошей.

Рекомендується, аби молодята походили з одного стану. Нерівність походження й інтелекту нерідко бу­ває причиною пізніших непорозу­мінь, бо сторона, що стоїть вище у цьому, ставить вимоги, яким інша не може відповідати. Найгірше буває, коли в жінках після першого періоду захоплення, оживають давні звич­ки - не хочуть працювати, бажають, щоб все робили за них, скаржаться на черствість чоловіка, на брак різ­номанітності життя, брак грошей і через це отруюють домашнє щастя.


7. Добре виховання і всебічна освіта

Згадані вище проблеми дають батькам обох сторін широке поле для діяльності, частково протягом довгих літ виховання дітей, коли саме закладається фундамент, а частково у вирішальний період. У цьому останньому періоді вони по­винні особливо просити Бога про допомогу і світло, бо їхня роль бу­ває тоді дуже тяжкою, вимагає вели­кої уваги і рівночасно делікатності, щоб не втручатися надмірно авто­ритативно до починань дітей. Вони повинні неменше постаратися аби переконатися в усіх згаданих пунк­тах, адже лише тоді вони зможуть спокійно віддати свого сина чи до­чку, дати їм своє благословення і до­віритися Богові, що ясне сонце, яке сходить над колискою нової дороги життя їхніх дітей, не зайде ніколи, а погідно буде їм світити до кінця.

Виховуючи так своїх дітей, бать­ки повинні взяти до уваги другу ймовірність, що можливо не всі з них вийдуть заміж чи одружаться. Не бе­ручи до уваги здоров'я й інші пере­шкоди, сьогодні існує велика кіль­кість дівчат у Польщі, приречених наперед на примусове дівицтво че­рез брак чоловіків. Завданням бать­ків є передбачити таку можливість і запевнити дітям не тільки матері­альний побут через фахову освіту, але також забезпечити їх моральну сторону через належне усвідомлен­ня, вироблення характеру і погли­блення релігійного життя. Кожний син і дочка повинні, отже, бути так виховані, щоб могли бути добрими чоловіками і жінками, а, якщо не вступили у подружній зв'язок, щоб не чулися непотрібними, але зали­шилися людьми порядними, корис­ними і щасливими.

Переклад з польської. о. Станіслав Подоленський, ТІ. Педагогічний підручник. Порадник для батьків і вихователів, Краків 1930. Греко-Католицька Традиція 7, липень 2014 р.Б. / http://www.saintjosaphat.orgСхожі матеріали:

Категорія: Повчання, настанови | Переглядів: 663 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Теги: настанови, повчання, Подружжя, вибір стану, приготування | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений
Матері Божій -
Цариці Святої Вервиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:

Пошук на сайті


Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2018©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.info дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.info. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.info, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика