Меню сайту

Категорії розділу
Публіцистика [341]Демонологія, містицизм [81]
Молитви-екзорцизми [15]Рідкісні молитви [18]
Екзорцизм [24]Книги [21]
Молитви [191]Секти, культи, окультизм [183]
Підпілля, історія УГКЦ [65]Християнський софт [5]
Часопис "Пізнай Правду" [22]Життя Святих [117]
Творчість [16]Масонерія і антихрист [242]
Відео Online [36]о. Піо "Щоденник Любові" [5]
Християнський націоналізм [104]Безбожники [36]
Папа Бенедикт ХVI [49]Московська психіатрія (МП) [105]
Культура [17]Життя у чистоті [40]
Роздуми про віру [106]Суспільні проблеми [449]
Пророцтва, об'явлення [55]Повчання, настанови [389]
Образки, ікони [5]Пресвята Богородиця [128]
Християнська містика [27]Українознавство [76]
Наука Церкви [424]Профанації [18]
Екологія [7]Цікаво... [68]
Традиціоналізм [62]Криза Церкви. Модернізм [66]
Повчальні історії, притчі [173]Паломництво [10]
о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" [26]Подружжя [132]
Християнська етика [39]Апокрифи [2]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Братство Св. Пія Х (BY)
Братство Св. Пія Х (RU-Mos)
Братство Св. Пія Х (RU-Pet)
Una Voce Russia
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Бушкрафт
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » 2010 » Березень » 11 » Життя Святих » Святий Бонавентура: середньовічний богослов, який промовляє до сучасності
12:52
Святий Бонавентура: середньовічний богослов, який промовляє до сучасності


10 березня, під час загальної аудієнції, Папа Бенедикт XVI продовжив розповідь про святого Бонавентуру. Минулої середи Святіший Отець розповідав про життєвий шлях святого. Натомість цього разу мова зайшла про духовну спадщину і вчення цього видатного богослова.

Святіший Отець пригадав, що в часи святого Бонавентури між деякими його співбратами в Ордені Братів Менших почали поширюватися ідеї про те, що, мовляв, Церква на землі вичерпала себе, і на її місце прийшла «духовна Церква». Її прихід вони вбачали у новизні монашого життя, запропонованого святим Франциском з Ассізі. Святий Бонавентура, ставши Головним Настоятелем Чину, подбав про те, щоб представити автентичний образ і вчення засновника, а в праці «Гексамерон», коментуючи шість днів творення світу, представив бачення історії світу як історії спасіння, у якій з приходом Христа розпочався її заключний етап.

Він навчав, що історія є єдиною, а останнім словом Бога у ній є Ісус Христос. Тому не існує якесь інше Євангеліє крім того, яке Він об’явив, немає іншої Церкви, яку слід очікувати. Це не означає, що Церква є незмінною, зафіксованою в минулому і закритою на новизну. «Діло Христа не занепадає, але прогресує» – писав святий Бонавентура, і, посилаючись на ці слова, Бенедикт XVI зауважив, що також сьогодні багато хто говорить про те, що «історія Церкви другого тисячоліття є постійним занепадом». Проте, діло Христове розвивається, наголосив Папа, вказуючи на те, що поряд з думками про занепад, також поширюють ідеї «духовного утопізму».

«Знаємо, – мовив Папа, – як після ІІ Ватиканського Собору дехто був переконаний, що все є новим, що існує інша Церква, що передсоборова Церква скінчилася і матимемо іншу, зовсім відмінну; це – анархічний утопізм, і, дякувати Богові, мудрі керманичі човна святого Петра – Папа Павло VI і Папа Іван Павло ІІ – з одного боку, захистили новизну Собору, але, одночасно, також і єдність та тривалість Церкви, яка завжди є Церквою грішників і завжди – місцем благодаті».

А богословським шедевром святого Бонавентури, як зазначив Бенедикт XVI, є його «Шлях розуму до пізнання Бога», що є немовби підручником містичного молитовного досвіду. «Дорогі друзі, – сказав на завершення Папа, – приймімо запрошення, яке скеровує до нас святий Бонавентура, і вступімо у школу Божественного Вчителя: слухаймо Його слово життя та істини, яке відкликається в глибині нашої душі. Очистімо наші думки і наші діла, щоб Він міг замешкати в нас, а ми могли почути Його Божественний голос, який нас кличе до справжнього щастя».

КРЕДОСхожі матеріали:

Категорія: Життя Святих | Переглядів: 1541 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Теги: Святий Бонавентура, Життя святих | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений
семи мечам болю Божої Матері

Відправляємо:Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:

Пошук на сайті
Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2019©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.info дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.info. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.info, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика