Меню сайту

Категорії розділу
Публіцистика [341]Демонологія, містицизм [81]
Молитви-екзорцизми [15]Рідкісні молитви [18]
Екзорцизм [24]Книги [21]
Молитви [191]Секти, культи, окультизм [183]
Підпілля, історія УГКЦ [65]Християнський софт [5]
Часопис "Пізнай Правду" [22]Життя Святих [117]
Творчість [16]Масонерія і антихрист [243]
Відео Online [36]о. Піо "Щоденник Любові" [5]
Християнський націоналізм [104]Безбожники [36]
Папа Бенедикт ХVI [49]Московська психіатрія (МП) [105]
Культура [17]Життя у чистоті [40]
Роздуми про віру [106]Суспільні проблеми [449]
Пророцтва, об'явлення [55]Повчання, настанови [389]
Образки, ікони [5]Пресвята Богородиця [128]
Християнська містика [27]Українознавство [76]
Наука Церкви [424]Профанації [18]
Екологія [7]Цікаво... [68]
Традиціоналізм [62]Криза Церкви. Модернізм [67]
Повчальні історії, притчі [173]Паломництво [10]
о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" [26]Подружжя [132]
Християнська етика [39]Апокрифи [2]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Братство Св. Пія Х (BY)
Братство Св. Пія Х (RU-Mos)
Братство Св. Пія Х (RU-Pet)
Una Voce Russia
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Бушкрафт
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » 2009 » Вересень » 15 » Демонологія, містицизм » Священик Родіон/Люди і демони/Образи дії людей на злих духів
17:49
Священик Родіон/Люди і демони/Образи дії людей на злих духів

8. Образи дії людей на злих духів.

Спілкування з Христом звільняє віруючих від влади диавола, але це лише при досконалій вірі; а так само досконалість досягається не всіма, то влада диавола в світі продовжується над незавершеними у міру їх пристрасності, а рівно і над невіруючими в Христа. Таким чином, лише віруючим дарувала можливість звільнення від влади диавола, в результаті хресних заслуг Рятівника. Можливість ця здійснюється по мірі і мірі віри і етичного удосконалення людини. Ось чому хоча перемога Христа над князем світу і здійснилася фактично смертю і воскресінням Христа, Церква Хрістова, в тимчасовому і поступовому розвитку її в світі, є ще Церква Войовнича, і буде такою до кончини світу і Страшного суду.
Через спокутні заслуги Ісуса Христа ми можемо перемагати диавола. Вплив його на людей ослаблений, особливо на тих, хто розпинається Христу «с своїми страстьми і похотьми». Лише по засобах гріха і пристрастей біси тулитимуться до душі, і вона, поки в гріху, буває засліплена ними. Св. Григорій Нісський говорить{26}: «.когда єство наше впало в гріх, наше падіння Бог не залишив Своїм Промислом, але в допомозі життю кожного приставляє деякого Ангела, з приявших безтілесне єство, але з осоружного боку, розтлитель єства ухитряється на те ж за допомогою деякого лукавого і злотворного демона, який би шкодив людському життю. Людина ж, знаходячись серед Ангела і демона, сам собою робить одного сильніше за інше, вільною волею вибираючи вчителя з двох. Добрий Ангел предуказывает помислам блага доброчесності, а інший показує  речові задоволення, від яких немає жодної надії на благо».
Як ми бачимо з вислову Святого батька, кінцевий вибір добра і зла завжди залишається за самою людиною. І в разі прийняття сторони Ангела світла, християнин за допомогою благодаті легко перемагає занепалого духу. Святі отцы і вчителі Церкви вказують нам наступні засоби для боротьби з диаволом: Веру, слово Божий, заклик імені Христа Рятівника нашого, страх Божий, упокорювання, трезвение, молитву, Хресне знамення. Ці засоби кожен християнин може безпосередньо вживати в боротьбі з демонами; існують же ще і такі, якими можна скористатися через священнослужителів: це покаяння з Причащанням св. Христових таємниць і заклинання, що читаються над страждущими від нечистих духів. «Коли молитвеники (християни, що моляться) мужньо переносять спокуси, каються в своїх гріхах, благодушно терплять образи, перебувають в молитвах, - свідчить преп. Іоан Карнафський{27}, - те біси мучаться, мучаться і плачуть, але людям це не дано бачити, аби не надмились». Молитва, сприяюча виявленню благодаті  Святого Духу на людину і що пов’язує його з Богом, палить бісів і, не терплячи вогню благодаті, з криками вони відбігають від того, що молиться. Ось чому при будь-якій спокусі необхідно вставати на молитву, допомогу Божію, що дає нам, з якою ми непереможні.
Так само як і духи мають вплив на речовину, так і речовина має вплив на духів. Так, знедолені духи вічно мучитимуться у вогні пекельному, у вогні речовому. У книзі Товіту ми знаходимо детальне і виразне зображення вплив навіть земної речовини на духів. «Він же (Товія) йдучи, пригадав слова Рафаїла і узяв кадило, і поклав серце і печінку риби і палив. Демон, відчувши цей запах, втік у верхні країни Єгипту, і зв’язав його Ангел» [Тов. 8, 2-3]. У церковній практиці відома відганяюча дія ладану на злих духів. Також відмічена благодатна дія святих мощів, чудотворних ікон і навіть одягу святих, присутність яких не виносить злі духи. Все це пов’язаний з благодатию від них витікаючою і пожигающей демонів.
Відомо, що святі подвижники ще в земному житті отримали владу над нечистими духами. Так в житиях св. Андрія{28}, мучениці Іуліанії{29} і Антонія Великого{30} ми читаємо про те, що вони навіть піддавали биттю злих демонів. У житії Іоана архієпископа Новгородського{31} розповідається про те, що він змусив демона відвезти його до Єрусалиму на поклоніння і назад. Житія святих виконані свідоцтв про перемогу перетвореної людини над нечистими духами.Схожі матеріали:

Категорія: Демонологія, містицизм | Переглядів: 1497 | Додав: traducionalist | Теги: Демонологія | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений
Дитятку Ісусу

Відправляємо:Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:

Пошук на сайті
Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2020©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.info дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.info. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.info, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика