Меню сайту

Категорії розділу
Публіцистика [341]Демонологія, містицизм [81]
Молитви-екзорцизми [15]Рідкісні молитви [18]
Екзорцизм [24]Книги [21]
Молитви [191]Секти, культи, окультизм [183]
Підпілля, історія УГКЦ [65]Християнський софт [5]
Часопис "Пізнай Правду" [22]Життя Святих [117]
Творчість [16]Масонерія і антихрист [242]
Відео Online [36]о. Піо "Щоденник Любові" [5]
Християнський націоналізм [104]Безбожники [36]
Папа Бенедикт ХVI [49]Московська психіатрія (МП) [105]
Культура [17]Життя у чистоті [40]
Роздуми про віру [106]Суспільні проблеми [449]
Пророцтва, об'явлення [55]Повчання, настанови [389]
Образки, ікони [5]Пресвята Богородиця [128]
Християнська містика [27]Українознавство [76]
Наука Церкви [424]Профанації [18]
Екологія [7]Цікаво... [68]
Традиціоналізм [62]Криза Церкви. Модернізм [66]
Повчальні історії, притчі [173]Паломництво [10]
о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" [26]Подружжя [132]
Християнська етика [39]Апокрифи [2]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Братство Св. Пія Х (BY)
Братство Св. Пія Х (RU-Mos)
Братство Св. Пія Х (RU-Pet)
Una Voce Russia
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Бушкрафт
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » 2012 » Квітень » 30 » Життя Святих » Святий Пій V, Папа
15:26
Святий Пій V, Папа
Папу Пія V (Антоніо Мікеле Гіслієрі, 1507-1572, понтифікат 1566-1572) пам’ятають головно як «Розарієвого Папу», з огляду на битву при Лепанто, в якій об’єднаний флот християн подолав мусульманську напасть. Справді, захист Європи від винищення її християнських коренів, культури та цінностей є величезним здобутком (зроби що-небудь, святий Пію V, щоб ми сьогодні не втратили Європу, яку ти вимолив!). А з суто людського погляду, то створення Священної антитурецької ліги було не меншим подвигом, ніж вимолення перемоги. Бо християни, не менше ніж сьогодні, схильні були клопотатися кожен про власні інтереси (а правителі – про інтереси кожен своїх земель), і гадали, що небезпеку турецької навали хтось від них, дасть Бог, відведе… Тим більше що європейські держави активно протестантизувалися і не бажали слухати Рим.

Але про Пія V можна сказати ще багато цікавого. Наприклад, цей хлопчина зі збіднілої сім’ї став главою всіх католиків, посів трон, – узятий від овець, достоту як Давид. Якось двоє домініканців сіли перепочити в дорозі, розговорилися. І тут 12-річний пастух так вразив їх своїми судженнями, що вони розпізнали в ньому покликання проповідника і забрали на навчання. Отак він став монахом у 14 років, а в 16 уже почав викладати.

З небезпекою для віри зіткнувся змалку, твердо протистояв єретикам у диспутах, і знав, що єресь – не суто теоретична проблема, бо його рідне Боско було зруйноване французами-єретиками, так що він ледве розшукав живими своїх батьків.

Домініканець Мікеле з 1555 року був інквізитором (з 1557 року – Великим інквізитором). Для тих, хто знає тільки «жахи і вогнища», варто розказати: як інквізитор, Мікеле Гіслієрі виступив проти Папи Пія IV, який бажав зробити кардиналом 13-річного Фердинанда Медичі, і ставши Папою, далі викорінював непотизм. Одному молодому францисканцю, за походженням юдею з багатої сім’ї, засудженому за єресь, пояснив його помилки і взяв під свою опіку, здобувши таким чином чудового знавця єврейського Писання. Ніяких вогнищ. Гроші, зазвичай розкидувані в натовп під час коронації, новообраний Папа передав лікарням, а ті, що призначалися для пишних прийомів кардиналів, віддав бідним монастирям. Як інквізитор, звільнив з-під кари підозрюваного в єресі кардинала Мороне і визволив із в’язниці архиєпископа Толедського Бартоломео Карранса. Обстоював тактику переконування і роз’яснення, а не переслідувань.

Як Папа, звелів єпископам перебувати на місцях, а не жити деінде. Так само і парафіяльним настоятелям. Бо єресі не ширилися «повітряно-крапельним шляхом» – вірні справді нерідко були вівцями без пастирів. Слідкував за виконанням рішень Тридентського Собору. За його понтифікату було завершено написання Тридентського катехізису. Римському кліру звелів учитися в єзуїтському Колегіумі, а єпископам по дієцезіях сказав заснувати семінарії. Бо знання – це світло, і віру треба знати.

Тридентська реформа без зусиль цього Папи, певно, залишилась би на папері. Канонізований 1712 року, є покровителем Конгрегації віровчення.

Зображається в папському вбранні. До речі, саме після Пія V, який носив домініканський білий хабіт, папські шати стали білого кольору.

www.credo-ua.orgСхожі матеріали:

Категорія: Життя Святих | Переглядів: 1573 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Теги: Папа Римський, Життя святих, Святий Пій V | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений
Непорочному Серцю Діви Марії

Відправляємо:

Годину прославлення


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:

Пошук на сайті
Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2019©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.info дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.info. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.info, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика