Меню сайту

Категорії розділу
Публіцистика [341]Демонологія, містицизм [81]
Молитви-екзорцизми [15]Рідкісні молитви [18]
Екзорцизм [24]Книги [21]
Молитви [191]Секти, культи, окультизм [183]
Підпілля, історія УГКЦ [65]Християнський софт [5]
Часопис "Пізнай Правду" [22]Життя Святих [117]
Творчість [16]Масонерія і антихрист [243]
Відео Online [36]о. Піо "Щоденник Любові" [5]
Християнський націоналізм [104]Безбожники [36]
Папа Бенедикт ХVI [49]Московська психіатрія (МП) [105]
Культура [17]Життя у чистоті [40]
Роздуми про віру [106]Суспільні проблеми [449]
Пророцтва, об'явлення [55]Повчання, настанови [389]
Образки, ікони [5]Пресвята Богородиця [128]
Християнська містика [27]Українознавство [76]
Наука Церкви [424]Профанації [18]
Екологія [7]Цікаво... [68]
Традиціоналізм [62]Криза Церкви. Модернізм [67]
Повчальні історії, притчі [173]Паломництво [10]
о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" [26]Подружжя [132]
Християнська етика [39]Апокрифи [2]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Братство Св. Пія Х (BY)
Братство Св. Пія Х (RU-Mos)
Братство Св. Пія Х (RU-Pet)
Una Voce Russia
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Бушкрафт
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » 2010 » Липень » 31 » о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" » Вчення св. Іренея про сатану і діло Христа (21)
15:24
Вчення св. Іренея про сатану і діло Христа (21)
Для просвічення сучасних теологів, наводжу приклад статті, присвяченої вченню св. Іренея, одного з найбільших теологів первісної Церкви. Стаття підписана умовним скороченням ALPE, за яким криється видатний вчений, вперше опублікована у місячнику "Надприродній знак" ("II segno del soprannaturalle") у вересні 1989 року.
Св. Іреней народився близько 140 року у Малій Азії, єпископ Ліону, був засновником Церкви в Галлії (Франція), помер близько 202 року мученицькою смертю. Його головна праця - книга "Проти єретиків" ("Adversus haereses"), у якій він цілковито відкидає твердження єретиків-гностиків, які говорили, що світ бере початок від злого творця. За св. Іренеєм, правдивим творцем є Логос, тобто, слово доброго Бога. Ангели - частина світу, створеного Богом. Диявол, як і інші ангели, також був створений добрим, і як створіння - цілковито і одвічно нижче від Бога і Йому підпорядковане. Але "допустився відступництва", і тому був вигнаний з неба. Тому сатана - відступник у повному значенні цього слова. Є він також звідником світу, який "прагне ввести в блуд наші уми, затемнити наші серця і намагається переконати нас, щоб ми віддавали честь йому, а не правдивому Богові".
Його влада над нами - обмежена, бо він - лише привласнювач влади, яка згідно з правом цілковито належить лише Богові, тому "не може нас змусити до гріха".
Св. Іреней стверджує, що сатана втратив ласку, яка властива ангелам, тому, що заздрив Богові і прагнув, щоб його "прославляли, як Бога". Заздрив також людині, створеній на образ і подобу Божу. Предметом його заздрості, передусім, є ми. Тому і прийшов до раю із серцем, сповненим бажання довести до падіння наших прародичів. Св. Іреней - перший християнський теолог, який опрацював і послідовно розвинув теологію первородного гріха: "Бог створив А дама і Єву і помістив їх у раю, щоб жити щасливо у тісному зв'язку з Ним. Але сатана, знаючи їх неміч, увійшов до саду і, прийнявши постать змії, спокусив їх".
Лукавство сатани було б безплідним, коли б Бог не дав людям свободи вибору між добром і злом. Сатана "не змусив" першого чоловіка і жінку до гріха: "вони самі вибрали його добровільно, бо Бог наділив їх найбільшим даром вільної волі. Сатана - лише спокусник, заздрісний і витривалий, бо є заздрісним щодо первісного стану ласки прародичів".
Внаслідок цього упадку всі люди є учасниками гріха Адама і Єви. З того моменту всі ми стали невільниками диявола і, що ще гірше, не можемо визволитися від нього за допомогою власного вільного вибору. Підлеглі сатані, ми спотворили образ і подобу Божу, засуджуючи себе у такий спосіб на смерть. Райське щастя було втрачено. Після відвернення від Бога, з нашої власної волі ми віддалися у руки сатани, і тому закономірно, що сатана тримав нас у своїй владі, поки ми не були відкуплені. "З погляду справедливості, у її вузькому значенні, Бог міг би нас залишити у руках сатани назавжди, але задля свого милосердя послав свого Сина, щоб нас спасти". Діло Христового спасіння починається спокусами сатани проти другого Адама, як "повторення". Але цього разу злому духові не вдається, і тому його цілковито і безповоротно перемагає Христос. Християнська традиція подає три головні пояснення відкупительного діла страждань Христових:
а) перше наголошує, що людська природа була освячена, ушляхетнена, перемінена і спасенна Христом завдяки тому, що Він став людиною; б) друге зазначає, що Христос приніс себе в жертву Богові, щоби примирити з Ним людину;
в.) третє, так звана теорія відкуплення, якої Іреней був першим рішучим прихильником, виводиться із таких тверджень: "Оскільки сатана слушно тримав людський рід у неволі, Бог сам себе жертвував, щоб викупити нашу свободу. Ціну за це міг заплатити лише Він. Тільки Бог міг віддати себе добровільно. Ніхто інший не міг здійснити свободного вибору, оскільки первородний гріх позбавив нас усілякої свободи. Бог Отець віддав свого Сина - Ісуса, щоб відкупити нас, заложників диявола. Терпіння Христові позбавили диявола влади, визволяючи нас від смерті і засуду".
Теорія жертви, інша важлива теорія в часи Іренея, проголошувала, що Христос, людина і Бог одночасно, прийняв на себе усі гріхи людські й, віддаючи себе добровільно на смерть, склав Богові Отцеві належну відплату. У теорії відкуплення, іноді описаній надто спрощено, Апостольські Отці зауважували космічний вимір боротьби між Христом і сатаною, і тому - говорячи загалом - вона дуже добре узгоджується з поміркованими поглядами дуалістів первісного християнства. За Іренеєм, Христос є другим Адамом, який розірвав пута смерті, накладені на нас через слабкість першого Адама. Поняття примирення (Христос, другий Чоловік, направляє шкоду, спричинену першим чоловіком) було основою Христології Іренея.
"Сатана, переможений Христом, не перестає заважати у справі спасіння, використовуючи цілу свою силу. Підтримує і заохочує поганство, ідолопоклонство, чародійство, безбожність, а особливо єресь і відступництво. Єретики і схизматики, які не визнають правдивої Церкви Христової, є членами війська сатани, його воїнами у космічній боротьбі з Христом". Св. Іреней зазначає, що охоронцем християн перед злим духом є Христос. Злий дух утікає, коли відмовляють християнські молитви і коли вимовляють ім'я Христа. Однак ця боротьба ще не завершена, бо злі духи і надалі спокушуватимуть охрещених за дозволом Творця, "щоб їх карати за гріхи, а також, щоб їх краще очистити та вдосконалювати у братній любові", у взаємодопомозі, у духовних потребах через взаємне заохочення і зрозуміння, але передусім, щоб завжди "чували і були міцні у вірі".


Схожі матеріали:

Категорія: о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" | Переглядів: 2043 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Теги: Демонологія, відкуплення, Святий Іреней, Сатана, екзорцизм | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений
Дитятку Ісусу

Відправляємо:Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:

Пошук на сайті
Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2020©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.info дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.info. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.info, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика