Меню сайту

Категорії розділу
Публіцистика [341]Демонологія, містицизм [81]
Молитви-екзорцизми [15]Рідкісні молитви [18]
Екзорцизм [24]Книги [21]
Молитви [191]Секти, культи, окультизм [183]
Підпілля, історія УГКЦ [65]Християнський софт [5]
Часопис "Пізнай Правду" [22]Життя Святих [117]
Творчість [16]Масонерія і антихрист [242]
Відео Online [36]о. Піо "Щоденник Любові" [5]
Християнський націоналізм [104]Безбожники [36]
Папа Бенедикт ХVI [49]Московська психіатрія (МП) [105]
Культура [17]Життя у чистоті [40]
Роздуми про віру [106]Суспільні проблеми [449]
Пророцтва, об'явлення [55]Повчання, настанови [389]
Образки, ікони [5]Пресвята Богородиця [128]
Християнська містика [27]Українознавство [76]
Наука Церкви [424]Профанації [18]
Екологія [7]Цікаво... [68]
Традиціоналізм [62]Криза Церкви. Модернізм [66]
Повчальні історії, притчі [173]Паломництво [10]
о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" [26]Подружжя [132]
Християнська етика [39]Апокрифи [2]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Братство Св. Пія Х (BY)
Братство Св. Пія Х (RU-Mos)
Братство Св. Пія Х (RU-Pet)
Una Voce Russia
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Бушкрафт
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » 2015 » Липень » 25 » Подружжя » Важкі питання. Чи шлюб, зареєстрований в РАГСі, має таке ж значення в очах Бога, що і церковний шлюб?
14:05
Важкі питання. Чи шлюб, зареєстрований в РАГСі, має таке ж значення в очах Бога, що і церковний шлюб?

ПИТАННЯ: Чи правда, що шлюб, зареєстрований в РАГСі, має таке ж значення в очах Бога, що і церковний шлюб?

ВІДПОВІДЬ: Цивільний шлюб, зареєстрований тільки в РАГСі, - це повноцінний і дійсний шлюб для тих, хто не має Хрещення і не знає Господа. Шлюб - це природний інститут, встановлений Богом на самому початку створення світу. Але шлюб між хрещеними - це Таїнство, встановлене Ісусом Христом. Для християн цивільний шлюб не може бути дійсним. Якби це було інакше, то Ісус Христос не встановив би Таїнство Шлюбу, воно б не було необхідним.

Таїнства - це священнодійства, за допомогою яких Христос через видимі знаки повідомляє християнам невидиму Божу благодать. Вступаючи в цивільний шлюб, нехрещені здійснюють хороший вчинок, вони реєструють свій шлюб публічно, даючи один одному обіцянки. Але ця дія не супроводжується благодаттю Таїнства. Хрещені ж в Таїнстві Шлюбу приймають дар, допомогу і насамперед - присутність Бога.

Другий Ватиканський собор стверджує: «Для того, щоб постійно здійснювати обов'язки, що виникають з цього християнського покликання, потрібна видатна чеснота» («Радість і надія», 49). Ця видатна доброчесність і дарована подружжям у Таїнстві Шлюбу.

Але в чому полягає ця благодать і ця чеснота Таїнства Шлюбу?

По-перше, подружжя «зміцнюються і освячуються», свідчить той же документ в попередньому параграфі, - щоб жити подружньою любов'ю по-новому, являючи своїм життям любов Бога до людини і любов Христа до Церкви. По-друге, вони допомагають один одному досягти святості в подружньому житті ("Lumen gentium", 11). Все подружнє життя стає тим самим підготовкою і навіть передчуттям іншого шлюбу, який кожен з нас покликаний святкувати з Агнцем, відповідно до сказаного в Одкровенні: «Блаженні покликані на весільну вечерю Агнця».

Благодать Таїнства Шлюбу - це також і благословення потомства. У Таїнстві Шлюбу «Любов Божественна сприймає в себе справжню подружню любов, яка спрямовується і збагачується спокутною силою Христа і рятівною дією Церкви, щоб успішно вести подружжя до Бога, подаючи їм допомогу і розраду у високому служінні батька і матері («Радість і надія», 48). Як колись Бог вийшов назустріч Своєму народу, укладаючи з ним завіт любові і вірності, так сьогодні Спаситель людей і Наречений Церкви виходить назустріч християнським подружжям через Таїнство Шлюбу (там же).

В енцикліці Casti connubii Папи Пія ХІ підкреслюється, що через Таїнство Шлюбу подружжя черпають із скарбниці благодаті надприродну силу, необхідну для виконання власного обовязку з вірністю, святістю і постійністю. Це Таїнство, читаємо в тій же енцикліці (43), «дає право на своєчасну допомогу благодаті усякий раз, коли подружжя потребують її для виконання обов'язків, пов'язаних з цим статусом». За допомогою цієї благодаті Христос перебуває з ними.

Отже, Таїнство Шлюбу для християн - зовсім не те ж саме, що шлюб у РАГСі. Хоча Таїнство не застраховує від різних спокус і випробувань, відмова від нього означає залишитися більш уразливими перед підступністю диявола, який робить все, щоб сім'ю зруйнувати. Зрозуміло, так само, як і при здійсненні будь-якого Таїнства, потрібна участь і співпраця віруючого, що не відкидає благодать своїм гріхом.

http://catholicnews.org.uaСхожі матеріали:

Категорія: Подружжя | Переглядів: 845 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Теги: шлюб, цивільний, церковний, Подружжя | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений
Непорочному Серцю Діви Марії

Відправляємо:

Годину прославлення


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:

Пошук на сайті
Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2019©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.info дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.info. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.info, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика