Меню сайту

Категорії розділу
Публіцистика [341]Демонологія, містицизм [81]
Молитви-екзорцизми [15]Рідкісні молитви [18]
Екзорцизм [24]Книги [21]
Молитви [191]Секти, культи, окультизм [183]
Підпілля, історія УГКЦ [65]Християнський софт [5]
Часопис "Пізнай Правду" [22]Життя Святих [117]
Творчість [16]Масонерія і антихрист [242]
Відео Online [36]о. Піо "Щоденник Любові" [5]
Християнський націоналізм [104]Безбожники [36]
Папа Бенедикт ХVI [49]Московська психіатрія (МП) [105]
Культура [17]Життя у чистоті [40]
Роздуми про віру [106]Суспільні проблеми [449]
Пророцтва, об'явлення [55]Повчання, настанови [389]
Образки, ікони [5]Пресвята Богородиця [128]
Християнська містика [27]Українознавство [76]
Наука Церкви [424]Профанації [18]
Екологія [7]Цікаво... [68]
Традиціоналізм [62]Криза Церкви. Модернізм [66]
Повчальні історії, притчі [173]Паломництво [10]
о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" [26]Подружжя [132]
Християнська етика [39]Апокрифи [2]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Братство Св. Пія Х (BY)
Братство Св. Пія Х (RU-Mos)
Братство Св. Пія Х (RU-Pet)
Una Voce Russia
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Бушкрафт
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » 2010 » Листопад » 12 » Життя Святих » Св. Мартин Турський
08:50
Св. Мартин Турський
Святий Мартин народився на початку IV ст. в Паннонії. З ранньої юності, майже з дитинства він мріяв про чернецтво, маючи перед собою героїчний приклад для наслідування в особі преподобного Антонія Великого. Проте Мартин ріс у нехристиянській родині й батько наполягав на його військовій кар'єрі. Саме тоді святий і потрапив у Галію, де ніс свою службу будучи офіцером. Ще будучи воєначальником, одного разу взимку він розірвав свій плащ і віддав його половину зовсім роздягнутій людині. Традиція ототожнює цього жебрака з Христом.

Коли з'явилася можливість залишити армію, Мартин пішов у пустелю Лігуже (Ligugé), що поблизу Пуатьє, де невдовзі навколо нього виник невеликий монастир, що став розвитком чернецтва діяння в Галлії. Важливо відзначити, що Мартин поширював на Заході традиції східного, єгипетського чернецтва, в усьому наслідуючи преподобного Антонія.

Незабаром обманом (для того щоб помолитися за одну хвору людину) святий був викликаний до міста Тур і проголошений єпископом. Сам він до цього уникав руко положення, навіть у диякони. Мартину були притаманні рідкісна доброта й дбайливість. У поєднанні з мужнім і величним виглядом колишнього військового це особливо схиляло до нього людей. Мартін постійно піклувався про хворих, жебраків, голодних, отримавши за це ім'я Милостивого. Разом з цим святий не залишив мрії про чернецтво.

Зайнявши кафедру в Турі, Мартин майже одночасно заснував монастир у Мармутьє (Marmoutier), де були встановлені звичайні для східного чернецтва правила: спільне майно, безумовний послух, одноразове споживання їжі протягом дня, жорсткий і простий одяг. Особливу увагу у своєму монастирі, де він сам часто усамітнювався для молитви, св. Мартин приділяв молитовному подвигу та вивченню Святого Письма. З Мармутьє вийшло чимало єпископів, які потрудилися в справі поширення християнської освіти серед кельтів-язичників. Про розквіт діяльності св. Мартина говорить те, що на його похорон 397 року зібралося близько 2 тисяч ченців (коли в самому Мармутьє число братів не перевищувала 80 чоловік).

Церква в Канде, де помер св. Мартин під час молитви у храмі, розташованому понад місцем злиття річок В'єнна (Vienne) і Луари (Loire). Місцеві жителі хотіли поховати його в себе, однак жителі Тура викрали тіло, виставивши вікно храму, і вирушили з ним геть угору за течією на човнах. За місцевими переказами, незважаючи на осінню пору, шляхом їх прямування розквітали квіти та співали птахи.

Східні традиції були органічними для тодішньої Галлії: адже християнська освіта була прийнята від Іренея Ліонського, колишнього учня Полікарпа Смирнського, який, своєю чергою, був безпосередньо пов'язаний з апостолом Йоаном Богословом, головою малоазійської церкви.

Ні один святий не користувався такою посмертною славою на християнському Заході, як Мартин Турський. Ніхто з давніх мучеників не може щодо цього зрівнятися з ним. Про його шанування свідчать тисячі храмів і поселень, що носять ім'я святого. Для середньовічної Франції (а також для Німеччини) він є національним святим. Його базиліка в Typі була найбільшим релігійним центром меровінгської  каролінгської Франції, а його ряса стала державною святинею франкських королів.

Монастир у Лігуже існує донині.
www.catholic-media.org


Схожі матеріали:

Категорія: Життя Святих | Переглядів: 1873 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Теги: Святий Мартин, Життя святих, Св. Мартин Турський | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений
семи мечам болю Божої Матері

Відправляємо:Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:

Пошук на сайті
Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2019©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.info дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.info. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.info, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика