Меню сайту

Категорії розділу
Публіцистика [341]Демонологія, містицизм [81]
Молитви-екзорцизми [15]Рідкісні молитви [18]
Екзорцизм [24]Книги [21]
Молитви [191]Секти, культи, окультизм [183]
Підпілля, історія УГКЦ [65]Християнський софт [5]
Часопис "Пізнай Правду" [22]Життя Святих [117]
Творчість [16]Масонерія і антихрист [242]
Відео Online [36]о. Піо "Щоденник Любові" [5]
Християнський націоналізм [104]Безбожники [36]
Папа Бенедикт ХVI [49]Московська психіатрія (МП) [105]
Культура [17]Життя у чистоті [40]
Роздуми про віру [106]Суспільні проблеми [449]
Пророцтва, об'явлення [55]Повчання, настанови [389]
Образки, ікони [5]Пресвята Богородиця [128]
Християнська містика [27]Українознавство [76]
Наука Церкви [424]Профанації [18]
Екологія [7]Цікаво... [68]
Традиціоналізм [62]Криза Церкви. Модернізм [66]
Повчальні історії, притчі [173]Паломництво [10]
о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" [26]Подружжя [132]
Християнська етика [39]Апокрифи [2]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Братство Св. Пія Х (BY)
Братство Св. Пія Х (RU-Mos)
Братство Св. Пія Х (RU-Pet)
Una Voce Russia
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Бушкрафт
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » 2011 » Травень » 14 » Цікаво... » Велика княгиня Міліца Романова переховувалася в римському монастирі за вказівкою Пія XII
00:48
Велика княгиня Міліца Романова переховувалася в римському монастирі за вказівкою Пія XII
Газета «Оссерваторе Романо» розмістила  матеріал про єврейські сім'ї, яких Папа Пій XII переховував від нацистів в монастирях. До розповіді про це автор – молодий історик Джованні Преціозі, за іронією долі тезко відомого італійського антисеміта -- додав статтю під заголовком «Загадкова гостя матінки-настоятельки», в якій розповідає про незвичайну історію княгині Міліци Петрович Романов, принцеси Чорногорської, що вийшла заміж за великого князя Петра з династії Ніколаєвічей Дому Романових.

5 червня 1944 року головна настоятелька Товариства Найсвятішого Серця Ісуса приймала у себе в Римі, в районі Трініта-деї-Монті, маркізу Катерину Леонарді ді Віллакортезе, придворну даму  королеви Єлени Савойської. Вона приїхала «від імені Її Величності, щоб віддячити матері Мануелі Віченте за гостинність, надану її сестрі принцесі Міліці Петрович Романов, княгині Російській», свідчить запис в монастирському літописі. Княгиня була ретельно захована від цікавих очей, і навіть інші сестри в монастирі не знали справжнього імені гості впродовж всього періоду її перебування.

З великою увагою до деталей хроністка пише: «У цю зиму загадкова гостя прожила протягом кількох тижнів в келії нашої преподобної матінки. Ми, сестри спільноти, не знали її імені і зустрічалися з нею рідко, тому що принцеса – вже немолода – дуже рідко виходила з кімнати і весь час знаходилася в келії разом зі своєю компаньйонкою».

За вказівкою Святійшого Престолу мати Мануела Віченте охоче погодилася прийняти «принцесу Міліцу, яка була для німецьких окупантів в числі підозрюваних (.) і все було зроблено, щоб її заховати. Лише настоятельки знали справжнє ім'я принцеси. З великою делікатністю королева передала свою вдячність нашій гідній матінці, запевнивши її, що принцеса зберігала найкращі спогади про своє перебування в будинку на Трініта-деї-Монті».

Крім неї, монахині Товариства Святійшого Серця Ісуса дали притулок ще одному представникові знаті: йдеться про Габріеля Бурбонського, принца Казерти і Королівства двох Сицилій. Він ховався разом з трьома дітьми, що народилися в другому шлюбі з принцесою Цецилією Любомирською. Найменшій дитині було всього п'ять років. На початку 1944 року принц звернувся до монахинь з проханням прийняти їх в  монастирі в зв’язку «особливими труднощами в пошуку житла».

У висновку Джованні Преціозі каже, що і ці маловідомі факти свідчать про позицію, зайняту Папою Пієм XII відносно геноциду, який проводився нацистами. Але прилюдна заява про таку позицію, яка, поза сумнівом, викликала б похвалу істориків, могла лише нашкодити переслідуваним і погіршити їх і без того вразливу ситуацію. Як це і сталося після прочитання 26 липня 1942 року в парохіях пастирського послання голландських єпископів, що рішуче засудили нацистський геноцид.

КАТОЛИЦЬКИЙ ОГЛЯДАЧСхожі матеріали:

Категорія: Цікаво... | Переглядів: 1323 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Теги: Друга світова війна, княгиня, Папа Римський, євреї, Пій XII, Міліца Романова | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений
душам у чистилищі

Відправляємо:Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:

Пошук на сайті
Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2019©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.info дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.info. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.info, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика