Меню сайту

Категорії розділу
Публіцистика [341]Демонологія, містицизм [81]
Молитви-екзорцизми [15]Рідкісні молитви [18]
Екзорцизм [24]Книги [21]
Молитви [191]Секти, культи, окультизм [183]
Підпілля, історія УГКЦ [65]Християнський софт [5]
Часопис "Пізнай Правду" [22]Життя Святих [117]
Творчість [16]Масонерія і антихрист [242]
Відео Online [36]о. Піо "Щоденник Любові" [5]
Християнський націоналізм [104]Безбожники [36]
Папа Бенедикт ХVI [49]Московська психіатрія (МП) [105]
Культура [17]Життя у чистоті [40]
Роздуми про віру [106]Суспільні проблеми [449]
Пророцтва, об'явлення [55]Повчання, настанови [389]
Образки, ікони [5]Пресвята Богородиця [128]
Християнська містика [27]Українознавство [76]
Наука Церкви [424]Профанації [18]
Екологія [7]Цікаво... [68]
Традиціоналізм [62]Криза Церкви. Модернізм [66]
Повчальні історії, притчі [173]Паломництво [10]
о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" [26]Подружжя [132]
Християнська етика [39]Апокрифи [2]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Братство Св. Пія Х (BY)
Братство Св. Пія Х (RU-Mos)
Братство Св. Пія Х (RU-Pet)
Una Voce Russia
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Бушкрафт
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » 2014 » Квітень » 9 » Християнський націоналізм » «РУССКІЙ МІР» – НА БАГНЕТАХ КРЕМЛЯ
17:25
«РУССКІЙ МІР» – НА БАГНЕТАХ КРЕМЛЯ
«Бо дні ті будуть таким лихом,
якого не було від початку світу»
(Євангеліє від Марка, 13, 18-19)

Минув місяць з часу кривавого розстрілу на Майдані у Києві Героїв Небесної Сотні. А таке враження, немов минула ціла вічність. Пробуджена нація, перед якою відразу ж постало безліч викликів, зненацька і по-злодійськи підступно зазнала брутальної наруги: ненаситний московський імперіалізм почав безжально шматувати територію держави, відгризши Крим і хижим оком позираючи на наступні ласі шматки – Південь і Схід, а, найстрашніше, на Київ - серце  України. Блискавична агресія старшого «православного» брата – це продовження монголо-татарської навали, яку Московія не припиняє супроти України вже вісім століть.

Та не однаково мені,

Як Україну злії люде

Присплять, лукаві, і в огні

Її окраденую збудять…

Ох, не однаково мені.

Шевченкове пророцтво збувається на наших очах: приспали, зґвалтували, обікрали на очах у цілого світу і, продовжуючи знекровлювати, вирішили кинути на узбіччі людської цивілізації погибати… Брудний чобіт північного агресора цинічно розтоптав міжнародне законодавство, принципи мирного співжиття народів на своїх суверенних територіях, елементарні моральні й духовні норми, повертаючи людство до часів розгнузданої і безкарної сваволі монгольських орд.

 Місяць тому нам здавалося, що нарешті подолали страшну загрозу для нації – кримінальний режим Януковича, а тепер з жахом зрозуміли, що джерело тої загрози воістину апокаліптичне – це доктрина «русского міра», якою з благословення РПЦ МП озброївся кремлівський двоголовий орел-стерв’ятник, роздираючи пазурами тіло України.

Отож, трохи історії. На початку 2004-го року в Москві під час т. зв. всесвітнього російського народного Собору, тодішній митрополит Смоленський і Калінінградський Кіріл презентував доповідь під назвою «Россія і православний мір». Це було перед початком другого президентського терміну В. Путіна і за п’ять років до обрання Кіріла на Московське патріяршество.

Ось лише одна цитата: «Cьогодні настав час для систематичних і серйозних ініціатив по консолідації православного світу на всіх напрямках». Саме так зароджувалася ідея «русского міра». Через короткий час вона стала державною ідеологією. Вже у 2005 р., звертаючись до Федерального собранія, Путін назвав крах СССР найбільшою геополітичною катастрофою XX ст. і недвозначно висловився на користь його відродження в тому чи іншому вигляді.

Зі сходженням на престіл Кіріла в 2009-му і переобранням на «третій строк» В. Путіна в 2012-му, «русский мір» вже не просто служить шаблоном для визначення геополітичного курсу північної імперії, але перетворюється у різновид нав’язливої ідеї. А наступний, 2015-й рік, визначений Кремлем як термін створення Євразійського союзу Росії, України, Білорусі і Казахстану.

І хоча ідеологія цього процесу виглядає потворно й абсурдно – реставрація Союзу під хоругвами політичного православія, — але певний неоімперський субстрат на виході вже маємо. Його перший здобуток – брутальне загарбання Криму. Так, днями, виправдовуючи анексію української землі, голова Федерального собранія Росії Валєнтіна Матвієнко (до речі – етнічна українка!) ствердила більш ніж переконливо: «жодні санкції не змусять нас змінити свою позицію, щоб відмовитися від історичної місіі – захисту русского міра».

І майже в унісон Кремлю патріярх Кіріл, звертаючись 14 березня в кафедральному соборному Храмі Христа Спасителя в Москві до віруючих, також заговорив про «русский мір», як про «велику російську цивілізацію, що вийшла з Київської купелі», яку «недоброзичливці 400 з гаком років робили спроби розколоти і розділити». А далі, обстоюючи «моральні цінності православія», назвав ворогами тих, хто хотів «розділити наш народ, і особливо відірвати південні й західні російські землі від єдиного «русского міра».

До речі, справжню вартість «моральних цінностей» московського православія днями побачив увесь світ: переслідування і викрадення греко-католицьких священиків у Криму, спроби загарбання майна Кримської єпархії УПЦ КП, прямі погрози і залякування служителів та вірних інших конфесій. Нема жодного сумніву, що з продовженням московської агресії в Україні цей тиск не лише посилиться, але й переросте у жорстокі репресії. І про це на повен голос заявляють нині предстоятелі українських церков – Патріярх Філарет, Блаженніший Святослав, католицькі владики України.

Українська Греко-Католицька Церква впродовж останніх трьохсот років здобула  особливо трагічний досвід «братнього» навернення до православія. Наші ієрархи, духовество і мільйони вірних до дна скуштували гірку чашу «моральних цінностей» московської синодальщини, починаючи від Петра І і закінчуючи Сталіним. А тому для нас нині дуже важливо зберегти цей вироблений століттями духовний імунітет і не піддатися солодкій обрядовій спокусі, щоб, за словами Т. Шевченка з поеми «Кавказ», не «довелось запить з московської чаші московську отруту!». До такої моральної і віровизначної стійкості у нинішні буремні часи нас закликає Глава УГКЦ Блаж. Святослав у своєму Листі до священиків Одеського і Кримського екзархатів УГКЦ (див. 4 стор.):

«Віримо і молимося, що всемилостивий Господь не допустить випробувань понад наші сили і що ми залишимося вірними Богові, святій Католицькій Церкві і рідному народові аж до кінця».

Наостанок варто зазначити, що навіть у Росії маніакальну ідею «русского міра» поділяють далеко не всі православні конфесії. Так, пресовий орган Російської Істинно-Православної Церкви, яку очолює архієпископ Тіхон, застерігає:

«Загроза початку Третьої світової війни сьогодні, як це не парадоксально, виходить від країни, яка оголосила себе «наступницею Святої Русі», а насправді є спадкоємницею антихристиянського, богоборчого СССР, тобто того «звіра», про котрого перестерігали численні святі новомученики. Тому не виключено, что саме із зовнішньо «православного» середовища, з колись православної країни, може з’явитися антихрист, щоби спокусити навіть вибраних (Мт. 24: 24)».

о. Ігор Пелехатий

http://www.novazorya.if.uaСхожі матеріали:

Категорія: Християнський націоналізм | Переглядів: 1105 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Теги: християнський націоналізм, суспільні проблеми | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений
душам у чистилищі

Відправляємо:Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:

Пошук на сайті
Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2019©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.info дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.info. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.info, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика