Меню сайту

Категорії розділу
Публіцистика [341]Демонологія, містицизм [81]
Молитви-екзорцизми [15]Рідкісні молитви [18]
Екзорцизм [24]Книги [21]
Молитви [191]Секти, культи, окультизм [183]
Підпілля, історія УГКЦ [65]Християнський софт [5]
Часопис "Пізнай Правду" [22]Життя Святих [117]
Творчість [16]Масонерія і антихрист [242]
Відео Online [36]о. Піо "Щоденник Любові" [5]
Християнський націоналізм [104]Безбожники [36]
Папа Бенедикт ХVI [49]Московська психіатрія (МП) [105]
Культура [17]Життя у чистоті [40]
Роздуми про віру [106]Суспільні проблеми [449]
Пророцтва, об'явлення [55]Повчання, настанови [389]
Образки, ікони [5]Пресвята Богородиця [128]
Християнська містика [27]Українознавство [76]
Наука Церкви [424]Профанації [18]
Екологія [7]Цікаво... [68]
Традиціоналізм [62]Криза Церкви. Модернізм [66]
Повчальні історії, притчі [173]Паломництво [10]
о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" [26]Подружжя [132]
Християнська етика [39]Апокрифи [2]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Братство Св. Пія Х (BY)
Братство Св. Пія Х (RU-Mos)
Братство Св. Пія Х (RU-Pet)
Una Voce Russia
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Бушкрафт
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » 2010 » Грудень » 3 » Життя Святих » Святий Франциск Ксаверій
20:40
Святий Франциск Ксаверій
Франциск Ксаверій народився 1506 р. у знатній родині в Хав'єр (Наварра, Іспанія). Під час навчання в Парижі став соратником святого Ігнатія Лойоли. Прийняв священицькі свячення у Венеції 1537 р. та присвятив себе справам милосердя. Був відправлений з місією на Схід 1541 р.; невпинно проголошував Добру Новину в Індії та Японії, де багатьох навернув до віри. Помер 1542 р., не встигнувши втілити свою мрію про місії в Китаї. 1622 р. Папа Григорій XV зарахував його до лику святих.

Його приклад надихає нас і тепер, адже перш ніж Франциск поставив прапор хреста в далекій країні, він підніс його у своєму серці. Силою Воскреслого Христа Франциск подолав рамки, що обмежують його справу. Життя Франциска стало прикладом життя людини, перетвореної Духом - на прикладі внутрішньої боротьби, ми бачимо справжнє значення апостольства. Перешкоди між цивілізаціями зникають лише тоді, коли зіткнуться з людиною Духа, людиною, в якій благодать торжествує над гріхом.

Минуще і вічне

Щоб по-справжньому пізнати цього святого, ми повинні спочатку взяти до уваги дві обставини, що визначали його життєвий шлях й ускладнюють розуміння особистості святого для людини XXI століття. Першим визначальним фактором діяльності Ксаверія послужив його зв'язок з політичною владаю. Франциск був апостольським нунцієм й одночасно представником короля Португалії. Він не боявся (відповідно до традицій епохи) звертатися до світської влади - не з метою навернення індійців, а для того, щоб напоумити європейських спекулянтів. Таким чином, його діяльність, хоча вона й була євангелічною, можна розглядати як колоніальне підприємство. Другий визначальний фактор випливав з мови й богословських уявлень. Франциск вважав, що зобов'язаний зберегти душі від пекла, бо він здійснював масове хрещення й категорично відкидав усі інші релігії. З великими труднощами він навчився бачити в них кроки на дорозі до Бога й приховану істину. Якщо ми визнаємо ці обставини, нам буде легше зрозуміти, що було головним у житті Франциска. На різних своїх етапах, залежно від обставин, історія Франциска Ксаверія - це, більшою чи меншою мірою, історія будь-якого місіонера й будь-якого християнина. Цей святий може говорити зі мною, а я з ним, якщо зрозумію, що його життя не вичерпується одними лише зовнішніми подіями - тим, що він робив і куди їздив, - а тим більше, якщо постараюся вникнути в його духовне життя, і крок за кроком осягнути приховану реальність, що лежить в основі її зовнішнього розвитку.

Кроки на шляху до надії на Бога

Перший крок - це пробудження Ксаверія для апостольського життя. 1533 року Бог "вирвав" його з дуже "людського" життя: Він не послав його відразу ж на інші континенти, але в тиші молитовного життя відкрив і передав йому Свою любов до людських душ. Протягом семи років Він вчив його в усіх випробуваннях бачити образ Бога Отця, віддавати себе без залишку будь-кому, хто приходив до нього, у групі людей, яким пощастило утворити Товариство Ісуса, Він явив йому справжнє обличчя Церкви. Цей ідеал, створений і втілений в "штучних" умовах, зажадав від нього реального втілення на другій стадії шляху. На початку 1541р. Христос через Свого намісника направив Франциска на Далекий Схід з офіційною місією апостольського нунція. З тих пір апостол Христа жив у наслідуванні Спасителя, Який, будучи багатим, став убогим, будучи Господом, принизив Себе, ставши Слугою; Що постраждав заради порятунку всього людства, тим самим, показавши Франциску безмежну милість Бога до грішників - "живих книжок", які Франциск вчився читати. Останній крок був зроблений 1545 року, коли під натхненням ,Духа Франциск вирішив покинути Індію, де його робота тільки починалася, і відправитися в країни, менш відомі й настільки віддалені, що на ті часи відстань до них здавалася величезною. Хоча мотив, який спонукав Франциска Ксаверія відправитися з Лісабону до Індії, а потім на Молуккські острови і в Японію, завжди був одним і тим же, істотний перелом настав саме 1545 р. Сподівання на Бога, яке вперше зародилося в ньому в братській атмосфері молодого Товариства, повинно було заглибитися у випробуваннях.

Усі ці кроки були глибоко пов'язані між собою. Життя Ксаверія - це послідовність моментів, зазначених Божим втручанням. І ці моменти ніколи не забувалися, ніколи не відкидали, як непотрібний мотлох, які стоять на заваді, ніколи не витіснялися новими одкровеннями; нові переживання лише додавалися до колишніх, назавжди зберігало своє значення й силу. Людина бажання, яким Франциск був за часів свого навернення, переріс себе й перетворився в людину Духа; людина з ніжним, чутливим серцем - він виявив, що громада його братів-ченців займає в його серці місце більш глибоке, ніж будь-які почуття, місце, де б'ється серце самого Ісуса; людина молитви - в сутичці з лукавим він ще глибше проник у безодню страждання Христа й ще міцніше припав до своєї скелі - Бога; страждає, охоплений Франциск долав усе більш тяжкі перешкоди. І протягом усього цього часу Бог не залишав його, піклуючись про те, щоб посіяне насіння принесло свої плоди.

Бог діє через грішну людину

Спробуймо розглянути деякі риси характеру Ксаверія - найнеприборкуванішого, з яким коли-небудь доводилося мати справу св. Ігнатію. Перш за все, відзначимо, що він відображає період розвитку думки, що передував полеміці Баньеса й Моліні. У той час вважалося, що від людини не виходить нічого, крім зла, що всяке добро - від Бога, що все, що відбувається - справа благодаті й, нарешті, що першочергова чеснота апостола це смирення, яке утримує його на своєму місці. Ксаверій взяв усе краще з традиції Августина. Ревно піклуючись про славу Божу, він не брав до уваги людську свободу; щоб зрозуміти, що Бог - єдиний Творець усякого блага, апостол повинен дозволити Йому опустити себе на саме дно; саме з глибини власної нікчемності пролунає вигук повного сподівання, і вона стане джерелом постійного чування. Тому апостол повинен поволі ставати Самим Христом, поклавши на себе тягар людських гріхів. На шляху, що веде його до серця ближнього, апостол потрапляє в область гріховності, до якої не можна наблизитися, не обпікшись. Поки апостол не постраждає за свою любов - любов невпинну й терпеливу - він не проникне в її таємницю по-справжньому. Тому Ксаверія цікавило не те, чи люблять інших ті, з ким він працював, а те, чи люблять їх інші: у його очах така любов не могла бути просто відповіддю на любов грішника. Може бути, вона означає, що, незважаючи на всі перешкоди, якими грішник перегороджує шлях любові, воскреслий Христос уже діє в його житті? Що любов живого Христа проникає в серце людини, зачіпаючи заповітні струни її душі, і вона любить Христа, навіть не усвідомлюючи цього?

Апостольські боріння

Іншою стороною життя Франциска Ксаверія є те, як він переживав боротьбу протилежностей, якими сповнена життя будь-якого апостола. Боротьба між мрією й реальністю постійно змушує апостола перевершувати себе самого й усе те, що він вже почав будувати чи побудував, й одночасно зміцнює в ньому почуття обов'язку щодо даних зобов'язань. Боротьба між "світом і моїм приходом" постійно спонукає людину переглядати досягнуте. Боротьба між громадою й самотністю "очищає" нашу присутність серед інших людей, адже місіонерові, наприклад, Ксаверію, іноді доводилося чекати звісток з Європи багато місяців (32, потім 24, потім 21 і нарешті 50 місяців - всього п'ять звісток за десять років!). З іншої сторони, боротьба, породжувана послухом. З нею відносно легко впоратися, підтримуючи зв'язок з настоятелем, а проте, коли місіонер знаходиться так далеко, що голос влади не може бути почутий, з'являється спокуса засумніватися у Святому Дусі.

Апостол у світі й Бог в апостолові


Людські страждання гнітили Франциска Ксаверія, але любов до Христа діяла в ньому з не меншою силою. Тому, хто не може злити воєдино любов до Бога й людини, загрожує велика небезпека поринути в діяльність, втрачають зв'язок зі своїм божественним началом. Франциск прагнув побороти в собі запал загарбника, що ставить під загрозу людське почуття залежності від Бога, а разом з ним і почуття спокути через хрест. Його сучасники багато говорили про це; ночі мовчання й містичної боротьби, можливо, більш наповнені змістом, ніж яскраве світло дії. Апостол - це людина, що діє в Бозі, і Ксаверій ясно бачив це, але його власне свідчення говорить про те, що в апостолові діє тільки Бог. Саме тоді приходить свобода, яка дає людині, прислухатися до Духа. Але, йдучи за Христом до кінця, Франциск Ксаверій навчився з невиліковною радістю відкривати дію Пресвятої Трійці у своєму житті й у всесвіті. Зерно, яке впадає у землю, вмирає, але приносить урожай.

За матеріалами: Католическая Энциклопедия
www.christusimperat.org


Схожі матеріали:

Категорія: Життя Святих | Переглядів: 1546 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Теги: Франциск, Життя святих, Святий Франциск Ксаверій | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений
семи мечам болю Божої Матері

Відправляємо:Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:

Пошук на сайті
Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2019©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.info дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.info. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.info, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика