Меню сайту

Категорії розділу
Публіцистика [341]Демонологія, містицизм [81]
Молитви-екзорцизми [15]Рідкісні молитви [18]
Екзорцизм [24]Книги [21]
Молитви [191]Секти, культи, окультизм [183]
Підпілля, історія УГКЦ [65]Християнський софт [5]
Часопис "Пізнай Правду" [22]Життя Святих [117]
Творчість [16]Масонерія і антихрист [243]
Відео Online [36]о. Піо "Щоденник Любові" [5]
Християнський націоналізм [104]Безбожники [36]
Папа Бенедикт ХVI [49]Московська психіатрія (МП) [105]
Культура [17]Життя у чистоті [40]
Роздуми про віру [106]Суспільні проблеми [449]
Пророцтва, об'явлення [55]Повчання, настанови [389]
Образки, ікони [5]Пресвята Богородиця [128]
Християнська містика [27]Українознавство [76]
Наука Церкви [424]Профанації [18]
Екологія [7]Цікаво... [68]
Традиціоналізм [62]Криза Церкви. Модернізм [67]
Повчальні історії, притчі [173]Паломництво [10]
о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" [26]Подружжя [132]
Християнська етика [39]Апокрифи [2]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Братство Св. Пія Х (BY)
Братство Св. Пія Х (RU-Mos)
Братство Св. Пія Х (RU-Pet)
Una Voce Russia
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Бушкрафт
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » 2011 » Травень » 20 » Пресвята Богородиця » Реколекційні науки: Марія – наше життя, бо випрошує нам прощення гріхів
23:03
Реколекційні науки: Марія – наше життя, бо випрошує нам прощення гріхів
Щоб належно зрозуміти, чому свята Церква називає Марію нашим життям, треба зважити на те, що як душа дає життя тілу, так Божа ласка наділяє життям душу. Душу, позбавлену ласки, хоч називаємо живою, але насправді вона мертва, як описано в Одкровенні:”…ім’я носиш, ніби живий, а мертвий ти” (Од. 3, 1). "Хто до Мене прибігає, напевне Мене знайде або – як подано в грецькому перекладі* – знайде ласку”.
Прибігати до Марії означає те саме, що знайти Божу ласку. Тому трохи далі читаємо: "Бо хто Мене знаходить, той життя знаходить й осягає від Господа ласку ” (Пр. 8,35). "Слухайте, – закликає св. Бонавентура, коментуючи ці слова, – слухайте всі, хто прагне Царства Божого: почитайте Діву Марію, і знайдете життя та вічне спасіння (…)”.
Тому св. Бернард слушно нагадує нам: шукаймо ласку і шукаймо її через Марію. Якщо через гріх ми втратили Божу ласку, стараймося її віднайти, але шукаймо її за посередництвом Марії. Бо якщо ми її загубили, Марія її знайшла. Через це згаданий святий називає Марію Тією, що знайшла ласку. Щоб утішити нас, Архангел Гавриїл так сказав до Діви: "Не бійся, Маріє, Ти знайшла ласку від Бога” (Лк. 1, 30). Але якщо Марія ніколи не була позбавлена ласки, як же міг Архангел сказати, що вона її знайшла? (…). Кардинал Гуґо, пояснюючи цей фраґмент Святого Письма, пише так: "Знайшла ласку для грішників, котрі її загубили”. Отже, грішники повинні прибігати до Марії, бо в Ній цілком певно знайдуть втрачену ласку. "Хай буде вона тому, хто її загубив; тому Ти повинна її нам віддати, бо її ніколи не губила”. Якщо, отже, хочемо знайти ласку Господню – робить висновок Річард від св. Вавринця – йдімо до Марії, бо Вона її знайшла і завжди знаходить. А оскільки Вона була і завжди буде милою Богові, то, якщо ми до Неї прибігаємо, напевне знайдемо Його ласку. Марія сама говорить у Пісні пісень, що Бог Її відправив у світ бути нашою охороною: "Я мур, а мої перса – башти”(Пп. 8,10). І тому стала посередницею між грішниками і Богом, що несе мир. Розвиваючи ці слова, св. Бернард додає відваги кожному грішникові так: іди до Матері милосердя і покажи Їй рани, які гріх завдав твоїй душі, і Вона напевне благатиме Сина, щоб Він простив з вдячності за материнське молоко, яким Вона Його годувала. А Син вислухає Її цілком певно, бо дуже любить Її. Тому свята Церква каже нам молитися Богові, аби Він наділив Марію потужним заступництвом, щоб Вона могла випрошувати ласку звільнення від гріхів (…).
Св. Вавринець Юстиніан слушно називає Її Надією злочинців, бо Вона єдина може випросити їм Боже прощення. Так само св. Бернард слушно називає Її Драбиною грішників, бо Вона, милосердна Цариця, подає їм руку, витягаючи з безодні гріха і допомагає піднестись до Бога. Св. Авґустин також називає Її єдиною Надією для нас, грішників, бо лише з Її допомогою можемо отримати відпущення всіх наших гріхів. Те саме каже св. Йоан Хризостом, твердячи, що грішники отримують прощення тільки через заступництво Марії. Ось чому від імені всіх грішників вітає Її такими словами: "Радуйся, Мати Божа і Мати наша, наше Небо, у якому перебуває Бог, Трон, на якому Бог розділяє всі Свої ласки. Молися неустанно за нас до Ісуса, щоб ми з Твоєю поміччю отримали у день Суду прощення, а у вічності хвалу благословення”.
Зрештою, Марію слушно названо Зорею і Ранішньою Зорею: "Ким же є та, що світить звисока як зоря” (Пр. 6, 10). Підтверджує це Папа Іннокентій ІІІ: "Через те, що зоря є кінцем ночі і початком дня, з нею влучно можна порівняти Марію, яка поклала край нашим проступкам. Розквіт набоженства до Марії зумовлює в душі такий самий стан, який охопив цілий світ з Її народженням. Тоді відступає ніч гріха, а душа стає на дорогу чеснот”. Тому св. Ґерман сказав: "О Мати Божа, Твоя опіка надає безсмертя, а Твоє заступництво – життя”. В одній зі своїх проповідей він твердив: "Хто вимовляє ім’я Марії, той засвідчує, що живе або невдовзі віднайде життя”.
Марія співала: "Ось бо віднині ублажатимуть Мене всі роди” (Лк. 1, 48). "Так, моя Владичице, – звертається до Марії св. Бернард, – віднині просити в Тебе благословення будуть всі роди, бо всі Твої слуги, дякуючи Тобі, отримають життя і хвалу. У Тебе грішники знайдуть прощення, а справедливі – витривалість і життя вічне”. "Не трать надії, грішнику, – так мовить Бернард з Бустісу – хоч би ти допустив усі гріхи, та коли щиро звернешся до Владичиці, побачиш у Її руках тільки милосердя. І ще додає: "Марія прагне тебе наділити більшими ласками, ніж ти прагнеш отримати”.
Св. Андрій з Кріту називає Марію Надією Божого прощення. Це означає, що кожен грішник, що прибігає до Марії, просить Її, щоб поєднала його з Богом, і Бог йому приносить прощення, а на підтвердження цієї обіцянки дає йому якийсь доказ. Власне ним є Марія, котру нам дав Бог як Захисницю. Коли Вона заступається за нас, Бог в силу заслуг Господа Ісуса прощає всіх грішників, які прибігають до Неї (…). Жоден грішник не повинен переживати, що Марія його відштовхне, коли він буде прибігати до Її милосердя. Не зробить Вона того, тому що є Матір’ю милосердя, і прагне спасти насамперед найнещасніших (…).

Приклад
Як розповідає о. Бовіо, ТІ, одна жінка, що вела грішне життя, на ім’я Гелена, раз пішла до церкви і випадково там почула проповідь про вервицю. Після проповіді купила собі вервицю і таємно її носила, щоб ніхто не бачив. Почала навіть на ній відмовляти, і хоч чинила це без набожності, Пресвята Владичиця слала стільки їй утіх і насолод, що жінка вже ніколи не могла покинути цієї молитви. Водночас так відкинуло її від попереднього способу життя, що не могла собі знайти спокою і якось мимоволі пішла до сповіді. Відбула сповідь з таким почуттям, що аж здивувала сповідника, після сповіді підійшла до вівтаря Пресвятої Матері, аби подякувати своїй Заступниці. Відмовила вервицю, а Божа Мати так відізвалася до неї з ікони: "Гелено, ти так сильно образила Бога і Мене, зміни віднині своє життя, а Я обдарую тебе повнотою Своїх ласк”. Бідна присоромлена грішниця відповіла: "О Пресвята Владичице, це правда, що досі була я злочинницею, але Ти все можеш, підтримай мене. Віддаюся зараз Тобі. Решту життя, яке ще маю прожити, хочу покутувати за свої гріхи”. Будучи під опікою Марії, Гелена подарувала вбогим усе, що мала, і віддалася строгій покуті. Зазнавала страхітливих спокус, але не переставала себе поручати заступництву Матері Божій. Завдяки цьому завжди переможно виходила з цієї боротьби. Отримала багато надзвичайних ласк, мала видіння і була навіть обдарована даром пророцтва. Про момент смерті Марія повідомила їй на кілька днів раніше. Пресвята Владичиця прийшла до неї в цю хвилю зі Своїм Сином. Коли грішниця, що відпокутувала, померла, бачили її душу у вигляді прекрасної голубки, яка летіла до Неба.

Молитва
О Мати Бога мого, єдина моя надіє, Маріє, ось стою біля стіп Твоїх, нещасний грішник, і прошу змилування. Уся свята Церква і всі вірні називають Тебе Прибіжищем грішників. Ти і моє прибіжище, а тому мусиш мене спасти. Знаєш добре, як Твій Син прагне нашого спасіння. Тобі також відомо, скільки для мене витерпів Ісус. О Мати моя! Згадай усі Його терпіння: холод, який пережив у стаєнці, кроки, які робив у дорозі до Єгипту, працю, піт, пролиту Кров, болі, від яких сконав на Твоїх очах на Хресті. Доведи мені, що любиш Свого Сина, через Його любов прошу Тебе про допомогу. Подай руку тому, хто упав, який благає у Тебе співчуття. Якби я був святим, не просив би Тебе про змилування, але ж я грішник, і прибігаю до Тебе, о Мати милосердя. Знаю, що Твоє співчутливе Серце зазнає втіхи в несенні допомоги нещасним, якщо тільки їхня затверділість не перешкоджає Тобі сприяти їхньому порятунку. Вияви сьогодні Своє співчутливе Серце і допоможи мені. Оце маєш можливість спасти бідного грішника, відданого на пекельні муки, а можеш мені помогти, бо вже не хочу більше перебувати у такому стані, віддаю себе у Твої руки. Скажи мені, що маю робити, і випроси мені сили здійснити моє рішення: постановляю вчинити все, що є лише в моїх силах, щоб заслужити Божу ласку.
Прибігаю під Твій покров. Сам Ісус хоче, щоб я до Тебе прибігав, бо прагне Своєї і Твоєї хвали (адже ж Ти Його Мати), щоб у спасінні помогли мені не тільки Його Кров, але й і Твоя молитва. То Він посилає мене до Тебе, щоб Ти мене підтримала, о Маріє! Я тут, до Тебе прибігаю і на Тебе покладаю надію. Молишся за багатьох, отже, і на мій захист вимови хоч одне слово. Розкажи Богові, що прагнеш мого спасіння, і Бог напевно спасе мене. Розкажи Йому передовсім, що Тобі належу. Нічого іншого не бажаю.

СВЯТИЙ АЛЬФОНС МАРІЯ ДЕ ЛІҐУОРІСхожі матеріали:

Категорія: Пресвята Богородиця | Переглядів: 2346 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Теги: молитва, Реколекції, СВЯТИЙ АЛЬФОНС МАРІЯ ДЕ ЛІҐУОРІ, наука Церкви, реколекційні науки, настанови, Пресвята Богородиця, повчання, проповід, Діва Марія | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений
Дитятку Ісусу

Відправляємо:Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:

Пошук на сайті
Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2020©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.info дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.info. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.info, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика